Šta je novo?

Kako da staru vozacku dozvolu, zamenite elektronskim putem?

Saobraćajna je posebna priča, džaba ako ima čip kad je adresa upisana na prednjoj strani, tako da mora da se menja kad vlasnik promeni adresu (kao da nije dovoljna adresa iz lične karte a i šta će autu adresa).
 
Jel' zna neko (iz iskustva ili price) kako ide zamena ostecene dozvole (oprane u ves masini)? Na site-u MUP-a nista o tome, ovi u call centru se ne javljaju, ... Jel' ista procedura i cena ili nesto drugacije?
 
Upravo sam zavrsio celu proceduru zamene stare papirne vozacke dozvole novom. Imam LK sa cipom, bez elektronskog sertifikata. Ceo tok je isao ovako:
26.02. Kreirao nalog na sajtu euprave. Ulogovao se sa e-mail adresom i podneo zahtev za zamenu VD. U jednom momentu u toku podnosenja zahteva, potrebno je da LK bude u citacu. Odmah nakon podnosenja zahteva, uplatio sam potrebna sredstva putem online bankinga. Koristim Rajfajzen online banking i poziv na broj koji sadrzi slova je prosao bez problema.
27.02. Uplata je postala vidljiva na sajtu euprave.
06.03. E-mailom sam obavesten od strane euprave da je moj zahtev prihvacen i prosledjen MUP-u. Isto je bilo vidljivo i na sajtu euprave.
11.03. E-mailom od euprave sam obavesten da je moj zahtev zavrsen i u kojoj stanici MUP-a mogu da podignem novu VD. Takodje vidljivo na sajtu euprave, iako je u detaljima i dalje stajalo da zahtev nije dodeljen nijednom odgovornom licu (ili tako nesto). Popodne sam otisao do navedene stanice i podigao novu VD. Za podizanje je potrebna LK i stara VD. Ovde je postojao poseban salter samo za izdavanje VD, tako da sam cekao manje od 5 minuta, iako je ispred mene bilo 4 ljudi u redu.

Sto se mene tice, ceo proces je protekao u redu. Doduse moj slucaj je krajnje jednostavan, nisam imao nikakvih ogranicenja na dozvoli i sl. Sama aplikacija radi dosta sporo i nisam siguran da li je neophodno instalirati CELIK ili ne (ja sam ga imao od ranije).

Pozdrav

Zanima me da li je potreban kod uz cipovanu licnu kartu koji smo svi dobili a masa izgubila (kao ja :( ) da bi se odradio ovaj postupak?
 
Čitač je potreban da bi se pročitao sadržaj čipa i prosledio MUP-u. PIN je potreban samo ako se prijavljuješ na portal sa LK sa čipom. Oni koji to ne žele mogu da kreiraju nalog - klasika e-mail adresa + password. Ali, čitač je u daljem nastavku potreban, kao što napisah u prvoj rečenici.

Ja testirao uslugu na sve načine. U petak 7.3.2014. oko 22h predao zahtev, platio ebankingom, u ponedeljak dobio poruku tipa prihvaćen i prosleđen MUP, u utorak poruka obrađen dođite u policiju-Čukarica. Danas preuzeo.

Ovo je ekstra. Kamo sreće da ima više ovakvih usluga! Nije mi jasno šta ljudima nije jasno ;-)

Hm, zbunjen sam skroz...

Moram da te ispravim:
PIN je potreban ako se na portal prijavljujes pomocu digitalnog sertifikata koji je upisan na LK sa cipom. Ukoliko imas LK sa cipom, a nemas sertifikat (sertifikat nije obavezan), onda se na portal prijavljujes koristeci korisnicko ime i lozinku koje si prethodno kreirao na portalu.
Ja imam LK sa cipom, ali nemam digitalni sertifikat, pa sam se prijavio koristeci username/pass kombinaciju.

Pozdrav


Dakle ako imam citac, ulogovan na eupravu i lk sa cipom da li mi je potreban kod koji je dosao uz lk ?

Hvala
 
Поштовани/а,
27.2. podneo zahtev i jutros stiglo


Дошло је до промене статуса Вашег захтева.
Нови статус: ОБРАЂЕН

Коментар: Преузмите Вашу возачку дозволу у Полицији - НОВИ САД.

Срдачан поздрав!
 
Zanima me da li je potreban kod uz cipovanu licnu kartu koji smo svi dobili a masa izgubila (kao ja :( ) da bi se odradio ovaj postupak?

Ne, nije potreban. On je potreban samo ako se logujes sa elektronskim sertifikatom. Ako se logujes sa nalogom koji prethodno napravis, onda ne treba kod.

Pozdrav
 
289. Tako placam sve racune preko e-Inteze.
 
Svi koji zive na nekoj opstini gde ima vise policijskih stanica, savetujem da pre nego sto odu po svoju vozacku dozvolu pozovu MUP i pitaju gde je zapravo, da ne bi prosli kao ja.
U mailu koji sam dobio od euprave je pisalo da pokupim dozvolu u policiji - Grocka, kad sam otisao tamo oni mi rekli da je u Kaludjerici, i tako, malo sam se setao :) Naravno u Kaludjerici juce kad sam dosao Mica-ubica je samovoljno resila da skrati radno vreme pa sam morao opet da idem danas po dozvolu, ali sta je tu je ne mogu da se nerviram zbog nase divne administracije :)
 
Mali je off... ali LK istice jos malo, mora li se u MUP ili moze kao za vozacku? Mislim da ne ali opet da pitam.

Sta je potrebno za LK posedujem vec novu sa cipom koja istice uskoro.
Poz
 
Samo uplatnice. Možeš da zakažeš termin preko interneta, ali moraš da ideš, ne može kao vozačka.
 
dobio sam poruku da mi je el zahtev istekao jer nisam platio, a u opsiu usluge da je status predmeta pripremljen. Da li i dalje mogu da platim po onom pozivu na broj ili bi trebalo iz pocetka da pokrenem novi zahtev? Hvala
 
Zar stvarno mislis da neko sa ovog foruma moze da ti da kvalifikovan odgovor na ovo pitanje?
Imas tamo na sajtu e-uprave mogucnost da postavis pitanje, pa pitaj njih sta znaci "istekao zahtev" i sta sada mozes/trebas da uradis.

Pozdrav
 
Ma nece, probao sa tri razlicita i nece, istu gresku izbacuje.
Zna li neko sta jos mogu da probam, ima li nekom da se obratim?
 
To nije greška.
To što piše znači baš to što piše. Tvoj slučaj ne može da se završi elektronski i moraš da ideš lično u policijsku stanicu. Očigledno da postoji neki problem, ali ko zna koji. Možda imaš kaznu ili si menjao prebivalište ili ko zna šta, pa treba to da regulišeš lično.
 
Poslednja izmena:
Sve sam zavrsio ali na salteru MUP-a Srbije... ;)
Hvala drugari.
 
Rok za zamenu je i dalje 10. jun ili ne?

po novom mislim da ne moraju da se menjaju... tj. gradjani koji budu vozili sa starom nece se kaznjavati.

Ministarstvo unutrašnjih poslova pripremilo je izmene i dopune Zakona o bezbednosti saobraćaja kojim će biti proužen rok za zamenu starih vozačkh dozvola. Taj rok po sadašnjem zakonu ističe 10. juna", rekao je Vukić Tanjugu i dodao da će izmene i dopune tog zakona biti prioritet u novom sazivu Skupštine, a da je moguće da se rok produži i do isteka važnosti postojećih dozvola.

Vukić je još jednom ukazao na to da će izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja biti produženo važenje vozačkih dozvola i da zato neće "biti potrebe za kažnjavanjem građana koji imaju staru vozačku dozvolu".
 
Poslednja izmena:
Prosle nedelje sam bio u stanici Vozdovac da podignem novu dozvolu i stoji upozorenje da stare paprine dozvole vaze do 10. 6.
 
Nazad
Vrh Dno