Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Ja sam im poslao mail i naveo ono sto se ovde pisalo. Trazili su mi broj ugovora i rekli da su mi nesto resetovali ili sta vec i posle toga problema nije bilo. Probajte tako
 
Ja sam sada zvao podršku , taman im javio da me i daljinac zeza, rekli su mi da će mi poslati novi. Pitao me za uređaj i njegov broj i rekao da je prosledio i da će rešiti .
 
Očigledno je problem kod onih sa starim uređajem. Nešto su prčkali pa ne uspeva da renderuje sliku iz prve kako treba. Verovatno ću i ja zvati danas.
 
? Ja imam stari stb i nemam nikakav problem.
 
50 Mb/s
 
Da li kada ukljucite D3i uredjaj u struju, on se pokrene, proveri da li postoji update, prikaze sliku nekog programa
i posle priblizno 2 sekunde ode u 'standby'? Da li se tako ponasa i kod vas ostalih korisnika?
Posle toga pritiskom na dugme na daljinskom za paljenje on se normalno upali i radi.
 
To se dešava meni npr. kada nestane internet konekcija pa se vrati posle nekog vremena!
 
Da, tako je i kod mene.
 
To gašenje posle par sekundi se dešava ako je pre čupanja iz struje risiver bio "ugašen" tj stavljen u standby. Pamti da je bio ugašen pa kad odradi celu proceduru inicijalizacije risivera onda se sam ugasi, i naravno treba onda upaliti ga sa daljincem ponovo. Nisam obratio pažnju da li se isto dešava kad se čupa struja pre nego što se stavi u standby, iskreno za godinu dana 4-5x je trebalo nasilno "restartovanje" i to je u 90% slučajeva bilo kad je D3i imao nekih prekida i nije pomoglo da proradi, 1 se zaglupeo Telekom ruter oko dodele IP adresa posle nestanka struje.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam korisnički servis, operater je unapred znao šta hoću da pitam. Proveravao je samo model i brzinu interneta. Rekao je da je problem do internet provajdera (odnosno Telekoma), i da će pokušati što pre da ga otklone. Zasad ništa od toga.
 
Zvao sam korisnički servis, operater je unapred znao šta hoću da pitam. Proveravao je samo model i brzinu interneta. Rekao je da je problem do internet provajdera (odnosno Telekoma), i da će pokušati što pre da ga otklone. Zasad ništa od toga.

Ni kod mene nije popravljeno skroz,zeza tako povremeno.
 
A realno to je bilo za ocekivanje, svako gleda da proda svoj proizvod.
Telekom nudi IPTV i njemu naravno da ne odgovara da ljudi koriste D3i od SBB-a umesto Telekom-ovog IPTV-a.
 
To je nezakonito. Onda to isto mogu da rade i svojim potprovajderima što se tiče interneta, jer i tu imaju monopol.
 
Ne zakonito jeste ali izgleda da rade...
Prvi primer, potprovajderi ne mogu da koriste VDSL, Telekom ga cuva samo za sebe...
 
Izgleda da su popravili. Šaltam ovako ovlaš sve kanale i ne secka više nijedan. Reče operater da je Telekom menjao neke parametre pa je zbog toga došlo do ovoga. Valjda se neće ponoviti.
 
Jel vam koci rts hd sad kad je liga evrope i juce kad je bila liga sampiona ili je to nesto do mene slika kao da zamrzne na trenutak ili stane probao sam i druge kanale isto samo dok traje le i ls.
 
Da i ja sam primetio to veceras.
 
Treba mi pomoć, imam telekomov ruter sa VDSL paketom 50/2
Ruter sam stavio u bridge mode i prebacio ga u PPPoE režim i na njega povezao moj Apple time capsule. Po ovome telekom ruter je u bridge modu i sve u kuci mi ide preko mog apple rutera na koji sam povezao SBB D3i sa kojim imam sledece probleme:

Uvece nakon sto ga stavim u standby, ujutru nece da se upali ( ne reaguje na daljinski ) moram da ga resetujem vadjenjem kabla za napajanje.

U toku rada sam se iskljuci resetuje.

Menjao sam D3i uređaj i opet imam istu situaciju

Jel neko imao ovakav ili slican problem i kako ga resiti?

Sa svim ostalim uređajima u kuci koji koriste mrežu nemam nikakvih probelma i sve funkcionise kako treba.
 
Jel koci jos nekome sad rts hd zvezda cedevita i generalno d3i tj slika stane zvuk ide.
 
Nisam ni znao da ima prenos na RTS HD :D Ja gledao na Areni 2 na MTS TV Go...
Evo sad gledam nekih 5 min na RTS HD i nema nikakvog seckanja i stajanja slike. Za ostale kanale na D3i matorci mi se nisu žalili.

Koristim Telekom VDSL 50/2 net...
 
Evo sad je poluvreme pa videcemo sad manje koci valjda cita neko ovo iz sbb-a inace net mi ide super restartovao sam i ruter i stb i isto se desavalo.
 
Meni je epg misteriozno prestao da radi za danasnji dan, sta god da uradim, ne pomaze
 
I meni nema deo epg-a a sad radi normalno tv a kocio je dok je trajao mec zvezda cedevita.
 
Uvece nakon sto ga stavim u standby, ujutru nece da se upali ( ne reaguje na daljinski ) moram da ga resetujem vadjenjem kabla za napajanje.

U toku rada sam se iskljuci resetuje.

Imam slicne probleme kao i ti.
Nisam jos uvek uspeo da resim problem.
Mislim da je neki problem sa DHCP serverom u ruteru...
 
Poslednja izmena:
Pa jel imaju ti ruteri rezervaciju IP adrese na osnovu MAC uređaja? Ako nemaju probajte da povećate "Lease Time" DHCP servera da bude više od 24h i vidite da li pomaže išta.
 
Nazad
Vrh Dno