Šta je novo?

Telekom Srbije BBTF + VDSL2

Izgleda da je sve tu. Instaliraj npr. Zoiper, idi na add account, sip account, u host ubaci ims.telekomsrbija.com:5060 , svoj username (broj telefona) i password. Outbond proxy nisam ja nikad stavljao, ali ima može i to.
Ako se registruje onda odlično! Ako se registruje i na 3G (ili na wifi koji nije telekom) još bolje :)
 
sta bi mogao da bude password? ovako izgleda kod mene, gde sta da pisem?

65d265627cbe89b7d587cbdb80d9eda1.png


7c8c25801076b5c027570b1142914fcf.png


925103dfe69dea6b59260cceecac3a0b.png
 
Poslednja izmena:
U Domain pišeš ims.telekomsrbija.com:5060
Username je broj telefona 38122........ a password ima na slikama što si prethodno okačio, gde su upisane zvezdice, ispod username (broja telefona). Ne znam jeli postoji način da vidiš koji je password.
Inače, kolega mi je rekao da najnoviji zoiper za wp10 malo ga zeza. Prethodni je radio ok. Verovatno će da isprave u novijoj verziji. Ali svejedno, registruje se normalno ako je sve posavljeno kako treba.
 
Poslednja izmena:
probao sam ali prijavljuje gresku. za password sam stavio pass sa portala moj telekom, mada sigurno nije taj pass. ne znam kako da ga izvucem iz onih zvezdica..

369277a5e2d5939d2edb00ae8cc2d3fd.png
 
a verovatno ne bi vredelo traziti od telekoma parametre za sip...?
 
Probaj, ne košta ništa :)
Sigurno nije ona sa portala.
 
uspeo sam da pronadjem password, ali zoiper ne uspeva da se nakaci. da li je zbog telekomovog nekakvog ogranicenja ili je problem u podesavanjima, to jos ne znam.. jos cu se malo veceras pozabaviti time, ali cini mi se da ne moze da se kaci sa drugim uredjajem, samo preko njihovog modema.
 
Ne verujem da to tako mogu da ograniče. Ako imaš ispravne parametre, mora da se nakači.
Probaj ako imaš neki android telefon. Tamo to izgleda ovako nekako...
Z1.png Z2.png
Account name je nebitan, obavezan host (ims.telekomsrbija.com:5060), username i password. Authentication user i outbond proxy ubaci ako ne bude hteo bez njih. Ima ih tamo u ruteru. Caller ID ne treba.
Mogu oni da zabrane da se registruje van telekom mreže (ili možda van tvoje IP adrese) i to je to.
 
uspeo sam da pronadjem password, ali zoiper ne uspeva da se nakaci. da li je zbog telekomovog nekakvog ogranicenja ili je problem u podesavanjima, to jos ne znam.. jos cu se malo veceras pozabaviti time, ali cini mi se da ne moze da se kaci sa drugim uredjajem, samo preko njihovog modema.
Kako i na koju foru si iz H367N izvukao pass za SIP,onda to znaci da tako moze i pass za PPOE,zar ne!?
 
Proveri šta ti stoji iza password-a za PPPoE WAN konekciju (i napiši ovde prva 2 karaktera) ;) Pa da ti kažemo odmah da ti ne valja password a ni metoda pronalaženja. Pretpostavljam da je i SIP password kriptovan kao što je slučaj i sa PPPoE password-om već godinama u nazad.

Moj ZTE traži lozinku za korišćenje "shell" komande preko Telnet-a tako da ni pomoću Putty-a ne može da se dobije password kao što je moguće na par novijih Huawei modela (među kojima NIJE HG630).
 
Poslednja izmena:
neće da mi ovako prikaže lozinku za PPPoE, umesto kružića izbaci zvezdice i ništa više.
a tamo u SIP podešavanjima mi lepo izbaci lozinku koja se sastoji od 10 slova
ali ni preko androida ne uspevam da se povežem, kaže No DNS results
 
Poslednja izmena:
Probaj umesto ims.telekomsrbija.com:5060 da staviš 212.200.252.192:5060 u polju host.

Sad sam malo pogledao na netu.
Prvo pokušaj u username da staviš ovaj format [email protected] ,koji imaš u ruteru (pre one promene što sam gore napisao)

Pogledao sam o tome ovde
strana 15
 
Poslednja izmena:
kad username stavim u tom formatu koji si naveo, onda keže Request timeout..
je l mu Host dodje isto sto i Domain koji se trazi u podesavanjima ?
ne znam.... probao sam sve moguće kombinacije i ne ide..
 
Poslednja izmena:
Da, host i domain je isto.
Ne znam zašto neće.

Da li kad staviš 212.200.252.192:5060 isto dobijaš No DNS results?
 
Poslednja izmena:
nece pa nece.. poslao sam mail telekomu, da vidim sta oni kazu. kazu prosledili su nadleznoj sluzbi pa cekam odgovor.. mada ce odogovor biti verovatno da se voip moze koristiti samo preko modema koji sam dobio od njih. videcemo.
 
Ok, aj javi šta kažu, baš me interesuje.
 
Da li si pokušao da zameniš domen kod korisničkog imena za VOIP?
Pokušaj .com da zameniš za .rs...

ims.telekomsrbija.com -> ims.telekomsrbija.rs -> ims.telekom.rs -> ims.mts.rs
 
Poslednja izmena:
paaa.... u ruteru su vidljiva podesavanja gde se vidi da je domen .com
ali mogu svakako probati kad stignem i te kombinacije.
 
Istina...
Ja sam se malo zaneo u proučavanje onog Cisco dokumenta pa sam pomislio na domen, pošto je dokument stariji, a Telekom je menjao domene...
 
tako je. probao sam ali naravno ne uspeva zoiper da se konektuje.





mada mi je bilo sumnjivo cim sam video lozinku. odmah sam pomislio da nece biti sanse da se konektuje neki sip klijent, samo telekom modem.





jer, ako sam dobro uspeo da izvucem lozinku i ako nije neka greska, lozinka je tzlkisonpk.





dakle osnovna telekomova lozinka za admin pristup ruterima.





osigledno nema svaki bbtf korisnik svoju lozinku.





a ako je tako, onda bi svako mogao da se konektuje na moj sip nalog, dovoljno je samo da mi zna broj telefona.

sigurno imaju neku vrstu zabrane konektovanja.





tako da zbog toga mislim da nije moguce povezivanje preko nekog sip klijenta.

nego, je l ima nekog na forumu ko koristi bbtf uopste?
 
Poslednja izmena:
tako je. probao sam ali naravno ne uspeva zoiper da se konektuje.

mada mi je bilo sumnjivo cim sam video lozinku. odmah sam pomislio da nece biti sanse da se konektuje neki sip klijent, samo telekom modem.
jer, ako sam dobro uspeo da izvucem lozinku i ako nije neka greska, lozinka je tzlkisonpk.

dakle osnovna telekomova lozinka za admin pristup ruterima.

osigledno nema svaki bbtf korisnik svoju lozinku.

a ako je tako, onda bi svako mogao da se konektuje na moj sip nalog, dovoljno je samo da mi zna broj telefona.

sigurno imaju neku vrstu zabrane konektovanja.

tako da zbog toga mislim da nije moguce povezivanje preko nekog sip klijenta.

nego, je l ima nekog na forumu ko koristi bbtf uopste?



Ja imam bbtf vec dve godine. Sta te interesuje?
 
da li ga koristis preko telekomovog modema i nekog analognog fiksnog telefona ili sivprobao da podesis neki sip klijent?
 
kazu mi u telekomu da mogu da prikacim sip telefon na lan2 port. a pitanje oko username/password su zaobisli..
 
da li ga koristis preko telekomovog modema i nekog analognog fiksnog telefona ili sivprobao da podesis neki sip klijent?

DA koristim preko Telekomovog modema obican telefon, izvukao sam uz pomoc PuTTY-ja PPPoE username i password ali samo da bi povezao vDSL modem Huawei HG655b u bridge mode. Dobro sljaka i nemam dupli NAT.
 
Pročitao sam temu od početka.
Dobio sam dopis od Telekoma da moraju da mi zamene za ISDN za "direktni tel. prikljucak" kao i dodatni BBTF ukoliko ako mi je potrebno, uz odredjene povlastice i numeraciju. 
Buduci da nisam pratio telefoniju u poslednje vreme imam pitanja. 
Prvo, razmisljam da li mi je bilo sta od toga uopste potrebno. U konkretnom stanu imam fixnu liniju + ISDN sa jos dva broja. Ukupno 3. U realnosti nista od toga ne koristim, pa se pitam sta mi je pametno uraditi.
Da li neko zna da mi kaze koje su cene i o kakvim se povlasticama radi? Da li mi je mozda pametnije da odjavim jedan direktni broj, a ISDN liniju zamenim ovom ili da samo odjavim ISDN? Sta su vasi predlozi?
 
nema tu neke mudrosti.. ako ti ne trebaju dodatne linije, uzmes jedan POTS broj i to je to. po starom cenovniku BBTF linije su se doplacivale po 250 din, meni tako naplacuju, nisam siguran da li je jos uvek tako i za nove korisnike..

identifikacija dolaznog poziva i slicne dodatne usluge se ne naplacuju na BBTF liniji.


Sent from Galaxy S8
 
Poslednja izmena:
Meni je zamenjen (pre par godina) isdn za jednu bbtf i jednu pots liniju plaćam ukupno jednu pretplatu. Tako da bi me isto koštalo da sam uzeo samo pots liniju ili ovako obe. To je jedini razlog bio što sam uzeo obe, nek se nađe :)
 
Nazad
Vrh Dno