Šta je novo?

LG G3

A mozda i ploca.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Meni je negde pre godinu dana, krenuo da bootloop-uje, ali je mogao da podigne sistem normalno kad je na punjacu.

Odem u prodavnicu, i prodavac imao svoj G3, i da mi bateriju iz njega da probam, sve radi. Kupim bateriju, i evo sad ce u novembru biti 3 godine kako ga koristim.

Znaci bila je baterija uzrok.

Od ostalih mana, samo tanke pukotine kod mikrofona.

Lg g3 858hk dual sim verzija.

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
 
Meni je negde pre godinu dana, krenuo da bootloop-uje, ali je mogao da podigne sistem normalno kad je na punjacu.

Odem u prodavnicu, i prodavac imao svoj G3, i da mi bateriju iz njega da probam, sve radi. Kupim bateriju, i evo sad ce u novembru biti 3 godine kako ga koristim.

Znaci bila je baterija uzrok.

Od ostalih mana, samo tanke pukotine kod mikrofona.

Lg g3 858hk dual sim verzija.

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
Takodje isti problem i resenje..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Pu mamu mu ....taman se ponadao da me dual sim napusta a ono 3g :'D

sent from tapa for android :)
 
Pozdrav svima,

kupio sam zamensku bateriju proizvođaca Teracell i nakon punjenja do 100%, posle 20 min bez korišćenja padne baterija na 84% i tada ide normalna potošnja. Kada dođe do 30%, samo se ugasi i izbaci poruku da je baterija na 0%. Posle punjenja od par minuta i nakon paljenja, stoji da je baterija na nekih 50%. Zamenili mi za neku bateriju marke 3G i potpuno se isto dešava. Originalna baterija radi normalno, skida onoliko na koliko sam i navikao i na 1% se gasi. Da li je do telefona ili baterije, zna li neko?

Hvala svima
 
Do baterije, i ja sam imao slican problem sa nekim zamenskim baterijama, verovatno sumnjiv kvalitet.

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Gde se mogu kupiti provereno dobra baterija?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Zacrni mi ekran i tako krene da treperi i zabaguje... Posle 2 3 klika na dugme za paljenje gasenje vrati se u normalnu... Je l moguce da ima veze s baterijom?

sent from tapa for android :)
 
Tema je da kažemo "mrtva", a jesi li probao da guglaš?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
To ti je do procesora verovatno, nekad pomogne baterija ali ako ti treperi verovatno ce da krene da ti pravi "fade to dark" problem. Otvori ga, stavi novcic da pritiska procesor unutra i zatvori, radice (mozda) tako neko vreme.

Ovako ces to da uradis



EDIT: ovo vec drugi ili treci put kacim, moze mod da stavi u prvu poruku ovaj "fix" kad vec trokiraju ovoliko.
 
Poslednja izmena:
Je l ima nacina da to srede u servisu a ne dobijem resenje u vidu drzi vodu dok majstori ne odu :/

sent from tapa for android :)
 
Ne moze niko da ti garantuje da ce to da radi, jednostavno takva je izrada da ne moze trajno da se sredi. Poslednji koji sam nosio u servis nije preziveo tretman, a na ovaj fazon je smanjeno skoro potpuno treperenje, samo sam isprobao postavljajuci paru bez stelovanja pozicije.

Skupljaj pare za nov telefon dok ovaj radi.
 
U garanciji sam do kraja marta. Valjda nece da me vozaju na svakih par dana do servisa :(
Zamena maticne resava stvar? Al kapiram da nikako ne mogu da znam je l su mi gurnuli neku polovnjacu je l da ?
Hvala na pomoci ljudi :)
sent from tapa for android :)
 
Poslednja izmena:
Ako si u garanciji trazi novu maticnu sa garancijom, kad dobijes novu onda izbegavaj da ga izlazes previsokim temperaturama i sljakace duze vreme (ako je stvarno nova :p )
 
Ja se hvalim juce kako se vec m dana ne pregreva..radi bruka dobro i on sinoc...pozdrav...

sent from tapa for android :)
 
Ljudi jos jedno pitanjce...je l postoji kvalitetan prog za bekap kompletnog fona ? Svega sto imam na fonu i kartici mozda ili sve to moram posebno....fon mi skoro neupotrebljiv koliko crni ekran :(

sent from tapa for android :)
 
Ja to radim rucno posto ne gotivim previse cloud resenja kao jedini oslonac, kontakte/poruke/pozive sinhronizujem sa Google Drive i microSD karticom u isto vreme automatski svakog dana sa Super Backup. Aplikacije instaliram uvek taze jer uvek neka poludi.

To sto tebi treba je (mislim, nikad nisam koristio) Nandroid backup ali za to ti treba rut i neki custom recovery, valjda sa TWRP moze.
 
Lanikor...hvala mnooogo na pomoci :)
Fon vracen sa servisa...i vise nego ocigledno sa verovatno kovanicom unutra jer spojevi nisu zatvoreni i vraceni kako org stoje.
Je l imas neki savet sta mi je ciniti ili da se nadam da ce sam crci u narednih 5m ?

sent from tapa for android :)
 
Lanikor...hvala mnooogo na pomoci :)
Fon vracen sa servisa...i vise nego ocigledno sa verovatno kovanicom unutra jer spojevi nisu zatvoreni i vraceni kako org stoje.
Je l imas neki savet sta mi je ciniti ili da se nadam da ce sam crci u narednih 5m ?

sent from tapa for android :)

Verovatno se sad nesto nalazi ispod, ako se previse zavrnu srafovi dok je nesto ispod rezultat je da ti ne rade zadnji tasteri (vol up, down, power).

Savet je da iskopiras sto pre sve na sigurno mesto i trazis nov telefon a da taj eventualno prodas uz moralnu obavezu da napomenes da je servisiran. G3 je super telefon (ako izuzmemo bateriju) ali losa izrada ga otera u grob i nepouzdani su totalno osim ako nisi 100% siguran da ga prvi vlasnik nije davio igrama.

Moj savet je da prodas i uzmes Sony Z3 ako hoces priblizno iskustvo u svemu osim u nesto losijoj kamerici za fotografije, za video je odlican za te pare. LG je sa G3 i G4 pomeo sve tad na tom polju po pitanju fotki. Od svih flagshipova iz te serije, najmanje je problema s njim koliko sam primetio a imao sam i LG G3, koristio sam Sony Z3 (jos ga imam mada ide dalje uskoro) i sad koristim Samsung Galaxy Note 4 (koji je neki kompromis izmedju ova dva telefona).
 
Mom prijatelju crkao iz čista mira G3 32GB model. Nikad igru nije upalio. Nosio u neki servis u gradu, rekoše mu procesor. Sredili su problem i sad radi ali pitanje dokle.
Telefon je kupljen u Kanadi.
 
Poslednja izmena:
Pa vrv kao i meni da drzi vodu dok majstori ne odu...

sent from tapa for android :)
 
imam jedan mali problem pokusacu da objasnim desava mi se da nekad nece da upali kada ga tapnem ili pozadi na dugme kao da ne reaguje pa moram par puta na dugme da stiskam i onda se upali i posle toga sve lepo reaguje odziv i ostalo pa onda opet nece i tako u krug da lineko zna kako to da resim hvala
 
imam jedan mali problem pokusacu da objasnim desava mi se da nekad nece da upali kada ga tapnem ili pozadi na dugme kao da ne reaguje pa moram par puta na dugme da stiskam i onda se upali i posle toga sve lepo reaguje odziv i ostalo pa onda opet nece i tako u krug da lineko zna kako to da resim hvala
Nikako, to se i meni povremeno desi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
pa jel se moze sta zamenuti ili od cega se to desava ne verujem da sam od sebe tek tako
 
Zna li neko koju bateriju poručiti za ovaj telefon? Neka koja je proverena ako može link?
 
Pozdrav svima. Zamolila bih za konsultaciju. Naime, imam LG G3 (32/3) već 2 godine i 7 meseci, a do pre nedelju dana je radio savršeno. Počelo je sa "flicker screen", da bi se nastavilo u "fade to dark". Ponekad se dešavalo svega par puta u toku dana, a ponekad navali pa ne prestaje. Za sada je samo to problem, nema restarta ni problema sa sim-om. Odnela sam telefon u servis i rečeno mi je da je u pitanju matična (to su pretpostavili na osnovu mog opisa jer im se dok je bio na testiranju nije nijednom desilo). Ali, problem se nije ponovio evo već više od 15 sati, a koristim telefon maksimalno. Da li je to samo zatišje pred konačno crkavanje matične ili se nekim čudom problem "rešio" sam od sebe? :D
Hvala vam unapred na odgovoru!
 
Slična zatišja je imao i G3 od moje žene, samo što je problem bio što se restartuje telefon i zaglavi na LG logou. Nekad je zapucavao par puta u toku dana, a nekad posle par dana, dok nakraju nije ućutao. Probao sam na osnovu uputstava jednog kolege sa foruma da "oživim" matičnu ploču ali, u mom slučaju, trajalo je par dana. Nekome to produži vek još koji mesec. Probao sam još dva puta ali uvek isto. Na kraju mi ostaje da stavim neku polovnu ploču ali i to je mačka u džaku. G3 očigledno ima masovniji problem sa tim pločama i ne mili mi se da bacam pare. To bi možda koštalo pedesetak evra. Eno telefon mi skuplja prašinu zadnjih nekoliko meseci. Probao bih još jedno oživljavanje pa kako bude. :)
 
To kad krene jednom da se desava samo je pitanje vremena kad ce da ode, sve sto uradite samo malo odlaze i usporava neizbezno. Resenje je samo zamena maticne pa da opet crkne posle npr godinu dana. Skidanje sa polovnog telefona se ne isplati jer vecina neispravnih koji se prodaju ima bas problem sa plocom a i ako je ploca ispravna ko zna koliko ce da potraje dok ne krene da prekida opet.

Inace od tih lutrija opcija imate novcic iza procesora ili reballing, prvo ne moze da napravi stetu a drugo moze da ga dokrajci.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno