Šta je novo?

QubitCoin [Q2C]

da, troumim. Editovao post pa zaboravio promenuti. :)

Pa to sam i ja mislio, ali 4440 daje 100 kh/s manje od i7 4770 i kosta 100e manje. :)

AMD sam odmah otpisao, kako zbog potrosnje, tako i zbog ploca koje su skuplje a tesko da ce nuditi nadogradnju. Ovako haswell malo trosi, ima avx2 instrukcije, najjaci moze da ide na najjeftiniju plocu, broadwell ce imati podrsku za sve danasnje 1150 ploce itd...

Sad posedujem 4x MSI H61M P23 + Intel G1610, i to mi radi od novembra 2012 perfektno. Mislio sam bocnuti neke i5 3xxx u postojece ploce ali vidim da daju dosta manje hash-a upravo zbog AVX2 instrukcija. A vec sam i planirao promenuti platforme, rasprodati ove ploce kojima je preostalo jos 8-9 meseci garancije i poslati ih u penziju jer godinu i 3 meseca rade bez prestanka. :)

Tako da bih sada uzeo neke odlicne ploce, sa 4x pciex slota, 3 godine garancije i sposobne za OC, jer CPU rudarenje postaje sve intenzivnije. A ujedno da ta ploca moze bez problema ispratiti i neki broadwell i7 5770k (ili kako vec), koji nam dolazi za 3-4 meseca.

Recimo gledao sam Gigabyte Z87 HD3 plocu, koja je nekih 95e i rekao bih da je sposobna da drzi i7 4770k, 24/7 na ~ 4,3 - 4,4Ghz sa skresanima naponima i adekvatnim hladnjenjem. Sta vi mislite, koja bi ploca bila najidealnija za takav poduhvat, a da nije vise od ~100e?

P.S Od X79 platforme sam odustao jer IB-E nema bas impresivne rezultate a i platforma ce trajati jos 6-7 meseci, tako da...

Mislim da nisi dobio dobre informacije u pogledu Broadwella, prilicno sam siguran da sam na vise mesta nasao kako kompatibilnosti sa sadasnjim Z87 plojkama nece biti. Navodno ce Intel negde u Junu mesecu izaci sa refresh Haswellom u vidu par procesora koji ce ici na Z87 i to je to sto se tice upgrade patha za njih. Izbacice varijantu kao sto je svojevremeno uradjeno sa 2700k koji je izasao nakon 2600k, neznatno bolja klokabilnost i 100MHz veci bazni klok, taj CPU se ocekuje kao sto rekoh negde na leto, najverovatnije oko Computexa.

Broadwell pak, ne stize do pred sam kraj godine, za kad se ocekuje i Haswel-E na LGA2011 ali ne X79 nego X99 uz DDR4.

To je ono sto sam ja pronasao, a prilicno detaljno sam guglao pre nekih mesec-dva kad sam to trazio.

Suma sumarum-trenutno nema nijedne platforme, ni Intel ni AMD koja je nadogradiva, znaci ni Z87/LGA1150 ni LGA2011/X79 ni AM3+ kod AMD-a, sve je to ad acta, krajem godine ide sve novo.


Back to topic, sto se CPU rudarenja, slazem se da ce dobijati na znacaju, posebno imajuci u vidu da nas cekaju Asici za scrypt kad tad i da cemo tad izvesno imati neki period kad ce samo CPU rudarenje biti aktuelno. Druga stvar, ako li se sa ovim QubitCoin-om ponovi bar upola isti scenario kao sa quarkom, to ce definitvno CPU mining lansirati u orbitu.

E sad, mnogima se nece svideti kad cuju da predlozi za rudarske masine koji su se svodili na ono uobicajeno-sto slabiji cpu i plojka, samo gpu i psu su od vaznosti-vise nisu validni, ali sta da se radi.:smash:

Uzgred, vidim da se takve konfiguracije i dalje, po inerciji, preporucuju prilikom sklapanja konfi za mining, i mislim da bi vec trebalo da pocnemo polako ljudima skretati paznju na to.
 
Poslednja izmena:
kolko rekoste da baca i5-2500K, 100 ili 50kh po jezgru?
 
Pre ce biti 50 kh/s.

@magny,

preterase ga ako stvarno bude tako! Mada, ako broadwell ne bude doneo set novih instrukcija i ako se poboljsanja budu svodila samo na potrosnju i nesto malo IPC, mogu ga opusteno zaobici, na kraju krajeva.
 
^ ^ ^
Broadwell će doneti neke nove instrukcije tipa PrefetchW, Adoc, Adcx, ali je pitanje implementacija instrukcija u miner izvesno. Ne treba očekivati čuda, potrošnja će biti manja do 30%, a IVR se vraća na matičnu, što će smanjiti disipaciju, a intelu dati razlog da nastavi da stavlja žvaku. AMD je, po meni, u ovom trenutku sa stanovišta investiranja neisplativ, jer ima potrošnju u rangu mid-segment grafike, dok intel na kloku od 4,5-4,6 troši ~ 70W, a opet i izbor ploče je manja muka kad je intel u pitanju. U ovom trenutku, kao najisplativiju opciju vidim baš taj 4440 i neku H81 ploču.
 
Poslednja izmena:
Već dva dana se njakam sa ovim i neće da pokrene. Izbacuje: failed conect to mine-pool.net. Pfffffffff
 
AMD Opteron(tm) Processor 6320 a on je na 2.8 daje po 30 khs po jezgru ali to je na vpsu, voleo bih neki xeon da isprobam
meni moj phenom 1055t x6 daje 53-55khs po jezgru na 3.5
 
Ne kapiram... :/
 

Prilozi

  • Desktop_2014_01_25_13_03_44_601.png
    Desktop_2014_01_25_13_03_44_601.png
    359.4 KB · Pregleda: 95
Probaj bez tog "-generic" i koji net koristis mozda treba da otvoris port u ruteru ;)
 
Ja mislim da trebas otvoriti port u ruteru pa pogledaj ;)
 
Meni je uspelo tako sto sam pokrenuo 32bitnog klijenta. 64bitni nije hteo ni da cuje.
Nista drugo nije pomoglo.
Bas cudno.
 
Bitcoin v0.8.3.15-g02-beta 7788 TCP 7788 192.168.1.103 Enabled

Probaj i uPnp da odradis.
 
i7 Xeon 5645 - 6 core, 3.5Ghz , 1.2v 12 threads - oko 34 po threadu - oko 400Mh
i7 970 - 6 core, 3.8Ghz , 1.2v 12 threads - oko 37 po threadu - oko 450Mh
i5 750 - 4 core - 3.5Ghz 1.2v - oko 60 po jezgru - oko 240Mh
 
Poslednja izmena:
instaliraj vcredist_x64, mozda pomogne
 
Evo ga podesen miner sa mojim workerom
pa kome nece da radi neka proba da pokrene ovo i vidi da li mu radi,
ako radi znaci samo treba da se registrujete i umesto mog workera editujete bat fajl
i upisete vaseg workera koga kreirate na nalogu kada se registrujete na qubecoin.
Pokrece se a.bat fajl,ima i 32 i 64 bit verzija obe su podesene :) toliko od mene :)
 

Prilozi

  • q2c miner.rar
    945.6 KB · Pregleda: 52
Phenom II 550BE 3.5 Ghz sa plocom iz potpisa daje ~55 kh.s po jezgru dok isti proc na Asus M5A99X ploci daje ~40 za jedno i ~45 za drugo jezgro wft.
 
Jos 20k blokova pa se deli block reward...tako da kopajte punom parom. :D
 
Za ~ nedelju dana ide povoljenje nagrade. :) Bice i cena veca.
 
Sto bi moj drugar rekao na ovu situaciju ": To je pravi srbin, tako se ceni svoje! Bicu i ja nesic. U svima nama cuci nesic" :D
 
^Svi smo mi po malo nesic. :d

Fino se ovo razvija za sada, difficult je u par navrata bio >1300. Recimo quark coin je gotovo isti kao ovaj novcic, a prvih 2 meseca je diff marsirao 200-300-200-300, itd...

Kada dodje do polovljenja nagrade, ocekujem da cena ode barem na 0.0000075 ($0.0060), e onda izlazak na berzu i turbo rocket difficulta, pa kada vrednost po bloku bude 128 Q2C, tamo pocetkom aprila, onda ce i cena biti barem 0.00006 ($0.05$). :p
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno