Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Me and Earl... ako izdrzis duze od pola sata, svaka cast.
 
Ja ga odgledao dva puta :)
Oba puta naleteo na HBO, a kako nisam imao pametnija posla...
Nije bas tolika katastrofa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Unlocked 2017 ... zanimljiva glumacka ekipa a film skroz bezveze, nisam izdrzao duze od pola sata, slobodno zaobici
 
Ok Me and Earl sklanjam sa liste :) @B0ban kod za boju ti se prikazuje kad se gleda preko tt-a. Vecina je dobra ali svakako se prilaze COLOR code. Mislim da je navodnik problem.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Novi Pirati sa Kariba - Eh, propao Dzek Sparov - inace nije toliko lose, moze da prodje ali predugacak - 5.5/10
 
Najzad pogledao Coherence - extra low budget sci-fi film (50k $) koji drzi od pocetka do kraja. Potsetio me jako (koncept filma) na Man from Earth.
 
Evo odgleda i ja sa zenom sad Coherence. Bukvalno ne znas di je levo posle filma. Skontali smo da smo pocinjali jos odavno ali zbog ******ske kamere na pocetku smo ga gasili. Odlican film...
 
Samo koncept dešavanja radnje i budžet imaju veze sa Man from Earth koji je po meni masterpiece. Jedva čekam Holocene da odgledam.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Wonder woman - zesce ****** od filma, nahajpan do besvesti, a ne vredi nista.

The world's end, Hot fuzz, Shawn of the dead - svi su od istog reditelja, nijedan nije ekstra, ali su bas zabavni.. za opustanje sasvim ok filmovi.
 
Jedini kvalitet Wonder Woman jeste lepota Gal Gadot, sve ostalo je smejurija. Ja sam sinoc odgledao danski The Hunt, da sam znao da je ovako grozna tematika, preskocio bih. Film je inace odlican, 7/10
ali ne volim kafkijanske zaplete u filmovima (iako volim da citam Kafku). Film je od lansiranja glavnog zapleta pa sve do kraja prilicno mucno gledati.
 
Definitivno se smisao gledanja filmova promenio ako gledamo samo lepotu glavne glumice, koja je btw prosečne lepote, da se ne lažemo. Ako si u pravu, onda kojoj se publici obraća režiser? Kasnim osnovcima?
 
Jedini kvalitet Wonder Woman jeste lepota Gal Gadot, sve ostalo je smejurija. Ja sam sinoc odgledao danski The Hunt, da sam znao da je ovako grozna tematika, preskocio bih. Film je inace odlican, 7/10
ali ne volim kafkijanske zaplete u filmovima (iako volim da citam Kafku). Film je od lansiranja glavnog zapleta pa sve do kraja prilicno mucno gledati.

Film odlican a dao mu 7/10 ?
 
Definitivno se smisao gledanja filmova promenio ako gledamo samo lepotu glavne glumice, koja je btw prosečne lepote, da se ne lažemo. Ako si u pravu, onda kojoj se publici obraća režiser? Kasnim osnovcima?

Ocito si gledao film, posto si dobro procenio ciljnu grupu.

Film odlican a dao mu 7/10 ?

Film jeste odlican i mozda je realnija ocena 8, ali posto mi nije bas prijao (zbog teme) i vece mi je posle gledanja filma bilo neprijatno, onda ocena manje - ali to je licni utisak. Inace mogu i daleko teze drame da svarim, ali
ono kafkijansko organski ne mogu da podnesem u ovom filmu.
 
Gledaj slobodno. Malo previse prehajpovan, ali ok je.



on:

The Little Hours (2017)

Jaka budalаstina, oplakah par puta. 6,5/10

Obavezno pogledati trailer da se ne biste (neprijatno) iznenadili. :d

 
Poslednja izmena:
Jedini kvalitet Wonder Woman jeste lepota Gal Gadot, sve ostalo je smejurija. Ja sam sinoc odgledao danski The Hunt, da sam znao da je ovako grozna tematika, preskocio bih. Film je inace odlican, 7/10
ali ne volim kafkijanske zaplete u filmovima (iako volim da citam Kafku). Film je od lansiranja glavnog zapleta pa sve do kraja prilicno mucno gledati.

Gledaj obavezno Incendies ako nisi. Nema veze sa tematikom iz Lova ali grozota od filma u pozitivnom smislu. Od mene je dobio čistu desetku!
 
@DeRadicci

Sto to radis sebi? xD Cak i od Setha Rogana imam transfere blama koliko su mu losi filmovi (osim mooozda 1-2), a taj bas deluje kao heavy duty low budget thrash... Jos Frankov mladji brat glumi...

Generalno cela ta ekipa/klan osim Dzone Hila (koji je odlican glumac) i Franka (u nekim trenucima dobar) je losa do bola...

Ima li makar sisica Alison Brea i ove druge pa da se zrtvujem zbog toga ili nema ni toga?

@Jericho

Uglavnom smo preporucili da se Wonder Woman izbegne i da je bas los. Osim par clanova koji su skroz prate svaku superheroj seriju i film...
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo

Nema nazalost. Ima ove trece, Micucci.
Ma gledao jer mi delovalo kao teska sprdnja sto i jeste. 6,5 govori da se nisam pokajao. :d

Seth Rogena i Will Ferrella ne mogu da smislim. Jonah Hill jedva moze da prodje, a Franco mi oduvek bio ok (jos od Harry Osborna) osim kada je u "komedijama".
 
Wonder woman, prvi pokušaj, manje od 10 minuta. Negde do treninga Amazonki (u Lamanšu rekao bih!?). Onda ste ga toliko hvalili pa reko daj da ga odgledam. Uspeo samo uz štipanje da ne zaspim. Ocena, za preskočiti.
...čak me ni glavna glumica nije oduševila (izgledom). Previše mlitava za lik koji tumači. Mogli su malo da je napumpaju ili bar ižilave za ulogu. Keva, sa druge strane, je zver.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam citao da su te "gospodje" koje se pojavljuju profi bilderke.

I da, isto se slazem da je Gal Gadot promasaj za glavnu ulogu. Meni je ona iz Deadpoola zverka i mnogo bolja za tu ulogu (a uz to je valjda ex-mma borac ili boobiebilderka...) :D
 
Transformers: The Last Knight - Mislim da je razgovor scenarista i producenata za rad na filmu izgledao ovako. Ovo nije spoiler jer ovakav film nema spoilere.
Ocemo Megatrona. Ali mrtav je. Nema veze ozivljavaj. Ali to smo uradili vec zadnja tri puta. Ozivljavaj cetvrti put. Ok. Baricade on je kul i on da se pojavi. Ubismo i njega prosli film ali hej sta ima veze. Sta dalje ? Daj da unistimo piramide u Egiptu, uvek je dobro kad one lete. To smo uradili u drugom delu. Nema veze stavljaj opet unistenje piramida. OK. Da ubacimo neku manekenku ? Bolje neku underage klinku da se loze tinejdzeri i pedofilicari. Dobro i sta ona da radi u filmu....neka trci svo vreme negde. Ok. Grimlok imamo Grimloka i cele Dinobote, svi se loze na Grimloka. Daj mu minut scenu u celom filmu i ignorisi. Ok. Daj da ubacimo nekog ko zna da glumi prvi put u fransizi. Dobra ideja cek sekund...Ser Entoni sta ima, bleja ? Aj banucemo do Londona snimimo te malo. Oprimus mora da izgovori "i'm optimus prime" 10x u filmu ovo mu je tek peti film gde se pojavljuje zaboravili ljudi. Ok. Pa dobro bre ljudi i ko ce da rezira ovu glupost ? Say no more.
 
Incendies upravo odgledao :shock:
Ne znam šta da napišem, osim da je ovo jedan od onih filmova koje gledaš samo jednom, bez obzira što nije ekstremno loš nego baš prilično dobar. U ovu drugu grupu odličnih filmova za jedno gledanje mi spada i Irreversible, Oldboy, Requiem for a Dream
 
Haha šta napisa čoveka za Transformerese [emoji23][emoji106]
Tralala filmovi, sve sam ih gledao i pojma nemam koji je koji.
Inače gledao WonderWoman smeće realno, ali sam zevao u glumicu odlično izgleda napucali su je u filmu u svakoj sceni, to jedino drži pažnju. Ovi što kažu da nije nešto nek ne sviraju frulu previše...
Pogledah ova dva Contratiempo i ElCuerpo. Bolji prvi za malo naročito na kraju , mada su oba šuplja poprilično. Mislim da bi bolje bilo da malo smanje doživljaje sa onim forsiranjem i nabijanjem tenzije i priče i da imaju malo realniji pristup. Priče same po sebi su već interesantne. U Ctiempo posle 10 minuta filma ide neka nebuloza koja vređa inteligenciju, odma sam se iznervirao [emoji3]Ne znam kako se stavlja spoiler na TT da podelim... Uglavnom oba od mene po 6.5 maks

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
@Uriel: haha. Da sam hteo (a nisam imao volju nakon gledanja) da prokomentarisem najnoviji transformers, koji sam odgledao juce, ne bih ni blizu mogao da opisem tako dobro kao sto si ti. Svaka cast. Slazem se 100% sa svim. Neces se ljutiti sto cu te quote-ovati? :)


Transformers: The Last Knight (2017)

Transformers: The Last Knight - Mislim da je razgovor scenarista i producenata za rad na filmu izgledao ovako. Ovo nije spoiler jer ovakav film nema spoilere.
Ocemo Megatrona. Ali mrtav je. Nema veze ozivljavaj. Ali to smo uradili vec zadnja tri puta. Ozivljavaj cetvrti put. Ok. Baricade on je kul i on da se pojavi. Ubismo i njega prosli film ali hej sta ima veze. Sta dalje ? Daj da unistimo piramide u Egiptu, uvek je dobro kad one lete. To smo uradili u drugom delu. Nema veze stavljaj opet unistenje piramida. OK. Da ubacimo neku manekenku ? Bolje neku underage klinku da se loze tinejdzeri i pedofilicari. Dobro i sta ona da radi u filmu....neka trci svo vreme negde. Ok. Grimlok imamo Grimloka i cele Dinobote, svi se loze na Grimloka. Daj mu minut scenu u celom filmu i ignorisi. Ok. Daj da ubacimo nekog ko zna da glumi prvi put u fransizi. Dobra ideja cek sekund...Ser Entoni sta ima, bleja ? Aj banucemo do Londona snimimo te malo. Oprimus mora da izgovori "i'm optimus prime" 10x u filmu ovo mu je tek peti film gde se pojavljuje zaboravili ljudi. Ok. Pa dobro bre ljudi i ko ce da rezira ovu glupost ? Say no more.

^ @Uriel objasnio. Ja ne bih imao sta da dodam. Osim mozda da mi je najzanimljivije bilo prvih par minuta filma u onoj sceni gde onaj 'pijani matori sa bradom' (da ne otkrivam o kome se radi) dobija onu 'batinu' od 'onog drugog' u 'onoj pecini'. :)
I mozda mi je jos zanimljiv bio onaj 'bot' sluga od Hopkinsa. To je sve. Nisam zeleo da ga gledam, ali mi neko ovde rece da se bot-ovi mogu razlikovati po boji kad se fajtaju pa reko' daj da vidim hocu li primetiti razliku. (nisam siguran da sam bas uspeo)

Film je raspad!


======================


Profondo rosso aka Deep Red (1975)

Film odgledao na preporku @hsv.stoned :)

Well, ...razumem ja da je film iz 1975. I dok sam ga gledao pokusavao sam da se stavim u polozaj nekoga ko to gleda u vreme kada je film prikazan. (moguce da nisam uspeo) ali film je naivan i 'smesan'. Smesan u smislu da ima scena gde se 'vestacki' pokusala stvoriti 'scary' scena (kao npr. one pticurine kojih u jednom kadru nema, pa kad se ponovo sekund kasnije prikaze isti kadar, pticurine maltene izlecu iz zida). Ne bih mogao da opisem jos sta mi je bilo smesno jer bih onda morao da stavljam to u spojler (a mrzi me). Npr. sto se tice ubice, ok kapiram ja da se 'on' bavi...'odredjenim zanimanjem' ali sta..... i glas je prilagodio kada je za malo ubio glavnog lika (jer se ovaj zakljucao) pa mu preteci rekao da se 'ovog puta izvukao'. Jesam na trenutak pomislio i na tu osobu ali sam je brzo skinuo sa liste 'potencijalnih krivaca'. Nisam ocekivao da ce to biti ta osoba. Vise sam pomislio na onog 'lika' koji je bio pripit na trgu, nekako mi bilo 'logicnije'.
Ne znam sta da mislim o ovom flim. Nije mi se bas svideo. Jedino sto sam konstantno imao osecaj kao da (opet) gledam neki od filmova koji su bili inspiracija za neku od epizoda Dilan Dog-a. A kako je film intalijanski a i autori Dilan Doga italijani, verujem da ima logike.

btw. jos nesto....glavni lik i ona 'zenska'...mrzim kada se vreme 'skrati' pa se oni odjednom 'znaju vec sto godina'. Ne mogu ni da preporucim, ni da ne preporicim ovaj film. Verujem da ce se nekome svideti, mozda meni jednostavno nije 'legao'.

EDIT:
...nesto me zanima, zaboravih da napisem: Zasto su razgovori cas na intalijanskom cas na engleskom? Koliko sam uspeo da provalim oni govore na engleskom (kada pokusam da im citam sa usana). Nesto sam negde procitao da negde nije uradjena nadsinhronizacija (dal na engleskom ili italijanskom) pa je to umiksovano. Dal' od strane grupa koje su radile rip ili je film originalno takav? Da li neko zna razlog za mixovanje italijanskog i engleskog zvuka? @hsv.stoned ?


======================


The Mummy (2017)

Jos jedan film koji nisam imao nameru da gledam. Ali... pricao sa drugarom, pitao ga jel' gledao i sta misli, pritom pokusavajuci da pogodim rekavsi 'sr4nje jel' ?' ...Na sta je on rekao...'pa nije, film je ozbiljnije snimljen nego prethodne mumije i zasniva se valjda na filmovima il serijama iz 30. godina proslog veka'. I tako rekoh 'aj bas cu da skinem da vidim'.

Pa...ovako... Ne znam, mozda zato sto me sama ideja oko piramida i svega oko toga privlaci, ali meni je film bio zanimljiv za gledanje. Scene su dobre. Glavna zloca je dobra. Medjutim opet mislim da je u filmu nesto zbrzano.
Smatram da bi film bio odlican da je skroz 'dark'. Sa totalnom mracnom atmosferom bez i jedne saljive doskocice. Ali eto, Tom Cruise... i tako to.... moraju ovi iz Holivuda da us3ru nesto. Steta, da je film bio surovo 'ozbiljan' bez smesnih scena (saljivih doskocica), verujem da bi bio mnogo bolji. Ovako se vidi da je radjen da se svidi 'sirokim narodnim masama'. Ovaj film sam gledao pre Transformers-a, i svideo mi se mnogo vise nego Transformersi. Ne znam, ne mogu da kazem pogledajte ali ni 'nemojte'. Generalno nista do sada 'nevidjeno' (prezvakana tema milion puta), ali ako vec nemate nista bolje...

Sledece od 'americkog stiva' koje imam u planu da pogledam su Karipski Pirati (pa da zavrsim sa sr4njima za ovaj period). I verujem da ni tu nece biti nista bolji utisak.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da jedino na ovom forumu ljudi prvo pljuju film, pa ga onda gledaju unapred znajuci da im je ****** kako bi mogli jos jedan post da napisu kako su potvrdili da je film ******, zar toliko malo cenite svoje slobodno vreme ili vam je bitnije da mozete da pljujete od vasih 2h :/
 
@Grunt: Vuces me za jezik, ali dobro... reci cu ti: Pogledaj godinu moje registracije na forum i pogledaj ukupan broj mojih postova. Onda pogledaj godinu tvoje registracije i tvoj broj postova. Ako ti to nije dovoljno, ovaj topic ima 16769 postova. Potrazi koliko puta sam ja postovao u ovom topicu. Kada dobijes rezultat, reci mi... jel' ti ja delujem kao neko kome je cilj da ima sto vise postova? Pa za ovih 16 godina se bas i nisam trudio da napucavam postove, zar se neces sloziti? :) (doduse nisi ni ti, ali i sa jednom godinom zakasnjenja i dalje imas 600+ vise postova od mene)


E sad, da ti odgovorim: Ja svoje pretpostavke kreiram na osnovu onoga sto procitam da su ljudi pisali na ovom (ali i na drugim mestima) u vezi nekog filma. Suvise sam mator da me Holivudska masinerija moze po milioniti put vuci za nos sa ispranim pricama (npr. Spajdermen reboot...a maltene poslednji nastavak sa Tobi Mekvajerom se jos nije ljudski ni 'oladio'). Ili gomila reboot-a (jer mladju generaciju mrzi da gleda ili nije gledala 'Total Recall' sa Svarcenegerom dovoljno prilagodjen njoj, pa joj treba dati 'reboot'). Pa IPAK, iako za neke filmove mislim unapred da su sr4nje (a dosta njih i ne pogledam) ipak se odlucim da odgledam film, jer...zamisli... moze se desiti da nisam bio u pravu. Ovo se retko desava ali... 'nada umire poslednja' :) ... A kada se potvrdi da film nisam ni trebao da gledam, nista 'sladje' nego ga napljuvati. (da budem skroz iskren)

Nisam ja bio mnogo aktivan u ovoj temi. Mozda malo jace u zadnjih... mesec dana, kada me je jedan turski film prosto naterao da ostavim komentar (napljujem ga), jer je jedan drugi clan predlozio film kao 'remek delo'. E vidis, koliko god da sam bacio vreme sa Wonder Woman, Transformersima i sl. to sam generalno i ocekivao da ce tako biti, ali kada mi neko preporuci 'turski' film kao remek delo, onda to mora da je stvarno remek delo. Posto sam gledajuci to 'filmsko ostvarenje' p0pizdeo, jer prosto ne mogu da verujem da neko moze da snimi tako 'glup' film, prosto sam morao da dodjem ovde i napljujem ga, smatrajuci mojom 'duznoscu' da upozorim druge na to. Opet, neko ce takav moj 'review' zapravo da iskoristi da pogleda film i uveri se da li je tako kako ja tvrdim. Iz istog razloga i ja gledam neke filmove ciji review-i bas nisu 'pozitivni' jer, mozda ce se meni svideti, iako unapred mislim da je film sr4nje.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno