Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Drugi QX 9775 stigao sa nalepnicom bas me interesuje da li ce raditi na X48 ploci.
 
jel zna neko cemu sluzi TDC current limit override u biosu,stoji mi brojka 98 i jel vredi to povecavati
 
"Ne može da škodi.
A čim ne škodi znači da koristi!"

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Ja mislim da ti to treba da ceprkas. Cim je na 98 mora to ici na drugi neki broj...
:d

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav,

Imam pitanje za vas r9 280x gpu oce li raditi bottlenecking sa x5460 4x2 gb ddr 2 rama i p35 ds3l ili ipak je r9 270x krajnji limit?
 
Pozdrav,

Imam pitanje za vas r9 280x gpu oce li raditi bottlenecking sa x5460 4x2 gb ddr 2 rama i p35 ds3l ili ipak je r9 270x krajnji limit?
Ne treba ti R9 280X, biće bottle, osim ako nisi ispazario ove za 40e što se valjaju po oglasima.. [emoji39]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ne treba ti R9 280X, biće bottle, osim ako nisi ispazario ove za 40e što se valjaju po oglasima.. [emoji39]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Nisam pazario ali imam nekih ponuda za tu grafiku,ali rekoh daj da se prvo posavetujem sa vama ovde...Nista sad znam sto mi je ...270x i ura :D ...

Hvala za odgovor Pega :)
 
Ne znam da li se ko seca prosle godine sam bratu sastavljao 775 masinu sa Xeonom. Pre mesec dana u racunar je udario grom, ali ne kroz struju nego je visoki napon dosao kroz LAN kabel. Posle toga ploca se pali, zavrti jednom ventilator ugasi se i onda opet ispocetka i tako u nedogled. Misleci da ploci vise nema spasa (kao i svaka normalna osoba sto bi pomislila) izvadio sam je, 4x2GB DDR2 RAM-a prodao ispod cene (inace su i bile krs) i ubacio mu plocu sa G41 cipsetom na kojoj procesor ne moze da se makne od default brzine. I naravno za ove pare sto sam prodao DDR2 mislio sam mu uzeti 2x4GB DDR3 RAM-a. Ali sad nastaje neverovatno preokret. Njegovu staru plocu sam hteo da bacim, ali reko aj da je probam jos jednom za svaki slucaj. Upalim je ja, ona se isto ponasa, ali je ostavaim jedno 5 minuta tako i osteim kako pocne nesto da smrdi na pregrevanje. Pipnem cip za LAN i oprzim se na njega. Kada sam to primetio padne mi napamet da skinem cip sa SMD duvaljkom i probam plocu bez njega. Isto uradim i zamislite sta? Ploca radi najnormlanije. Ubacicu samo PCI Ethernet karticu i kao nova je. Pa ako neko bude imao isti problem (i istog uzroka) neka proba ovo.

A moje pitanje je koliko se moze overklokovati Xeon E5440 na GA-P35-DS3L i sa hladnjakom u rangu CM212 Evo pod uslovom da cu mu sada uzeti 4x2GB G-Skill memorija?

U pitanju su dva stapa ovih: https://c.76.my/Malaysia/[email protected]
I dva stapa ovih: https://www.overclockers.co.uk/media/image/thumbnail/MY022GS_15589_800x800.jpg
memorija.
 
Hvala, onda cu poruciti memorije. Zanima me samo hoce li biti kakvih problema posto su stapovi razliciti?
 
Probaj da izguglaš koji su čipovi na tim memorijama. Ako su isti 100% će da radi.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kada sam to primetio padne mi napamet da skinem cip sa SMD duvaljkom i probam plocu bez njega. Isto uradim i zamislite sta? Ploca radi najnormlanije. Ubacicu samo PCI Ethernet karticu i kao nova je. Pa ako neko bude imao isti problem (i istog uzroka) neka proba ovo.

Klasika, imao sam ja isti problem pre više od 4 godine, grmljavina ubila integrisani atheros i moja draga P43 ploča nije radila (P5QL-E). Samo što niti sam imao duvaljku niti sam umeo to da uradim već sam platio 5 eura popravku i ubacio gigabitnu pcie lan karticu od onda ploča radi 24/7. Od skoro i sa xeonom E5450, do duše samo na 3.5 ghz jer je kuler starudija. I to sigurno ne bi bilo stabilno ili bi pregrejalo kad bih pustio neki jak stres test.
 
Ipak nema nista od ploce. Ulazi u BIOS, ali kada treba da butuje sistem ploca se samo restartuje i tako u krug. Definitivno ne moze bez tog cipa, a mozda je jos nesto na njoj crklo pa zato ne radi. Nasao sam istu na KP za 2000, ali mi stigla neispravna. Srecom je covek posten i pristao je da mi vrati pare. Ako neko ima GA-P35-DS3R ili plocu slicnih karakteristika za 20 evra neka mi se javi na PM. Kod mene nista ne moze jednostavno...
 
Poterah svog frankenštajna napokon na 4GHz:

TkkLdet.png


Upgradeovao memoriju na 8GB - izbacio 2x1GB 800MHz i ubacio još 2x2GB 1066MHz, te sam imao više lufta da gazim RAM i zategnem latencije na 5-5-5-15 i izvučem još +100MHz za procesor.

I komp je zaista po ko zna koji put živnuo za ~2000 dinara :D Ali sam prilično siguran da dalje od ovog nema, to je to od budženja, jubilarno desetogodišnje :)
 
Poslednja izmena:
Siroti Xeoni ne mogu na miru da odu u zasluženu penziju, naradili se mučenici u serverima i taman da danu dušom kad ono.. u nove radne pobede :D
 
^Bravo! Ne odustaj dalje, ima tu lufta opušteno za 4.2~4.3. Memorije su u gro situacija ključ uspeha, ne nad#kano hlađenje, ne nad#ndana ploča. Sjajno za taj DS3L.. ;)

Koja su tvoja iskustva sa naponom za 4+GHz?

Meni deluje da bi baš mnogo napona trebalo za te frekvencije i 24/7. I na ovom naponu se ispostavilo kao nestabilno nakon nekog vremena jer vidiš sa SS da je uz vdrop napon pao ispod 1.3V (iako sam u BIOS-u setovao više, naravno). Sve sam gledao da ne idem preko 1.4V u BIOS setovanju zbog 45nm čipa.

Takođe sam sad primetio enormne razlike između CPU temperature i temperatura po jezgru u full load-u u Prime95 - razlika je oko 20°C (CPU 40~50°C, CPU cores 60~70°C). :trust:
 
Znam da je za q9650 velika razlika u naponu za 3.9 i za 4.0. bar za moj primerak.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Koja su tvoja iskustva sa naponom za 4+GHz?

Meni deluje da bi baš mnogo napona trebalo za te frekvencije i 24/7. I na ovom naponu se ispostavilo kao nestabilno nakon nekog vremena jer vidiš sa SS da je uz vdrop napon pao ispod 1.3V (iako sam u BIOS-u setovao više, naravno). Sve sam gledao da ne idem preko 1.4V u BIOS setovanju zbog 45nm čipa.

Takođe sam sad primetio enormne razlike između CPU temperature i temperatura po jezgru u full load-u u Prime95 - razlika je oko 20°C (CPU 40~50°C, CPU cores 60~70°C). :trust:
Vidi šta možeš stabilno da izvučeš sa 1.35~1.375. Ne uzimaj me za reper što se tiče temperatura, jer sam mahom na vodi ili sa dobrim vazdušarima. LLC-120 je dobro, ali optimalno rešenje za skroman+ OC. Takođe, obezbedi hlađenje oko naponskih, jer je vrlo tanano..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Znam da je za q9650 velika razlika u naponu za 3.9 i za 4.0. bar za moj primerak.

Sent from my P10 lite using Tapatalk

Bojim se da važi ista stvar i za E5450. Za 4GHz mora da se u BIOS-u setuje solidno preko 1.4V, na 3.9GHz je rock stable na 1.35V.

Vidi šta možeš stabilno da izvučeš sa 1.35~1.375. Ne uzimaj me za reper što se tiče temperatura, jer sam mahom na vodi ili sa dobrim vazdušarima. LLC-120 je dobro, ali optimalno rešenje za skroman+ OC. Takođe, obezbedi hlađenje oko naponskih, jer je vrlo tanano..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Hvala, pogledaću šta može da se uradi. Druga ograničavajuća stvar je memorija koja zapravo i nije najsrećnija. Kingmax 1066MHz je fabrički na CL6, ja sam ga sad zategao na CL5 i oseti se razlika baš u Windows-u, ali sam čitao da preko 900MHz ne može da ide na CL5 koliko god ga gario naponom...
 
Pomenuo sam memoriju u prethodnom postu. Em imaš, CL6 i CL5 combined, em su ti svih 4 slotova popunjeni. Na ivici si..
Bojim se da važi ista stvar i za E5450. Za 4GHz mora da se u BIOS-u setuje solidno preko 1.4V, na 3.9GHz je rock stable na 1.35V.



Hvala, pogledaću šta može da se uradi. Druga ograničavajuća stvar je memorija koja zapravo i nije najsrećnija. Kingmax 1066MHz je fabrički na CL6, ja sam ga sad zategao na CL5 i oseti se razlika baš u Windows-u, ali sam čitao da preko 900MHz ne može da ide na CL5 koliko god ga gario naponom...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Procesor QuadCore Intel Xeon X5460, 3166 MHz (9.5 x 333)
Naziv maticne ploce Asus P5G41T-M LX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Cipset na maticnoj ploci Intel Eaglelake G41
DIMM3: Transcend JM1333KLN-4G 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)
Graficka kartica AMD Radeon HD 5700 Series (1024 MB)
Hteo sam da ubacim jos 4GB memorije,da li ima neko predstavu gde bih mogao da kupim memoriju koja ce da radi u paru sa postojecom?
Hteo sam da zamenim i grafiku, koju karticu mi preporucujete?
 
ProcesorQuadCore Intel Xeon X5460, 3166 MHz (9.5 x 333)
Naziv maticne ploceAsus P5G41T-M LX (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Cipset na maticnoj plociIntel Eaglelake G41
DIMM3: Transcend JM1333KLN-4G4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)
Graficka karticaAMD Radeon HD 5700 Series (1024 MB)
Hteo sam da ubacim jos 4GB memorije,da li ima neko predstavu gde bih mogao da kupim memoriju koja ce da radi u paru sa postojecom?
Hteo sam da zamenim i grafiku, koju karticu mi preporucujete?
Ima na kp dva oglasa Transcend 4GB 1333, samo ukucaj u pretraživač. Mada bi i drugi proizvođač radio.

Što se tiče grafike, možda neka NVidia do GTX 1050, u zavisnosti od količine sredstava.

ATI je i dalje preskup polovan, nov šta znam, neki RX 4XX ili 5XX, opet u zavisnosti od novca. Ne preporučujem više stari R9 seriju, jer su polovne dobrano potrošene..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ima na kp dva oglasa Transcend 4GB 1333, samo ukucaj u pretraživač. Mada bi i drugi proizvođač radio.

Što se tiče grafike, možda neka NVidia do GTX 1050, u zavisnosti od količine sredstava.

ATI je i dalje preskup polovan, nov šta znam, neki RX 4XX ili 5XX, opet u zavisnosti od novca. Ne preporučujem više stari R9 seriju, jer su polovne dobrano potrošene..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ubacio sam Kingston 4gb 1333mhz i lepo je prihvatio,a danas sam kupio gtx1050 msi aero pa cu sutra da je ubacim i da vidim kako radi
 
Nazad
Vrh Dno