Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Sve lumie sa Baterijama od 2000mah imaju punjac 5v 1.3A.
Vreme punjenja ~ 2h.
 
I L820 dolazi sa tim 5v 1.3A, puni se za ~ 1h 40min
520 je imala 0.75A punjač, sa fiksnim micro USB kablom, također se napuni za ~ 1h 40min
 
Znači ja slobodno da punim sa punjačem od lg- l5 (output-5,1V - 0,7A). To neće zeznuti bateriju, samo će se sporije puniti. Hvala vam svima. Pozdrav
 
Zavisi, meni je na sva tri (L1020, 920 x2) modela 1A...
sku_161008_1.jpg


Lumia 925 i L620 je
nokia-ac-50-400x400-imadmg4uuc3n6nhv.jpeg
 
Bolji telefoni imaju regulator kojim se ograničava brzina punjenja baterije. Ja sam s2 punio na raznim punjačima od 500mA do 2A. Isto tako radim i sa htc one. Jedino je iphone 3gs bio problematičan i tražio je specifično napajanje.
Ipad nije hteo da se puni sa pc usb-a, ali je hteo sa mac usb-a. Kada sam na pc instalirao asus ai charge, koji je omogućio 1A na usb portu, onda je i ipad prihvatio da se puni na taj način.
Ipad, 3gs, s2 i htc one su i danas živi i zdravi i baterija im solidno drži.
 
Poslednja izmena:
Nego... Imate li problem sa LINE, naime ne dozvoljava mi registraciju... prođe mail i pass, a onda mi govori invalid phone number... A skoro sam ga hvalio... :)

Edit:

Kakva glupost... U slučaju da radite čistu instalaciju telefona, i deinstalirate sve, obrišete... I telefon kao takav, po čistoj instalaciji, line detektuje kao drugi uređaj i ne dozvolja vam instalaciju... Zbogom line...
 
Poslednja izmena:
originalni punjac dobijen uz limiju 625 u telenoru
 

Prilozi

  • WP_20140622_18_24_55_Pro.jpg
    WP_20140622_18_24_55_Pro.jpg
    692.8 KB · Pregleda: 120
@yooyo

Na svom asusu imam slično asus usb charger plus na USB 3.0...

Zaboravih gore navesti, od lumia 925 i 620 su bili 5V 1.3A.
 
Колико му треба да освежи библиотеку песама??! Убацио сам неку музику, гасио, палио мобилни и још увек нма песама!!
 
Колико му треба да освежи библиотеку песама??! Убацио сам неку музику, гасио, палио мобилни и још увек нма песама!!


Koja verzija wp-a ?? Na 8.1 to brzo odradi Xbox Music.. U pozadini.
 
Kakve su ovo sad beksrajne price sa punjacima, zar ne odgovara svaki USB punjac svakom telefonu, samo razlicite duzine punjenja, zar nije upravo zbog toga i uveden usb kao standard, da ne bi vise dolazilo do "jel imas tanki punjac za nokiJu" situacija?
 
Poslednja izmena:
Sta se tacno desava sa oficijalnim OTA update-om na 8.1? Neki kazu da krece od 24. juna ( http://bgr.com/tag/windows-phone-8-1/ ) a neki da ce Jul/Avgust? Ili je je jos uvek sve nagadjanje bez ikakvog konkretnog Microsoft objasnjenja?
 
Ne zbog offtopica nego sad ispade da smes samo svoj punjac da koristis, wtf..
 
ako mislis fiksni u smislu da se kabal ne odvaja od onog dela koji ide u struju, i ovaj moj je takav, iz jednog dela, ne moze da se koristi kao usb za data transfer..
 
Ja se samo pitam, ako sad tokom jula i avgusta bude update za postojece telefone wp8 generacije...kako ce MS uspeti da progura 2 predvidjena GDR-a za 8.1???
Siguran sam da ce to preci na 2015 godinu, sto ce biti problem koji im nije potreban, korisnicima su update-i bitni.
 
Nema šanse za 2 GDR-a ove godine, maximalno jedan, i to pred kraj godine (mislim na oficijelno puštanje, DP će biti ranije).
 
Samo da završim ovu priču oko punjača. Bio sam jutros u jednom servisu i čovek koji radi tu rekao mi je da svaki telefom može da se puni sa bilo kojim micro usb punjačem i da je zato i uveden taj standard i da telefoni imaju u sebi regulatore struje.
 
Koja verzija wp-a ?? Na 8.1 to brzo odradi Xbox Music.. U pozadini.

8.1. Неће тако. Кад пребацим музику, онда пустим бар једну песму из фолдера, па отворим Music Player, не онај подразумевани, него се баш тако зове апликација, и онда их учита.
Замало да му пресудим.
 
Samo da javim stavio sam 8.1 na htc 8s i zadovoljan sam, ubaceno je dosta opcija bolje rade neke aplikacije ( whats up, facebook) posto se desavalo da ne stizu uopste obavestenja dok ne udjes u aplikaciju. Zahvaljujem na odgovoru!
 
Samo da završim ovu priču oko punjača. Bio sam jutros u jednom servisu i čovek koji radi tu rekao mi je da svaki telefom može da se puni sa bilo kojim micro usb punjačem i da je zato i uveden taj standard i da telefoni imaju u sebi regulatore struje.
U principu jeste tako ali pogledaj izlaznu amperažu, nije isto puniti bateriju od npr. 2000mah sa punjačem koji daje na outputu 550mah i punjačem od 1,3A. Vreme punjenja se drastično produžava i pitanje je da li će je uopšte napuniti. Onda tableti, isto imaju mini usb, da li ga možete napuniti sa takvim punjačem?, ne nemože, minimum 1,5 pa do 2,1A. Čovek jeste u pravu kada kaže da se ide na uvodjenje standarda ali je veliko pitanje da li će i kada sami proizvodjači prihvatiti to.
 
Jel' počeo update, ja išao u vip i telenor, da probam sa L630, možda ide cyan... :D
 
U principu jeste tako ali pogledaj izlaznu amperažu, nije isto puniti bateriju od npr. 2000mah sa punjačem koji daje na outputu 550mah i punjačem od 1,3A. Vreme punjenja se drastično produžava i pitanje je da li će je uopšte napuniti. Onda tableti, isto imaju mini usb, da li ga možete napuniti sa takvim punjačem?, ne nemože, minimum 1,5 pa do 2,1A. Čovek jeste u pravu kada kaže da se ide na uvodjenje standarda ali je veliko pitanje da li će i kada sami proizvodjači prihvatiti to.

Evo već treći dan punim lumiu sa ovim punjačem što sam pominjao i puni mi se istom brzinom kao i sa orginalnim. Iako je ovaj lg-ov slabiji ( 5,1V - 0,7A), naspram orginal nokinog (5V- 750mA)
 
Nazad
Vrh Dno