Šta je novo?

HTC One M8

Eh, menjao bih ovaj galaxy s5 za m8 odmah, mnogo je bolji telefon..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kao N, mozda i bolje. AGPS je popravljen. Bice 99% official LineageOs 15.0.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Jel ima neka aplikacija koja drzi sakrivene softverske tastere na htc m8 tj. kad uradim swipe da ostanu sakriveni i dalje a ne da se pojave, posto vecina aplikacija koje sam ja probao ima auto hide opciju, ali ja hocu konstantno da su skriveni tasteri, da ih ja sam aktiviram kad hocu. Koristim ''All in one gestures" i odlicno me sluzi, hocu da postavim swipe tastere na mesto softverskih tastera, ali kad god uradim swipe na gore pojave se fabricki tasteri. Znam da moze u build.prop da se upise ona komanda i budu permanentno sakriveni, jel to moguce uraditi bez rutovanja telefona ili ima neka aplikacija koja "zakljucava" te tastere? Jel prilikom rutovanja telefon mora da se formatira?
 
Neki predlog mi treba, HTC One m8 od drugarice je poludeo malo. SIstem zauzima 14gb.. Sta raditi?
 
Sistem u smislu "system" u ovoj listi? Ili mislis na memoriju telefona?
29176213e12eb35d6b2c5af87b01e0c2.jpg


Meni radi ok cak i kad je memorija telefona na 15.9GB, nisam primetio neko usporenje.

Posle skoro 3 godine i dalje nemam zelju da menjam telefon, razmazio me ovaj m8.
 
Da tu. Ma radi super i njoj i njenom ocu i mom bratu što sam mu dao moj, fon je zver. Nego jednostavno nema memorije da instalira ništa, ima samo messenger za fejs i instagram.. Sve slike muzika i klipovi su joj u mem kartici a system divlja li divlja... Taj problem sam samo kod nje video on svih m8 kome sam proturio kroz ruke.. Ja sam ga imao 2 godine dušu mu vadio a ovaj problem nisam video.. Evo kod brata je moj već treća mu je godina starosti radi kao prvog dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Proveri skriven folder (fajl, mozda ih ima dva nesto tipa .136462636) za thumbnails u DCIM folderu, hoce da pravi ogromne fajlove kad indeksira sve slike koje su ikada prosle kroz mob. Ako sam u pravu, taj isti fajl bez ekstenzije obrisi ali ga pre toga napravi kao folder, isti naziv i nece ga vise praviti. Kad to uradis, odradi restart.
 
Poslednja izmena:
Proveri skriven folder (fajl, mozda ih ima dva nesto tipa .136462636) za thumbnails u DCIM folderu, hoce da pravi ogromne fajlove kad indeksira sve slike koje su ikada prosle kroz mob. Ako sam u pravu, taj isti fajl bez ekstenzije obrisi ali ga pre toga napravi kao folder, isti naziv i nece ga vise praviti. Kad to uradis, odradi restart.

Preko čega da ga proverim ako je skriven? Msm neki savet? krastavac nisam odavno koristio Android...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Neki file manager koji ima opciju da pokaze skrivene fajlove, probaj sa HTC File Manger-om, mozda ima tu opciju, ne secam se. Ja sam koristio ES File Explorer
 
Ne treba root?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne. Bilo koji File Manager i samo ukljuci da pokazuje hidden files i thumbnails ako postoji opcija
 
Poslednja izmena:
Ove fajlove .thumbdata-17484... proveri kolike su velicine pa ako su par GB odradi ono sto sam ti gore pisao
00393f1227a89672d260646564f10312.jpg
3115c960ba8d17213c5c9c7bb3c0ac37.jpg
 
Koji je ovo Explorer?
Znači samo napravim foldere sa ovim imenima ili ekstenzijama ili šta?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ES File Explorer Pro.
Napravis samo foldere koji se zovu isto (copy/paste naziv). Obrises posle te originalne fajlove i vise ih sistem nece praviti. Sve ovo radis naravno ako su ti fajlovi veliki kao sto su meni bili na M8 (po 2GB+)
 
Poslednja izmena:
ES File Explorer Pro.
Napravis samo foldere koji se zovu isto (copy/paste naziv). Obrises posle te originalne fajlove i vise ih sistem nece praviti. Sve ovo radis naravno ako su ti fajlovi veliki kao sto su meni bili na M8 (po 2GB+)

Sigurno je to i ovde, nego nikako da vidim drugaricu da odradim to..
Hvala na cimanju u svakom slučaju..

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko gde u srbiji mogu da nađem gornji zvučnik za m8, verovali ili ne, nigde ne mogu da nadjem?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jel se desava nekom da sporadicno prijavi kako ne moze da ocita sim karticu, izgubi signal na kratko, tipa 1min i posle sve bude ok?

Pocelo odjednom (nije padao i tome slicno) da se desava u zadnjih mesec dana, ne znam jel usla prasina do kontakta ili nesto drugo.
 
Ima li neko da mi linkuje poslednji ruu za m8? Hoće drugarica da joj svež sistem podignem i tako to..
Imam neki u kompu al ne znam dal je najnoviji, nisam odavno skidao sistem za njega..

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba komanda: fastboot getvar all , da bi videli koji je cid/mid. Ne moze usa ruu na eu i obrnuto.
Ali mislim da je hard reset iz recovery-a dovoljan.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Treba komanda: fastboot getvar all , da bi videli koji je cid/mid. Ne moze usa ruu na eu i obrnuto.
Ali mislim da je hard reset iz recovery-a dovoljan.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ma da, kad sam već dizao čist ruu probaću da roknem iz rcv hard reset, trebalo bi da bude to to..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cbb7c51f070048f604334b2c9ac7c59d.jpg


Nznm šta da mu radim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li si probao wipe data i wipe cache iz recovery-a?
 
Sad je 5.42.. Jel to ok?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne sećam se, ali mislim da jeste. Oko 9.7GB je free.
 
To je to, oko 10gb je i meni bilo kad sam radio fabricki reset. [emoji106][emoji106][emoji106]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ove je 7.95 slobodno ali sam update sistemske i google apps.. Tako da je to ok :D Mnogo bolje nego sto je bilo :D
 
HTC m8-Podesavanja su prestala da rade

Cao decaci. Drug ima M8 iz Austrije dobio polovan i to je sav info o njemu :)
E sad problem je sto je pocelo da iskace "Na zalost podesanja su prestala da rade,izvestaj ce biti poslat HTC radi unapredjenja... bla bla bla" :) On bi kliknuo OK i mob bi radio bez problem dokle god ne bi hteo da pristupi podesavanjima i onda bi opet izlazilo to obavestenje. E sad ja se napravim pametan i uradim hard reset i sada cim se otkljuca mob izbaci to obavestenje,klikne se na ok on iste sekunde ga opet izbaci i tako u nedogled. Dok je mob zakljucan sve izgleda normalno,ali kada se otkljuca on poludi. Inace moze da se javi na mob,da ukljuci lampu i slicno iz onih precica :)
Ima li neko neku ideju?
 
Nazad
Vrh Dno