Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Ali! Ako malo bolje pogledaš, postoje tragovi (ne na ekranu) već na "ukrasu" zvučnika za uho, slušalice... Opet... To je plastika, zato više cenim aluminijum... Najsrećniji bi bio da je lumia bila od aluminijuma, cela... Opet, sve je to stvar ukusa... ;)
Lumia 930 je jako lep telefon i ne veujem da je iko ko je kupio taj telefon... "nesrećan"...
 
Ovde je rec o ekranu koji je na lumijama veoma osetljiv iako poseduje tu majmunsku zastitu :)
Na 925 kojeg sam posedovao par dana, ekran je takodje bio prekriven mikro ogrebotinama. Jednostavno tu je nesto promaseno. Samsung je definitivno par koplja dalje bar sto se zastite ekrana tice.
I bas zbog toga sam dosao do ideje da stavim u oglase moju 1520 i da je menjam za 930. Eto, javi se coverk da se i na 930 javljaju ogrebotine.
 
Ne znam sto stavljas 3 tacke. Oleophobic je u velikoj vecini slucajeva uzrok problema, zato sto je na lumijama valjda predebelo uradjen premaz ili tako nesto pa se javljaju ogrebotine ili kad prevuces rukom preko ekrana moze izgledati cudno zamrljan(kao neka tekstura).
 
Cinimi se da ne govorimo istim jezikom ili bas kao i dosta botova ZELIS da dokazes da si jedini u pravu.
Na ekranu se vide ogrebotine. Da li je u pitanju premaz, debeo, tanak ili je u pitanju nesto trece, NA EKRANU SE VIDE ogrebotine.

Ne ulazim u detalje oko premaza, lumia kao i vecina novih telefona ima GG zastitu, koja kod samsunga obavlja posao perfektno (u mom slucaju) a kod lumie GG ne radi kako treba (u mom i slucaju kod kolega)
 
Poslednja izmena:
Nema sta da ti dokazem, ja ti lepo kazem sta je jedan od uzroka. I to mozes i izguglati. I nemoj da me vredjas, nisam ni ja tebe. I to sto pises velikim slovima, PREMAZ JE NA EKRANU. Moguce je da se zbog toga i vidi pod odredjenim uglom. Sve u svemu, ako bacis foliju ili tempered preko, nista se nece videti
 
ma ovo nisu klasične ogrebotine.
Ovo nisu ni mikroogrebotine, nego nanoogrebotine. Jedva vidljive, i to samo pod nekim određenim uglom kad se uperi direktno prema svetlosti. I tada se jedva vidi, ali se vidi.
Pokušao sam da fotografišem, ali ne vidi se na fotkama.
Nadam se samo da neće biti mnogo gore
 
To je mozda ovo o cemu ja pricam. Ako bude vidljivije, probaj da lupis foliju... Sto vise obracas paznju, to su vece :D
 
Samo da Vam na priču dodam još nešto...

Svaka lumia koju sam koristio ima "nešto" na sebi od prvog dana korišćenja. Nisam verovao, ali je to tako...
Šta ima?
Po vađenju iz kutije i skidanju folije... Prst preko novog, netaknutog ekrana, ne klizi lepo... I to me jako nerviralo...

Onda sam došao do zaključka... Taj ne klizajući sloj je bio prisutan na svim modelima (L620, L720, L820, L920, L925, L1020, L535, L930) i nakon nekih 10 dana korišćenja je nestao... Prvo osećaj, a zatim sam pod lupom išao videti, nešto što me zanimalo... :eyebrows: Kao da preko celog ekrana ima neki sloj... Nečeg...
To je ostatak od folije, ne one u kojoj je upakovana, već od folije, koja stoji preko ekrana u montaži...
Pre samog stavljanja folije, zavisno od proizviđača, se dobiju one magične krpice... i očisti se ekran... Nikakve okrebotine nisam ustanovio...
Nemojete samo da mislite da sam pobrkao znoj i mast lica sa tim filmom preko ekrana... Nisam!

:hump:
 
Malo previse cepidlacite sto se tice tih mikro,nano ogrebotina. Koje se vide samo na suncu pod odrefjenim uglom kad je ugasen i ne remeti apsolutno funkcionalnost. To moze nekome da smeta ii svaki dan da zagleda na suncu :) Ipak je sve to potrosna roba koja nije odredjena da traje 10-20 godina nego 2-3 uglavnom. I mislim da je to mnogo manji problem nego problem pucanja stakla na s3, s4, n2,n3... Koji pri skoro svakom padu na pod pukne staklo displeja.
 
Poslednja izmena:
Problem je taj sto se to javlja posle par meseci koriscenja i to kod ljudi koji bas vode racuna, a kod konkurenata (samsung) toga nema i da hoces. E samo je to problem. I problem je to sto je nov telefon i ja ocekujem da ostane nov i ne mogu bas da zazmurim na tu falinku, pogotovo ako vec dam 300+ € za telefon.
Mada, dosta sa OT :)
 
15min da otvoris racun u banci. A preko Telenor banke recimo ne moras cak ni do banke, donesu ti ugovor na kucu, pare uplacujes na bankomatu, salterusu ne vidis nikad. Tako da to nije izgovor :)
 
Imam racun u banci, samo ne znam proceduru oko ovih zajebancija preko interneta :)
 
Lako je, samo da dodam, tvoja kartica, kad je povežeš preko telefona (ukucaš parametre) radi samo za taj nalog... Ne možeš drugom nalogu (MS) kupiti igricu...
Vađenje te kartice je besplano u b. intezi...

Offtopic

Slika note 3, jedan dan sa upaljačem bez folije...

WP_20150110_16_23_16_Pro.jpg
WP_20150110_16_23_22_Pro.jpg
 
Dal je moguce? Pa to se samo desava na nokia telefonima samsungu nema sanse ;)
 
Au koji izgovor. Imaš za telefon 400 eura, a nemaš internet karticu (koja se ne plaća za održavanje) da uzmeš nešto za 5 eura. Ccc

Mislim da nije tvoj problem koliko ja imam u dzepu i na racunu, i za sta imam a za sta nemam. Jednostavno nemam internet karticu i nesto i ne planiram da je uzmem, bilo bi lepo kad bi bilo nesto i u Srbiji da se kupi.
 
Ako imas racun u banci, imas i karticu koja vrlo moguce da radi i na internetu i tad su problemi reseni :) Iskreno nisam ni gledao ima li ista slicno kod nas, mada osecam i da ima kostace 1000+ din za ove noname koji su na ebay-u i aliju oko 250din sa dzabe slanjem.
 
Nemoj i ti, ti bar citas sta drugi pisu :d

Pricamo o staklu, tempered glass :)
 
Hehehe... Šalu na stranu... Kod nas je jedno vreme bilo kupiti kvalitetne folije, koje za razliku od ovih gore navedenih, nisu imale toliku debljinu i bile su poprilično skupe... U pakovanju ste dobili i onaj selotep za uklanjanje prašine, ako se nekako podvuče ispod folije u montaži... No, kako su bile od 600-1000RSD, nisu našle svoje kupce i prestali su ih poručivati...
 
Sve to ide i ovde... I selotejp, i krpica sa alkoholom i obicna suva. Samo sto nije folija vec staklo i neuporedivo je bolje od folije. Uopste ne znam da mi je bilo sta na ekranu. U zivotu vise foliju ne bih stavio. Tj nisam je ni koristio zato sto su takve kakve su maltene sve. Uvek se svodilo na to, stavim, koristim 2 dana i bacim. Ili se grebe ili neki mehuric ili...

Evo jedan sa Alija, slanje je besplatno, dakle 340din ukupno.

3a49e5eeef8babb4c5eded3fc53b9b7b.jpg
 
Poslednja izmena:
Imao foliju pa skinuo. Imam 2 kartice, visu electron i maestro. Ne znam da li s nekom od njih mogu da porucujem
 
Ja sam ranije kupovao zag folije za iphone 3gs i hd2 i placao ih nekih 20e mnogo skupo ali neverovatan kvalitet, garancija.Posle skoro godinu dana sam je skinuo kad sam menjao 3gs kolega vrati nazad zagg-u i oni mu poslali novu.
 
Nazad
Vrh Dno