Šta je novo?

Od sredine 2016. u EU nema vise rominga

Kako god, vrlo korisna stvar imati eu Roaming, kad se putuje, odlično :)
Nisam putovao van de od 2015 god , a ovaj paket tarifu imam tek od 2016 decembra meseca, da, i moj paket nije jedan od skupljih jer sam dobio dosta jeftinije svoju tarifu od redovne cene.

Huawei Mediapad X2 7.0 LTE
 
Sada ima i u jeftinijim roming, ovo kazem od ranije da ima u (relativno) skupljim.

Jesi dobio redovnu cenu bez telefona kod T-Coma, ili nesto promo? Stric znam da svaki cas menja karticu, prepaid sve ;)
 
Tarifa je bila 64e, to jest još uvek je, dobio sam za pola cene punu tarifu, i mate 9 uz doplatu čini mi se od 20e,to je Family card, pošto sam vec imao postojeći ugovor kod Telekom, sad je dva broja ugivira spojeno u jedan ugovor sa dve različite tarife.

Huawei Mediapad X2 7.0 LTE
 
Jeste, baš ta :) samo sto ja plaćam jeftinije :)

Huawei Mate 9
 
Aaaa, ti je placas ~32e? Daj jednu za poneti:)
 
"This page isn't available"
 
Meni radi.:trust:

(Mada je vec odbrojao do kraja)!,)
 
Poslednja izmena:
Nece iz IEa ali radilo na mobu.
 
Sad na vestima N1 javili se iz zagreba,i taj njihov govorio nema dodatnih troskova za gradjane hrvatske koji putuju u evropsku uniju.
 
Samo da dam primer, ja sa mojom sim karticom iz de, odlazmi pozivi se naplaćuju nesto minimalno, a dolazni pozovi mi je isto kao da sam u DE kroz celu EU, takodje internet je free kroz celu EU. Pišem iz iskustva jer sam skoro bio u srbiji, i kroz Austriju i Madjarsku mi je bio internet uključen i nemam dodatnih troškova.

Huawei Mate 9
 
Odlazni pozivi iz EU roaminga sa npr. nemačke kartice prema nemačkim brojevima od danas ne bi trebalo više da se naplaćuju, ako sam dobro razumeo [emoji4]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nisi dobro razumeo, odlazmi pozivi se naplaćuju minimalno, ne znam po kojoj ceni u eu, ali dolazni pozivi su free kao internet i sms.... Pisao već u prethodnom postu, i opet kazem pišem iz iskustva.... A sad vi kako vam volja... krastavac

Huawei Mate 9
 
A ja cu ti opet reći da bi od danas trebalo i to da bude ukinuto ☺️ do sada su se naplaćivali, a od sada (ograđujem se - ako sam dobro razumeo) bi trebalo da bude besplatno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Moguće, necu tvrdo da tvrdim suprotno... Bas ću da pogledam... Ako je tako, onda još bolje...
Znam sta je meni rečeno od strane Telekom.de prošli ponedeljak, i koje sam sms dobijao dok sam u prolazu kroz Austriju i Madjarsku.
Meni lično bitan internet, redovni pozivi manje vise, jer sam u toku puta razgovarao preko whatsapp i telegram :)

Huawei Mate 9
 
Zar nisi ti u NO, bese?

Odlazni pozivi ka maticnoj mrezi trebaju biti besplatni. A T-Com u vecini tarifa ima ukljucene i minute ka svim EU mrezama.
 
U pravu ste, sad bas pogledao, lepo i piše kako ste rekli pozivi ka nemačkoj u Roaming su besplatni. Nisam dobro obratio pažnju jer me vise zanimao free internet kroz eu.
@alfaunits,u DE sam :)

Huawei Mate 9
 
@Bogi79
Internet ti je bio free i pre 15. juna jer su mnogi operatori još pre godinu i po počeli da nude nove postpaid pakete sa MB, minutima i SMS porukama za celu EU.

Od 15. juna su u obavezi da roming ukinu i za stare pakete kao i jeftinije pakete (od oko 10-20 evra), koji ne uključuju saobraćaj ka i u drugim EU zemljama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu duzni da ukinu roming vec dodatnu naplatu za roming. Mogu izgleda da iskljuce roming skroz za pakete. Mada mislim da nece.
 
@Bogi79
Internet ti je bio free i pre 15. juna jer su mnogi operatori još pre godinu i po počeli da nude nove postpaid pakete sa MB, minutima i SMS porukama za celu EU.

Od 15. juna su u obavezi da roming ukinu i za stare pakete kao i jeftinije pakete (od oko 10-20 evra), koji ne uključuju saobraćaj ka i u drugim EU zemljama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisam bio u toku dešavanja, ali sam jos u decembru uz mate 9 dobio ovaj trenutni paket tarifu sa eu Roaming, pa sam tek sada nedavno putovao za srbiju i uvideo da stvarno nema dodatnih troškova :)
Srbija na žalost nije na listi free EU Roaming :(

Huawei Mate 9
 
Iha, dok to dodje moji unuci ce vec razmisljati na koju planetu da odu za vikend ;)
 
Bas si optimistican. :D
Ne bi bilo lose da se pokrene neka online peticija koju bi potpisivali gradjani iz sve 4 drzave. Mogli bi komotno milion potpisa da skupimo i posaljemo Evropskoj komisiji.
Mene cudi da se sad ne javljaju nevladine org, eu pokreti i slicno, kako oni ne pritiskaju eu? Tu su kad treba Srbija da se opominje.
 
Nazad
Vrh Dno