Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fair Play (2023)

Film ima dobar koncept i početak je nagoveštavao uzlaznu putanju u priči koja se odvija između dva ljubavna partnera gde dolazi do poremećaja ravnoteže u odnosu, usled poslovnog unapređenja jednog od njih. Nije da sam očekivao više, ali moglo je ovo puno bolje u pojedinim delovima filma, ali na kraju nije negledljivo. Skromnih 6/10 od mene.
Dobra stvar, kako se ulazi u priču, nisam mogao biti načisto da li bi trebalo opravdavati nju ili njega? Imala je dobru nameru, videla je gde to može otići, ali ne posustaje do trenutka preko kojih nijedan muškarac neće proći, pogotovo u fazi stresa, depre i krhkog ega, ali tada je već kasno za bilo šta.

@ecio
Slažem se za Aterrados, na momente mi bio baš jeziv. Treba ispratiti ovog reditelja.
Sve komcepta u ovom filmu je dobro,ostalo nije vrijedno pomena. Teski psiho triler po meni.
 
Killing of a sacred deer

Vrhunski (po meni najbolji do sad) medju filmovima Jorgosa Lantimosa.
Autora Lobstera, The Favourite, Dogtooth...
Mistery, thriller, mindf*ck... Ovaj film je najbolje gledati nepripremljen, i ne spojlovati stvari.
Od mene čisto 9, sa tendencijom na 9+.
 
Uopste, ne treba gledati trejlere, ali ikada.. film jeste odlican!
Enivej...
Kolin i Hoakin, kako bih voleo da ih gledam u istom filmu recimo... ne zna se ko je vise posvecen ulogama..
EDIT: naravno i da scenario i rezija budu na tom nivou...
 
Poslednja izmena:
Meni stoji na hdd odavno nikako da ga odgledam.

Elem dve prečke za mene.

Grosse Pint Blank 97, bila scena ubistva u Billions pa me zaimteresovao. Naivan ali ipak taj šmek 90ih kao i ekipa... sve u svemu đeh, par cool scena. Na kraju Kusak, Akrojd i TV 😁

Killers of the flower moon, to su ti pretenciozno filmovi pikirani za oskara.

Deniro odlican, Dikaprio promašena uloga, nema on tu facu sve i sa šminkom za tu tupavu personu. Priča solidna ali razvučena. Sve u svemu čekajte ga kući, ima tu scena, zvuka svega za bioskop ali nije vredno.

Poslednja scena baš gotivna.
 
Nema Lea bez medveda, kao ni maretovog avatara... bez Dzejmija Foxa :LOL:
A nema ni Dzejmija bez pididi gej zurki...
A nema zurki bez zlatnog sampanjca.. ne smem dalje , udaljice me bench mod mafija :ROFLMAO:

ontopic:
Nowhere (2023)
4/10
Mnogo je kume
ne mere toliko ni nokia da dobaci signal do kopna
 
Poslednja izmena:

:cool: Veceras je jedini uslov bio trajanje filma oko 90 minuta i bukvalno prvi na koji sam naleteo sam pustio. Ocena na linku gore je katastrofalna, al meni je filmic bas legao, relaksirajuce za mozdane vijuge (da li ih ima uopste), pitak i sa nekim smekom, mozda cak vuce i na pocetak devedesetih, mada ne bih smeo da tvrdim 100%. Uglavnom uopste me nije zamorio niti mi je u nekom momentu bio smor. Bicu hrabar i dati 6,5/10 :D Ko voli trke kamiona slobodno moze pogledati film. Kakve sve bisere sam gledao ove godine, ovaj je jos u gornjoj polovini po kvalitetu :ROFLMAO: A Nemoguca misija ce stvarno biti nemogucaa (2 sata i 43 minuta

:eek:
(n)o_O)
 
Каква хебена трилогија, 9.5/10.
Трећи део ми је увек некако био најлошији, али је уствари најреалнији, данас ми је био најбољи од сва три дела, зашло се већ у неке озбиљне године. Одавно сам ја у озбиљним годинама, него све нешто контам, живот је пред тобом, има форе, кад оно трт 😁
Ha... Odavno mi čamio na hardu ovaj Before Midnight i aj da ga pustim, nisam imao pojma za ove pre njega, te ga zagasio posle petnaestak minuta. Nikako mi nije išao. Sad si me sa ovim opet zaintrigirao iako nisam fan ovog žanra.
 
Jedan OFF-ic. Bio je u bioskopima poslednji deo 50 Nijansi Sivo a moja žena htela da ide da gleda. S obzirom da nije imala s kim povede mene (velika greška). Meni je toliko bilo smešno (upalo mi nešto smešno u oko, što bi reko naš narod) i toliko gluposti sam izvaljivao i toliko glasno da me je čuodobar deo boskopa. Pun bioskog žena tek pokoji muž koji zvera naokolo a baš oko nas dva bračna para. Od mojih gluposti su se muževi smejali a žene bile besne, moja draga propadala u zemlju. Kad smo izlalzili iz bioskopa kad god bi me neka žena pogledala ja bih uperio prst u moju ženu, slegao ramenima i razočarano odmahivao glavom. Sva sreća moja žena razume moj humor, film je bio jako loš pa i nije bila besna. Ali narovoučenije: od sad idemo samo da gledamo sa decom crtaće, tj. ja gledam crtaće a ona sama u šoping.
 
L'ultima notte di Amore (2023)

Izrazito naivan i nelogičan film, koji je iz tih razloga na mene delovao frustrirajuće. Ne bih trošio vreme na spojlere, ima i previše materijala. Čudim se prilično visokoj oceni koja trenutno figurira na imdb.

4/10
 
The Hunted(2003) dobar. Uopšte nisam ni čuo za film do skoro. Benisio i Tomi Li izvanredni iako nije potrebno neko glumacko umece kako je akcija u pitanju. Scene sa kaskaderima odlicno uklopljene brzom promenom kadrova. Mnoge će prva scena navesti da ugase film.


Prva scena je zlo i naopako najgora propagandna protiv nas (nismo bili cvećke ali ako se ne varam vojska nije bila dole nit je tolika džamija postojala tada dole). Nešto mi deluje da su im ovo bila uvežbavanja za razne live potrebe kao i onaj koji se vrti trenutno a dešavanja nam blisko istočna. I naravno glume nas ako se to može zvati glumom, loši glumci iz susjedne ljepe njihove.
 
@emaremare
"Највећа победа пропаганде је кад је убедила људе да она не постоји"
 
Mirrors(2008)

S obzirom da je film režirao Alexandre Aja, lik koji je imao par dobrih naslova. Mislim da mu je ovaj film najpoznatiji, i najuspešniji. Dugo sam ga izbegavao, ne znam zašto, juče ga pogledao i svideo mi se. Jedna scena me je šokirala...
 
Mirrors(2008)

S obzirom da je film režirao Alexandre Aja, lik koji je imao par dobrih naslova. Mislim da mu je ovaj film najpoznatiji, i najuspešniji. Dugo sam ga izbegavao, ne znam zašto, juče ga pogledao i svideo mi se. Jedna scena me je šokirala...
Meni odličan horor, bio sam dan dva istripovan ispred ogledala. Nije mi bilo svejedno 😁
 
Baciću pogled iako mi se povraća kako sve to danas izgleda, ali ne mogu ne pomenuti jedinstveni I.D. Ima tu još par dobrih ali ovaj mi nešto poseban.
 
Каква хебена трилогија, 9.5/10.
Трећи део ми је увек некако био најлошији, али је уствари најреалнији, данас ми је био најбољи од сва три дела, зашло се већ у неке озбиљне године. Одавно сам ја у озбиљним годинама, него све нешто контам, живот је пред тобом, има форе, кад оно трт 😁
Moglo bi se ponovo pogledati, bas sam davno gledao. Jako dobro. ne znam jel spomenuto ali razmak od 9 godina izmedju delova je i u filmu i zapravo. I opasan 3. deo, neocekivno drugaciji.
 
Baciću pogled iako mi se povraća kako sve to danas izgleda, ali ne mogu ne pomenuti jedinstveni I.D. Ima tu još par dobrih ali ovaj mi nešto poseban.
I.D. i Green Street, ali I.D. na 1 mestu. Ovo nije taj fazon, jeste navijacki ali je više sprdnja od filma.

Zapravo ovaj ZG80 je prequel filma Metastaze u kome 4 glavna lika posle raspada Juge životare, da ne kažem raspadaju se. Matestaze je mračniji i depresivniji, drama više nego komedija. Dobar je baš ga odgedah sada, ali mi je ZG80 pozitivniji.
 
Poslednja izmena:
I.D. i Green Street, ali I.D. na 1 mestu. Ovo nije taj fazon, jeste navijacki ali je više sprdnja od filma.

Zapravo ovaj ZG80 je prequel filma Metastaze u kome 4 glavna lika posle raspada Juge životare, da ne kažem raspadaju se. Matestaze je mračniji i depresivniji, drama više nego komedija. Dobar je baš ga odgedah sada, ali mi je ZG80 pozitivniji.
Metastaze odavno na čekanju, tako da eto mi prilike za oba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno