Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Hvala na predlogu. Bas da ga probam kasnije. Koji kernel koristis? Vidim da su ranije koristili franc-ov kernel, kakva je situacija sada?
 
Ubacio sam sinoć chroma rom, banks gapps i novi franco kernel. Za sada lepo radi. Svidja mi se rom jer nije prenatrpan glupostima, ima taman kol'ko treba podešavanja i korisnih stvari.

Može neka preporuka za neku dobru layer temu?
 
Kako drzi baterija na tom romu u odnosu na KK? Kakvo je stanje sa ramom? Da li jacina zvuka kao na KK ili kao na 5.0.x (slaba)?
 
Ja dobio 5.1.1 ota, ali imam problem sa WiFi, nece sa se uključi nakon sto ga Juice defender isključi. Da li jos neko ima problem
 
Problem je juice defender.deinstaliraj to smece od programa.[emoji1]
 
^+1 ali ne znam sta je ispravka

Da li je neko kačio tablet na naslon u autu za decu? Prvenstveno me interesuje držač i punjenje kako rešavate.

Hvala na savetima
 
Ljudi brat mi kupuje tablet i ja sam mu preporučih ovaj - mada i ne pratim baš tržište :)
Nadam se da nisam pogrešio i da ne postoji bolji u cenovnom rangu do 200 € ?
 
Pa i ne mora nov, samo da je dobro očuvan i da ima garanciju...

180€ našao jedan na netu...
 
Ima i za 130 EUR-a 16GB verzija preko oglasa.
 
180 € - 32GB WiFi sa garancijom mnogo?

Problem je što ih slabo ima i na oglasima i po radnjama...
Ako neko ima neki koristan link sa dobrom cenom može i na pm :)
 
Poslednja izmena:
Da, bas se retko nadju u oglasima.I to su obicno ovi "iz Amerike" bez garancije.Ne verujem da ces ih naci za manje u skorije vreme.

Odlicno radi ovaj 5.1.1, 211 up time, bez curenja memorije...mislim da duze vreme nece biti novih krpljenja.
[emoji1]
 
I za 32GB je mnogo. Strpi se, naletece nesto. Ja sam u decembru uzeo 16GB Wifi (u garanciji jos 1.5g) za nesto ispod 120E.
Dobar je 5.1.1, samo ne bas u kombinaciji sa ElementalX kernelom (mnogo se vise greje).
Ja koristim Chroma rom +Glitch kernel i radi prilicno dobro. Nema curenja memorije, samo mi je jednom blokirao kada sam krenuo da slikam. :D
 
Poslednja izmena:
Mozda negde u unutrasnjosti, u Bg-u nisam nasao.Ja sporadicno od januara gledam ako naleti koji, posto sam trebao da nabavim jos jedan, ne znam da li je 10 neksusa bilo do sada na oglasima..175€ je najjeftinije bilo i to za tab donesen iz amerike, bez garancije sto sam do sada video, i preskakao.Eno sad gledam neki 32gb ima za 200..16gb verzija je bilo za 150.Sve ovo sto je 90-130 evra su verzije iz 2012.
 
Znači samo spoljašnjost :)

Da, ispod 150 € samo verzija iz 2012-e...
 
Ja sam znao da sam fino prosaocali nisam znao da je toliko skuplje.
 
GNExus7

Problem sa maticnom plocom

Sta mi je ciniti? Pre nekih mesec i po tablet se ugasio nakon praznjenja baterije i vise nije prihvatao punjac... Odneo sam ga u servis i receno je da je maticna crkla i da mi se ne isplati da kupujem novu?!

Problem je sto se selim uskoro i bas bi mi prijalo neko resenje... Jel zna neko gde bih npr mogao da kupim polovnu maticnu za nexus7 ili sta vec...?

Malo mi je glupavo da tablet koji je kupljen pre dve i po godine crkne i da mu nema spasa kao sto mi je receno u jednom servisu? Nisam iz Beograda, pa nisam obilazio ozbiljnije servise, ali ovi po Pancevu svi imaju istu dijagnozu i niko nema resenje :(
 
Iskljucio sam punjac iz adaptera i prikljucio ga na laptop i stavio da se puni... Naravno opet nista nije prikazao n7, ali je posle 10-15min laptop zapistao kao kad prikljucim USB. Vrteo je neku ikonicu kao da trazi drajvere i izbacio poruku da restartujem komp jer je napravio neke izmene (?!)... Restartovao sam ga ali i dalje nista. Nije mi jasno ako je vec crkla maticna i ako je n7 mrtav kao sto kazu u servisu, sta onda laptop prepoznaje? Mozda ipak ima spasa?

Digao sam ruke jos prvog dana kad su javili da je zamena maticne oko 100e, ali ovo sad me je popalilo da mozda ima spasa :D
 
Dakle, desilo se... Citao sam o tome kad su bili aktuelni ti clanci o masovnim kvarovima, kucnuo odmah o drvo (kvalitetno, hrastovo), pljunuo par puta (takodje kvalitetno), rekoh, nece valjda bas meni i eto, ipak se desilo. Jutros pustio da odradi update na Play store i samo je zakucao. Krenuo u restart sam od sebe i zaglavio na Google screen. Iskljucivao ga par puta, pokretao, ali Google screen je sve. Pokrenuo onaj meni sa power+vol down, izabrao recovery i opet samo Google screen. Inace, nema root i azuriran OTA redovno, Lollipop radio vrlo lepo. I sto je najgore, ni komp ga ne vidi kad ga zakacim, tako da i sideload/flash pada u vodu, barem koliko ja znam. Ako neko ima neku ideju, rado bih probao. Ovako, jos mi samo ostaje nada da vidim da mi nije jos u garantnom roku (decembar 2013). Ali to tamo od ponedeljka. Da li se jos nekom desilo nesto slicno?
 
U garantnom roku je sigurno ako si ga uzeo legalno, posto je garancija 24 meseca.
 
Ništa od fastboot-a, nažalost. Inače da, kupljen legalno u našem velikom žutom lancu (bez reklame). Nadam se da je tačno to za 24 meseci, pošto sam gledao po papirima i nigde nije naznačeno kolika je garancija. Valjda neće biti problema.
 
Kroma rom radi savrseno na ovom tabletu, svaka preporuka ko se pita koji rom da koristi





 
Nazad
Vrh Dno