Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Zar nije 4G pušten na mt:s prepaid tek 2021? Kada je Vip pustio 4G LTE za prepaid korisnike?
Ja sam se iz tog razloga prebacio iz mts na Vip pripejd 2019 i odmah mi je bio omogucen 4G, secam se da je agent na prodajnom mestu podesavao opcije na telefonu, jer nije htelo iz prve da se prikaci, na kraju zamenili novom sim karticom i proradilo.
 
Vip je 4G za prepaid pustio 4G pre nastanka Globaltela. Globaltel je osnovan 2016.

Evo tačno kad:
 
Zar nije 4G pušten na mt:s prepaid tek 2021? Kada je Vip pustio 4G LTE za prepaid korisnike?

Mislim da bi svi operatori u Srbiji trebali informisati ljude šta je VoLTE i zašto je mnogo značajan ( za svoju svrhu ), ( ili da ga reklamiraju), jer verujem da većina u Srbiji ni ne zna šta je VoLTE a kamoli da ga koristi. A možda ga neki imaju aktiviranog i koriste ga ali misle da je to (neki) ukras. 😕
Ne bih rekao. Većina ljudi ne bi skontala razliku koja je realno u Srbiji jako mala.
 
U Moj A1 aplikaciji za prepaid pojavio se "promo period za TOP/MEGA plan". Ne znam šta je neograničeno u promo periodu do 01.01.2025., ali vidim na sajtu A1 da su od jutros poskupeli mesečni planovi. Najjeftiniji, Dobar plan, sada važi samo 15 dana. U aplikaciji se nude novi planovi po promo cenama, Top plan za 500, a Mega za 800 din.
 
Sve usluge su kod svih operatetra poskupeli, pa sad nemaju zasto da drze prethodne planove.

Takodje, dodaci sad ne dodaju minute i poruke ka svima vec samo internet...
 
U Moj A1 aplikaciji za prepaid pojavio se "promo period za TOP/MEGA plan". Ne znam šta je neograničeno u promo periodu do 01.01.2025., ali vidim na sajtu A1 da su od jutros poskupeli mesečni planovi. Najjeftiniji, Dobar plan, sada važi samo 15 dana. U aplikaciji se nude novi planovi po promo cenama, Top plan za 500, a Mega za 800 din.
da imas popust da nije puna cena je to.Mega je 1000 bez popusta
 
700 dinara je kod mene top plan a hiljadarka ova mega, bez promo perioda koji barem za sada nema u ponudi.

Au al' su ga opravili.
 
Promenjen je Promotivni period za mesečne planove u Mega plan, tako da ću do isteka važenja koristiti broj iz kredita, a onda eto mene u mts.
S tim u vezi; pošto na drugom broju imam dosta kredita, da li mogu mesečni planovi da se aktiviraju iz friendly dopune?
 
A1 sa svojom pokrivenošću ladno misli da može da bude bolji od mtsa odnosno skuplji. Ali kad yettel korisnicima prolazi da imaju neku mrežu... I A1 konta da se mogu privući sa time...
 
Ne bi bilo pametno, pošto su nedavno radili korekciju tarifa za Globaltel. Pritom, iz ovog razloga mogu očekivati veliki priliv korisnika. Oprostiću im potrošnju interneta iz kredita nakon utrošenog saobraćaja (prebacivaću karticu u dumb phone, najmanji problem) i nedostatak VoLTE, samo ništa nadalje da ne diraju.
 
Ne bi bilo pametno, pošto su nedavno radili korekciju tarifa za Globaltel. Pritom, iz ovog razloga mogu očekivati veliki priliv korisnika. Oprostiću im potrošnju interneta iz kredita nakon utrošenog saobraćaja (prebacivaću karticu u dumb phone, najmanji problem) i nedostatak VoLTE, samo ništa nadalje da ne diraju.
Malo je A1 bezobrazan postao. Sad su smanjili i za prenos u mrežu samo mega plan za 800 dinara. A najmanji mesečni za 700... Ej sa 300 na 700...
Jel se meni plata povecala za 150 posto... Kako da nije....
 
mts ima Plan 400 i 600. A1 se nije udostojio da zadrži makar Top plan upola cene, a 400 skratio na 15 dana i ponudio iste uslove kao ranije za 600. U tih 100 jedinica za 400 na 30 dana se uklapam. Potrošim manje, ali svakako više no što bih iz kredita (30tak/40tak mesečno) i imam opcije da se zakačim na UniFi dok sam van, u selu sad imamo 4G net, tako da mi drugačije od toga ne treba. Shvatam da možda postoje više potrebe, ali za nezahtevne korisnike koji ni ne obnavljaju mesečni plan odmah nakon isteka ne postoji ponuđeno rešenje i poruka je jasna, a vrata su širom otvorena. Yettel je skup na pripejdu i internet dodaci su vredni samo zbog saobraćaja za ZB roming, dok promocije su isplative samo na Mobtelovim starim 3G karticama.
 
Ovako,plan od 700din u A1 je sasvim OK,ali meni toliko ne treba a trenutno sam i u potrazi za poslom.
Takvima kao sto sam ja vise odgovara MTS plan od 400din.
Doduse i A1 je ostavio plan od 400din ali ga skratio na 15 dana sto je bezobrazluk,bolje da su ga podigli na 500din i svi bi ostali.
Sto se tice Globaltela meni je on bezveze jer nema dodatni internet za viber,fejs...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Promenjen je Promotivni period za mesečne planove u Mega plan, tako da ću do isteka važenja koristiti broj iz kredita, a onda eto mene u mts.
S tim u vezi; pošto na drugom broju imam dosta kredita, da li mogu mesečni planovi da se aktiviraju iz friendly dopune?
Nedavno sam friendly dopunu iskoristila za aktivaciju mesečnog plana. Postade MTS prepaid povoljniji od A1, ali pitanje je da li će i oni zadržati postojeće cene. MTS za svaku dopunu u minimalnom iznosu, tj. 200 din. daje i bonus 2GB na 7 dana.
 
Ja sam 20 godina bio u mobtel/telenor/jetel medjutim pojavom ovih planova u A1 presao kod njih i bio zadovoljan.
I ako treba opet cu menjati kad ne budem zadovoljan.
Apropo jetela,oni su pukli skroz.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Ne bi me čudilo da MTS poveća cene mesečnih planova, ipak je to MTS i globalno svi dižu cene
 
Novi mesecni planovi Mega i Top ce do kraja godine biti 800 i 500rsd, po promotivnim cenama, dok su regularne cene 1000 i 700rsd. To je jos 9 meseci, tako da cu ostati na Top planu, za koji se dobije ono sto je pre bilo 600rsd.
 
To je očigledno opet neka selektivna ponuda. Meni takve ponude nema u Moj A1, samo novi paketi sa novim punim cenama.
 
Ima kad ti istekne plan,aktiviraj plan i vazi do 01.01.2025,tek sad vidim.
 
Pošto A1 daje selektivno popuste, sad sam proverio na svoja 3 broja kakve su ponude:
1. Broj star mesec dana, neregistrovan- bez popusta,
2. Broj star 11 godina, neregistrovan- bez popusta,
3. Broj star 16 godina, registrovan- SA POPUSTOM.

U mom slučaju samo registrovan broj uživa popust. Možda je to formula kojom su određivali popuste.

Što se tiče mts-ovih planova, ne verujem da će poskupeti. Mts je u martu već digao cene MIX i ostalih dodataka, sigurno bi tada iskoristili trenutak da poskupe i planove, ali nisu.
 
Meni je po promotivnim cenama.Prilazem skrinshotove A1 app i SMS od A1.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-01-16-59-16-836_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_2024-04-01-16-59-16-836_com.google.android.apps.messaging.jpg
    136.6 KB · Pregleda: 120
  • Screenshot_2024-04-01-16-58-10-222_rs.vipmobile.mojvip2~2.jpg
    Screenshot_2024-04-01-16-58-10-222_rs.vipmobile.mojvip2~2.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 111
@Jigger da li ti je registrovan taj broj sa popustima? Na ovom registrovanom broju kod mene identična je ponuda.
 
Prenet broj pred novu godinu, samo Mega plan na popustu, Top plan nije, ali svakako ne bih ni pod tim uslovom koristio.
 

Prilozi

  • IMG_20240401_174058.jpg
    IMG_20240401_174058.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 91
Nazad
Vrh Dno