Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Zavisi kako do koje ploce, ali na svakoj u poslednje vreme koja je bila 8-pin nije htela ni da pisne. Secam se grafike od pre par godina, mogla je da radi bez dodatnog napajanja, ali ne max :D

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
Navedi jednu koja nije htela :)

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Maksimum za 4 pin ATX konektor je 192 W, a za 8 pin 336 W. Ne verujem da neki od ovih procesora troši više od 190 vati. Ja sam lično svoju novu ryzen 1600x konfiguraciju jedno dve nedelje terao na napajanju koje je imalo samo 4 pin za procesor. Kvalitetno napajanje, Seasonic OEM, sve je radilo savršeno stabilno.
 
Poslednja izmena:
Reseno je. Narucio sam P5Q plocu za 3.700 din i neki aftermarket masivan kuler sa cevima. Videcemo sta i kako kad stigne. Izabrao sam bas tu plocu,jer je vlasnik vec ubacio kodove za Xeon,to mi je problem manje...Sad bih jos pitao jel mora ovaj 8-pinski konektor za napajanje ili moze i sa 4 pina? Moje napajanje ima samo 4 pina,koliko se secam.

Pogledajte prilog 235046
Menjaj napajanje. To TT od 500W, ako je ono "lajt" nije baš neki kvalitet. Silverston, Seasonic, šta god da ima 8-pin i "teraj Lenka Riđu i Zelenka"

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
TR-500P je sasvim OK za potrošače koje on poseduje. To nije light varijanta, jedino ako je omašio kod kačenja slike.
 
Ja ne videh sliku, pa sam pomislio ako je lajt da batali pos'o. TR je već OK za to što njemu treba. Nije ni Xeon neki potrošač, pa će mu i na 4pin biti dosta struje.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pre 2 dana je rekao da ima fino napajanje i super memoriju za OC.... Ajmo sta je sledece, nema 8-pin za graficku?

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Ima da pršti

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
+1

Single-rail, 400 i kusur W, 36A, sasvim dovoljno..

Sent from my 6055K using Tapatalk

Ja ne mogu da nadjem na netu moje napajanje. Pise na njemu TR2 500W i sve je to okej,ali konkretan model ne mogu naci. Na mom napajanju pise da ima dve grane od 12V,na jednoj je 14A,na drugoj 16A. Sto daje 29 ampera ukupno. Dovoljno za hd5850 i xeon,valjda. A i zdravi su mi naponi,gledajuci u AIDA64.
 
Ja ne mogu da nadjem na netu moje napajanje. Pise na njemu TR2 500W i sve je to okej,ali konkretan model ne mogu naci. Na mom napajanju pise da ima dve grane od 12V,na jednoj je 14A,na drugoj 16A. Sto daje 29 ampera ukupno. Dovoljno za hd5850 i xeon,valjda. A i zdravi su mi naponi,gledajuci u AIDA64.
Zbunjuješ ekipu onda, to je mršavo. Menjaj ako ćeš OC, posebno u kombinaciji sa 5850..

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
i smanji množilac za memoriju.
 
da munem jedan ventilator na cipset? da ne s****m plocu,posto sam cuo od vas da se greje :)
 
Meni se G31 greje kao rerna, ali i dalje radi

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Prodaj tu ploču dok radi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
ma nece niko da kupi...sve manje nobova,doslo vreme kad svako dete zna sta valja sta ne
 
nišlijo, takt memorije se povećava proporcionalno sa promenom FSBa. a 1150 mhz, na koliko tebi radi ddr2 je apsolutni maksimum za tu memoriju.

dakle, smanji cpu/ddram multi (sa 2.66 na 2.33 ili na 2, zavisno već koliko ti stoji tamo) . sve napone stavi na auto, pci express fiksiraj na 100, i FSB na 400.

crknuće ti memorija (možda i ploča) ako nastaviš da koristiš sa ovim podešavanjima.
inače ploča je sasvim pristojna, ali ti ne umeš da je nametiš.
 
nišlijo, takt memorije se povećava proporcionalno sa promenom FSBa. a 1150 mhz, na koliko tebi radi ddr2 je apsolutni maksimum za tu memoriju.

dakle, smanji cpu/ddram multi (sa 2.66 na 2.33 ili na 2, zavisno već koliko ti stoji tamo) . sve napone stavi na auto, pci express fiksiraj na 100, i FSB na 400.

crknuće ti memorija (možda i ploča) ako nastaviš da koristiš sa ovim podešavanjima.
inače ploča je sasvim pristojna, ali ti ne umeš da je nametiš.

Nisi pratio prethodne postove,ovo pricamo za ovo djubre msi p31 neo koje trenutno imam. Ne klokuje se ona ama bas nikako,sve je pokusavano sto je moguce,ali sve. Sad cekam na isporuku p5q,dok p31 neo bacam u kantu za otpad,dobro da je i dosad nisam izvadio i izudarao cekicem od besa.
 
Poslednja izmena:
Nemoj tako, dugo te je služila

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kome sam ja našao da pričam...
 
Sticker sutra stize, posle nedelju dana. Zivote, tugo :D
 
Nazad
Vrh Dno