Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

nije mi se do sad dešavalo. ali ako mi ne posalju paket jer kako mi danas kažu nemaju trenutno tu veličinu na stanju, a čekam od 30.1 kontam da će se automatski otkazati porudžbina. I vratiti lova, šturo sam pročito. Da, ali šiping tj.poštarina da li se i on vraća, tj vraća li se sve koliko sam platio? jeste sica u pitanju4-5 evra na 20 ali opet...
 
Poslaće ti, ne boj se. Sve što odabereš i poručiš će da stigne.

Ako ne stigne aktiviraš dispute. Prodavac će to da reši o svom trošku, a ako nece Ali će da preseče.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Uzeo bih futrolu za mobilni koja moze da se obavije oko ruke, za trcanje. Volim da slusam muziku dok dzogiram a konstantno imam problema jer mi mob ispada. Kako da ukucam u pretragu?
 
Arm band I naziv telefona

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Je l neko zna, koje vec dobijao refund sa alija kakve su im konverzije sa dolara na evro ili to radi maticna banka/kartica kako god?
 
Hvala kalehrl
Ja sam placala evrom dolar, tako da bi me iz dolara u evro iskustvo zanimalo :)
 
Kao i plaćanje, isti je kurs. Na primer RF banka obračunava proviziju i na refund, briga njih u kojem smeru ide transakcija i šta joj je svrha oni će se svejedno ugraditi.
 
Meni su vracali uvek u evrima preko AliExpress London u evrima iako sam placao u dolarima..Tu se u toj konverziji neminovno izgubi malo..
 
Kad platite u dolarima neće vam sigurno vratiti u juanima. Uvek se vraća valuta u kojoj ste platili i u punom iznosu naravno.

Ako vam je kartica u evrima ili dinarima onda vam kartica vrši konverziju isto kao i kod plaćanja...
 
Uzeo bih futrolu za mobilni koja moze da se obavije oko ruke, za trcanje. Volim da slusam muziku dok dzogiram a konstantno imam problema jer mi mob ispada. Kako da ukucam u pretragu?

Kupi bluetooth slualice. Ako su ti nadlaktice samo malo jače/mišićavije, onda teško da ćeš naći odgovarajuću futrolu. Oni to kao da prave za decu. Ja poručio 2 pa sam verovao ili ne morao da nosim kod krojača da mi produžava traku koja se obmata oko ruke. Koštao me krojač skuplje nego same torbice.
 
Stigli mi danas punjač i kablić a poručeni 30 januara...sve pohvale za kineze,po stoti put
 
Zbog čega za Srbiju nije moguć shipping iz neke od drugih ponuđenih zemalja (Rusija, Spanija...) nego samo iz Kine?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Spanija --->salje u Spaniju i EU
Rusija ----> salje u Rusiju.


Tako je zbog cene dostave / predmeta i zbog carine.

Nema ni jedan opravdan razlog da se iz tih zemalja salje u Srbiju jer su i predmeti a i postarina skuplji. Kupac iz Srbije nista ne dobija ako bi se slalo iz tih magacina dok gore navedeni kupci dobijaju brzu dostavu bez carine.
 
Poslednja izmena:
Za neke stvari je to moguće ali uglavnom nije. Tek sam od skora počeo da viđam prodavce koji šalju pored Kine, i iz Nemačke ili Španije za Srbiju. Iz Španije je bila najpovoljnija cena a shipping je bio free, što potvrđuje teoriju da je shipping ugrađen u cenu. Za Nemačku i Španiju je jasno zašto češće nije opcija nego što jeste, ipak se ti habovi odnose na EU tržište a mi nismo EU. A Rusija je daleko, što bi išlo preko njih kada može direktno iz Kine. To je za Ruse koji su veliki kupci na Aliexpress. Mislim da ovo slanje iz Španije ima veze sa Asendia koja je u vlasništvu švajcarske pošte, preko koje su meni stigli noževi. Verovatno Kinezi imaju neke dilove sa njima, neka sladišta tamo, šta već.
 
Poslednja izmena:
Jel mogu od prodavca da trazim promenu načina slanja dok je status "awaiting shipment", vidim da je po defaultu stavljeno obična posta mali paketi pa bi doplatio za air mail da imam normalan broj za pracenje.
 
To moraš njega/nju da pitaš što pre to bolje, gde ti se nalazi pošiljka u ovom momentu. Mada iz iskustva, to što ti kažu ne znači da će ispuniti. Svašta oni obećaju u četu pa posle ili zaborave ili namerno ne urade.
 
Jos nije poslat paket. Ne znam jel se nesto promenilo, ne porucujem cesto sa alija, sad sam uzeo 3 predmeta kod dva prodavca pre 4 dana i ni jedan jos nije poslao paket.Ranije su slali isti dan ili najkasnije sutradan.
A pitao sam ovog drugog dal mogu da mu doplatim da ide brzom dostavom, da bi malo to ubrzao i dobio neki validan broj za pracenje, jos mi nista nije odgovorio , to je bilo juce.
 
Mozda su jos mamurni od nove godine [emoji23]
Takođe pre neki dan sam naručio zamensko staklo za telefon, i trebalo mu je 3 dana da pošalje, pre nove godine je bilo brze. Verovanto su u guzvi jos sa porudžbinama.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Hehe, to ce najpre biti.
 
Poručio neke staklene pipete i epruvete u sredu, danas su poslali.

Jel ima neko preporuku za dobar a jeftin što bi na engleskom rekli self healing cutting mat? Ne znam kako se ovo zove na srpskom pa samim tim ne mogu pronaći na KP. U pitanju je ona pvc podloga za majstorisanje i rezanje što sama od sebe zaceli. Zelene ili neke druge boje sa razmerama na sebi, pravim linijama, krugovima itd.
 
Poslednja izmena:
^

Podolit table?
 
Jes to je. Nađoh za 1400 dinara plus dostava A3, neka naša firma proizvodi. Bolja cena nego na Aliju. Hvala puno.
 
Ma pretraživao sam na google images pa im iskočilo ono što tražim. U pitanju je krojačka ili modelarska pogloga za sečenje. Sajt je domaći ali sam se speljao pošto jedna domaća firma to prodaje na veliko, ovo što je 1390 dinara je na malo, klasičan web shop iz Zrenjanina čini mi se. Najzanimljivije je što je bilo u Deksiku od svih mesta za samo 1200 dinara od Revella, isto A3 formata ali nema više. Na aliju se A3 kreće od 13 dolara naviše koliko sam video a nikad ne znaš da li je prava pvc podloga ili samo parče plastike, pošto hoće i to da uvale za male novce.

Imaju u Deksiku "malu" tj. A4 format za nešto više od 700 dinara. Kod Kineza nema za ispod 10 dolara A4 a da nije plastika.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno