Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Ni ja nisam ljubitelj fonta na prednjim koricama, ali sa svim ostalim sam prezadovoljan.

Kopirali su ovu englesku verziju, prednje korice su malo nesrećno zumirali u odnosu na njih.
https://www.bookdepository.com/Lord-Rings-J-R-R-Tolkien/9780618260584
http://www.tolkienlibrary.com/tolkien-book-store/001020.htm

Sve u svemu ne deluje loše. Dobro je što su se setili da izbace osavremenjeno tvrdo koričeno izdanje.
Mene, doduše, više interesuje Silmarilion.
 
Info za kolekcionare. Publik Praktikum je izbacio tvrdo koričeno izdanje Gospodara Prstenova na kvalitetnom papiru sa ilustracijama od Alana Lija. Sasvim sam zadovoljan :)

Kakva je veličina fonta u tekstu?
Imam Ezoterijina tvrda izdanja (i Silmarilion) i po meni je to dosta sitan font i relativno teži za čitanje u mojim godinama :)
Da ih ne lenjirišem sada i tražim koji je, ali recimo od ovoga što imam, Alnari izdanje Dece Hurinove (mek povez) ima kulturno velika slova, npr. 11-12. Solaris izdanje Hobita je negde između ova dva.
 
@Uruk Hvala na iscrpnim informacijama

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Čini mi se da nije pominjano na temi, izašla je aplikacija Delfi knjižare.

Svi koji se registruju do 15.11. mogu besplatno dobiti jednu knjigu po izboru uz kod "delfi18".
Inače su sve knjige u električnom izdanju 50% jeftinije u odnosu na štampana izdanja.

Aplikacija radi ok na tabletu, sad počeh da čitam Lorensovog Princa lakrdijaša.
 
Hvala za info, iskoristio kod i uzeo Magbet od Ju Nesbe da čitam. App je ok, ništa specijalno ali može da posluži.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Da li mogu te besplatne knjige da se preuzmu za Kindle?
 
Šta će ti, imaš par foruma gde možeš naći sve za Kindle.
 
Bilo bi lepo da vec omoguce kupovinu i za Kindle, ovo sto mi vezano na app me ne zanima, necu da citam na telefonu. Uostalom zato i postoji Kindle jer je mnogo ugodnije sa oci.

Inace poslednja procitana od Mussoa krimi triler Devojka i Noc. Veoma sam zadovoljan 8.5/10

Sent from my budget Pixel A2
 
Poslednja izmena:
Na njihovom fejsu su u nekim komentaru odgovorili da će omogućiti i kindle podršku, uskoro. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
O čemu govorim kada govorim o trčanju - Murakami. U suštini isečci iz dnevnika o njegovim trkačkim aktivnostima. Lagano štivo koje se čita za 1-2 dana. Koga zanima tematika ili se bavi trčanjem vredi pročitati, ako ni zbog čeg drugog onda zbog poređenja sa sopstvenim metodama i dostignućima.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Pre neki dan u DIS-u :) na nekom nenormalnom popustu par zanimljivih naslova:
Prozdrljivac - cudan stil pisanja/pripovedanja. Knjiga vrlo dobra. - 150 din.
Dajmonhed - americko - iracki sukobi. Za sad odlicna. - 150 din
 
Ko voli alternate history zanr, evo dva odlicna serijala (ne znam da li su prevedeni na srpski):

Fox on the Rhine: Hitler je ubijen 1944, ali Himler nastavlja rat. (2 knjige u serijalu)

Weapons of Choice (Axis of Time serijal, time travel + alternate history, 3 knjige): moderna grupa vojnih brodova i nosaca aviona se stvori usred WW2 u Pacifiku 1942.
 
Dragoslav Mihailovic -Gori Morava
O piscevom teskom odrastanju u Cupriji. Dobra knjiga.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo male preporuke za nesto manje poznato od domaceg autora.
Kolevka snova, vucja noc.
Moram priznati da me vrlo prijatno iznenadila knjiga. Vampiri, bauci, zmajevi...
Samo me sad nervira sto nije gotova trilogija nego cekam da se ovaj smiluje i zavrsi knjige.
 
Stefan Prvovenčani u izdavaštvu Lagune.
Temeljno napisana knjiga, ne samo o prvom srpskom kralju priznatom od strane pape, već i o Nemanjićima, hrišćanstvu, pozadini sukoba Rima i Carigrada. Svaka preporuka.
 
Policija - Ju Nesbe
Vrlo dobra i prva pročitana Ju Nesbeova knjiga s moje strane i verovatno nijedna druga njegova neće biti tako dobra kao ova. Nadam se samo da grešim. Jako zadovoljan, iako su mi tokom čitanja jako smetali opisi nebitnih stvari i dosta puta nisam mogao na "prvu loptu" doznati koje se lice kome obraća kada su u pitanju dijalozi, što mi se kod drugih pisaca nikada nije dešavalo. Previše likova za moj ukus ali i to sam prevazišao time što sam zapisivao sve moguće osobe koje se pojave u knjizi od nepunih 600 strana i vremenom čitanje postane mnogo lakše. Nije mi to praksa, ali neredovno druženje sa započetom knjigom dovodi do tih blokada "ko beše ovaj?" Par nekih nadrealnih dešavanja mi je ubilo draž na momente, ali kod preostale trećine romana javilo mi se ono osećanje iščekivanja i želje za krajem, a opet sam žalio za tim što knjigu privodim kraju. I zato sam se brže bolje bacio na Magbeta, pa bih ujedno da pitam bez nekog spojler odgovora, vredi li čemu, jer prvih 60-ak stranica mi ne uliva neku nadu u dobar roman.
 
Poslednja izmena:
Policija - Ju Nesbe
Vrlo dobra i prva pročitana Ju Nesbeova knjiga s moje strane i verovatno nijedna druga njegova neće biti tako dobra kao ova. Nadam se samo da grešim

Gresis :), ceo opus sa Harijem Huleom je odlican. Upravo sam zavrsio Bubasvabe, svaka preporuka. Preporucujem ti da ih procitas sve, redno(policija je mislim pretposlednja, pre Zedji), a ima ih 11 sa Harijem.
 
Donato Karizi-Čovek iz lavirinta

Solidna knjiga i klasična navlakuša u Karizijevom stilu.
Jednim delom i uvod (pretpostavljam) u ono što nas čeka u sledećoj njegovoj knjizi.

Delimično je knjiga povezana sa Milom Vaskez a pominju se i događaji i iz Noć Mi Te Uzima,mada se pominju i Markus i Sajmon Beriš je jedan od sporednih likova
 
Adam Blake-Misterij Mrtvog Mora ili na engleskom The Dead Sea Deception

Pročitao sam jer su je reklamirali da je "intrigantnija i kontroverznija" od Da Vinčijevog koda međutim posle čitanja se vidi da je to i nije baš tako.

Akcije ima,lepo i brzo teče radnja ali sam zaplet kao i rasplet su prosečni,već viđeni mnogo puta do sada i već negde na pola puta predvidivi jer se uklapaju u klasičan kliše kada su ovakve knjige u pitanju
 
Večeras noć knjige, popusti do 40% (za 4 kupljene knjige).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno