Šta je novo?

Smartwatch uređaji

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^^ da li približiš sat ustima ili pričaš sa daljine?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
GT2, povremeno ga koristim, za kratke razgovore. Niko se nije žalio da me ne čuje dovoljno dobro. Instinktivno, kada ja loše čujem sagovornik zbog zvukova iz okruženja, onda primaknem sat. Koristio sam ga u vožnji, ruka na volanu, još se i pomera.
 
Kolega, dobro ti izdržavaš sa njim, koliko mu zamerki nalaziš [emoji1]... Razmisli o Garminu ili Apple watchu kao sledećem s obzirom na tvoje potrebe...
Inače, već mi prilično nedostaju neke stvari kod GT2 (pre svega baterija i dosta veći domet konekcije).


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da se pridružim klubu zadovoljnih i manje zadovoljnih korisnika Huawei GT 2.
Klasična verzija je babaroga moćan izgled na ruci, dvoumio sam se između black i silver varijante ali silver je zaista bomba, uz odgovarajuću narukvi i na odelo i na trenerci dobro stoji.

Zvuk jaaaaaak, (skoro) kao na telefonu,

GPS precizan ali može malo bolje, tipa registruje da idem preko dvotišta kuća i zgrada kada sam na trotoaru ali dobro, gasim gps na telefonu možda ima uticaja, bilo bi preciznije u dvoje. Ne zameram.

Ono što zameram na početku je izrazito povećano pražnjenje baterije kada su sat i telefon (P30 pro) povezani!!! Ne znam da li je to iskustvo svih ili samo kod mene???



EDIT: Doduše, kod mene je izražen battery drain i kada delim internet sa telefona, možda konekcije sa eksternim uređajima jako troše energiju. Zaista ne znam. Primera radi, prethodni Samsung telefon nije trošio vidno bateriju na deljenje interneta, kod ovog jede bateriju.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja nisam imao taj problem, uvek je Battery drain bio ujednačen...
Što se tiče nepreciznosti GPSa, pre mislim da je tu do mapa, i pitanje je da li su i po svim mestima toliko precizno postavljali objekte u odnosu na GPS koordinate nama dostupnih satelita...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
^^ da li približiš sat ustima ili pričaš sa daljine?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Probao sam i da približim i udaljim. U 10 posto slučajeva me čuju dobro, a 90 posto loše, kao iz bureta, sa prekidima. Čudno mi je što i ženin sat isto tako. Oba sata su kupljena nova, u različito vreme. Razmišljam se da probam ovaj novi Honor magic 2.
 
Ja nisam imao taj problem, uvek je Battery drain bio ujednačen...
Što se tiče nepreciznosti GPSa, pre mislim da je tu do mapa, i pitanje je da li su i po svim mestima toliko precizno postavljali objekte u odnosu na GPS koordinate nama dostupnih satelita...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Danas ga držim na BT konekciji bez prekida, da vidim ponašanje.
Nije isključeno da će AI da uradi svoje.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
gt active - 2 sedmice baterija sa upaljenim hr i true sleep
 
Radi li amazfit GTR sa androidom 4.4.2 i bluethoot 4.0?
Osoba kojoj bi ga kupio ima takav fon.
Hvala unapred!
 
Kolega, dobro ti izdržavaš sa njim, koliko mu zamerki nalaziš [emoji1]... Razmisli o Garminu ili Apple watchu kao sledećem s obzirom na tvoje potrebe...
Inače, već mi prilično nedostaju neke stvari kod GT2 (pre svega baterija i dosta veći domet konekcije).


Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Vidiš da ga konačno pohvalih za nešto (razgovor), bez ALI, a ti baš sad nađeš da me proizvaš :d

Izluđuje me ovo >cak< nakon zvučnog signala. Nadam se da će sledeći update to da reši.

StefanR90, baš mi je loše legao Huawei nakon Samsunga, ali za bateriju zaista ne smem da prigovorim. Ni za sat, ni za telefon. Tethering na S7 mi se ponašao kao da napajam kućni bojler. Na P30PRO je stvarno minimalna potrošnja kod tetheringa.
 
Evo novih watch faces za GT.

Nije loše, ubacuju konstatno nove.

Nadam se još nekom vremenu podršci za GT obzirom da je isti displej kao kod GT 2 modela.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Убацили су два нова,али ништа посебно.Интересантно да гт2 нема Energy изглед сата,то је било и у њиховим wear os моделима али и у гт1,а лепше изгледа од ових нових.
 
GT2, od danas, u nekom trenutku, ne dobijam sve notifikacije na satu. Upravo mi je stigao Facebook notifikacija, ali većina sa FB nije stigla, pre sat vremena je zvonio, ali SMS danas nijedna. Hangouts mislim da ništa nije stiglo. Ili možda neka jeste, neka nije.
 
Pratio sam battery drain tokom 24h, GT2 u kontinuitetu povezan BT sa P30pro.
Početni utisak je da je mnogo trošio bateriju telefona.
Ipak, nije strašno.
Screen on Time se umanjio sa 10h na 9h.
Zadovoljan sam.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ko te tera da skijaš[emoji23] i još pratiš slalom i gde si pogrešio pri spustu[emoji23]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Kod skijanja me postoji motorika koja može da se prati i da se prebaci u neku formulu za računanje potrošnje energije, kao kod hodanja, trčanja, vožnje bicikla ili plivanja.
Možda je to razlog.
Sigurno može da prati puls i pitanju ali ne može da to pretvori u kalorije, ako je to bila namera.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
U pitanju je snowboard...a cini mi se da je GT1 imao taj mode ili se varam. A od poteba tu je gps putanja, brzina, kalorije, vrijeme i visina

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Sve osim kalorija ćeš sigurno imati.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
U pitanju je snowboard...a cini mi se da je GT1 imao taj mode ili se varam. A od poteba tu je gps putanja, brzina, kalorije, vrijeme i visina

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Huawei watch GT nije imao tu opciju nikada. A što se skijanja tiče, postoji jedna veeelika mana kod ovog sata. Kad god skijam više puta mi se sam sat uključi da meri neke nasumične parametre. Tako i da ima taj mod bio bi beskoristan (sam bi zaustavljao, pokretao merenja, što znači da bi bila skroz netačna... Kod vas bordera to verovatnio ne bi bio problem, jer vi ne koristite puno ruke (tačnije zglob šake), ali je kod nas skijaša to neizbežno. O čemu se zapravo radi. "uši" sata (dva dugmeta za kretanje kroz meni na satu) su izgleda veliki i kad god pomeram aktivno zglob šake (kod uboda štapa ili bilo koji pokret gde se nadlanica pomera prema podlaktu (prema satu)) dolazi do slučajnog pritiskanja i aktiviranja pojedinih opcija na satu. Ogromana mana po meni. Postoji mod zaključavanja, ali...
 
Jeste jeste...i ja sam danas zbog rukavica koje pokriju sat pritiskao dugmad sa njima. Sta znam...danas ga prvi put ponijeh na snijeg i ocekivah neku podrsku ali nista...bar ta brzina i visina da ima bilo bi ok

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Huawei watch GT nije imao tu opciju nikada. A što se skijanja tiče, postoji jedna veeelika mana kod ovog sata. Kad god skijam više puta mi se sam sat uključi da meri neke nasumične parametre. Tako i da ima taj mod bio bi beskoristan (sam bi zaustavljao, pokretao merenja, što znači da bi bila skroz netačna... Kod vas bordera to verovatnio ne bi bio problem, jer vi ne koristite puno ruke (tačnije zglob šake), ali je kod nas skijaša to neizbežno. O čemu se zapravo radi. "uši" sata (dva dugmeta za kretanje kroz meni na satu) su izgleda veliki i kad god pomeram aktivno zglob šake (kod uboda štapa ili bilo koji pokret gde se nadlanica pomera prema podlaktu (prema satu)) dolazi do slučajnog pritiskanja i aktiviranja pojedinih opcija na satu. Ogromana mana po meni. Postoji mod zaključavanja, ali...
Kako se zaključavaju dugmići tj. kako aktivirati taj mod zaključavanja?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam jedan dan uključio workout/other, pa mi je ostalo vreme i puls. I prikazuje i neke kalorije, ali se time ne opterećujem, pa nemam ideju koliko je vrednost ispravna.
I napisao mi je da je potrebno 9h da se odmorim nakon te vožnje. Od sutra sam opet na snegu, više dana, pa ću da vidim. Inače, koristim aplikaciju SkiApp Pro, koja nije idealna, ali je dovoljno dobra. Bilo bi interesantno da mogu heart rate da dodam uz grafikone nadmorske visine i brzine kretanja koje prikazuje SkiApp.

Što se zaključavanja dugmića tice, to bi bilo ekstra korisno, ali nisam našao rešenje. Prečesto mi pokrene timer koji mi je namešten na donji taster, a baš me je smorio kada sam posle 5+ km shvatio da sam u prvoj sekundi stisnuo pauzu i da ništa ne meri. Nisam provalio da me ne obaveštava na svaki km, već sam podigao ruku da vidim koliko je sati, a on pauziran.
 
@StefanR90 Dugo drži donje dugme.

Zaključa se i ekran i dugmići.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni ne uspeva?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Tako je na Watch GT, GT2 nemam pa ne mogu da probam.
058f780fee762732013b50fb97c5dddd.gif


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Imate i mogućnost da na početnom ekranu pređete prstom odozgo prema dole i da vam se otvore prečice među kojima je i lock. I ja imam GT, a ne GT2, ali pretpostavljkam da su prečice ostale. Razmišljao sam o kupovini GT2, ali pošto i on ima isti problem koji me jako iritira, verovatno ću odustati.
Inače, ja koristim Ski tracker pro, odličan je. Meri visinu (trenutnu, minimalnu, maksimalnu), brzinu (prosečnu, maksimalnu), koliko sam km/min vozio skije, koliko me je vozila žičara, koliko sam odmarao.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200115_160023_com.exatools.skitracker.jpg
    Screenshot_20200115_160023_com.exatools.skitracker.jpg
    368.6 KB · Pregleda: 175
  • Screenshot_20200112_130105_com.exatools.skitracker.jpg
    Screenshot_20200112_130105_com.exatools.skitracker.jpg
    371.9 KB · Pregleda: 162
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno