Šta je novo?

Nokia Lumia 630

Upravo, negde sam procitao da je 630 pocela da baguje nakon update-a na Denim. Pokusao sam da nadjem pomenuti review pa da postujem link ali no luck. Verovatno je pomenuti jedan od retkih slucajeva.
U svakom slucaju hvala na odgovoru.
 
Ovi moji ortaci su nakon nadogradnje bili prezadovoljni ali ne znam kako je sad....
 
Koliko ste zadovoljni sa L630, kupio bi kevi, a glupo mi je što nema prednju kameru... Imam narandžastu za 75€...
 
Koliko ste zadovoljni sa L630, kupio bi kevi, a glupo mi je što nema prednju kameru... Imam narandžastu za 75€...

Evo meni radi super posao , bar dok ne kupim neki tamo septembra . Odlično se pokazao , nisam imao nijedan jedini problem . Za taj novac odličan telefon . Prednja kamera mi ama baš ne treba :) Uzimaj slobodno , naravno ako ne traži da posedeje prednju kameru.
 
Ja kad sam hteo da probam WP gledao sam da kupim 630 jer je najjeftinija,
ali sam odustao zbog blica i prednje kamere i kupio 625.
Jednostavno mi je neprihvatljivo u 2015 godini da nema te 2 stvari, pa sve i 50€ da košta.
 
L625 jeste bolji izbor, ali nema ih u prodaji, ber ne po pristojnoj ceni...
 
Mislim da je super telefona za casual korisnika. Definitivno best-buy. Isto sam uzeo kao poklon za dve ženske osobe koje nemaju velike prohteve kad su gadgeti u pitanju i koliko vidim prezadovoljne su.
Ako su vam bitni email, web surf, facebook, po koja fotografija tu i tamo, i da za to vreme ne koči onda je ovo pravi izbor definitivno.
 
Mozda vidi ako ima nekih novijih low-end telefona, sa giga ram-a, ipak znaci, cak i na wp
 
Ja se razmisljam da uzmem Lumia 636 telefon, relativno je povoljan kod nas, a koliko mi se cini, taj model je najjeftiniji Snapdragon 400 model sa 1GB RAM-a, nego kako prezivljavate bez proximity i ambient light senzora? Jel mnogo smara sto toga nema ili kako? Postoji li nacin da se uspomoc aplikacija to nekako "simulira"(tipa posle 8pm smanji se brightness)?
 
Generalno ti nece smetati, bar je meni menjanje osvetljenja lako, na tap. Jedini problem je sto mi se ponekad sam otkljuca u dzepu i onda pootvara sve i svasta.
Posto nema senzore, ne registruje da je telefon u dzepu, pa moze sam da se otkjuca kad recimo drugi telefoni ne bi mogli.
Osim te "mane" je odlican telefon za te pare.
 
Ja se razmisljam da uzmem Lumia 636 telefon, relativno je povoljan kod nas, a koliko mi se cini, taj model je najjeftiniji Snapdragon 400 model sa 1GB RAM-a, nego kako prezivljavate bez proximity i ambient light senzora? Jel mnogo smara sto toga nema ili kako? Postoji li nacin da se uspomoc aplikacija to nekako "simulira"(tipa posle 8pm smanji se brightness)?

Koristim 630 od septembra i nema problema sa senzorima, softverski je to fino rešeno. Nikad mi se i nije otključao u dzepu ili napravio problem . Imaš u podešavanju da podesiš parametre za low, mediium i high osvetljenje i onda u action centru klikneš i lagano promeniš. Meni je na medium , uveče pred spavanje ako koristim stavim na low a na suncu ponekad high. Taj 636 ima 1gb i ako je cena pristupačna uzimaj ga. Jednino prednja kamera i blic ako ti nije problem. Kamera je po dnevnom svetlu dobra.
 
Jel dobio jos neko update za L630? Neki fix, popravlja moguce resetovanje telefona....
Meni sada stiglo, instalirao sam.....mada nisam imao taj problem sa random restartom...Inace tel je uzet kod Lelekoma...

edit:
videh sada i u ostalim WP temama za druge modele da se pojavio fix...znaci svi ce dobiti....
 
Poslednja izmena:
Bateriju nisam nešto zagledao, pošto meni i inače osakati bateriju Exchange.
Displej jeste svetliji.
Ono što sam neugodno primetio je da su se pojavili random restarti. Da li se to još nekome dešava?
Telekomov telefon.
wp_ss_20150619_0001.png


Jupiiiii! :)
 
Kada hoću samo da bekapujem kontakte iz Lumie 630 i da ih sačuvam na Gmail nalogu tj. da ih sinhronizujem, kako to da učinim?
 
hm... imam jednu zanimljivu pricu. naime, ne znam da li je neko prijavljivao zescu havariju nokie 630 i kako je prosao sa time, ali moj otac je isfrizirao ovu nokiu i ona je prezivela. prosto neverovatno, zaprepascen sam.

webdsc0004-1.jpg


ovo je samlelo telefon. prosao je sa minimalnim ostecenjima, ekran nije pukao, ogrebana je folija znatno, pokidana je silikonska futrola i poklopac telefona je pokidan i samleven. sam fon je bio pomesan sa blatom, ociscen je i radi sve. samo da se kupi novi poklopac i kao da nista nije bilo.

nokia build quality.
 
Poslednja izmena:
A jednom ortaku skroz prso ekran na ovoj nokiji posle prvog pada, ne znam da li je telefon bio star par dana. Nema pravila kada su padovi i ostecenja u pitanju..
 
@psyhound

Hvala ;)
 
^ np. ;)

A jednom ortaku skroz prso ekran na ovoj nokiji posle prvog pada, ne znam da li je telefon bio star par dana. Nema pravila kada su padovi i ostecenja u pitanju..

Moje zence je lucky bastard kad su padovi u pitanju. Njoj treba da daju da testira telefone posto joj bar 2 puta nedeljno mora ispasti tel.
Xperiu Ray ima vec par godina i to su takvi dropovi bili, a samo joj je napukla zadnja maska.
Moja 520ka je zavrsila kod nje kako sam ja presao na 630ku i do sada je toliko puta padala i ja sam mislio u par navrata da joj nema spasa kad je roknula, ali bas nikakvih ostecenja nema... dok koleginica vec drugi put menja touch. :d
 
Isti slučaj, u poslednjih 2 meseca moja 520 je letela svakog dana, i samo uglovi malo oguljeni. Ali je zato jedan pad bio fatalan. Pitaj koleginicu kako radi sa tim zamenjenim touch-om (pretpostavljam da je to ova kombinacija što menjaju za 2500).
 
Jeste, bas je tu cenu spominjala.
 
Pitaj je kako radi touch, da li isto kao original (jer pretpostavljam da nije). P. S. Pad je bio sa male visine ali na pločice.
 
Da li mozda neko zna kako resiti sledeci problem? -> od pre 2 dana prilikom pozivanja bilo kog broja poziv se automatski prekida pre uspostavljanje veze, dolazni pozivi prijavljuju da nisam dostupan.

Telefon resetovan na factory settings, ali problem i dalje prisutan.

# problem resen prebacivanjem na 2g u podesavanjima SIM kartice
 
Poslednja izmena:
Da li ste negde procitali/culi da telefon ima problema sa tac skrinom? Ja pokusavam na da nadjem ali bezuspesno. Naime, moj telefon ima uvek probleme sa tac skrinom. Zavisi kako kada, par puta dnevno, desi se to da kada trebam da otkljucam telefon, pritisnem dugme i posle ne reaguje na zadate komande. Pa ga zakljucam pa nekoliko puta pritiskam dugme dok se ne upali ekran. Onda imam problem da na neki deo ekrana ne reaguje (ne znam koliko prljavstina od znoja moze da utice na to), onda se desi da kada se krecem po startu da ide sporo, tj kada istovremeno stavite dva prsta, onda se desi da nekada kada u IE da mi zumira kada se krecem gore-dole i sta jos ne mogu da se setim. Ali to me je tako pocelo da iritira da mi dodje da ga bacim/pojedem (zavisi kako kada :d). Garanciju nemam, zato sto sam telefon dobio na takmicenju od M$. Ne znam ni zasto nam nisu dali garanciju. Moj drug nema takvih problema, mada manje koristi telefon nego ja. I sta mi je ciniti, radio par puta factor reset, ne zbog toga nego zbog drugih stvari i nista se nije promenilo.

Ala sam se ispisao. Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Majka je imala sličan problem, isto lumia 630. Jednostavno odjednom prestane da reaguje touch i jedini način da se povrati jeste da se zaključa pa otključa telefon.

Terao sam je dugo da odnese telefon u servis ali na kraju se problem rešio sam od sebe. Nije dobio telefon nikakve updejte, jednostavno sada touch radi bez problema. I dalje pokušavam da otkrijem šta ga je stopalo. Ćale isto ima lumiju 630 i nikakvih problema nije imao do sada.
 
Bas cudno. Kod mene je telefon od novembra prosle godine i nista se nije promenilo, cini mi se da u pocetku imao manje izrazen problem.

A primetio sam da na ~2,3 od leve ivice displeja i ~2,3 od gornje ivice displeja najjverovatnije crkao piksel, na belu podlogu je svetliji i na narandzastu (posto su plocice narandzaste), kod mog drugara na isto mesto ima takav piksel. Kod Vas?
 
Imao ja taj problem. Nekada se desi, nista strasno. Mislim da je 100% softverske prirode.
 
Nazad
Vrh Dno