Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Upropasticete ovaj life hack blueray torentima :p
 
- Setovanje APN-a, uključujući i dial string za 3g modem.
- Dopuna u Panter menjačnicama plus info o min iznosu kredita kako bi funkcionisao poziv na 1600

Jel ti nije problem da mi daš i linkove gde je ovo opisano u temi? :)
 
Jel ti nije problem da mi daš i linkove gde je ovo opisano u temi? :)

http://forum.benchmark.rs/showthrea...enja-brzine!&p=3815078&viewfull=1#post3815078

http://forum.benchmark.rs/showthrea...enja-brzine!&p=3731480&viewfull=1#post3731480

Jedino još da nadjem gde je pisano za dopune ali malo sam sad "potresen and van sebe" jer mi je ispustila dušu moja kartica. Danas oko 13:30 prvi simptomi nestanka data tranfera, a do 14:40 se odjavila sa mreže i otad ono čuveno "no service" ili ti " emer. calls only". Sad ću se zabavljam sa zamenom kartice :).
 
Danas mi reče Suzana iz korisničkog servisa m:tel da postoji mogućnost da se izvrši jednokratna dopuna od 10 eura kojim se prevazilazi mesečna obaveza dopunjavanja i produžava validnost kartice do kraja 2015.god.
 
Poslednja izmena:
10 ovamo, 10 onamo, ostadosmo mi bez gaća :p
 
Danas mi reče Suzana iz korisničkog servisa m:tel da postoji mogućnost da se izvrši jednokratna dopuna od 10 eura kojim se prevazilazi mesečna obaveza dopunjavanja i produžava validnost kartice do kraja 2015.god.

Najzad :) Svake nedelje sam ih smarao sa ovim da me ne bi smarali svaki mesec :D
 
Znači sad oni koji uplate 29 evra su na dobitku jer jednom uplatom reše oba pitanja.
 
Brzo ste se poradovali :D
Produženje validnosti prepaid kartice

Produženje validnosti prepaid kartice plaća se jednokratno u iznosu od 10 eura, čime se produžava validnost kartice na 12 mjeseci od dana uplate (aktivacije).
Korisnik produžava validnost slanjem SMS poruke sa sadržajem „VALIDNOST“ na 14555. Cijena navedene usluge putem SMSa je 10 eura. Da bi korisnik mogao da produži validnost kartice mora biti u statusu aktivan , tj. da ima pravo na odlazni i dolazni saobraćaj.
 
Znači 29 + 10 ...

Al opet, bolje i tako ... nego da "omaneš" jedan mesec....
 
Pa ja sad moram od juna šest puta da produžim po evro i tih šest evra mi ostaje dok ovako gubim deset evra. Lepo su to smislili.
 
Uplatio poslednjeg dana kada je važilo da dopuna produžuje važenje kartice četiri meseca a to je bilo 19.2 i sad mi važi do 19.6, proverio sam.
 
Tako da sad imam jedan evro i uplatim još šest i onda imam ukupno sedam evrića ako slučajno bude i sledeće godine :)
 
screenshot1.png
 
Ljudi a da malo razmišljate dugoročnije?

Kako god plaćali po evro ili 10e odmah.... pa taj kredit će vam biti na raspolaganju krajem godine da platite promociju za sledeću godinu :) ili bar da na kraju godine dodate još koji evro da bi ste imali za sledeću godinu. Tačno je, ovako plaćanje mesec po mesec je smaranje ali cifarski opet ostaje da ništa nije ni bizu ove ponude... jedino kad bi ping bio malo manji ali dobro sad.
 
Jesi li ti pročitao uopšte pažljivo? 10 evra ti skidaju sa računa da bi ti važila kartica godinu, ne ostaje ti taj kredit.
 
Nove ili bar potvrđene info:

- Mtel portal ne postoji za pripejd korisnike
- Preporuka je ne više od 3-4GB dnevno protoka, da ne bi došlo do upozorenja (zovu telefonom)
- 10€ koje se jednokratno pošalje kao "validacija" je trošak i ne ide kao kredit, dok evro po evro mesečno ide kao kredit
- Bez obzira kada je uplaćen kredit i šta sada piše na USSD proveri kodom 105, od 20. marta svim korisnicima trajanje kartice je 1 mesec
- Karica traje 30+60 dana. Posle 30 dana, ako se ne uplati kredit, privremeno se deaktiviraju servisi (do max 60 dana), dok se roming tiket ne poništava. Ponovnom uplatom, kartica se ponovo aktivira i tiket nastavlja da važi (ne gubi se).
- Ne znaju zašto Mtel kartica nudi primetno niži DL u odnosu na MTS (kod mene MTS postpejd DL 27Mbps vs. Mtel 3,5Mbps u ustom DualSIM telefonu). Pretpostavljamo do prioriteta koji određuje MTS, na šta se ne može uticati.

Izvor: Suzana (šef ili tim lider CC-a)


p.s. Koji je max DL koji ste izvlačili iz Mtel-a, bilo fonom ili modemom? Mislim da niko nije preko 4Mbps imao u 2015. ili grešim?
 
Poslednja izmena:
Nove ili bar potvrđene info:

- Mtel portal ne postoji za pripejd korisnike
- Preporuka je ne više od 3-4GB dnevno protoka, da ne bi došlo do upozorenja (zovu telefonom)
- 10€ koje se jednokratno pošalje kao "validacija" je trošak i ne ide kao kredit, dok evro po evro mesečno ide kao kredit
- Bez obzira kada je uplaćen kredit i šta sada piše na USSD proveri kodom 105, od 20. marta svim korisnicima trajanje kartice je 1 mesec
- Karica traje 30+60 dana. Posle 30 dana, ako se ne uplati kredit, privremeno se deaktiviraju servisi (do max 60 dana), dok se roming tiket ne poništava. Ponovnom uplatom, kartica se ponovo aktivira i tiket nastavlja da važi (ne gubi se).
- Ne znaju zašto Mtel kartica nudi primetno niži DL u odnosu na MTS (kod mene MTS postpejd DL 27Mbps vs. Mtel 3,5Mbps u ustom DualSIM telefonu). Pretpostavljamo do prioriteta koji određuje MTS, na šta se ne može uticati.

Izvor: Suzana (šef ili tim lider CC-a)


p.s. Koji je max DL koji ste izvlačili iz Mtel-a, bilo fonom ili modemom? Mislim da niko nije preko 4Mbps imao u 2015. ili grešim?

Ja sam izvukao max 32, nešto mbps preko huawei E3251 centar grada blizu bs.Trenutno sam na poslu ali ću postaviti sliku čim budem bio u prilici.Mislim da imam baš log iz huawei aplikacije gde se vidi da je mtel kartica u pitanju.Ali brzina primetno opada uveče,meni je pre bilo konstantno 25 mbps,a sada uveče opadne i na 0,8 tako da je net neupotrebljiv za yt.
 
^ Uh, dobre su vam brzine, testiraću ponovo! :)

Mali off-topic

Gledam da uzmem neki novi modem, čitajući šta kupujete, imam (stari) ZTE MF190, DL max 7,2Mbps, ja sam ga debrendirao sa Vipa (koristim MTS karticu ponekad) i radi mi na jednom kompu, a na drugom ne, zezao dugi postupak otključavanja (nije na kod/PIN).

E3131 i E355 su po specifikacijama sasvim isti, s tim što je E355 praktično i mali ruter i može da podrži 5 eksternih WiFi konekcija (kao hotspot, ako sam dobro razumeo), što je super, treba mu samo USB napajanje. E3131 je isto to, samo bez navedene mogućnosti. Našao sam E3131 na Kupin.. i ispod 1000din, ali E355 nema nigde (Lim, Kup, k-p). Mislim da mi DC (Dual Carrier) E3251 i nije potreban, prva dva nude do 21Mbps DL a poslednji 42Mbps. Naravno, treba imati u vidu da svaki od ovih modema nikad ne ostvaruje svoju deklarisanu brzinu, ni blizu. USB modem bih stavio u ruter sa USB ulazom (još nemam), poželjno neko rešenje koje lepo radi, da ne mora da se uključuje posle neaktivnosti, ili da ne mora sa kompa da se aktivira svaki put, već da radi 24/7, a kad se ruter uključi, da ne mora ništa da se pipka. :)
 
@owim , vidim da si u tvom predposlednjem postu napisao :
- Bez obzira kada je uplaćen kredit i šta sada piše na USSD proveri kodom 105, od 20. marta svim korisnicima trajanje kartice je 1 mesec

Pošto nisam upoznat sa ovom novinom praktično pitanje za tebe je kad najkasnije treba da dopunim karticu da bi produžio validnost ako mi je trenutna validnost do 18.06.2015.god. (poslednji put sam dopunio karticu dopunom od 1 eura 18.02.2015.god.) ?
Sledeća dopuna koju budem vršio biće u iznosu od 10 eura da bi produžio validnost na 12 meseci .
 
^ Pričao sam jutros sa Suzanom i nedvosmisleno mi je potvrdila: od 20. marta SVI korisnici prelaze na 1 mesec trajanja, bez obzira šta piše u USSD 105 meniju. Drugim rečima, tebi ne važi do 18.06 (kao ni meni do 13.05). Rekla mi je da će to uskoro biti ispravljeno i da će svi videti 20. mart kao datum (ili datum posle, ali ne duži od mesec dana). Na tvom mestu bih novu uplatu izvršio ne kasnije od 20. marta ako ne želiš privremeni prekid usluge. Isto važi i za mene.

Obrati pažnju da dopuna od 10€ ne uvećava kredit. Ako se na to odlučiš, možeš to da uradiš 20. marta.

Oni koji uplate sada, 12. marta, važi do 12. aprila (kako sam razumeo). 20. mart je prekretnica.
 
Ti hoćeš da kažeš da će oni skratiti važenje kartice sa 18.06 na 20.03 samovoljno?
 
To što si ti dobio je nezvanična informacija, najnovija, po kojoj će samovoljno skratiti period važenja kartice na 20.03! Sve sam čuo ali ovo nisam nikad :)

Napomena: ako bude uvedeno dobićemo sms poruku i pisaće na sajtu, za sad postoji samo najava te odluke.

Još jedan komentar, zamisli danas uplatiš deset evra da produžiš na godinu dana a oni za tri meseca samovoljno skrate na lupam 30.06 :)
 
^ Upravo to zelim da kazem. Prenosim sta je Suzana rekla - svim korisnicima se 20. marta menja status, ko je uplatio 18. feb, njemu traje do 20. marta. Da se ne ponavljam.

Ako ona laze mene... ;)

Poređenje koje si dao ne stoji, jer bi bio materijalno oštećen, ovako nisi, sve ti ide u kredit.
 
Poslednja izmena:
A ja jurio kao manijak 19. februara menjačnice po gradu kako bih uplatio mtel kredit. Izuzetno nefer potez!
 
Nazad
Vrh Dno