Šta je novo?

MBA ili MBP

Kupih ga pa nek ide zivot ;) Sad mi samo recite na koju temu da bacim pogled kako bi se informisao oko najboljeg nacina za odrzavanje baterije ? Kad da je punim koliko itd... Hvala puno... Utiske pisem posle par dana koriscenja
 
Kupih ga pa nek ide zivot ;) Sad mi samo recite na koju temu da bacim pogled kako bi se informisao oko najboljeg nacina za odrzavanje baterije ? Kad da je punim koliko itd... Hvala puno... Utiske pisem posle par dana koriscenja
Guglaj "how to charge macbook pro battery", sve ti piše
 
Ako sad izlazi iMac Retina, jel da na prolece ocekujemo MBA Retina?
 
Spominje se neka 12"ica, retina... E sad sta ce od toga biti, ostaje da vidimo ;)

:wave:
 
pozdrav ljudi, zanima me kakva je situacija kod nas sa nadogradnjom ram-a i ssd-a. imam late-2013 MBP sa apple care-om, pretpostavljam da moram u 'ovlascenom' servisu?
 
Ram koliko ja znam ne mozes, to ti je sto ti je, jer je on zalemljen za plocu, a ssd mislim da je moguce video sam da prodaju te nove ssd-ove i po forumu al ce biti skupo jako.
 
Poslednja izmena:
pozdrav ljudi, zanima me kakva je situacija kod nas sa nadogradnjom ram-a i ssd-a. imam late-2013 MBP sa apple care-om, pretpostavljam da moram u 'ovlascenom' servisu?
Late 2013 MBP ima zalemljen RAM na plocu, dakle nista od toga, a SSD ce kao stobUltimo rece te izaci papreno.
 
kod late 2013 su i RAM i SSD ulemljeni na ploču i ne mogu se kasnije nadograđivati.
 
da, u pravu ste. mislio sam da je za ssd jednostavnija prica...
kakve imate savete za eksterne usb diskove? imam par onih “narandzastih“ transcend storejet i uglavnom mi prave probleme - povremeno gube konekciju na koji god racunar da ih kacim, pa zato nisam siguran koliko je 3.0 usb externi hdd dobra stvar za nesto sto bi na duze vreme bilo nakaceno na racunar?
 
kod late 2013 su i RAM i SSD ulemljeni na ploču i ne mogu se kasnije nadograđivati.
Da nisi nesto pomesao - zar nije SSD zakacen PCIe 2.0 konektorom sa torx srafovima na late 2013.?

Za USB bice ok resenje, ali naravno ne ni problizno brzo kao SSD.
 
Koliko znam ulemljen je. Možda gresim...
 
Pitanje... dosta vozim moj mac na bateriju ali ga punim prema savetima, medjutim... ovaj kabal od punjaca je prilicno kratak, pa me interesuje mogu li kako da ga produzim za koji metar :D ili treba da razvlacim produzni kabal po kuci da bih napajo pc ?
 
da, u pravu ste. mislio sam da je za ssd jednostavnija prica...
kakve imate savete za eksterne usb diskove? imam par onih “narandzastih“ transcend storejet i uglavnom mi prave probleme - povremeno gube konekciju na koji god racunar da ih kacim, pa zato nisam siguran koliko je 3.0 usb externi hdd dobra stvar za nesto sto bi na duze vreme bilo nakaceno na racunar?

Savjetujem EXT.usb/FW sa SSDom. U kombinaciji sa Win formatom dobijas win win situaciju!!!
Cak i sa usb v.2 leti opako,pogotovu sekvincijalna brzina.
 
Poslednja izmena:
Okej... jos samo da ga nadjem kod nas negde da ne cekam metar dana na dostavu.
hvala...
 
Kakvi su mbp r i mba sto se tice kvaliteta zvucnika? Bitna mi je stavka ozvucenje, za gledanje filmova, slusanje muzike,... opet koliko dobri zvucnici mogu biti na laptopovima (na sadasnjem asus N serije sam jako zadovoljan) Da li je tu pro u prilicnoj prednosti u odnosu na air?
Zahvaljujem na odgovoru
 
Ne razumem se bas najbolje, da li je velika razlika izmedju 71. i 5.1? Gde su im uopste smesteni zvucnici, govorim o modelima od 13", vidim da mbp 15" ima zvucnike pored tastature.
daj covece, kakvi sistemi, jel si ti citav? Air i Pro 13 imaju jedan mali zvucnik, a Pro 15 ima dva mala zvucnika, nisu losi, ali nisu ni neki sistem. Ako si zadovoljan zvucnicima sa bilo kog laptopa, bices zadovoljan i sa ovim zvucnicima, samo mi nije jasno zasto bi kupio apple da gledas filmove ili slusao muziku, kad ti je taj sto imas sasvim dobar za tu namenu... Ako imas neki sistem, na koji povezujes laptop, opet je svejedno koji imas...
evo ilustracije sta nudi 15" mbp
engineered_gallery_speakers.jpg

verovatno isti taj ili slican ide i u ove ostale, s tim sto ih 15ica ima x2
 
Zato sto je sadasnji lap na izdisaju, a zelim neko kvalitetnije i trajnije resenje.
Hvala na odgovoru
 
Imas Asus laptopove sa Bang and Olufsef ICEpower zvucnicima. Dolazi sa jednim malim subwooferom. Trenutno najbolji zvuk koji sam cuo iz nekog laptopa.
 
ispravio bih se, pogledao sam detaljnije, i drugi mbp i mba imaju dva zvucnika, ocito sam prolupao, kada sam napisao da imaju po jedan XD

B&O su odicna firma, mada sam ubedjen da se subwooferom ne moze smatrati nesto toliko malo, ali ne sumnjam da je kvalitetan zvucnik u pitanju.
 
Ok, ne znam kako drugacije da objasnim, a ima tu funkciju. Zvuk je "najpuniji" od svih zvučnika koje sam čuo na laptopu, uz uključivanje malog crnog dodatka. :D
 
Ne znam da li je zvuk bolji od Asusa, ali je laptop svakako daleko bolji. Btw, ja sam za MBA.
 
Koliko traje punjenje novog MBA od 0%-100%?
Ne nalazim podatak na netu
 
Nisam merio, ali sam ubedjen da mu ne treba vishe od 2.5 sata...
Izuzetno se brzo puni za moj kriterijum ;)

:wave:
 
Nazad
Vrh Dno