Šta je novo?

Telekom Srbija, sadasnjost i buducnost

Само да није испод прошлогодишњих 14,7 а све остало изнад не би било лоше и значило би да се бар нешто покренуло,али видјећемо кад изађу коначни резултати.Не би ваљало да се тренд смањења добити настави.
 
Inače, na sajtu APR-a zasad su objavljeni samo redovni godišnji, ali ne i konsolidovani finansijski izveštaji za 2015. godinu. U čemu je razlika između ova dva načina svođenja računa? Konsolidovani finansijski izveštaj, naime, uključuje i zavisna preduzeća u kojima matična firma ima vlasništvo. Konkretno, u slučaju „Telekoma”, u konsolidovani izveštaj ući će i bilansi kompanija u Crnoj Gori i Republici Srpskoj, čiji je „Telekom” vlasnik.

Inače, na sajtu obe firme, već je objavljen konsolidovani finansijski izveštaj NIS-a i „Telekoma”, koji uključuje i zavisna preduzeća. Konsolidovana neto dobit „Telekoma” iznosi 14,67 milijardi dinara, što u odnosu na prethodnu godinu predstavlja pad od 17,6 odsto.
Гледао сам овај консолидовани извјештај јер он даје комплетнију слику предузећа.
 
Od toga je najveci deo minus mtel BH, i to najvecim delom (preko milijarde, valjda) nabavka materija (telefoni i sl.)
 
Mtel BiH najveci gulikoza na Balkanu a posluje u minusu... Hmmm!
Investirali su i u Mtel Austrija. Treba i to imati u vidu!
 
Telekom Srbija cini preko 80%, mTel BH oko 15% valjda (cifre su otprilike, po profit/gubitku). Sve ostalo je sitno.
 
Mtel BiH najveci gulikoza na Balkanu a posluje u minusu... Hmmm!
Investirali su i u Mtel Austrija. Treba i to imati u vidu!
Да гуле,гуле,као и остали велики оператори у БиХ али нису у минусу ,никако.Има расипања на све стране.
Алфа,на ТС све утиче јер је свугдје већински власник а сад и ова кћерка фирма на Косову. Свугдје је доминантан тај политички фактор,што не ваља, прије економског и финансијској.Мислим да ће добит ТС бити нешто мања него прошле године,за коју милијарду дин.
 
Za taj deo na Kosovu se skroz slazem, ali to je vec skroz politicka prica, i nema ekonomske logike uopste.
Ove ostale cerke su vec OK. Ali ipak su MTS i mTel BH maltene sav prihod/profit firme, ostale su za sada toliko sitne da su nebitne.
Kada se bude gledala prodaja, moze se i gledati samo MTS, a ostalo da se ne prodaje.
 
Nebuloza je prodavati.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Jutros okaceno u ulazu. NBg, kod Arene.
Pozdrav
IMG_20170120_113133.JPG

Edit: u nastavku je i kontakt telefon, koji sam isekao (radi privatnosti).
 
Poslednja izmena:
Haha. Nema od ove zamene bakarnih kablova, sto tu navode, nista. Barem u mojoj ulici, gde su pre 5g postavili ganjc nov bakarni kab(e)l, pa ih sad zabole da menjaju taj ganjc nov kab(e)l. Tako da cu ja ostati na ovih 20mbit jos dugo.
 
Mene zanima samo da li su ovo postavili u zgradama gde već postoji istureni stepen tj vdsl ili ne? Računam da im kod mene npr nije problem da do mog stana konkretno dovuku 15ak metara optičkog kabla, ali se sve plašim da oni još dugo neće ponuditi više od 100 Mbps pogotovo gde postoji istureni stepen. Samo da povećaju upload i sve će biti ok. Što se tiče downloada 50 ili 100 Mbps je za sada po meni skroz ok.
 
Upload Booster je ukinut jer im je pravio problem (previse ljudi ga trazi, a ne mogu ga dobiti jer i nemaju VDSL), plus su napravili problem sto hteli da ga naplate 600/1200/1800, ali im je cenovnik na sajtu pisao 500/1000/1500 (nisu pisali da nije ukljucen PDV!), i na to su se ljudi zalili.

Ideje da su to izbacili jer im se ne isplati jer "firme nece placati" okacite macku o rep! 5Mb upload nijednoj firmi nece ciniti razliku, a plus kabvloski vec mogu kupiti sa 5Mb uploadom za slicnu cenu.
A cena 20/15 paketa (oko 4000 bi izaslo sa fixnim) ne verujem da firme ne mogu kupiti 15/15 ;)
 
Главни проблем,за акционаре Т.Србије,је начин приватизације,конкретно ТС.Ја не могу да вјерујем да Телеком још није на берзи и да је само једна моја полудивиденда(с обзиром на укупан број акција) од Т.Српске већа(много) од збира свих дивиденди Т.Србије(990 дин.)а све као резултат различитог модела приватизације и изласка на берзу.
 
Bilo bi zanimljivo čudi da li će mtel biti prava mreža na tržištu Makedonije ili će biti MVNO znajući da postoje samo dva operatera:
A1 i T-Mobile
 
Saopstenja im JESU partijski pamfleti. Dace 600 miliona NASEG novca za Premijer ligu, nema tu vise govora o kompaniji i biznis modelima, brutalno radikalsko otimanje. Prebacili su ponudu od 350 miliona UG za 250, to bi bilo neverovatno, kad ne bismo znali sta stoji iza toga. Takodje,

· Za TV prenose italijanske fudbalske lige čija je cena ranije iznosila 5 miliona evra godišnje, Telekom po novom ugovoru plaća 23 miliona evra godišnje;

· Špansku fudbalsku ligu koja je koštala 8,5 miliona evra po sezoni, po novom ugovoru Telekom plaća 14 miliona evra;

· Francusku fudbalsku ligu čija su TV prava prenosa godišnje iznosila 800.000 evra, Telekom sada plaća 6 miliona evra po sezoni;

· Prenose utakmica Lige šampiona čija je cena ranije iznosila 18 miliona evra godišnje, Telekom plaća po novom ugovoru 45 miliona godišnje;
 
Poslovanje nedozvoljenim sredstvima gde se ide na uništenje konkurencije. Na kraju će im se slupati o glavu.
 
Saopstenja im JESU partijski pamfleti. Dace 600 miliona NASEG novca za Premijer ligu, nema tu vise govora o kompaniji i biznis modelima, brutalno radikalsko otimanje. Prebacili su ponudu od 350 miliona UG za 250, to bi bilo neverovatno, kad ne bismo znali sta stoji iza toga. Takodje,
Citiraš propagandni tekst konkurencije. Kao što ne treba da se veruje onome što Telekom priča za SBB (doduše ne priča ništa za sad), tako ne treba slušati ni propagandu SBB-a na svojim propagandnim medijima, jer su do sada slagali za svaku stvar vezanu za SBB ili konkurenciju, počevši od odluke MTTT kod eRačun "popusta"/poskupljenja do komentara o (sada pokojnom) "Českom tajkunu" koji "uništava slobodu medija", i "meksičkom tajkunu" Karlosu Slim koji u Hrvatskoj kroz America Movil subsidiary A1 Telekom Austria "uništava slobodu medija", da ne spominjem priče o Telekomu od ranije.
 
Citirao sam samo deo koji se odnosi na cene, to je prilično egzaktno i proverljivo poređenjem sa drugim državama.
 
Između ostalog i za to nismo videli ni jedan papir. Inače SBB kad nabavi neke papire iz Telekoma ih razvlači mesecima po svojim medijima, pa me zato čudi gde su sad ti papiri.

Cifra može biti veća, ili manja. Ali je malo verovatno da je ona koju je SBB rekao. Pošto nisam uspeo da pronađem odakle tačno izvlače te informacije.

I to kod mene spada u kategoriju propagande. Posebno zato što je ceo njihov "fazon" da prave od sebe žrtvu. Konstantno, za svakakve sitnice. Uvek su žrtva, najuspešniji i najskuplji operator sa de-facto monopolom na širokopojasni pristup iznad 20 Mbps van Beograda i svakako na usluge interaktivne televizije i generalno distribucije medijskih sadržaja preko kablovske pristupne mreže. Ni splačina Supernova im nije ravna.

Zato mi je jako teško da sagledam situaciju iz njihove tačke gledišta gde su oni žrtva.
 
Nazad
Vrh Dno