Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zaboravih da napišem za IT,
nastavak sledi za... 27 godina[emoji16]
 
Poslednja izmena:
When Nietzsche Wept (2007)
Evo jedan za filozofe i psihologe, ako takvih ima ovde :)
Šalu na stranu, svideo mi se film jer tera na razmišljanje i preispitivanje izbora koje smo doneli.

Odgledah trejler, ovo tako neozbiljno deluje.
Citao sam knjigu bas davno i ostavila je na mene odlican otisak, tako da glasam za nju. Gledati nekog kako glumi Nicea ili Frojda [emoji53]



Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Odgledah Mother! (2017)

Misel je odlicno odglumela, zapravo svi glumci su dali svoj maksimum, to se vidi. Sve je dobro, do samog kraja. Tu krece prosipanje brasna, secera, vanilin secera, jaja..
..ali torte nema.
Pomalo pretenciozan film, moze da se posmatra i kroz religijsku notu i tu ima neki smisao i sam kraj. Jedna scena u filmu je nadmasila celokupni "srpski film"... po cemu, pogadjajte ;)
Tj. pogledajte. Gledljiv je film svakako. Ako nista zbog Misel Fajfer, drzi se Misel i dalje (ili se meni kritrerijumi smanjuju) NI sva sminka , ni svi botoksi i savovi ne mogu da prikriju tu prirodnu lepotu :p :D
6/10
 
Poslednja izmena:
Odgledah trejler, ovo tako neozbiljno deluje.
Citao sam knjigu bas davno i ostavila je na mene odlican otisak, tako da glasam za nju. Gledati nekog kako glumi Nicea ili Frojda [emoji53]



Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Frojd je sporedan lik ovde. Fokus je na Ničeu i dr. Bruer-u i njihovom odnosu. Bruer počinje kao lekar Ničea a završava kao njegov pacijent.
Nisam čitao knjigu, ali probaću da je nađem. Gde si je uzeo, ako nije tajna?
 
U skolskoj biblioteci tada :)

Pisac je Irvin Jalom, on je grupni psihoterapeut. Pisao je i lecenje Sopenhauerom za koju isto kazu da je dobra knjiga ali je, na zalost, nisam citao.
Svakako preporucujem knjigu jer ovaj film zaista deluje na neki nacin komicno, bar sto se trejlera tice, sto knjiga nikako nije.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Beyond Skyline

Gori SF ne pamtim...:zgran: Istočnjacima bi trebalo zakonom zabraniti da snimaju bilo šta što nije Godzila i ostali zmajevi.
 
Poslednja izmena:
Eto iznenadjenja:
American Made
http://www.imdb.com/title/tt3532216/
nisam imao nikakva očekivanja a dobih sasvim solidan film u kojem Tom Kruz zasluženo dominira.

3+ do 4-, što je s obzirom na to šta se sve snima vrlo dobro :)
 
Ko jel ja?
Ne umem :)
Panov lavirint neko pomenu pre koji dan, eto npr taj bih ja gledao.
Good fellas...
The road...

Epskih 0...
 
Ja obicno gledam za praznike LOTR produzene verzije :)
 
Jurassic park :)
 
Legla bi neka trilogija tipa LOTR, Matrix, Back to the future, T1-T2-T?, SW 4-5-6, Dollars trilogy, Infernal affairs trilogy i slično ali sve sam već po mnogo puta gledao :)

Pa, zna se sta se gleda oko nove godine!

"Umri muski" i "sam u kuci", ruska salata, gazirano, pecenje i udri po svim delovima. :D

PS Pff pretece me! :D

PSS Predator i lethal weapon moze kao dopuna. :D
 
Poslednja izmena:
Evo i ja kao Dart Vejder, moram ostaviti komentar povodom "Poslednjeg dzedaja".

Kao prvo, onaj Miki Maus nije normalan, aj da im za fotografiju (koja je preuzeta iz današnjih blokbastera) i oprostim, ali film nema ni priču, ni razvijene likove, scenario užas, prežvakani i očajno izvedeni/ukradeni motivi iz starih filmova. Ne zna se ko je smešniji, da li negativci da li pozitivci, kao da su parodiju napravili, kao da su hteli da unište ono što jeste Star Wars i da potpuno ukaljaju sliku o serijalu kod svakog fana. Prevrćem se u grobu..

Lukas mi stvarno nije jasan, tolike pare ima, tolike pare je zaradio i opet prodade..
Jbt mogao je lepo da snimi jos pet filmova, više bi zaradio i ne bi se desilo da ovi unakaze njegovo životno delo i bace toliku ljagu na sve. Šteta, velika šteta..[emoji20]
Od mene ocena jedna velika nula.



Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
^ Verovatno nije gledao :D :d

@ aca

Nesto drugacije od praznicne komercijale :) pretezno sick/weird epic lista :d

The Wicker Man (1973) EPIC. Nikako ne treba gledati rimejk iz 2006.
The Lobster (2015) Imas i Dogtooth (2009) ali on je bas ozbiljna bolest pa nemoj :D
Wyrmwood (2014) Niskobudzetni epic zombi film, jedan od boljih iz zanra.
Altered States EPIC.
Gok-seong (2016) Kompleksan i uvrnut mada smaraju klasicne boljke JK filmova (povremeno ret.ardirana gluma, ubacivanje ocajnog ''humora'' gde mu mesto nije itd)

A Cure for Wellness (2016)
Ovaj jedva da moze da prodje, generalno je dosta ispod nabrojanih ali ajde.

Cannibal Holocaust (1980)
Jedan od najuverljivijih i najbrutalnijih filmova koje sam gledao, ako budes gledao verujem da ces posle toga guglati i traziti podatke (kako/zasto/da li) i da ces saznati sta je sve prouzrokovalo ovo remek-delo :d

I za kraj, nesto laganije sto svi mogu da gledaju (sa manjom ili vecom ''knedlom'' ;)): Perfetti sconosciuti

Verovatno si gledao neke od ovih ali naci ces vec film koji ti nije poznat
 
Poslednja izmena:
Predlozi za 3 epska filma bilo kog žanra za Novu godinu?


A ja bih predlozio neka izuzetna i lepa ostvarenja:

Spirited Away
It's a Wonderful life
3 i*iots (morao sam ovako, jer cenzurise.. slovo D umesto *)
 
Poslednja izmena:
A ja bih predlozio neka izuzetna i lepa ostvarenja:

Spirited Away
It's a Wonderful life
3 i*iots (morao sam ovako, jer cenzurise.. slovo D umesto *)
Takođe ćit'o ;)

^ Verovatno nije gledao :D :d

@ aca

Nesto drugacije od praznicne komercijale :) pretezno sick/weird epic lista :d

The Wicker Man (1973) EPIC. Nikako ne treba gledati rimejk iz 2006.
The Lobster (2015) Imas i Dogtooth (2009) ali on je bas ozbiljna bolest pa nemoj :D
Wyrmwood (2014) Niskobudzetni epic zombi film, jedan od boljih iz zanra.
Altered States EPIC.
Gok-seong (2016) Kompleksan i uvrnut mada smaraju klasicne boljke JK filmova (povremeno ret.ardirana gluma, ubacivanje ocajnog ''humora'' gde mu mesto nije itd)

A Cure for Wellness (2016)
Ovaj jedva da moze da prodje, generalno je dosta ispod nabrojanih ali ajde.

Cannibal Holocaust (1980)
Jedan od najuverljivijih i najbrutalnijih filmova koje sam gledao, ako budes gledao verujem da ces posle toga guglati i traziti podatke (kako/zasto/da li) i da ces saznati sta je sve prouzrokovalo ovo remek-delo :d

I za kraj, nesto laganije sto svi mogu da gledaju (sa manjom ili vecom ''knedlom'' ;)): Perfetti sconosciuti

Verovatno si gledao neke od ovih ali naci ces vec film koji ti nije poznat

Osim poslednjeg, ostale nisam gledao, hvala na predlozima ;)
 
Poslednja izmena:
pogledao sinoc What happened to monday...aooo..filmcina,sve najjj naj preporuke

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
^
Zanimljiv i meni se svideo, samo ne bas uz toliku euforiju. :D
Ipak uz upozorenje, da ima bas dosta rupetina.
 
Justice League, 3/10
Ko daje pare za ove gluposti? Fora je da se opale reklame, ljudi daju pare za bioskop i kad vide kakvo je đubre, već je kasno.
 
Pogledao Bright sinoc, mislio sam da je zesca glupost, ali me je trailer ipak naveo da pogledam. Na srecu nisam se prevario. Sasvim pristojan film, drugaciji, ako se zanemare neke rupe u prici. 6.5/10 od mene.

What happened to monday mi je bio samo ok bas zbog gomile rupa u prici. 4.5/10
 
Bright mi je nekako ostao nedorecen. Podseca me na Hancock u tome da backstory nekako ima vise potencijala od price koja je ispricana u filmu. Ostanes zeljan tog lore-a, a dobijes tralala pricicu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^
Zanimljiv i meni se svideo, samo ne bas uz toliku euforiju. :D
Ipak uz upozorenje, da ima bas dosta rupetina.

Slazem se, sve zene glume :)

Pogledao Ghost sa commentary track-om. Preporuka za commentary ako se izuzme to da se jednim dobrim delom ne prate scene nego prica ide za sebe (moz' se slusa i kao audio knjiga u prevozu) :p

Lovers (2017) pomalo dosadan...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno