Šta je novo?

Windows Phone 8.1

YT app za wp ne postoji verovatno zbog Microsoftove anti Google kampanje "don't be scroogled"... Google ih je baš zvrnuo.
 
http://youtu.be/slf3GgxqusI







Pre ce biti da je ovo, ja sam plakao od smeha prosle god kada sam je video. lol


Kako je onda Xbox One poseduje?





I ta kampanja Dont Be.. je u vezi Surface vs Chromebook.
 
Poslednja izmena:
^^ Odlična reklama . Ova kampanja je isto bila dobra , kao i reklame





Što se tiče yt zvanične aplikacije, nije mi uopšte potrebna, metrotube mi je fenomenalna aplikacija, kao i mytube( koja inače menja ime, ima tema na redditu, kakvi su predlozi :D )
 
Mytube,metrotube,one tube... Odlicne aplikacija ,stvarno nemam potrebu za zvanicnom .
 
Poslednja izmena:
I ta MS youtube je bila MS app a ne Google-ova. No to je jedna od onih situacija gde mi official aplikacija ni najmanje ne nedostaje, izbor je stvarno dobar. Opet kažem ko bi da radi DLNA stream na tv, sa sve prevodom i tako neke naprednije stvari ---> Tubecast.
 
Meni se jedino na wp ne svidja sto se ne mozes izlogovoati/obrisati sa Microsoft naloga. Ako npr neki tudum koristi telefon bez naloga, a treba mu neka aplikacija i nece da pravi M$ nalog, ulogujem se na moj, skinem app, i onda mu ostanu svi moji kontakti u telefonu, i moz ga slikati... Nema brisanja... Onda meni predju njegovi kontakti i ode sve u q... to bi trebali srediti.. strasno mi je iritantno sto se to vezuje na nalog. Nedavno sam imao takav problem i sad se hebem sa copy paste 200 kontakata...
 
Darko, sve si rekao, naravno iz tvog ugla.. ali tvoj ugao ispada cak i manje zahtevniji od mog, a onda skoro uopste nismo merodavni. Sad mogu da pricam i o muzickom delu sistemu, ti ces da kazes, "ne slusam muziku na telefonu" :) Svaki dan furam iste plejliste, smucilo mi se vise.. a samo zato sto me opasno mrzi da ga povezujem na komp, i pravim plejliste na kompu. Da, ne mogu samo bezicno da prevucem novi folder za 10 sekundi, vec moram zicno, i da pravim plejlistu, jer foldere ne pusta.. Ajde plejliste, ali hoces mrtav ozbiljan da mi kazes da ti uopste nije potreban wifi prenos podataka sa kompa na telefon i obrnuto?

O tome pricam, sve tako neke ultra korisne stvari koje ne moras da imas, ali realno moras, i zelim.. Kazem bukvalno jedino sto me drzi i sto ce me mozda zadrzati jos na WP, je ta unikatnost, interfejs, Nokia natpis (koliko god ovo seljacki zvucalo, iskren sam..), ali sve je to opasno zavaravanje da nam "nista od toga ne treba"..
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pazi kad radi ta aplikacija.. nije bas AirDroid, nema drag & drop i slicno, ali sljaka, dobro si je iskopao, olaksace mnoge stvari :) I dalje cu morati da pravim plejliste preko pc-a verovatno, ako i za to ne postoji neka skrivena, ultra dobro izreklamirana aplikacija :)
 
Solidna je ova Easy transfer, to je otprilike taj fazon AirDroid ona verzija 1 koju sam nekad koristio,

Evo prebacio sam 1 epizodu od oko 200 mb relativno brzo .

ModernMusic pravi playliste, nisam je mnogo koristio ali mislim da može da radi posao.

Evo isprobao sam, napravio par pleylista i rade normalno.

Ova je isto dobra . OneMusic U stvari odlična je .
 
Poslednja izmena:
Probace se..

Nego jel vam se desava ovo pucanje zvuka pri premotovanju? Upravo sam primetio na MetroTube-u i myTube-u.
 
Borise ,vec je bila rasprava oko toga :D na 8.1 svima pucketa,i u xbox video takodje.
 
Windows phone ima mana, nije savršen ali je stabilan. Meni je to iskreno najbitnije. I baterija je mnogo bolja nego na drugim platformama. Što se tiče nedostatka aplikacija, to jeste istina. Mada one koje se najviše koriste se nalaze na Store-u. Ja lično koristim Win od verzije 7 koju sam imao na hd2 kao custom rom. Uporedo sam imao i instaliran ics i taj dual boot je trajao možda 5 dana. Dok nisam konačno batalio Android (ne želim da pokrećem bilo kakvu raspravu da ne ide u off..)
E sad, sve ovo je moje subjektivno mišljenje. Svako koristi ono što mu odgovara. Ljudi iz mog okruženja koji su prešli na win su uglavnom oduševljeni brzinom i fluidnošću sistema. Ali je činjenica da mora da se razvija brže. krastavac, MS je izgubio korak, i sami su priznali da kasne dosta ali se mora priznati da je za kratko vreme wp8 postao ozbiljan OS.
Što se tiče Linus-a, podseća me na nekog komentatora sa Verge-a (Apple + google ftw..). Jeste realan, ali i poprilično iritantan. U pravu je za app. I ove zvanične koje se koriste na svim platforma (social apps) mogu da budu malo bolje. Instagram pogotovo (jeste da ga ne koristim), ali ta beta traje već 100god..
Stabilnost, brzina, minimum bagova, besplatna navigacija (Lumia), update 36 meseci, odličan battery life, odlična kamera (Lumia), dobar zvuk (Lumia), odlična izrada tel (Lumia).Na duže staze ovo je odličan OS i sa low end telefonima. Sve je stvar ukusa i šta se kome dopada. Meni, kao (poluzahtevnom) korisniku završava posao.
 
Pazi kad radi ta aplikacija.. nije bas AirDroid, nema drag & drop i slicno, ali sljaka, dobro si je iskopao, olaksace mnoge stvari :) I dalje cu morati da pravim plejliste preko pc-a verovatno, ako i za to ne postoji neka skrivena, ultra dobro izreklamirana aplikacija :)


Koliko si ti ne obavesten to je cudo, za to tvoje kukanje oko AirDroida , ako ukucas FTP u Store dobices par super app medju kojima je Pocket file manager.

Na kompu instaliran WinSCp ili Filezilla, i resen problem.
Jos na WP8 koristio sam ftp, a ti ga zoves AirDroid :D
 
Ova je isto dobra . OneMusic U stvari odlična je .


Dobra je.. Nesto mora da nervira naravno, ne vidi mi one plejliste koje sam vec napravio na kompu i koje vide xbox music i mix radio, moram opet iz aplikacije da pravim plejliste.. Videcemo i da li pamti na kojoj sam pesmi stao sutradan..
 
Nema šta da čekaš sutra :)

Pusti listu odslušaj pesmu, pauziraj , ugasi program , ponovo ga pokreni i videćeš zadnju pesmu dole na dnu .
 
Da.. Mozda izbrise iz memorije sutra :) Nemoguce da ne prepoznaje neki format plejliste, da ne moram za svaku novu muziku da pravim plejliste u aplikaciji..
 
Darko, sve si rekao, naravno iz tvog ugla.. ali tvoj ugao ispada cak i manje zahtevniji od mog, a onda skoro uopste nismo merodavni. Sad mogu da pricam i o muzickom delu sistemu, ti ces da kazes, "ne slusam muziku na telefonu" :) Svaki dan furam iste plejliste, smucilo mi se vise.. a samo zato sto me opasno mrzi da ga povezujem na komp, i pravim plejliste na kompu. Da, ne mogu samo bezicno da prevucem novi folder za 10 sekundi, vec moram zicno, i da pravim plejlistu, jer foldere ne pusta.. Ajde plejliste, ali hoces mrtav ozbiljan da mi kazes da ti uopste nije potreban wifi prenos podataka sa kompa na telefon i obrnuto?

O tome pricam, sve tako neke ultra korisne stvari koje ne moras da imas, ali realno moras, i zelim.. Kazem bukvalno jedino sto me drzi i sto ce me mozda zadrzati jos na WP, je ta unikatnost, interfejs, Nokia natpis (koliko god ovo seljacki zvucalo, iskren sam..), ali sve je to opasno zavaravanje da nam "nista od toga ne treba"..


Naravno da slušam, upalim Deezer i pustim šta mi se sluša, kakvo crno prebacivanje muzike na telefon. Ono što slikam je automatski na Skydrive, dokumenta su mi u Office i to je takođe sinhronizovano. Ne znam još za šta bi mi trebao wifi transfer...
 
Nesto se desava s tom aplikacijom ,ne mozi na na l925 ,mislim da je nesto do regiona .
 
Mogu li nekako placene aplikacije da se prebace iz jednog u drugi Microsoft nalog?
 
Kako mogu da kontakte sačuvam na sim kartici. Hoću da karticu prebacim u drugi telefon koji nije windows
 
Kako mogu da kontakte sačuvam na sim kartici. Hoću da karticu prebacim u drugi telefon koji nije windows


Nije moguce, mozes samo da sa kartice kopiras u telefon.
Sve se sada backupuje na Cloud i mnogo je brze i lakse resenje.

Uzmes lepo u starom telefonu i upises rucno kontakte na sim i tako ti ostanu.
Ja sam skoro par bitnih brojeva tako uneo na 3510i on nema Cloud servise ;)
 
Baš bezveze, a treba mi neko prelazno rešenje a nemogu kucati 600 brojeva.
 
Presao sam sa androida na ativ s wp8 gdr3. I sve je ok sto se tice stabilnosti i same brzine rada. Jedina stvar koja mi smeta je rad aplikacija tipa viber, fb messenger. Kao da ne postoji pravi multitasking i rad aplikacija u pozadini. Npr testirao sam da kad mi stigne notifikacija na viberu o nekoj poruci i kada iskljucim net, i onda udjem u aplikaciju i otvorim konverzaciju te poruke nema. Treba joj net da je preuzme sa servera ili odakle god. Ali ako je vec stiglo obavestenje o poruci, trebalo bi da je vec poruka preuzeta i da se nalazi u njoj. Kao da su notifikacije odvojene od aplikacije, a ne sastavni deo nje. Isto tako ako saljem sliku, i ako izadjem na home dugme slika nece biti poslata. Znaci mora se biti u aplikaciji da bi se ona poslala. Mislim da je ovo ogranicenje samog OS, posto sve aplikacije koje sam probao imaju ovaj problem. Sad ne znam kakva je situacija na 8.1
 
Nazad
Vrh Dno