Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Moze neko da posalje na PP Ju Nesbea na srpskom? :)

Sent from mTalk
 
Pročitao Regulators i Desperation od Kinga.
Blizanac-knjige.

Vidim da postoji diskusija šta ide prvo,Regulators ili Desperation jer su likovi isti u obe knjige ali je settings drugačiji.

U svakom slučaju Desperation mi je mnogo mnogo bolja knjiga.
Mnogo dinamičija i zanimljivija.

Regulators dosta dosadna na momente i veoma suvoparna za čitanje.

Desperation film sam gledao kada je izašao ali je to davno bilo tako da ću uskoro obnavljati gradivo [emoji16]

Beyond Genius Lies Insanity
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Koji je redosled knjiga Donato Karizija i koje knjige pripadaju kom serijalu?

Ono što sam ja video je da ima dva serijala (Mila i Markus) i da ima zasebnih knjiga.
Mila serijal redom: Šaptač i Vladar iz Senke
Markus: Lovac na duše, Dečak od stakla i Gospodar senki

Kod nas prevedena "Noć mi te uzima" je "La ragazza nella nebbia" i ona ne pripada nijednom serijalu.

Redosled svih knjiga je izmešan, pa je po redu izdavanja:
1. Šaptač (Mila 1)
2. Lovac na duše (Markus 1)
3. Vladar iz senke (Mila 2)
4. Dečak od stakla (Markus 2)
5. Noć mi te uzima (nema serijala, zasebna je?)
6. Gospodar senki (Markus 3)

Ispravite me ako grešim i dopunite ako nešto fali. Ja sam samo Šaptača pročitao.

Da li su Mila i Markus serijali povezani?
Da li da čitam redom kako su pisani ili po serijalu?
 
Meni je neverovatno koliko se hype-uje Saptac svuda po netu, sada imam ogromna ocekivanja od knjige a to ne valja.
Kapiram da treba citati po serijalima hronoloski kako je pisao.
 
Njega i koristim, nego rekoh d a proverim :)

U Vulkanu su 3 knjige Donato Karuzija na popustu (Šaptač, Vladar iz senke i Dečak od stakla), pa koga interesuje eto sve 3 za nešto ispod hiljadu dinara.
 
Pise da ne to popust na sajmu knjiga. Jesi siguran da moze da se iskoristi i u krizarama?
http://www.vulkani.rs/v/5c4a576a-1575-45a7-a894-9ba7957fc5f9/SPISAK-NASLOVA-ZA-ZONE-OPASNIH-CENA!.aspx
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Dečak od stakla je sjajna knjiga, bolja mi je od Šaptača. Za dan i po sam je pročitao,bukvalno.
 
Pise da ne to popust na sajmu knjiga. Jesi siguran da moze da se iskoristi i u krizarama?
http://www.vulkani.rs/v/5c4a576a-15...5f9/SPISAK-NASLOVA-ZA-ZONE-OPASNIH-CENA!.aspx
Siguran. Kupio sam je tamo, ako treba mogu slikati fiskalni račun.
Tačno je da nije na spisku i ja sam se iznenadio kad sam video nalepnicu za akciju i pitao devojku koja tammo radi, rekao da nije na sajtu na popustu i rekla je da jeste na popustu i da ne zna zašto na sajtu nije.
 
  • Like
Reagovanja: M J
U kojoj si radnji iskoristio taj popust? Meni danas u Rajicevoj rekose da vazi samo za sajam.
 
Ako ne gresim, i Chinaski i ja smo razumeli da si rekao da se popust moze iskoristiti i u knjizarama, a ne samo na sajmu?!
Hvala na odgovoru u svakom slucaju...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Rekao sam samo u Vulkanu, misleći na sajam. Moja greška, trebao sam biti precizniji :)
Ne znam da li ima te akcije u knjižarama. Trebalo bi da je ima, pa ako neko prolazi Knez Mihailovom neka proveri na trgu republike i onoj uličici ka Zelenjaku. Računam da su to najveće njihove radnje i ako ih ima, da će to biti sigurno tamo.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nema popusta u knjizari, samo na sajmu.
 
Pročitao Bubašvabe od Nesbea. Šta znam. Zanimljivo deluje ali na momente i malo smarački.
Pogotovo oni flashback delovi.

Dvoumim se da li da počnem Crvendaća ili da napravim pauzu i pročitam novog Dan Brauna...

Beyond Genius Lies Insanity
 
Misliš na Poreklo ?
Nisam znao da je izbacio novu knjigu, pročitaću je sigurno, samo ne znam kad će da stigne na red ;D
Obavezno javi utiske

15034320.jpg
Pines (Wayward Pines, #1) by Blake Crouch
Ovo sam odlušao, oko 8 sati traje, narator je odličan.
Knjiga počinje tako što pratimo glavnog lika koji je doživeo neseću, ima amneziju, oko njega se čudne stvari dešavaju, da li je lud on ili svi oko njega, ostaje na vama da otkrijete :D
Mene je nervirala nelogičnost od samog početka, a ima je dosta, međutim sve je to kasnije objašnjeno i tako da ne mogu da se žalim. Priča ima odličan obrit, nisam mogao da pogodim, iako sam imao nekoliko ideja šta može da bude.
Delo je iz 3 knjige, završio sam prvu, zadovoljan sam kako se sve uklopilo, možda i ostavim ovako bez druge dve....
Ima i serija po knjizi, nisam gledao, tako da ne mogu da komentarišem.
Nemojte čitati ništa u vezi knjige, nego samo čitajte/slušajte samu knjigu, jer ako saznate foru, knjiga vam neće biti zanimljiva.

Sumrak još nisam završio, tek sam sad stigao do pola, prošli put sam pogrešio, tad sam bio an nekih 20%, i dalje mi je zanimljiva, ima malo nelogičnosti meni to smeta, ali nadam se da će biti objašnjeno
 
@NightCrawler

U čemu je čar pročitati knjigu za jedan dan ?

Jesi pročitao slepog miša... Ima još dosta knjiga od njega,a i film vidim izašao po knjizi Sneško.
 
Nije čar nego me knjiga povuče i jednostavno ne mogu da je prestanem čitati dok je ne završim.
Uzbudljiva,napeta,dinamična.

Nisam pročitao Slepog Miša.
Kao što rekoh samo Bubašvabe za sada
 
Ok.

Nisi krenuo redom, pa čisto pitah i ovo ...
 
Joj ja tek sad videh šta sam napisao.

Šišmiša sam čitao. A ne Bubašvabe :smash:
Pobrkao sam naslove malo.

Bubašvabe mi stoje na redu za čitanje a Šišmiša sam pročitao i obrisao

Kad imam 20 knjiga na tabletu pa se pogubim:d
 
Poslednja izmena:
Procitao ceo serijal o Hariju Holu i mogu reci da drzi paznju... ima naravno dosadnih momenata, ali sve u svemu, preporuka za citanje svima koje ovaj zanr interesuje. Povucen tim, procitao sam i trilogiju Milenijum od Stig Larsona i prijaijatno se iznenadio... Nisu losi ovi Skandinavci ;-)

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
Procitao Druzinu prstena i Dve kule od Tolkina.Sad citam Povratak kralja.Kada zavrsim sa LoTR onda su na redu IT i GoT.
 
Hobit i Silmarilion su mi na listi za kupovinu,ipak je to obavezno stivo,nisam hteo da se prenatrpam sa Tolkinom skroz,idemo polako.:D
 
Saptac je dobar, negde sam na 3/4 i sve se mislim al bi od ovoga mogao film...uf.
 
Sličnog sam mišljenja bio dok sam čitao pre neku godinu. Mada mislim da je bolje snimiti neku mini seriju.

Послато са GT-I8190
 
Naravno da je kao film kad je pisac dela po profesiji scenarista :D
Ne znam da li bi bilo išta posebno ako bi snimili film ili seriju, to je već viđeno 1000 puta, ovde je baš suština da bude obrnuto, dok čitate knjigu vidite film.
Posle napisanog posta za Pines, pustio sam trailer za prvu sezonu, tj za prvu knjigu i mogu vam reći da je užasno, sve je odvratno, od izbora glumaca, njihove glume, režije, kadrova, a to sam stekao utisak samo gledajući Trailer (koje inače ne gledam već 10 godina). Kod napisanog dela, vi sami stvarate slike u glavi, zato je teško snimio to kasnije a da bude dostojno vašeg kvaliteta
 
Nazad
Vrh Dno