Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taki rompompom,mora da odgledam i da donesem sud :p

Ma nije fetiš,nego radoznalost,zašto je nekom dobar a nekom loš....pa da vidim u koju skupinu spadam :p

Samo da dodam Interstelar je nasprav ova dva remek delo

Za to se slažem i sam sam tako ocenio Annihilation.
 
Preporucite koje filmove iz Marvel Cinematic Universa vredi odgledati.Samo nemojte Iron man-a,poceo i ugasio posle 40 minuta.Da napomenem da sam od Marvelovih heroja malo bolje upoznat samo sa Spajdermenom,Vulverinom i Hulkom.
Ako ti se nije svideo prvi deo Iron Mana, onda batali ostalo.
Ja malopre odgledao A Taxi Driver (2017), sve preporuke, bas dobar, odlican.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Upravo odgledao A quiet place. Nije loš za pogledati i pored svih nedostataka, tj nelogičnosti koje se navode, dao bih mu prelaznu ocenu, da je na IMDB ocenjen sa 3, ovde bi se pisalo da treba veća ocena.

Inače, što se horora tiče , a neko iznad je naveo da je Conjuring loš. Pa Conjuring je fantastičan, pogotovo prvi deo. I još po istinitom događaju, gde može bolje.
 
A quiet place - Stiče se utisak da je najveća krivica filma visoka ocena na određenim sajtovima. Dobar je za pogledati, daleko od remek dela ali ni u jednom trenutku dosadan. Novina u zapostavljenom žanru stoga i inicijalni hajp i sadašnja ocena verujem. 6/10 a zbog pljuvanja i preterane analize moram da dodam +1 da izbalansiram tako da 7/10 :).
 
Zbog balansiranja i ja da ponovim da je ideja filma retko glupa :)
 
Videli ste trejler, znali ste (skoro) sve elemente jednačine,
brz, slep monstrum
i šta ste očekivali? Sad ste kao razočarani logikom u horor filmu!?
Ok, film se nekom sviđa, nekom ne (meni lično sasvim ok za pogledati i posle toga doviđenja) ali ovo mantranje kao da je film merna jedinica za glupost je baš preterano. Da je u pitanju SF, pogotovo sa velikim S, potpuno bih vs razumeo. Ovako...
 
Poslednja izmena:
Kako iskusno navlacite da smo ga ispljuvali samo zbog visoke ocene? Da, ne pomaze vestacka ocena koju botovi daju, i 'filmski kriticari' koji dobijaju platu na nemanje ukusa.. ali film je djubre pa je djubre.. Zanimljiva je ideja i mogao je vrhunski film da se napravi sa tom idejom ali tebra..

SLEPI vanzemaljci dosli do Zemlje i potamanili 99% stanovnistva. Slepi i mega glupi vanzemaljci pobili toliko ljudi a bilo je dovoljno samo staviti ogromne zvucnike u neku rupu, pustiti Prodigy i sacekati da se svi tu nakupe, bum C4. Dobro, onda ne bi bilo filma.. Likovi prave jednu za drugom glupu gresku koju niko normalan ne bi pravio samo zarad lazne tenzije i zarad radnje. Ej ona je zatrudnela u takvom svetu gde ako ti ispadne Tic-tac iz dzepa gines za 6 sekundi.. Ajde i to, ali resenje za buku bebe i za porodjaj je Dormeo dusek lol... sto nisu sve vreme bili dole u podrumu, da ne moraju da sapucu sve vreme.
.
Ovo je studentski projekat u najboljem slucaju i kao takav bi bio ok, malo bi dobili packe od profesora zbog toliko rupa ali kao bravo nema veze, prvi vam je film.
Dobro ajde i Krasinskom je prvi film (valjda) ali to ne menja cinjenicu da je glup do bola, i da se pravi za sve gluplju populaciju ljudi, sto me vec ozbiljno zabrinjava koliko je alarmanto to postalo. Nikom nista ne smeta, sve je super, sve valja, samo teraj, ako bilo sta kazes 'hejter' si..
 
Poslednja izmena:
Ljudi, cemu toliko cimanje oko tog ekstremno glupog filma? :)

@ Lozac
+ ∞
:d
 
Life
https://www.imdb.com/title/tt5442430/?ref=m_nv_sr_4
Konacno odgledah - sasvim solidan. Doduše gledao sam bez zvuka, ali ne verujem da bi mi isti pokvario utisak, naprotiv.
Međutim, ako ste vrsni poznavalac filmske umetnosti, beskompromisni stručnjak sa savršenim sluhom za vrhunski kvalitet, neko ko odmah uoči "rupe" u radnji i, svakako, neko ko bi sve to snimio bolje od samih režisera - ne gubite vreme, zaobiđite ovaj film.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Mnogi delovi Life-a, a posebno onaj ''epski'' kraj, po kolicini gluposti mogu na crtu Tihom Plejsu :) Mada je bolji film generalno.

Ne vidim razlog za takva karikiranja, da neko mora da ima IQ 150+, silne diplome, doktorate, titule strucnjaka itd. Dovoljno je da film ne vredja inteligenciju (eto dokle smo dosli u 21. veku :d)

Sto bi rekli mladi - NHF :)
 
Poslednja izmena:
Ljudi, što se tiče ocena za A Quiet Place, pogledajte samo da The Last Jedi ima ocenu 91% i sve je jasno.
 
Nisam našao, gledao sam sa engleskim
 
A Quiet Place... Evo i ja da se upišem. Imao je potencijala, ali totalno nerazrađena priča sa mnogo rupa. Najači deo filma mi je njegov početak i oslikavanje apokalipse sve dok se nije pojavio kričers. Posle toga, nije imalo smisla više gledati. 5/10
 
^ meni je prvih 40 min bilo kriticno dosadno kasnije i ok 5.5/10
 
Poslednji utisak o filmu A Quiet Place - BEZ diskusije o ostalim filmovima

:-devil-:

Sinoc bacio oko na Death Wish (2018).
Solidna akcija, fino me zabavio.

6/10
 
Quiet place - uopšte mi se nije dopao, apsolutno ništa nisam pronašao da me privuče i da pohvalim
 
Vozio se ovih dana na relaciji Kučevo - Majdanpek i ono, put kao iz Dead End-a i razmišljam, a što da ga ne repriziram? I nisam se razočarao nakon toliko vremena, tako da mi i dalje ovo ostaje kao jedan od najboljih crno humornih spooky filmova sa odličnom glumačkom postavom. Preporuka 8/10
 
Jedan savet ali da se ne razvuce na 1000 predloga.

Ne gledam horore zadnjih 20 godina od Hellraisera itd. nesto smekso pa ne volim da se seckam.
Ali imam neopisivu zelju da se isprepadam pa planiram sa ekipom nesto da odgledam.

Koji je po vama 1 horor koji moram da odgledam? Pratim po temi i koliko vidim Conjuring prednjaci ako se ne varam.

Ovaj Dead End mi deluje isto zanimljivo.

Dajte po 1 predlog pa da vidim koji prednjaci, ali dajte sve od sebe da po 1 horor po vama najbolji predlozite. Ne 2 samo 1, lakse cu da presecem [emoji16]

Hvala
 
It Folows od novijih. Sinister takođe dobar.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sinister, Descent 1 i 2, Wrong Turn, 30 Days of Night ...
 
Ali imam neopisivu zelju da se isprepadam pa planiram sa ekipom nesto da odgledam.

Pa sa ekipom ces se dosta manje isprepadati, bolje gledaj sam.

Realno, ''najstrasniji'' noviji (a da sam ih gledao) su pomenuti Conjuring 1 (moze i dvojka ali je dobrim delom razvodnjena, nekako prelazi u horor za decu), Siniser 1 moze da prodje, Descent 1 i 2 su solidni, It Follows (mozda) moze da prodje, meni je jedva za 6/10.

Dead End nije toliko strasan, vise ima neku mucnu, turobnu atmosferu koju sporadicno kvari losa gluma (ret. scene) + je predvidiv mada to i nije toliki problem upravo zbog te mucne amosfere. Mogao bih ponovo da pogledam, ok je film.
Cini mi se da ima dva kraja, oba su mi krs u smislu lose, neubedljive glume i nepotrebnih scena.
@banex
I mene istok SRB podseca na Dead End, posebno Kucaj, Homolje :)

Babadook je dobar psiholoski horor, nije nesto strasan ali je malo tezi za gledanje, gluma i atmosfera su pretezno odlicni.

Oltre il guado sam pominjao bar 10x u temi, smorio sam :d Taj film mi je najpozitivniji horor trip u poslednjih x godina.
Ni slicajno ne treba gledati trailer niti zagledati cover. Radi se o slow cinema niskobudzetnom 'talijanskom hororu koji je dosta realistican, ima izuzetno dobru atmosferu i polako ''slama'' (bukvalno sam se uziveo kao da sam tamo) pa mi je zato bio dosta jeziviji od klasicnih mass popular (jump scare) horora, takvi filmovi su mi dosadili jos pre 10 godina.
 
Poslednja izmena:
Podeljena su mišljenja. Meni je bio ok, čak i scary. Mnogima se ne dopada.
Ponavljam, ideja je glavna a u IT Follows je dobra i originalna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno