Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

Gde bi se mogle naci knjige od autora Filip Zimbardo? Normalno na srpskom jeziku.
 
Поштар увек звони двапут - Џејмс М. Кејн

Књига је просек, помпезно описана али на крају ништа специјално.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ima li iko gospodara prstenova u epub formatu ali na srpskom jeziku. Imam ih na Hrvatskom ali mi nikako ne prija. Ako neko ima moze na Dm
 
Hrvatski prevod, ako je onaj od pre koju deceniju, je za koplje iznad ostalih prevoda.
 
Srpski prevod je, koliko znam, radio Zoran Stanojevic 70ih ili 80ih, za koji je dobio silne nagrade.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja upravo čitam Družinu prstena u originalu, zanimljiva knjiga.
 
Rotfus izjavio da u avgustu izlazi treci deo hronika kraljoubice.
 
Rotfus izjavio da u avgustu izlazi treci deo hronika kraljoubice.
Gde je izjavio, rekao je u podcastu njegovom da kad bude znao datum izlaska da ce objaviti svuda, ja nigde ne vidim, u istom podcastu je rekao da knjiga nece izaci u 2020.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nova iz Orfelinove edicije 'Poetika strave'.
IMG-f3907d0867f6385bfb50fa8b82d5bc84-V.jpg IMG-b84a5656d607a285c52798743e1cd2ac-V.jpg

Uvek im je zanimljiv dizajn korica, ali ovaj im je jedan od živopisnijih.
 
Odista zanimljivo, ali Šaptač u tami mi ostaje favorit :)
Btw. hvala za mini uvid u kolekciju :D


I. Ivačković - Između krajnosti, slučajno sam (može se reći, jer nisam nikad nešto slušao Azru) pročitao ovo kao jednu od sporednih knjiga dok čitam nešto obimnije i teže, bolje da nisam. Još jedan sveznajući kritičar koji ne ume da se ograniči na temu. Zanimljivih stvari ima, ali isuviše malo.

Robert Šnakenberg - Tajni život velikih pisaca, još jedna koja je pročitana ad hoc, i opet nisam zadovoljan. Prilično bezvezan prevod, ponavljanje ilustracija (šteta jer je lepuškasto izdanje)... i nekako čudnovato opisivanje pisaca, čiju poentu razumem, ali mi i dalje ne leži.
 
Ovo je jedna za kolekciju koju sam isto nedavno nabavio.. Za ljubitelje fantastike, apokalipse, post-apokalipse, veštičjih pihtija... :p :D
IMG-9c46f13e3bd8eb5e25826cbd7b7c76b1-V.jpg IMG-439563c23bf6144b601e7a7846b48b72-V.jpg
 
Procitao Sneska, pa zatim od Karizija - Saptac.
Sta bi ste mi dalje preporucili, privlaci me Harlan Koben?
Kakvi su mu romani?
 
@Uruk,

na ovu misliš? :D
 

Prilozi

  • IMG_20200711_150311.jpg
    IMG_20200711_150311.jpg
    195.6 KB · Pregleda: 112
Nabasao sam na YT na Stalkera-obavezno cu ga pogledati po drugi put :)
prethodno cu procitati piknik pored puta
 
Poslednja izmena:
Procitao Sneska, pa zatim od Karizija - Saptac.
Sta bi ste mi dalje preporucili, privlaci me Harlan Koben?
Kakvi su mu romani?

Kao i sa svima koji dosta izbacuju...ima i dobrih i loših.

Ja ti preporučujem Tell No One (ima i odličan francuski film snimljen po toj knjizi) i Play Dead da pročitaš od njega.
Ne znam da li ima prevoda na naš jezik jer ja uglavnom čitam na engleskom
 
Прочитах Метро 2035. Мој лични утисак је да је књига доста лошије преведена од Метро 2033, или је оригинал тако написан па ни превод не може бити бољи. Дешава се да посвете целу страну дијалогу између две, три особе, и само нижу реченице једну за другом тако да се већ на пола стране погубим ко изговара коју реченицу.
Такође она хорор атмосфера из првог дела, нема је, много је више пажње посвећено друштвеним поделама и борби главног лика против људи из сенке.
 
@Nuclear
Метро 2033 фантастичан (према мом мишљењу, наравно). У наставцима као да је писац заборавио на неке од кључних поенти, које су биле застрашујуће, и само се бавио људским драмама, које и нису биле нешто занимљиве.
Ко хоће да чита, само Метро 2033 и ту стане, остале књиге заборавити да постоје.
 
Slazem se, metro 2033 odlican, ostalo je vec cedjenje bez ideje zarad uzimanja novca.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
I 2034. je donekle OK, može da pročita neko ko je bio fan 33jke. 2035. je već maltetne nesnosan. U celoj priči je problem što neko ko je pročitao 2033. neće verovati da ostala dva ne valjaju, kao što nisam ni ja, pa će probati :D

Ono što ja mogu da preporučim je da ostale knjige od njega ne čitate, pre svega govorim o Sumraku i Tekstu. Budućnost će čamiti na polici do daljnjeg.
 
Nazad
Vrh Dno