Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednji odgledani filmovi - BEZ diskusije o bioskopima

Venom
Ne znam ni kako bih ocenio, ajde zbog Hardija neka bude 4/10 mada mi je i on los...

A Star Is Born
Dobar film, koji je mogao biti i bolji da je bila neka druga glumica. Gaga pored svojih glasovnih sposobnosti, koji su vrhunski, nije pokazala ništa. Bas neubedljiva kroz ceo film. 7/10


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
^ Nisi dovoljno sikao kolega pred projekciju...
Ja trezan ponovo da gledam kad se pojavi u biblioteci necu, znam da cu se stideti one ocene koju sam dao... :d

@Sgt. Major

Hvala za preporuku, metnuto na listu.
 
Poslednja izmena:
Napokon jedan dobar film za gledanje.
UFO.2018 7/10
SF drama, bez mnogo akcije, sa mnogo matematike i fizike (zbog cega ce dosta ljudi reci da je dosadan), ali je meni bio zanimljiv.
I ne trazi bilo kakve stimulanse pre gledanja..:p
 
Ne brini se, boli samo prvi put... [emoji14]

Ista preporuka od mene i za Venoma... Da sam imao 0 promila alkohola u krvi ne znam da li bih izgurao do kraja projekcije... :D
Venoma skidam sa liste. Dovoljan mi je bio Mandy.
Nekako mi žao Kejdža. Čovek tone, mora da menja menadžera pod hitno inače se nikad neće oporaviti od bankrota. A tako je dobre filmove nekad snimao
 
Ne fali kejdzu nista on u zadnjih 5+ godina snima samo sto on zeli. A lik je lud pa su mu i filmovi takvi uglavnom. Msm lik je dao sinu ime Kal-el :D
 
Pogledao Langov M (1931)

Film bez ijednog spec.efekta,bez mobilnog,bez kompjutera,bilo čega modernog a drži pažnju i ima odličnu priču.
Teško je zamilsiti danas takav film.

Kraj mi se jedino nije svideo al 'ajde.
 
Venoma skidam sa liste. Dovoljan mi je bio Mandy.
Nekako mi žao Kejdža. Čovek tone, mora da menja menadžera pod hitno inače se nikad neće oporaviti od bankrota. A tako je dobre filmove nekad snimao

Nemoj da si takav. Oseti hipstera u sebi... :D
 
Body Bags (1993) - nije loše. dobra riba u glavnoj ulozi u prvoj priči ;)
 
Odgledah malopre Operation Finale, film o hvatanju Adolfa Ajhmana iz Netflix kuhinje. Nije loš, podseća me na Minhen (koji sam doduše odavno gledao) po radnji i atmosferi, samo što je Minhen daleko ozbiljniji u svakom pogledu.

Mislim da može da se preporuči ljubiteljima ovakvih ekranizacija realnih istorijskih događaja, ako nemaju ništa zanimljivije na listi. Moj utisak 6/10.

https://www.imdb.com/title/tt5208252/

The Debt

Slična priča, meni se svideo.
 
Nadji knjigu Hhhh.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: ale
Posle te knjige me zainteresovalo da procitam malo siru istoriju drugog svetskog rata od one koju smo ucili u skoli pa sam kupio u Laguni Maks Hejstings - Pakao oba dela knjige. Knjiga donosi mnoge korisne informacije reci cu vam samo da je broj Amerikanaca poginuo u ratu dosta mali u odnosu na druge zemlje stavise vise je Amerikanaca poginulo radeci u njihovoj vojnoj industriji za vreme rata nego na frontu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Slender Man 5/10
Uuuu bas kilavo, moralo je ovo mnogo bolje za prvi komercijalni horor o Slenderu.
Voleo bih da vidim verziju Takashi Mike-a, kroz ceo film mi je bilo u glavi kako bi kosooki to napravili.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
99 Homes (2014) 7/10
Vrlo dobar, na momente brutalan! Sasvim sam zadovoljan viđenim, iako mi je u početku delovao da će krenuti u smeru, za mene previše izvikanog i zaboravno gledljivog Intouchables, međutim, film je sasvim drugačije pakovanje. Glumu Shannona ne treba ni dovoditi u pitanju, ali po meni veliki respekt zaslužuje mlađani i prvi put ga vidim, Andrew Garfield, kao i celi sporedni glumački crew. Muzička podloga izvandredna u svakoj napetoj sceni što je retkost kod današnjih filmova. Preporuka!
 
Poslednja izmena:
Napokon jedan dobar film za gledanje.
UFO.2018 7/10
SF drama, bez mnogo akcije, sa mnogo matematike i fizike (zbog cega ce dosta ljudi reci da je dosadan), ali je meni bio zanimljiv.
I ne trazi bilo kakve stimulanse pre gledanja..:p
Pogledao juče, slažem se sa ocenom.
Ne očekujte pucanje laserima, rušenje bele kuće i slično.
 
Meni je za 7.5/10 ali sam ga na raspalom IMDB castio sa osmicom. Spor i tezak ali izuzetno dobar film.
 
Take Shelter je odličan film, i jedan od potcenjenijih novijih filmova.
 
Izgleda da na utisak o tom filmu
dosta utice to kako je neko razumeo kraj odnosno zavrsnu ''scenu''. A kraj je surov, tezak ali sjajan, koliko god taj epitet bio neprikladan u ovom slucaju.
Oni koji upadnu u trip da gledaju Shyamalanov film (a moze da ostavi takav utisak na pocetku) pa jos sa ''odgovarajucim'' Shyamalanovskim krajem.. e to vec znacajno moze da pokvari utisak.
 
Slabo mi za oko zapadaju režiseri, možda obratim pažnju ako me film baš izuje ali ni tada ne mora da znači da ću obratiti pažnju, što je poražavajuće sa moje strane. Tog Šamalanova ili kako god, relativno sam skoro zapazio, vidim radio Wayvard Pines, koja mi nije ostavila bog zna kakav utisak ako izuzmem početak, jedan Village, Split koji mi takođe nije bio nešto i The Sixth Sense kao najači njegov rad u karijeri. Ostalo nisam ni čuo. Ima žicu definitivno i slažem se sa tvojim mišljenjem, možda bi nekom koga mnogo gotivi Take Shelter pokvario utisak, meni srećom nije :)
 
Gerald's Game (2017)
Adaptacija romana Stivena Kinga koja je po onima što su čitalil knjigu vrlo dobro preneta na platno. Knjigu čitao nisam, ali ono što je prezentovano od strane režisera Mike Flanagena koga pamtim po nekim solidnim ostvarenjima tipa, Absentia i očajnim - Oculus, a za neke se i ne kanim nešto da pogledam (Hush na primer), Gerald's Game ima dobar prolaz kod mene iz više razloga. Sasvim solidan saspens koji drži pažnju do kraja. Ima nekih svojih mana što mu ne treba uzimati za zlo, ali gledajući celinu sasvim korektan film vredan gledanja. 6/10
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno