Šta je novo?

i5 2500k & Corsair H100i

Meni nije problem da doguram do 4.7, i da to radi stabilno u testovima (Prime AVX 12h, LinX AVX 25 prolaza). Ukoliko probam da overklokujem preko offset-a, imam random BSOD posle duzeg vremena koriscenja - i to potpuno nevezano za opterecenje. Naravno, na manual voltage toga nema...
 
Meni nije problem da doguram do 4.7, i da to radi stabilno u testovima (Prime AVX 12h, LinX AVX 25 prolaza). Ukoliko probam da overklokujem preko offset-a, imam random BSOD posle duzeg vremena koriscenja - i to potpuno nevezano za opterecenje. Naravno, na manual voltage toga nema...

Da nije do ploce ? Ili setovanja za C States ?
 
Probao sam sa C3 i C6 disabled - BSOD. BSOD je uvek istog tipa i javlja se pri nekoj bezveznoj operaciji - tipa push rbx, ili pomeranju registara. Dakle, CPU bi bio problem, ali sigurno nije - verovatno je problem random pad voltaze koji se desi...
 
Probao sam sa C3 i C6 disabled - BSOD. BSOD je uvek istog tipa i javlja se pri nekoj bezveznoj operaciji - tipa push rbx, ili pomeranju registara. Dakle, CPU bi bio problem, ali sigurno nije - verovatno je problem random pad voltaze koji se desi...

Koji BSOD kod dobijas?
 
Verovatno kao i kod mene da nema dovoljno napona. Nece na offset da bude stabilan pa to ti je, sta god uradio i digao sam ruke. Napravi par oc profila koje koristim kad se igram ili kad hocu neki klip iz aparata da sredim, a ovako je na def i to je to.
 
BSOD je 109 - Critical Structure Corruption - Memory Corruption One Bit. Ali, na Windowsu 8.1 sam i nije problem u RAMu - osmica nadgleda svoj kernel space i cim detektuje ilegalnu operaciju, daje BSOD. BSODova nema na sedmici i RAM je prosao Memtest i HCI Memtest. Gledao sam BSOD-ove i desavaju se pri jednostavnim operacijama, tipa dodavanja vrednosti jednom registru - procesor da pogresnu vrednost na izlazu i dobije se one bit corruption. Posto su registri u pitanju, skoro siguran sam da nije RAM - mislim da ne ucestvuje u ovoj operaciji. Pretpostavljam da je problem u nacinu kako ploca daje struju procesoru. Zanimljivo je da se BSOD-ovi desavaju jako retko - jednom u deset do petnaest dana iznenada. Naravno, na stocku sve radi bez problema - testirao sam sve, hteo sam da prodam plocu i proc. Pretpostavljam da negde nesto treba da se pojaca - mislim da bi se ovakve stvari mogle da se desavaju i sa fixed VCore.
 
Poslednja izmena:
Sta je bolje uzeti ili nema neke razlike?
H100 vs H100i?
 
Prva greska ti je sto si presao na Win 8. Ne znam koja te je muka naterala :) Ako je sve bilo ok na Win7 onda je do Win8. Ja bih probao sa fiksnom voltazom, cisto zbog sitema eliminacije. A pre toga mozes malo da podignes VTT, pa da vidis kako ce da se ponasa. Ja bih se na tvom mestu vratio na Win7.
 
Ok, video sam da je H100i sa nekim fensi 12sticama, nekako mi se vise svidja old school H100.
 
Nije do Windowsa 8.1. To sto 7 ne proverava kriticne strukture u kernelu, ne znaci da greske ne postoje. Negde su uveli i poneko poboljsanje. Mislim da je problem u nacinu na koji ploca snabdeva CPU strujom kod skokova kloka procesora - mozda ce manual Ultra Fast VRM ili Duty Control Extreme resiti stvar. Uglavnom, mislim da bi vracanje na sedmicu samo sklanjanje prljavstine ispod tepiha... Problem postoji i treba ga resiti.
 
Greskom sam napisao H100, mislio sam na H110. :)
 
Glavne razlike su LED osvetljenje na samom bloku H100i modela i velicina radijatora u korist H110. E sad zavisi sta ko voli licno estetski ali mislim da generalno H100i moze hladiti skoro pa isto kao H110 ako se postavi neka High Quality pasta kao i drugi ventilatori umesto fabrickih, naravno to je isto moguce i sa H110 modelom ali ako ja mogu na 5Ghz u Linxu da "izdrzim" na 80c sto je definitivno nerealna temperatura za bilo kakav obican rad, onda nema sumnje da je sam proizvod po ovoj ceni odlican.

Naravno i dalje stoji da je Custom setup majka ali tu su vec neki drugi problemi (nabavka, carina itd...)
 
Glavne razlike su LED osvetljenje na samom bloku H100i modela i velicina radijatora u korist H110. E sad zavisi sta ko voli licno estetski ali mislim da generalno H100i moze hladiti skoro pa isto kao H110 ako se postavi neka High Quality pasta kao i drugi ventilatori umesto fabrickih, naravno to je isto moguce i sa H110 modelom ali ako ja mogu na 5Ghz u Linxu da "izdrzim" na 80c sto je definitivno nerealna temperatura za bilo kakav obican rad, onda nema sumnje da je sam proizvod po ovoj ceni odlican.

Naravno i dalje stoji da je Custom setup majka ali tu su vec neki drugi problemi (nabavka, carina itd...)

Tebi cpu na 5ghz radi na smesnoj voltazi od 1.36v, tako da ti nisi merodavan :) Prosecnom 2500k je potrebno oko 1.5v i to nestabilnog koloka na 5ghz. A tada bi temperature isle preko tih 80 sigurno.
 
Tebi cpu na 5ghz radi na smesnoj voltazi od 1.36v, tako da ti nisi merodavan :) Prosecnom 2500k je potrebno oko 1.5v i to nestabilnog koloka na 5ghz. A tada bi temperature isle preko tih 80 sigurno.

Imacu prilike nadam se da testiram ceo sistem i na custom setup-u pa cu raditi poredjenje tada po mogucstvu i na visim klokovima. Za sada ovoliko, a sto se tice voltaze, recimo sa proslim Air kulerom U12P nisam smeo ni da "primirisem" na 1.3+Vcore jer je to odmah islo u nebesa grejuci se tako da voda znaci puno bar u mom slucaju, s tim da i dalje mislim da H110 model ne bi ucinio nista drasticno sto se tice samih temperatura u odnosu na H100i sa zamenjenim ventovima i boljom pastom.
 
Nije do Windowsa 8.1. To sto 7 ne proverava kriticne strukture u kernelu, ne znaci da greske ne postoje. Negde su uveli i poneko poboljsanje. Mislim da je problem u nacinu na koji ploca snabdeva CPU strujom kod skokova kloka procesora - mozda ce manual Ultra Fast VRM ili Duty Control Extreme resiti stvar. Uglavnom, mislim da bi vracanje na sedmicu samo sklanjanje prljavstine ispod tepiha... Problem postoji i treba ga resiti.

Stavi fiksan napon pa da vidimo do cega je. Cak i da postoje kriticne strukture u kernelu , mislim da te one nece omesti u radu ako se vratis na win7 :) Probaj , pa nam javi sta je bio problem.
 
Poslednja izmena:
Imacu prilike nadam se da testiram ceo sistem i na custom setup-u pa cu raditi poredjenje tada po mogucstvu i na visim klokovima. Za sada ovoliko, a sto se tice voltaze, recimo sa proslim Air kulerom U12P nisam smeo ni da "primirisem" na 1.3+Vcore jer je to odmah islo u nebesa grejuci se tako da voda znaci puno bar u mom slucaju, s tim da i dalje mislim da H110 model ne bi ucinio nista drasticno sto se tice samih temperatura u odnosu na H100i sa zamenjenim ventovima i boljom pastom.

Drasticno ne ail cenim 3-4 stepena u linxu bi spustio temperaturu. U principu sve su to dobra hladjenja.
 
Stavi fiksan napon pa da vidimo do cega je. Cak i da postoje kriticne strukture u kernelu , mislim da te one nece omesti u radu ako se vratis na win7 :) Probaj , pa nam javi sta je bio problem.

Poenta je u tome da sedmica ne uhvati takva brljavljenja procesora, dok ih osmica detektuje. Moja greska u izrazavanju - ali kernel se ucita u RAM, i osmica detektuje bilo kakvu neregularnu izmenu u memoriji - ja dobijam ONE_BIT_MEMORY_CORRUPTION. Dakle, takav je BSOD - ti delovi kernela se smatraju kriticnim za funkcionisanje masine i dobijas BSOD cim dodje do neregularne pormene. Moze biti vise uzroka, problem su pravili i VirtualBox i Intel HAXM, ali ovde nije taj problem. Masina pukne pri najednostavnijem pomeranju registara u procesoru, i osmica to detektuje. Uopstalom, pogledaj ovde - http://research.microsoft.com/apps/pubs/default.aspx?id=144888. Prema tome, i da nisam dobro dao naziv - sustina je tu. Na sedmici jednostavno ne dobijes BSOD, kad se to desi. Ali greska se desila i postoji.
 
Poslednja izmena:
Eh... Ostadose lepa secanja na ovu konfiguraciju i njena dostignuca...
 
Vala svaka cast bio je to extra primerak i sa takvim znalcem ;) vrlo dobro klokovan.

Zanima me koliko si dobio u igrama sa novim 5820k?
 
Zaista, to bi mogao da istestiras, posebno deff vs deff
 
Uff... def vs def tesko jer sam 2500k prodao i jedino mogu da odradim ono sto imam od Screenshotova(uglavnom testovi sa OC-om) sa starim sistemom pa isto to na novom ali cekam jos neke delove tako da bice toga verovatno.
 
Zasto je to da ako npr podesim u biosu cpu vcore 1.34V a u cpu z pise 1.36-1.38?
 
Nazad
Vrh Dno