Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Searching (2018) - dobra tema. preporuka za roditelje dece osnovnoškolskog i srednješkolskog uzrasta. nisam prepoznao Debru Mesing koja je glumila u seriji Will&Grace

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) - dobar, zabavan

Den skyldige (2018) - dosadno iako je teška priča. na ovakvu foru ("telefonski film") je bolji Locke snimljen 5 godina ranije

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (2019) - akciona razonoda za jedno gledanje kao i gotovo svi F&F filmovi. ima par smešnih momenata

Batman vs Teenage Mutant Ninja Turtles (2019) - dobro su napravili ovo ukrštanje

Eastrail 177 Trilogy - najbolji je Unbreakable (2000), na drugom mestu je Glass (2019) i na poslednjem Split (2016)
 
Poslednja izmena:
The art of racing in the rain - fina comedy/drama za opuštanje sa lepšom polovinom. Pripremite joj maramice negde pri kraju, evo moja utukla celo pakovanje :) sad je nagovaram da pustimo K9 sa Belušijem, neće ni da čuje :)

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Upravo završio The Art of racing in the Rain... fina porodična drama. Udara na emocije i film čini još boljim. Zamalo da pustim suzu i ja 6.5/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa nostalgijom. Evo jedan primer:
https://youtu.be/jsxa2tOWs6w

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Umetnost samoodbrane, vise kolega hvalilo, zaista jako dobar, od mene 7+

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Brotherhood of the Wolf 2001,odličan film, Monica Bellucci u punom sjaju [emoji41]
7/10

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Sink or swim, zanimljiva francuska komedija.
Gemini man, dobra akcija sa Vil Smitom u glavnoj ulozi. [emoji4]
 
Zbog ovih priča o "starim" filmovima uhvati me nešto pa prvo pročitah priču Rita Hayworth and the Shawshank Redemption a juče po ko zna koji put pogledah i film.
Ne treba trošiti reči jer svi znamo o kakvom se filmu radi:D
 
The Cat and the Moon (2019) - 5/5

Slobodno preskociti, nije trash ali jako mlako.
 
The Art of Racing in the Rain (2019)
verovatno najgori film sa psom koji sam gledao.
Zaista mi nije jasno ni sta je komedija ovde ni kako je moguce da film u kome su tema pas, trke automobila i ljubav bude pateticno besmislen?

Ove ocene na imdb ko da su davali ljudi koji film nisu ni gledali.
 
Ja se mucim sa "Parasite".
Nešto ne mogu da
svarim ovih dana prevarante, muljare, sitnošićardžije, kriminalce, svi mi se gade, gadi mi se i uzdizanje takvih likova... Stigoh do trenutka kad zvoni stara domaćica. gledam ga na parče već nekoliko dana. Meni sve deluje već viđeno, sve mi deluje predvidljivo i ako se ne desi u ostatku filma nesto baš drugačije ovo će mi biti najmrskiji film ove godine.
 
Gledao sinoc film ekipa koji se prilicno slabo reklamira...

Bio sam prilicno sumnjicav, narocito sto se vrti oko fudbala koji ne volim, ali film je iznenadjujuce dobar i vredi ga gledati i sigurno ce vas nasmejati

 
Ja se mucim sa "Parasite".
Nešto ne mogu da
svarim ovih dana prevarante, muljare, sitnošićardžije, kriminalce, svi mi se gade, gadi mi se i uzdizanje takvih likova... Stigoh do trenutka kad zvoni stara domaćica. gledam ga na parče već nekoliko dana. Meni sve deluje već viđeno, sve mi deluje predvidljivo i ako se ne desi u ostatku filma nesto baš drugačije ovo će mi biti najmrskiji film ove godine.

To onaj korejski? Planiram već duže vreme da ga pogledam.

Neki dan sam pogledao Galveston pristojni akcioni triler
 
Baš sinoć odgledao Parasite. Na kraju ispade dobar.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Joker šta znam da nije reč o Jokeru prosečna drama 5/10, glavna uloga 8/10 ostali hipi

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pošto je ovo IT forum, hajde da malo prodiskutujemo na ovu temu. Kako je moguće da T2 koji je snimljen pre skoro 30 (!) godina, ima bolji CGI nego poslednji Terminator? Skoro sam gledao prvi i drugi deo (iako ih znam napamet), i specijalnim efektima dvojke ne fali apsolutno ništa ni ako se posmatra iz današnje perspektive, čak i izgledaju i bolje nego neki efekti danas.

Čak je i budžet skoro isti (100mil 1991 je oko 185mil 2018), kompjuteri su daleko razvijeniji, znanje takođe. Voleo bih da dobijem neko razumno objašnjenje

https://youtu.be/EYQMfT6nsQs

Skoro sve je "puppet" i practical effects umesto cgi-a, tako su radili stari majstori.

Ima i cgi svoje mesto, ali ne ovako kako se danas koristi. Dobar cgi i ne primećuješ,primećuje se samo loš i o njemu ljudi pričaju.

Ovde se vidi kako cgi može na dobar način da se koristi:

https://youtu.be/bL6hp8BKB24

I pored toga, ja sam i dalje za staru školu, mogu da zamislim gde bi to danas moglo da bude da se nastavilo starim putem. Jeste teže, jeste moralo mnogo više da se radi, ljudi su pravili čitava postrojenja zbog najsitnijeg detalja. Cgi drastično olakšava život, ali... Vidimo da i dalje to nije to.
 
Poslednja izmena:
Dnevnik Diane Budisavljević

Dnevnik Diane Budisavljevic.jpg

https://www.imdb.com/title/tt8028150/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1
http://www.rts.rs/page/magazine/sr/...vic--u-srpskim-bioskopima-od-14-novembra.html

Pre svega, tema je VEOMA teška.
Za neupućene nakon gledanja filma, pogotovo ako ne gleda mnogo pažljivo, neće puno toga biti jasno.
Mešavina neka igrano dokumentarističkog prikaza...

Da li film otkriva nešto novoe, meni ne, da li može biti senzacionalan, po meni ne i ne sbima koji o tome znaju dosta. Moža nekome mlađem u HR može prestavljati nešto novo, uznemirujuće, dati povod za razmišljanje i podsticaj za otkrivanje nepoznatog.

Ko očekuje od filma nešto, neka ne očekuje ništa posebno.
Film nije neko senzacionalno i "otkrivajuće" delo, samo je mali korak za čovečanstvo u razotkrivanju zločina i zločinaca, možda bude "prvi" korak nekome u razotkrivanju zla i shvatanja da su pravi udružćeni zločinački poduhvati na ovim prostorima sprovođeni mnogo pre nego što su se "dosetili" za nešto takvo optužiti srbe...

Što reče jedan od preživelih i učesnik filma, "Da se više nikad ne ponovi" (zločini)...
 
Poslednja izmena:
Odgledah Doctor Sleep, nastavak Kjubrikovog Isijavanja...8.5/10
Iskreno, nisam znao sta da ocekujem...Isijavanje je kultni film i sama pomisao da neko moze da radi nastavak bilo kog Kjubrikovog filma mi nije bas bila pametna...covek je jedan od najboljih, ako ne i najbolji reziser ikad.
Ali sam se prijatno iznenadio...reziser je pogodio atmosferu...naravno, nije na nivou prvog dela, ali je skroz dobar nastavak i trebalo bi da se odgleda... :)
 
lol, njegovo ime kad vidiš to je sigurna preporuka da film nikad ne pogledaš. Čovek je deceniju+ samo u krš filmovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno