Šta je novo?

Nezavisne igre u razvoju (crowdfunding, kickstarter, indiegogo)

Odlicna ideja za igru, ali nazalost januar 2015 je predaleko sto se mene tice
 
predaleko da bi im dao pare sada kada nije jos ni 2014. :)
 
Ovo ce biti Indies going big godina. Za neke cak nisam ni cuo...

[YOUTUBE]cOCj8UixnUU[/YOUTUBE]
 
Ugh elite... Jedva čekam. Cepa me nostalgija, mator sam. ;)
 
Primetio sam da postoji nekoliko Indiegogo kampanja pokrenutih iz Srbije (mada mi se chini da nijedna nije dostigla cilj), ali me zanimaju pravni aspekti crowdfundinga u Srbiji:

- Da li dobijate sav novac od kampanje, osim onih redovnih 4, tj. 9 procenata koje idu IndieGogo servisu? Tj., da li je zakonom u Srbiji regulisano i oporezivano sticanje para na ovaj nacin ili ne?
 


Jedna od prvih igara koje sam igrao na PC. Bilo je mnogo kul sredinom 90tih. Danas... videcemo.
 

Traze puno para, njihova vizija rimejka ne donosi nista novo. Vec su se ljudi opekli sa slicnim idejama na Kickstarteru. Ako vec zele da rade Outcast, to mora biti wow za danasnje pojmove kao sto je stari bio onda. A ne igra sa stripolikom grafikom gde su "advanced" vremenski uslovi stretch goal od milion dolara...
 
Traze puno para, njihova vizija rimejka ne donosi nista novo. Vec su se ljudi opekli sa slicnim idejama na Kickstarteru. Ako vec zele da rade Outcast, to mora biti wow za danasnje pojmove kao sto je stari bio onda. A ne igra sa stripolikom grafikom gde su "advanced" vremenski uslovi stretch goal od milion dolara...
Stretch goal im jesu malo napucani i smesni, cini mi se kao da pucaju visoko i racunaju da ce uzeti lepe pare na nostalgiju. Ali opet niko ne tera ljude puskom da podrze projekat novcano, onaj koji to urade valjda je svestan sta dobija za te pare. Meni licno ne deluje nista impresivno kako ce izgledati i sta obecavaju, bas me interesuje da li je to drugim ljudima dovoljno da ovaj projekat dobije zeleno svetlo.

(ali mi deluje da ce projekat dobiti dosta internet hypa i proci)
 
Poslednja izmena:
Mene to zulja, sto nije impresivno a znam da ovi ljudi mogu mnogo vise. Outcast je bio ispred svog vremena a evo kako je trebao izgledati Outcast 2na PS2:

 
Mene to zulja, sto nije impresivno a znam da ovi ljudi mogu mnogo vise. Outcast je bio ispred svog vremena a evo kako je trebao izgledati Outcast 2na PS2:


Meni deluje kao da im to sto je Outcast bio odlicna igra za to vreme i ispred svog vremena, nije donelo zasluzenu slavu i uspeh. Pa da sad mozda ne vide poentu da tako nesto opet urade, nego idu neka sigurica-prosek.
(nazalost nisam igrao tada Outcast, 1999 je bila u znaku Heroes of might and magic 2+3 za mene :) )
 
Ja pozdravljam ovaj projekat, odlična je ideja da se jedan svojevremeno hvaljen a od ogromnog broja igrača zaobiđen naslov modernizuje i i ponudi novim generacijama gamera!!
 
Jeste, tačno je to, ali se ipak slažem da G@W da to što oni rade je daleko od kvaliteta koji taj naslov zaslužuje, tj da neće igra biti zanimljiva novim generacijama jer će biti ispod proseka sa tehničke strane
 

Ovo sjajno izgleda, a verno je art styleu i atmosferi staroga Outcasta..:)
Nadajmo se da će Kickstarter uspešan biti.
 
Never Alone

Nije indie, nema veze sa crowdfundingom i mislim da nema smisla otvarati novi topic, dok sa druge strane ne znam za adekvatnije mesto za info o ovakvoj igri...

Deluje kao simpatican LIMBO klon sa produbljenom mehanikom.

[YOUTUBE]G2C3aIVeL-A[/YOUTUBE]

Upper One Games has announced Never Alone (Kisima Inŋitchuŋa), a puzzle-platform game set to explore the culture and folklore of Alaska Natives.

Due out in autumn on PS4, Xbox One and PC for $14.99, you take on the role of a young Iñupiaq girl called Nuna, and her arctic fox companion. The game brings together a beautiful aesthetic with stories, characters and folklore that have long been circulated in Alaska Native cultures.

Gameplay will centre on switching between Nuna and the fox to complete puzzles, and a co-op mode in which each player controls a character is also planned. The game will have eight chapters, with Native folklore characters such as Manslayer, Blizzard Man, Sky People, the Little People and the Rolling Heads all appearing.

http://www.ign.com/articles/2014/05...ic-puzzle-game-exploring-culture-and-folklore

Upper One Games, LLC is the first indigenous- owned video game developer and publisher in the U.S. :)
http://upperonegames.com/
http://neveralonegame.com/
 
Poslednja izmena:
Jos jedna proceduralno generisana igra uradjena od strane samo jednog coveka (jel se neko seca Limit Theory?) ovoga puta smestena u postapokalipticni svet. Razvoj endzina je poceo 2011. godine od strane Francuza po imenu Franck Poulain, covek tim zvani Lonely Bits Games koji sebe svuda oslovljava sa mi (kranje uvrnuto ali cilj mu je da ostavi bolji utisak ako pozira kao tim). Igra je trenutno u ranoj alfa fazi i ovi klipovi ce bolje objasniti o cemu se tu zapravo radi:









http://www.dangerousrays.com

Jedna od najzanimljivijih stvari koje se mogu naci na njegovom sajtu je objasnjenje zasto se ne finansira putem Kickstartera:

Q: Why you don't make a Kickstarter?

A: We don't want to make any false promises. We are not the kind of developers to say "our game will be awesome", "best game ever" and ask for 60000$. We are making the game, we release the early alpha version then you can see if you are interested or not before giving your money to us.

:D

Q: What were the development costs till now?

A: Approximately 6000$ (Yes 6000 not 60000), work in a garage and just eat pasta, that is the secret !

:trust:
 
pa ono nemam pojma ima sve svoje prednosti i mane

ako pogledamo limit theory, lik razbija, i on je u garazi i programira, ali ako nema izvor finansiranja ne znam koliko bi trajao razvoj igre i dali bi uopste igra bila izdata kada treba ceo zivot da stavi na stranu :)
bilo je slicnih projakata i pre KS i 99% ih je neslavno zavrsavalo :| KS je sansa vise ako pametno iskoristis tu sansu

steta sto te proceduralne tehnike na uklope u neku svrsishodnu radnju i pricu
 
Prica i questovi su pipava teritorija. Moguce je ali sistem generisanja mora biti izuzetno kompleksan, sa gramatikama koje ce na smislen nacin da kombiniju elemente koji se proceduralno generisu. Lako je uraditi teren, napises algoritam, lupis noise mapu i eto brda i dolina. Nije neka nauka. Ali zato kreirati arhitekturu a da se stalno ne ponavlja (sve varijante space gradova na fazon Elite) je kompleksan posao. Questovi koji nisu klasicni MMORPG fetch tipa su jako zeznuti. Treba tu mnogo jak AI kao zaledjina. Problem je sto je to svima nekako zadnja stvar koju rade pa nikada ne ispadne kako valja. Dok je na primer, u tekstualnim avanturama koje se isto tako generisu i racvaju to mnogo bolje odradjeno jer je ceo fokus igre na tome.

Videcemo sta David Braben ima da kaze na tu temu. Pominjao je da ce sletanje na planete kasniti iz razloga sto ne zeli da uradi isto sto i u svim prethodnim igrama tog tipa, da gradovi i zivi svet deluju sterilno i jednolicno. Ako zna kako da to uradi da deluje stvarno zivo, onda sigurno ima i napredne proceduralno generisane kvestove u planu (za mene to napredno znaci mnogo bolje od bljutavih kvestova iz Skyrima, koji su za mnoge strandard).
 
Poslednja izmena:
SUPERHOT je laganice za kratko vreme skupio tražene pare, očekujem da do kraja kampanje skupe nekoliko puta više od prvobitno tražene sume.:)
 
Kingdom Come: Deliverance

Igra je bila na Kickstarteru i prosla mnogo dobro, po onome sto se vidi, deluje da ce ovo biti najkompleksniji RPG do sad.
Naravno ako ga urade kako valja.
Bez zmajeva. :D
Gledaju da igru urade istorijski tacno.
Imate na njihovom YT kanalu update klipove sa Kickstartera gde objasnjavaju sve pojedinacno ovo je za sad gameplay


 
UF konacno nesto realno i da nije bajka. Jedino mi sto mi se ne svida to je gluma koja deluje skroz amaterski. Jel se zna kada izlazi?
 
Nazad
Vrh Dno