Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Yetel poruka na 1111 vec vise puta dobivam , dok traje dobro je kad ukinu opet dobro
 

Prilozi

  • WhatsApp Image 2023-11-10 at 09.24.45.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-10 at 09.24.45.jpeg
    72.1 KB · Pregleda: 104
  • WhatsApp Image 2023-11-10 at 12.35.06.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-10 at 12.35.06.jpeg
    74 KB · Pregleda: 107
Uzeo sam jednu A1 pripejd karticu da isprobam signal pošto planiram da prenesem jedan broj iz yettela u A1. Aktivirao sam karticu pre par sati i još uvek mi se ne pojavljuje VoLTE, čak me spušta na gsm mrežu kad je razgovor u toku😡. Probao sam u dva telefona na kojima provereno radi VoLTE, ali ništa. Jel treba da se zove CC da oni aktiviraju ili se aktivira posle nekog vremena samo od sebe?
 

Prilozi

  • Screenshot_22.png
    Screenshot_22.png
    29.3 KB · Pregleda: 51
  • Screenshot_23.png
    Screenshot_23.png
    25.6 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_24.png
    Screenshot_24.png
    32.9 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_25.png
    Screenshot_25.png
    30.4 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_26.png
    Screenshot_26.png
    54.5 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Svake godine A1 od 1.12, ako se ne varam, daje mogućnost dupliranja mesečnog plana. Ove bi trebalo da bude za 24 dinara (2024 godina). Šta mislite, hoće li nastaviti sa tradicijom i ove godine?
 
Zar ne beše samo mogućnost da se dokupe 24GB uz već aktivan mesečni plan 600? 🤔
 
Pozdrav svima. Gledam na A1 pre paid mesečne planove, pa me interesuje sledeće...
U sekciji Dodatne informacije stoji:
Nepotrošeni sadržaj iz prethodnog perioda se ne prenosi u naredni period.
A šta ukoliko pre isteka postojećeg mesečnog plana aktiviram novi mesečni plan, da li se tada saobraćaj iz oba plana sabira i nastavlja da važi do isteka poslednjeg aktiviranog plana, ili se u momentu isteka prvog plana saobraćaj iz njega anulira, pa ostaje samo saobraćaj iz drugog plana? Pitam, jer ukoliko prolazi ova prva varijanta da se aktivacijom novom plana pre isteka postojećeg plana saobraćaj sabira i nastavlja da važi, onda je to varijanta koja mi odgovara jer sve ne potrošeno mogu da prenosim mesecima dalje...
 
Šteta. Hvala na odgovoru @East46.
Bilo je tako pa su "popravili" na ovo da se svaki saobraćaj posebno vodi i vidi u aplikaciji i sms poruci (porukama ako imas vise planova ili paketa aktivirano...) a trosi se onaj koji prvi ističe a da ika saobraćaja u njemu jos (Univerzalno pravilo) za sve mesecne planove i dodatke na A1. Tako da barem o tome ne razmisljas ako aktiviram sedmicni plan u sred mesecnog plana odnosno 15 dana pre isteka mesečnog sta ce mi se trošiti prvo....
 
Zdravo ljudi, da li je bolji A1 ili mt:s za prepaid i da li je signal bolji kod A1 ili mt:s i da li su paketi mesečni bolji kod mt:s ili A1?
 
Za koga pitaš?
Gde koristi telefon.
I sta radi sa njime? Koga zove? I koliko neta koristi. Nemamo pasulj da gatamo 🤣
Ma za moju baku 🙂, retko kada zove na običan telefon ali ponekad kucka običan SMS ( i ako je uključen RCS još joj nekim čudom skida kredit(Yettel mreža), koristi najviše Viber i WhatsApp ali joj se desi da ( slučajno ) Wifi isključi pa ju niko ne može dobiti (mislim na V&W, na obično će se naravno dobiti), žali se kako Yettel puno kredita skine i tako to i mislim da je to, to. Ako se setim još nečeg, napisat ću. Kad je zovem na obični telefon (Yettel mreža), čuje se poziv da je kristalan i ako joj VoLTE nije uključen nekim čudom, i da to je to. Ne znam dal da joj mt:s ili A1 uzmem zbog VoLTEa i paketa mesečnog, cena nije problem. I da li mt:s prodaje 066 šestocifrene brojeve na dopunu? Ja sam pitao mt:s i oni su meni rekli da prepaid korisnici ne mogu izabrati poseban broj(da nema kategorije za njih) i da se 066 jedino kao postpaid može uzeti i da cena lepote broja zavisi. To je to sve.
 
Ma za moju baku 🙂, retko kada zove na običan telefon ali ponekad kucka običan SMS ( i ako je uključen RCS još joj nekim čudom skida kredit(Yettel mreža), koristi najviše Viber i WhatsApp ali joj se desi da ( slučajno ) Wifi isključi pa ju niko ne može dobiti (mislim na V&W, na obično će se naravno dobiti), žali se kako Yettel puno kredita skine i tako to i mislim da je to, to. Ako se setim još nečeg, napisat ću. Kad je zovem na obični telefon (Yettel mreža), čuje se poziv da je kristalan i ako joj VoLTE nije uključen nekim čudom, i da to je to. Ne znam dal da joj mt:s ili A1 uzmem zbog VoLTEa i paketa mesečnog, cena nije problem. I da li mt:s prodaje 066 šestocifrene brojeve na dopunu? Ja sam pitao mt:s i oni su meni rekli da prepaid korisnici ne mogu izabrati poseban broj(da nema kategorije za njih) i da se 066 jedino kao postpaid može uzeti i da cena lepote broja zavisi. To je to sve.
Ako znas da A1 ima signala i da ima VOLTE ( vredi, naspram mtsa bez volte je bolji zvuk definitivno ), Yettel ima taj 3G 900 MHz pa je cesto na 3G dok razgovaras sto nije slucaj ni sa A1 ni sa mtsom ( posebno u poslednje vreme mi mts nikad nije na 3G odmah baca na 2G direktno ).
I mts i A1 imaju viber i whatsap. Kod mtsa ima net za sve i uspore posle potrosnje, dok kod A1 ugase.
Ali kod mtsa kad se potrosi obican net ( ne znam da li uspori NET za Aplikacije ali postoji dobra sansa da tako radi....) Kod A1 rade imao regularnog ne imao regularnog neta.
I A1 svakako ima odvojene minute za A1 i za ostale mreze. Paralelno se trose ( dok kod mtsa prvo za sve mreze pa tek onda se trose minuti u mtsu )
I kod mtsa i kod A1 se automatski produzava paket ako ima kredita kartica...
 
Ako znas da A1 ima signala i da ima VOLTE ( vredi, naspram mtsa bez volte je bolji zvuk definitivno ), Yettel ima taj 3G 900 MHz pa je cesto na 3G dok razgovaras sto nije slucaj ni sa A1 ni sa mtsom ( posebno u poslednje vreme mi mts nikad nije na 3G odmah baca na 2G direktno ).
I mts i A1 imaju viber i whatsap. Kod mtsa ima net za sve i uspore posle potrosnje, dok kod A1 ugase.
Ali kod mtsa kad se potrosi obican net ( ne znam da li uspori NET za Aplikacije ali postoji dobra sansa da tako radi....) Kod A1 rade imao regularnog ne imao regularnog neta.
I A1 svakako ima odvojene minute za A1 i za ostale mreze. Paralelno se trose ( dok kod mtsa prvo za sve mreze pa tek onda se trose minuti u mtsu )
I kod mtsa i kod A1 se automatski produzava paket ako ima kredita kartica...
Pa znam da A1 ima VoLTE (na prepaid i postpaid), ja imam VoLTE a ona ne pa mi čudno kako je zvuk kristalno tečan. Šta kod A1 rade imao regularnog ne imao regularnog neta? Znači kod mt:s-a se prvo troši minuti za sve mreže pa onda troši mt:s minute? To znam da se automatski produžava ako ima kredita. I bolje je da joj uzmem novu karticu zbog važenja kredita umesto 60 dana na 90 dana znam da mesec dana nije ništa ali bolje 90 nego 60.

Znači bolje je da uzmem A1 SRB umesto mt:s?
 
Pa znam da A1 ima VoLTE (na prepaid i postpaid), ja imam VoLTE a ona ne pa mi čudno kako je zvuk kristalno tečan. Šta kod A1 rade imao regularnog ne imao regularnog neta? Znači kod mt:s-a se prvo troši minuti za sve mreže pa onda troši mt:s minute? To znam da se automatski produžava ako ima kredita. I bolje je da joj uzmem novu karticu zbog važenja kredita umesto 60 dana na 90 dana znam da mesec dana nije ništa ali bolje 90 nego 60.

Znači bolje je da uzmem A1 SRB umesto mt:s?
Ne bolje da joj odradis prenos. Dobijes 6 meseci paket od 400 za 200 dinara. A onaj od 600 za 300.
Na A1 radi internet za aplikacije i kad nemas običnog neta. Viber radi e sad mislim da whatsap ne mozes da zoves kad nemas internet (tačnije da razgovaras), posto zvoni ali ne mozes da pricas kad se javis. Ali to ne mogu da ti garantujem..... Svakako bez interneta viber radi i poruke i pozivi i fajlovi.
Da u mtsu se paralelno trosi jedino kredit sa minutima u mts. Ne možeš da imas minute za ostale mreže. Kod njih ne postoji takva opcija.
Po meni ako imas VOLTE da ti je to presudni faktor...
Mislim da su sve kartice na 90 dana vszenja kredita. Bilo nova bilo prenos...
 
Poslednja izmena:
Ma za moju baku 🙂, retko kada zove na običan telefon ali ponekad kucka običan SMS ( i ako je uključen RCS još joj nekim čudom skida kredit(Yettel mreža), koristi najviše Viber i WhatsApp ali joj se desi da ( slučajno ) Wifi isključi pa ju niko ne može dobiti (mislim na V&W, na obično će se naravno dobiti), žali se kako Yettel puno kredita skine i tako to i mislim da je to, to. Ako se setim još nečeg, napisat ću. Kad je zovem na obični telefon (Yettel mreža), čuje se poziv da je kristalan i ako joj VoLTE nije uključen nekim čudom, i da to je to. Ne znam dal da joj mt:s ili A1 uzmem zbog VoLTEa i paketa mesečnog, cena nije problem. I da li mt:s prodaje 066 šestocifrene brojeve na dopunu? Ja sam pitao mt:s i oni su meni rekli da prepaid korisnici ne mogu izabrati poseban broj(da nema kategorije za njih) i da se 066 jedino kao postpaid može uzeti i da cena lepote broja zavisi. To je to sve.
ako je stari broj Yetel onda ima bas dobre i jeftine pakete plus Viber mesecni
 
ako je stari broj Yetel onda ima bas dobre i jeftine pakete plus Viber mesecni
Pa ti dobri i jeftini paketi traju 7 dana, a meni treba da traje 30/31 dana, a yettel nema pripejd tarife kao što A1 i mt:s imaju... Šta ostali mislite?
Ne bolje da joj odradis prenos. Dobijes 6 meseci paket od 400 za 200 dinara. A onaj od 600 za 300.
Na A1 radi internet za aplikacije i kad nemas običnog neta. Viber radi e sad mislim da whatsap ne mozes da zoves kad nemas internet (tačnije da razgovaras), posto zvoni ali ne mozes da pricas kad se javis. Ali to ne mogu da ti garantujem..... Svakako bez interneta viber radi i poruke i pozivi i fajlovi.
Da u mtsu se paralelno trosi jedino kredit sa minutima u mts. Ne možeš da imas minute za ostale mreže. Kod njih ne postoji takva opcija.
Po meni ako imas VOLTE da ti je to presudni faktor...
Mislim da su sve kartice na 90 dana vszenja kredita. Bilo nova bilo prenos...
Problem je to što ona ne želi, jer ona ne troši uopšte retko kada, kada a i želim joj broj prebacit u drugu mrežu zbog trajanja kredita jer kod Yettela još uvek traje 60 dana a kod A1 i mt:s 90 dana.
A želim joj broj prebaciti jer se žali kako Yettel stalno skida kredit i pita me kako nestaje tako brzo + joj želim prebaciti zbog trajanje kredita i zbog boljih tarifa. Bolje mi je da plaćam mesečno 200-300 dinara nego svaki mesec 500-1000 dinara kad joj prebrzo skinu (Yettel).
Ona ima stari Yettel broj, ali su mi te tarife za pripejd glupave a najgore je to što traju 7 dana, ne znam zašto Yettel ne napravi prepaid tarife kao Globaltel,A1 i mt:s nego forsiraju na postpejd svakog pripejd korisnika.
 
Poslednja izmena:
Ima li neke informacije za
m:ts promociju 1000GB net-a kao prošle godine što je bilo u decembru, da li će biti iste i ove godine?
 
Juče na jednom broju pređem sa postpejda na pripejd posle par godina, MTS u pitanju, nisam imao potrebe tu da držim više na postpejd, imam i BOX usput, nebitno možda. Računam na onaj mesečni plan 400 dinara recimo kad ono međutim. Meni ni u aplikaciji na mobilnom niti na kompu niti u mts vodiču ne daje uopšte tu opciju nego samo one bezvezne kombo promocije te nešto iz rominga, ne daje mi ni pola promocija koje primera radi imam na još nekim mts pripejd karticama koje koriste neki od mojih ukućana a imam i jednu viška koju ću morati izgleda da upotrebim a koja daje sve ove promocije. Danas uplatih i kredit ali ništa, jednostavno kao da ne postoje te opcije na ovoj kartici.

Moram ići u poslovnicu ili zvati ili šta već. Takođe, kad upalih net ono samo opcija H+ (to je valjda nešto između 3g i 4g) iako podešeno na 4g u parametrima a na drugoj pripejd na kojoj sam proveravao stoji 4g kao i na A1 pripejd kartici koja je u drugom slotu. Rekoše mi juče u poslovnici da uplatim kredit i aktiviram mesečni plan ali kako ga aktivirati kad ne postoji opcija za to :) kao da me kažnjavaju što sam broj prebacio iz postejda u pripejd :rolleyes:

Da li mora da prođe određeno vreme kada kartica odnosno broj dobije ''pravo'' na sve promocije uključujući i mesečni plan ? Zašto mi ne prikazuje 4g net kada to prikazuje u drugom slotu kod drugog operatera i prikazuje kada ubacim drugu mts pripejd karticu i da li je i dalje kao nekad taj H+ ''slabiji'' od 4g ?

Na sajtu je pisalo da kartica košta 400 dinara sa 25 din. inicijalnog saobraćaja međutim nisu mi ništa naplatili iako pitah košta li šta. Baš čudna situacija imajući u vidu da od 4 pripejd kartice na kojima mogu da pratim stanje i sve oko tih brojeva na mts aplikaciji baš na ovoj trokiralo...na kraju će tačno morati da se zove operater ili opet put pod noge.
 
Juče na jednom broju pređem sa postpejda na pripejd posle par godina, MTS u pitanju, nisam imao potrebe tu da držim više na postpejd, imam i BOX usput, nebitno možda. Računam na onaj mesečni plan 400 dinara recimo kad ono međutim. Meni ni u aplikaciji na mobilnom niti na kompu niti u mts vodiču ne daje uopšte tu opciju nego samo one bezvezne kombo promocije te nešto iz rominga, ne daje mi ni pola promocija koje primera radi imam na još nekim mts pripejd karticama koje koriste neki od mojih ukućana a imam i jednu viška koju ću morati izgleda da upotrebim a koja daje sve ove promocije. Danas uplatih i kredit ali ništa, jednostavno kao da ne postoje te opcije na ovoj kartici.

Moram ići u poslovnicu ili zvati ili šta već. Takođe, kad upalih net ono samo opcija H+ (to je valjda nešto između 3g i 4g) iako podešeno na 4g u parametrima a na drugoj pripejd na kojoj sam proveravao stoji 4g kao i na A1 pripejd kartici koja je u drugom slotu. Rekoše mi juče u poslovnici da uplatim kredit i aktiviram mesečni plan ali kako ga aktivirati kad ne postoji opcija za to :) kao da me kažnjavaju što sam broj prebacio iz postejda u pripejd :rolleyes:

Da li mora da prođe određeno vreme kada kartica odnosno broj dobije ''pravo'' na sve promocije uključujući i mesečni plan ? Zašto mi ne prikazuje 4g net kada to prikazuje u drugom slotu kod drugog operatera i prikazuje kada ubacim drugu mts pripejd karticu i da li je i dalje kao nekad taj H+ ''slabiji'' od 4g ?

Na sajtu je pisalo da kartica košta 400 dinara sa 25 din. inicijalnog saobraćaja međutim nisu mi ništa naplatili iako pitah košta li šta. Baš čudna situacija imajući u vidu da od 4 pripejd kartice na kojima mogu da pratim stanje i sve oko tih brojeva na mts aplikaciji baš na ovoj trokiralo...na kraju će tačno morati da se zove operater ili opet put pod noge.
Prva 24 sata je dobro da imas ista ( mts postpaid i prepaid ) je razlika ko nebo i zemlja...
 
Yettel je uveo novinu kada je u pitanju aktiviranje Bonus dodatka za nove korisnike. Ranije je bilo potrebno pozivati servis *111#, a sada se Bonus aktivira prvim pozivom.
"Neophodno je samo da aktiviraš SIM karticu pozivom bilo kog broja i Bonus dodatak će se automatski aktivirati"
 
Da li jos neko ima problem sa A1 aplikacijom?
Ja imam 2 telefona i na oba sam prvi put azurirao aplikaciju, nisu htele da rade. Onda sam instalirao na oba telefona i opet ne rade. Samo obavestenja da je aplikacija prestala sa radom, da ne reaguje i sl. Zvao sam A1, kazu da je kod njih sve u redu. A aktivirao sam Mesecne planove i sad ne mogu da ucestvujem u ovih 10 dobrih nedelja. Do pre 2 dana, dok nisu trazile azuriranje da bi se otvorile, radile su savrseno.
Sta mi je ciniti u ovom slucaju?
 
Nazad
Vrh Dno