Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odgledah juce ovaj novi Star Wars i generalno film mi se svideo. Nisam fan Zvezdanih Staza tako da nisam najbolje upoznat sa pricom...ja na film gledam ko i na svaki drugi film.
Sto se zamerki tice mogli su harizmaticnije glumce da odaberu. Harison Ford je ok ali to nije vise to, godine uzimaju danak. Onaj crnac je po meni najlosiji i najveci promasaj. Novi Dart Vejder je bio ok dok nije skinuo masku. Ima bas blentavu facu i po meni to nije uloga za takvog lika. Njemu Hobiti vise leze.
Inace stekao sam utisak da je film nekako zbrzan, pogotovo kraj.

Sve u sve skroz korektan film. Ocena 7.5/ 10 i preporka za gledanje.
 
Nije fan al zna kako bi trebao izgledat Wader :p

Malo se šalim
 
Novi Dart Vejder [emoji12] hteo je reći Sith, kapiram ali mi je smešno. Makar je u pravu, promašaj od glumca.
 
promašaj od filma. od a do š.

može da bud zanimljiv samo "izhipijevanim" klincima, happy meal "zabava".

takođe, u bioskopu sam izašao posle sat vremena. đubre.
 
Man of Steel - mislim da nikad vise necu ni pokusati u zivotu da pogledam pg13 americki film,dosta je bilo.
 
Kakav man of steel kakav star wars, sta vi pokusavate da gledate? :D kako meni palo na pamet nije da pokusam da pogledam nesto od toga... Odgovorno smatram da svaki iskusniji filmofil moze u 90% slucajeva na osnovu par osnovnih faktora da pogodi kakav ga film ocekuje bez da ga gleda
 
I ja sam se za*ebao i odgledao Man of Steel, a planiram i Force Awakens. Hajp je čudo.
 
Ja sam pogledao man of steel samo iz razloga jer sam se tada zatekao u beogradu sa par sati viska vremena i hteo da vidim kakav je bioskop uscu. Al dobio sam od filma ono sto sam ocekivao :D
 
Pa sve te SF boom tras, slaš beng filmove gledam isključivo bez ikakvih očekivanja. Kada se nagledam dosta drama i trilera onda jedan SF boom bang da se odmori mozak. Pogotovo za Hipi filmove...
 
Man of Steel - mislim da nikad vise necu ni pokusati u zivotu da pogledam pg13 americki film,dosta je bilo.

Onda ni ne pokusavaj Batman v Superman...dok ne izadje produzeno R-rated BluRay izdanje.




Pa sve te SF boom tras, slaš beng filmove gledam isključivo bez ikakvih očekivanja. Kada se nagledam dosta drama i trilera onda jedan SF boom bang da se odmori mozak. Pogotovo za Hipi filmove...

+1

Samo zabava, bajke i nista drugo. Svakako bolje iskorisceno vreme nego da sam gledao setrogenovske "komedije". A i daleko manje razocarenje. :D
 
Poslednja izmena:
Kakve, bre komeNdije?!?
seth rogen character actor
Ja se odma rasplačem kad ga vidim. Ma i pre toga, počnu da mi suzu oči, znači ide Sveta.
 
On mi prvi pao na pamet. Mislim na ovo: setrogenovske "komedije" = holivudske budаlаstine od ~2010. pa na ovamo.
 
OdmaK sam te ukapirao, ali stavka i dalje stoji - plače mi se kad počne "komedija", baš taj new wave.
 
I Origince

Jesam li ja dobro skapirao
da je ona mala Indijka reinkarnacija one Sofi što je poginula u liftu i da je nekako nasledila njena sećanja? (scena na kraju kad je odbila da uđe u lift)

Kapiram da je to samo side story i da je fokus zapravo na istaživanju da je moguće prenošenje sećanja putem očiju u kojima ostaju zabeležena sa sećanja
Film je višeslojan i po meni osnovna poruka koju šalje (i koja izmiče većini) je da nauka i religija ne moraju da isključuju jedno drugo, da pored empirijskih dokaza postoje i iskustveni koji mogu biti validni jedino osobi koja ih doživljava. Kada igraju test nagađanja odgovori su u okvirima standardne devijacije, što znači da to nije dokaz da duša postoji i da se seli iz tela u telo, ali kod lifta čak i naučnik koji je po prirodi nepopravljiv skeptik shvata da je duša devojke u devojčici i da to samo njemu može biti jasno. Film je naravno fikcija i ne dokazuje sam po sebi ništa, ali odlično oslikava pogled na svet teista koji ne negiraju nauku ni u jednom delu, ali misle da postoje stvari koje su izvan njenog dometa.

Ovo je u suštini jedan vid nastavka debate koja je jako popularna na zapadu između vernika i ateista, recimo oko je jedan od glavnih argumenata kreacionista da jedino bog može stvoriti tako savršen i kompleksan organ, i u filmu je uzeto sa razlogom. Film naglašava da čak i ako to nije slučaj i ako se laboratorijski dokaže da mutacijom gena može da nastane oko, to opet ne mora da znači da nešto kao što je duša ne postoji (mislim da je u filmu glavni lik baš to naveo kao dokaz da bog ne postoji). Drugi razlog je više simboličke prirode - oči su ogledalo duše.

Pored SF aspekta jak je i dramski aspekt, gde se između dve apsolutno različite ličnosti - jedne krajnje racionalne sa naučnim pogledom na svet i druge krajnje emotivne sa ezoterijskim pogledom stvara ljubav daleko jača od ljubavi između dve intelektualno srodne osobe, što opet ukazuje da racionalni aspekt nije uvek superiorniji.

Ima tu još dosta elemenata, i iako ne delim baš ovakav pogled na svet i film mi nije jedan od omiljenih, opet volim da vidim ovakvu višeslojnost i to što tera na razmišljanje.
 
Pozdrav kolege forumasi treba mi mala pomoc, znam da je malo off ali bilo mi glupo da otvaram novu temu .. Ako mozete da mi kazete nazive filmova u kojima ljudi/heroji/junaci mogu da predvidjaju buducnost/ vide buducnost u bilo kom obliku. hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Film je višeslojan i po meni osnovna poruka koju šalje (i koja izmiče većini) je da nauka i religija ne moraju da isključuju jedno drugo, da pored empirijskih dokaza postoje i iskustveni koji mogu biti validni jedino osobi koja ih doživljava. Kada igraju test nagađanja odgovori su u okvirima standardne devijacije, što znači da to nije dokaz da duša postoji i da se seli iz tela u telo, ali kod lifta čak i naučnik koji je po prirodi nepopravljiv skeptik shvata da je duša devojke u devojčici i da to samo njemu može biti jasno. Film je naravno fikcija i ne dokazuje sam po sebi ništa, ali odlično oslikava pogled na svet teista koji ne negiraju nauku ni u jednom delu, ali misle da postoje stvari koje su izvan njenog dometa.

Ovo je u suštini jedan vid nastavka debate koja je jako popularna na zapadu između vernika i ateista, recimo oko je jedan od glavnih argumenata kreacionista da jedino bog može stvoriti tako savršen i kompleksan organ, i u filmu je uzeto sa razlogom. Film naglašava da čak i ako to nije slučaj i ako se laboratorijski dokaže da mutacijom gena može da nastane oko, to opet ne mora da znači da nešto kao što je duša ne postoji (mislim da je u filmu glavni lik baš to naveo kao dokaz da bog ne postoji). Drugi razlog je više simboličke prirode - oči su ogledalo duše.

Pored SF aspekta jak je i dramski aspekt, gde se između dve apsolutno različite ličnosti - jedne krajnje racionalne sa naučnim pogledom na svet i druge krajnje emotivne sa ezoterijskim pogledom stvara ljubav daleko jača od ljubavi između dve intelektualno srodne osobe, što opet ukazuje da racionalni aspekt nije uvek superiorniji.

Ima tu još dosta elemenata, i iako ne delim baš ovakav pogled na svet i film mi nije jedan od omiljenih, opet volim da vidim ovakvu višeslojnost i to što tera na razmišljanje.
Ako niste odgledali scenu posle creditsa obavezno. Ta scena je pola filma. Mislim objasnjava motive one doktorke.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege forumasi treba mi mala pomoc, znam da je malo off ali bilo mi glupo da otvaram novu temu .. Ako mozete da mi kazete nazive filmova u kojima ljudi/heroji/junaci mogu da predvidjaju buducnost/ vide buducnost u bilo kom obliku. hvala unapred!
Jako zanimljiv zahtev, meni se sve u poslednje vreme vrzma predvidjanje buducnosti i dobitak 7 na loto-u.

Javi ako odglas nesto kvalitetno.
 
Film je višeslojan i po meni osnovna poruka koju šalje (i koja izmiče većini) je da nauka i religija ne moraju da isključuju jedno drugo, da pored empirijskih dokaza postoje i iskustveni koji mogu biti validni jedino osobi koja ih doživljava. Kada igraju test nagađanja odgovori su u okvirima standardne devijacije, što znači da to nije dokaz da duša postoji i da se seli iz tela u telo, ali kod lifta čak i naučnik koji je po prirodi nepopravljiv skeptik shvata da je duša devojke u devojčici i da to samo njemu može biti jasno. Film je naravno fikcija i ne dokazuje sam po sebi ništa, ali odlično oslikava pogled na svet teista koji ne negiraju nauku ni u jednom delu, ali misle da postoje stvari koje su izvan njenog dometa.

Ovo je u suštini jedan vid nastavka debate koja je jako popularna na zapadu između vernika i ateista, recimo oko je jedan od glavnih argumenata kreacionista da jedino bog može stvoriti tako savršen i kompleksan organ, i u filmu je uzeto sa razlogom. Film naglašava da čak i ako to nije slučaj i ako se laboratorijski dokaže da mutacijom gena može da nastane oko, to opet ne mora da znači da nešto kao što je duša ne postoji (mislim da je u filmu glavni lik baš to naveo kao dokaz da bog ne postoji). Drugi razlog je više simboličke prirode - oči su ogledalo duše.

Pored SF aspekta jak je i dramski aspekt, gde se između dve apsolutno različite ličnosti - jedne krajnje racionalne sa naučnim pogledom na svet i druge krajnje emotivne sa ezoterijskim pogledom stvara ljubav daleko jača od ljubavi između dve intelektualno srodne osobe, što opet ukazuje da racionalni aspekt nije uvek superiorniji.

Ima tu još dosta elemenata, i iako ne delim baš ovakav pogled na svet i film mi nije jedan od omiljenih, opet volim da vidim ovakvu višeslojnost i to što tera na razmišljanje.

”емпиријски” су управо ”искуствени”, тј они докази базирани на пређашњим искуствима субјекта у одређеној ситуацији.
Генерално таквог типа су најчешће усмерени ка просечном америчком Протестанту чији ниво спиритуализма и познавања филозофског аспекта вере је негде близу просечног пања.
 
radic mladjani i rodzr voterz:

kakav hajp,odolevao sam ovoliko godina da ga ne pogledam,prosto sam bio nadglasan,srecom nisam izgubio toliko vremena koliko film traje,posle prvih 15tak min sam se iskljucio i tipa po 10 sekundi jos bacio pogled na ekran.a BvS ili SvB,kako kome drago,naravno da necu ni da gledam pa da zek ubaci rated R segment od pola sata samo rorschacha.
 
Posle LS, krenuo da surfujem malo kanalima i naletim na film Iceman...ne onaj na koji mislite, vec jedan stari naucno-fantasticni iz 1984, mozda ga je neko gledao.
http://www.imdb.com/title/tt0087452/
da, ima malo jadnu ocenu na imdb, ali ovo je jedan od onih potcenjenih filmova, ima malo "dublje' znacenje, koju publika naviknuta na marvel/transformers/vin dizel limunade malo teze kapira.
Elem, film prati grupu istrazivaca koja na Arktiku pronalazi zaledjenog ali savrseno ocuvanog Neandertalca, kog uspeva da ozivi.
 
Verujem da si pre pogresno napisao nego shvatio u spojleru...
 
Aloha (2015) 1/10 - mnogo glup i dosadan film. Ima dobrih glumaca; nije mi jasno kako su pristali glumiti u ovom smeću od filma.
 
On mi prvi pao na pamet. Mislim na ovo: setrogenovske "komedije" = holivudske budаlаstine od ~2010. pa na ovamo.
Apsolutno. Pogotovo novi trend dramedija gde se "kontemplira" o zivotu. Povraca mi se.

U talasu filmova o superherojima:
Men of steel mi je bio ok/dobar film, ne znam sta ste ocekivali od filma o superheroju u "tajgicama" koji puca od morala. 7/10
Ali zato je BvS raspad od filma. Batman odlican. 4/10
Avengers 1 i 2, Ironman 2,3, Thor 2 svi dobijaju 2/10 maksimalno. Ali opet verovatno nisam ciljana publika.
Thor 1 7/10. Ne znam zasto, ali mi se bas svideo.
Ponovo pogledan Watchmen extended director's cut 10/10.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno