Šta je novo?

Primecoin [XPM]

Diff ne namerava da stane s rastom, jasno je da ce ovo pasti pod PaaS kopacima ako vec i nije. Sto se mene tice, ja sam iskopao nesto, diff neka skoci do neba ako ce naciniti ove moje kvarkove skupljim :)
 
Evo nakon skoro 3 sata nasao jedan blok. Zadnji put kad sam gledao diff je pao na 56 ali sad ponovo raste. Od prime-a sam odustao jer za par dana nisam ni jedan iskopao.
 
Quarc :) hoce deo primeovog kolaca hahaha... E pa nece moci. Iskopah malo i ovoga ali ne deluje mi bas ozbiljno coin... I gde je sad nasao da pusta coin u promet kada su svi opremljeni do zuba sa kojekakvim cloud serverima, amazonima, botnetovima i preduzecima za kopanje :d. Trebao je da saceka kad se slegne situacija sa CPU Prime kopanjem pa onda da pusti coin. Ovako je dobio da samo deo ljudi koji su prvi poceli da kopaju novcic mogu da se raduju, a ovi nesretnici koji zele sad da se ukljuce mogu samo da placu :S:. Kako god bilo diff je ogroman ja se vratio na Prime...
 
Ma, ovaj "biznismen" je pustio ovaj coin. :d

250px-QuarkDS9.jpg
 
Neznam za vas ali ja sam moje quarkove (47 000) prodao za 40XPM-a na bitcoinforumu :)
Mozda sam mogao imat vise a mozda nista
 
Za Prime sam znao da ce od njega nesto biti a za ovaj stvarno nemam pojma :( Mozda si i uradio pravu stvar. Za 1 dan 0.45BTC u dzep nije lose
 
Prodao bi nesto ovog q koina na bit forumu ali do sada nisam nista prodavao tamo pa bi mi dobro dosao savjet kako da vrsim transakciju.
 
Vidis koliko postova ima i koliko je dugo clan... mozes se dogovoriti da saljes u delovima, po 20% pa on tebi 20%... ako je nov clan trazi da ti on prvi posalje 20% pa ti njemu....
 
Hvala za tip
 
Uvatio jedan blok i na 9 diff, sa time da je blok 11.74 coin-a... sa sievesize od 2M... za pool sam ostavio celeron da radi sa novim klijentom ali slaba vajda ceo pool ako po danu uvati 4-5 bloka...

Quark diff je pao sa ~100 kazu na 50 verovatno je sad jos moguce uvatiti koji blok, za sada se prodaje 1K (pola blocka) za blizu 1xpm ako jos ima kupaca na bitcoin forumu...

Sto se tice quark-a autor treba vise da se angazuje pa ce se novcic i prodavati... nije bilo premine-a to je sigurno jedino sto je pocetni diff bio nizak ali je retarget dobro uradjen i samo je planiran brok novcica iskopan sto je i posteno, e sad ima par BUDALETINA na bitcoin forumu koji sa svojim lupetanjem unistavaju coin-e jer se nisu ukljucili na vreme i sire dezinformacije

Ono sto ja mislim da ce se desiti da ce primecoin biti 100% NV cuda i to ce mu povecat slavu sa novim minerima!, ako se ovo desi CPU kopaci prelaze na Quark koji za sada nemoze da bude GPU baziran po prvim spekulacijama!

Po ovome svi profitiramo jer ocekujem rast cene ako se ovo desi!
 
Poslednja izmena:
Meni celeroni nisu nista iskopali i popi*dim i stavim i7 da rudari. Za par sati 12 blokova (1 orphan jer stoji upitnik). Neka rudari jos malo dok ne skupim 50k. Pa cu to stekati i prodati ako izadje na berzu.
 
@zeljko citao sam tvoju raspravu sa onim likom. Njemu je izgleda krivo sto nije kopao na vrijeme pa pljuje po koinu. Diff se vrti od ~50 do ~60 tako da se moze iskopati solidna kolicina.
 
Cijena XPM ide dole :D
Nadam se da ne grijesim sto sad kupujem.
 
Pominju neki bug i odlazak xpm-a u prevremenu penziju :(
 
Pominju neki bug i odlazak xpm-a u prevremenu penziju :(

It is not an attack. It's an issue in the miner that doesn't handle large block efficiently. A fix is being tested. Both the stock miner and mikaelh's miner are impacted.

Od autora ako je ovo nista strasno... ja sam jos pre par dana primetio nenormalno velik blok koji je davio cpu i prijavio nisu reagovali ako velika transakcija....
 
Da video sam, al poverenje kad se uzdrma ko zna sta moze ispasti na kralju...
Ja cekam jos malo da ispanice pa da kupim jos koji :)
 
Po kojoj ceni si kupovao?
Ja razmisljam da docekma ovaj wall od 0.0073
 
ma na mcxnow se cena vec povratila a cryptsy prokleti pukao!
 
Nisam uspeo, vec ga pumpaju u nebesa...
Al imam osecaj da si ti ovo jako dobro unovcio :)
 
ja kupop po 0.009 steta palo je na 0.008 ali proklet server lagovao
 
Ja sam kupovao po 0.0077 ali nemam puno btc-a pa je ovo vize zezancija nego zarada.
 
Ovo sad nije bila zezancija, lik sve prodavao do 0.0075, drugi sve kupovao do 0.0089 znaci ko je stavio mogao je da uhvati za par sekundi bar 4 btca
 
ma to se desilo u par minuta...

sad gledam pool poceo je da pronalazi blokove ko lud , izasao nov miner zbog njega ili zbog mreze nemam pojma
 
Jeftini XPM-i hvala im na tome. Bez ovakvih padova, morao bih da imam dnevni posao, a ovako mogu da se ceo dan igram :D. Zao mi je samo sto ne uhvatih cenu najnizu 0.00711 ako se ne varam, jer sam imao kupovinu na 0.00698 :wall: Ovako uhvatih na 0.00851 najnize :D i prodah to odmah za 0.01 za 0.5btc profita. Jel moze ovaj Quarc da se kopa sad jel mu pao diff ili da ostanem na XPM?
 
Quark otisao gore dok je XPM bio u problemu, kontam da se sad svi vracaju na xpm
 
ni jedan addnode koji si stavio nije aktivan nadji na forumu novije addnode ako neko od njih prestane da kopa a sigurno jeste ta addnode se gubi :(
zbog nekog razloga glavna addnode ne radi u stvrai ne prima konekcije

Primecoin pool izgleda da je popravljen radi ko lud i nalazi blokove, sad sam se prebacio skroz na njega

http://ypool.net/stats.php
 
Poslednja izmena:
ni jedan addnode koji si stavio nije aktivan nadji na forumu novije addnode ako neko od njih prestane da kopa a sigurno jeste ta addnode se gubi :(
zbog nekog razloga glavna addnode ne radi u stvrai ne prima konekcije

Primecoin pool izgleda da je popravljen radi ko lud i nalazi blokove, sad sam se prebacio skroz na njega

http://ypool.net/stats.php

pa da, al wallet bilo kog koina mora da radi i bez nodova u konf fajlu..

daj neko neku listu nodova, al i dalje mislim da me jbe port..
 
Evo,za quarkcoin.conf

listen=1
gen=1
genproclimit=-1
addnode=litepool.eu
addnode=105.236.173.157
addnode=188.223.115.206
addnode=82.160.190.226
addnode=178.74.103.10
addnode=86.45.30.50
addnode=94.134.219.47
addnode=5.164.57.131
addnode=80.0.22.127
addnode=205.178.19.71
addnode=2.123.152.197
addnode=217.174.50.25
addnode=105.236.173.157
addnode=79.112.102.101
addnode=50.78.244.190
addnode=173.216.105.100
addnode=217.174.50.25
addnode=113.162.170.31
addnode=217.25.223.37
addnode=213.109.118.203
addnode=77.53.224.120
addnode=188.2.31.158
addnode=70.79.24.157
addnode=24.147.227.209

i otvori ruter obavezno, 11973 imam oko 115-120 konekcija jos od sinoc,na jednoj masini,na drugoj oko 18 konekcija,isti conf drzim.
Sa sempronom starijim jedno jezgro nasao 1 blok quark-a sinoc od 21-24h posle sledecih 12h nista,drugi sempron otkljucan u athlon II i overklokovan u isto vreme nasao dva bloka,posle sledecih 12h nista,batalio kopanje do danas,do pre nekih 3h,opet pokrenuo oba,slabiji sempron evo i dalje nista,jaci u prvih 5 minuta nasao blok,a bas sam pogledao tada tezinu,bila oko 90,evo kopaju ali to je to za sada... Javi koliko konekcija imas kad ubacis ovaj conf kod tebe.

I slobodno obrisi odmah nakon sto si stavio ovo ona dva foldera block i chainstate da ti pokupi pravi lanac,nemoras da cuvas wallet,sve je tu kad ucita nov lanac,na jednoj masini cekam 2-3 sekunde da pojavi konekcije,a na drugoj oko 3-4minuta,tako da daj mu vremena da pokupi bar jednu konekciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno