Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Pa pazi, ako ti obezbede bagovitu televiziju imaces pravo po zakonu o zastiti potrosaca da se otkacis.

Basket izgleda skroz ok retko je moguce primetiti gubitak frejmova. Nekad primetim pad, nesto kao gubitak frejma ali samo kad su neke animacije, i to veoma retko.
 
Pa pazi, ako ti obezbede bagovitu televiziju imaces pravo po zakonu o zastiti potrosaca da se otkacis.

Zaboravljaš da živimo u Srbiji, barem ja...

Basket izgleda skroz ok retko je moguce primetiti gubitak frejmova. Nekad primetim pad, nesto kao gubitak frejma ali samo kad su neke animacije, i to veoma retko.

Smor je što uopšte ima dropova.

'Ajde više kad će ti STB-ovi da stignu...
 
Stigli STB-ovi.

Ukratko, sd kanali su dosta lošiji u odnosu na Ikomove s kabla, vidi se dosta pikselizacija i loše skaliranje albis STB-a.

Što se tiče HD kanala, rade mi samo 24 kitchen i rts hd. 24 kitchen izgleda dobro, generalno bolje nego sd varijanta s Ikoma.

RTS hd izgleda dosta lošije, kao da i oni upscale-uju većinu stvari umesto da rade direktno u hd rezoluciji. Dejvis kup je negledljiv zbog tih čuvenih fps dropova.

Isto izgleda kao kad jurite neku ligu šampiona po onim sajtovima sa live streaminzima.

Sve u svemu, malo jača varijanta tih "live streaminga", što se tiče kvaliteta, pogotovo HD kanala, ali sve u svemu sd kanali s Ikoma izgledaju sveukupno bolje.

Zamoliću ih da mi uključe HD paket, jer mi praktično sad ostaje da odlučim da li mi se tih 1450 dinara isplati za gledanje samo 21 HD kanal, a možda i uz nemogućnost normalnog gledanja sporta.

Što se tiče samog STB-a, nisam očekivao da će biti toliko mali, kao neki malecni modem izgleda. Povezao sam ga s plazmom preko HDMI-a i po prvom paljenju mi je nešto apdejtovao softver, palio se-gasio itd i proradilo je sv kroz par minuta.

Interfejs je očajan. toliko je napucan ogromnim ikonama i s toliko informacija da ne može čovek u svom tom haosu uopšte da se snađe. Možda su se korisnici sbb-ovog d3-a navikli na ovako nešto, ali ja nisam. A da li ću se navići, videćemo.

Za sada mi izgleda sve prenatrpano i ništa od opcija ti nije na dohvat ruke.

Prebacivanjer kanala traje i po 10-tak sekundi i sve nešto laguje kad šetaš kroz menije.

Mučno iskustvo zaista.

Tako za sada stoje stvari i sve mi miriše da ću ja ovo uskoro da vrnem nazad, što je baš bezveze, jer praktično ostajem bez ikakve alternative Ikomu, koji nikako da uvede HD uslugu.

Izgleda da je mrka kapa, ali sačekaću bar da ih iscimam da mi puste HD paket, pa da donesem sud na osnovu malo više informacija.

Smor...
 
Poslednja izmena:
Isto sam i ja hteo jer je moj AVcom s***e. Ja sigurno vracam opremu. Nevidim kako mogu da poboljsaju kvalitet slike. Cak skoro da i ne koristim D3i.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem šta ste očekivali od platforme koja radi na Unicast streamu? HD od 20 Mbps? Ako već imate plazme od 200 inča, uzmite neki dream box, pretplatite se na Sky UK i uživajte. Pošto ste sigurno puni love. Ovo je namenjeno za one kod kojih SBB nije dostupan i koji žele Fox i Sport Klub kanale, pa da konačno objedine Arenu i Sport klub.
 
U tom slucaju TotalTV je mnogo bolje resenje a i jeftinije od ovoga d3i.
 
Kao prvo nisam ocekivao nista posebno jer kada sam potpisivao ugovor isao sam sigurno na varijantu da cu koristiti samo mesec dana(napomenuo sam to gospodjici u TC Usce) sto se na kraju i obestinilo. Drugo nisam lovator i nemam plazmu od 200" vec od 43".:) Trece nisam nesto bas upoznat sa tim dream box-ovima, predpostavljam da je CS u pitanju. Razmisljao sam i o TotalTV-u. Mene je privuklo to sto postoji mogucnost koriscenja HD kanala jer moj usrani AVcom nema nameru da uh uvodi sem RTS HD i RT(Rossia today)HD. U stanu imam jos jedan tv(koji takodje nije od 200") koji koristi keva tako da je i to jedan od faktora kada je ova problematika izbora emitera tv programa u pitanju.
I ja bi voleo da sam u poziciji da mogu da ima SBB-ove Sport klubove i Arene ali mrka kapa kao i Targov brz internet.
 
Juce sam vratio opremu.
Za one koje zanima postupak vracanja, a nisu iz BG/NS/Nis/KG, zapakujte STB i sve sto vam je SBB poslao u originalnu ambalazu i posaljite nekom kurirskom sluzbom na Kumodraska 241, Beograd.
 
Ja cu najverovatnije sutra ali cu licno da odnesem.
 
I ja ću da vratim uskoro opremu, samo čekam da mi upale hd kanale, čisto da bacim pogled na fox-ove.

A super je što se to šalje za Kumodrašku, koja mi je u komšiluku, tako da ne moram da se cimam u Kralja Petra itd...

Šteta, a ponadao sam se da će možda da valja.
 
A ja ih zvao i rekli mi da posaljem na adresu Bulevar kralja Aleksandra 8a :D
 
Vratio danas opremu u Kumodrasku 241. E sad tamo se kako oni kazu ne vraca licno vec samo postom a da bi inace trebalo da vratim u Kralja Petra. Medjutim kako sam se ja izgubio u tom kraju i video usput novo naselje Stepa:) nisam imao nameru da idem dalje vec su mi na moje insistiranje prihvatili opremu stim da sam napisao na nekom papiru(A4 format) razlog zasto raskidam ugovor. A to isto sam uradio i u delu papira koji opet deo ugovora koji sam prvo potpisao.

Elem hebe lud zbunjenog.:D A u stvari celu gungulu prave ovi sa njihovog call centra.
 
Poslednja izmena:
A ja ih zvao i rekli mi da posaljem na adresu Bulevar kralja Aleksandra 8a :D

Ako su ti stvarno to rekli, onda su ekstra carevi, nije Bulevar Kralja Aleksandra 8a nego Bulevar Zorana Djindjica 8a :d
 
Bože me sačuvaj ******a.

Bolje onda da se cimam lično nego da mi daju pogrešnu adresu za slanje, pa posle ja da im budem kriv... :d
 
Jedan sam od onih kojima nije uključen HD paket u promo periodu. Zanime me da li SVI kanali u HD paketu imaju prevod?
 
Nemaju. Discovery i NG cini mi se, mozda jos neki.

Pozdrav
 
Vratio sam opremu. Konacni utisci o servisu:

1. Prisutan problem "loseg FPS-a"
- ko gleda puno sporta, nek ne uzima D3i
- ko gleda uglavnom filmove i serije, nece ovaj problem ni primetiti
2. Povremeno ima usporenja pri prebacivanju kanala,nije strasno ali cisto da podseti da ipak nije kao kablovska.
3. Kvalitet slike je vrlo dobar, cak iznenadjujuce ako se uzme u obzir relativno mali protok (par kanala ima probleme, u smislu slike koja secka ili nesihronizovanih titlova, ali oni bar meni nisu bitni)
4. Pregled vec emitovanih emisija (do 72 sata) radi i moram da priznam da je odlicna funkcija, trebalo bi je zakonom uvesti za sve provajdere digitalne televizije. Steta sto nisu svih kanali pokriveni ali vecina bitnih jeste.
 
Na CRT televizorima to sa sportom je gotovo neprimetno, gotovo da nema razlike između Arene na IPTV i SK na D3i. Možda sam lud, ali izgleda da ću zadržati ovo. Dosta mi je više traženja linkova po netu i strepnje da pukne link baš kad je najzanimljivije. Samo da se ne desi da pukne link njima zbog preopterećenosti. U nedelju derbi dva Mančestera je prošao bez ikakvih problema i smetnji.
 
Vratio sam opremu. Konacni utisci o servisu:

1. Prisutan problem "loseg FPS-a"
- ko gleda puno sporta, nek ne uzima D3i
- ko gleda uglavnom filmove i serije, nece ovaj problem ni primetiti
2. Povremeno ima usporenja pri prebacivanju kanala,nije strasno ali cisto da podseti da ipak nije kao kablovska.
3. Kvalitet slike je vrlo dobar, cak iznenadjujuce ako se uzme u obzir relativno mali protok (par kanala ima probleme, u smislu slike koja secka ili nesihronizovanih titlova, ali oni bar meni nisu bitni)
4. Pregled vec emitovanih emisija (do 72 sata) radi i moram da priznam da je odlicna funkcija, trebalo bi je zakonom uvesti za sve provajdere digitalne televizije. Steta sto nisu svih kanali pokriveni ali vecina bitnih jeste.

Sve podpisujem i ja je vratih danas.To je obican d3-go ,nista vise od toga i to treba da kosta plafon 500 dinara ,mada je i to mnogo.
 
Sve podpisujem i ja je vratih danas.To je obican d3-go ,nista vise od toga i to treba da kosta plafon 500 dinara ,mada je i to mnogo.
To sam ja rekao jos pre starta ove usluge (21.08.2013., 13:45) pa sam bio napadnut od strane nekih likova.
Realna cena ove D3i usluge je 60% od te njihove cene, tj. do 500din mesecno. Ipak moras posebno placati i internet, nemaju izgradjenu posebnu infrastrukturu kao telekom srbija.
TS IPTV i dalje nije ugrozen ovim SBBovim potezom i nema konkurenciju.

Preskupo za Srbiju. Da je servis pravljen za ljude u dijaspori cena bi bila skroz OK.
 
Na CRT televizorima to sa sportom je gotovo neprimetno, gotovo da nema razlike između Arene na IPTV i SK na D3i. Možda sam lud, ali izgleda da ću zadržati ovo. Dosta mi je više traženja linkova po netu i strepnje da pukne link baš kad je najzanimljivije. Samo da se ne desi da pukne link njima zbog preopterećenosti. U nedelju derbi dva Mančestera je prošao bez ikakvih problema i smetnji.

Svakako nisi lud, ako biras izmedju IPTV i D3i a imas crt televizor, D3i ima daleko bolji izbor kanala. A bogami posto ovde vecina vraca opremu, ne treba da brines ni o preopterecenosti :D
 
Poslednja izmena:
Pa na to i ciljam. Za 1200 din imaću sve sportske i Foks kanale. Gledao sam kako izgleda Arena Stream na telekomu, svega oko 500 kbps ali sa daljine na monitoru 24 inča i ne izgleda loše. Za 200 din mesečno i ne treba očekivati previše. Samo da se otarasim pinkove bede i "pismenih" prevoda gde postoji i reč "podpisujem". Još kad bi ovi uveli HBO i neku promociju 3 meseca za dinar...
 
Neću nikoga da branim, možda ću se i pokajati i zažaliti ako se odlučim za D3i, ali gde postoji kablovska koja košta 500 din mesečno? Čak i pilićarske seoske kablovske sa 40-ak programa koštaju 800-900 din. Imaš sad Orion za 700, pa ako ti se sviđa Pink, uzmi. ;) Telekomov IPTV košta preko hiljadu, a gotovo sam siguran da će od Nove godine početi da naplaćuju Arenu, jer sad imaju "satisfakciju" u Pinkovim kanalima. Sviđa mi se osnovna ponuda D3i, izuzev što nema MGM i imaju problema sa prevodom na Comedy Central. HD me ne zanima, a i da imam neki 40-inčni televizor, sigurno ga ne bih uveo.
 
^^
Ne mozes da poredis IPTV koji ti jede internet protok ~4Mbps sa Telekomovom iptv platformom ili sa kablovskom televizijom gde je doveden kabal do tvoje kuce i koji ne trosi tvoje resurse, koje opet negde placas...

P.S.
Mozes da ga poredis samo sa Orionom. Sto se tice cene, i tu je slicna situacija, Orionu placas odmah ~8000din za STB, a SBB-u kroz mesecnu pretplatu :)
Nisam koristio ni jedan ni drugi, ali verujem da je SBB bolji. Što se tiče izobora kanala, o ukusima se ne raspravlja :D
 
Poslednja izmena:
U pravu si, ne možeš da porediš. Pošto kažeš da nisi koristio ništa, onda ne možeš ni da razumeš. Vidiš, ja sam koristio sve. Prvo analognu kablovsku. Plaćao te 2007/08 oko 750 din za buđave kanale koje dovlače preko Total TV-a. Svaki vikend bi se zaseklo 20-ak programa i možeš da se slikaš do ponedeljka. Vidim da tu muku mnogi i danas muče. IPTV koristim od 2010. Stabilnošću sam zadovoljan, ali ponudom nikako. Sad već mesec dana paralelno koristim IPTV i SBB D3i i razlike u kvalitetu nema. Bilo je nekih seckanja slike na pojedinim kanalima do pre par dana, ali otkako sam im to napomenuo, više nisam imao problema. Nedostatak frejmova primećujem samo na traci sa vestima koja ide na pojedinim kanalima, gledanje sporta mi ne smeta. Smeta mi zasad što nisu sinhronizovani prevodi, ali pošto su se selili, pretpostavljam da nisu još dobro podesili antene, jer vidim da se i neki korisnici D3 žale da im prevodi nisu sinhronizovani. "Gledaj ispočetka" dobijaš godinu dana besplatno, D3 Go, koji mi baš i ne treba, šest meseci. To na Telekomu možeš samo da sanjaš. I taj "Gledaj ispočetka" radi savršeno i premotavanje i pauziranje, dok mnogi korisnici D3 se i dalje žale da im ne radi kako treba, što možeš da vidiš na njihovom forumu. Što se tiče linije, imam 5 Mbps, ali sam gospodarim i daljinskim i netom, pa mi niko i ništa ne smeta. Razumem ako deliš net sa ukućanima, te jedan hoće torente, drugi YouTube, treći D3 Go... Pa onda nikom ništa ne radi. Za njih ovo sigurno nije dobra ponuda, još ako im treba dva televizora i da se kurche sa HD kanalima, koje nikad ne gledaju samo da bi impresionirali goste... :/
 
Nazad
Vrh Dno