Šta je novo?

Mac OS X Mavericks 10.9

@ays
Da, ok kotam sada šta ti smeta, ali opet kažem, mislim da je to više stvar navike. U principu koliko se sećam postoji mogućnost da se dock napravi da bude transparentan. Beše ima neka kvaka koja se odradi iz terminala i onda to bude kao što je ranije bilo na Leopardu.

Mene mnogo više nervira ova glupava siva pozadina na Safariju. Uspeo sam do sada da izmodujem ovaj panel sa strane, ali za pozadinu u osnovnom prozoru Safari poziva najverovatnije neki HTML kod za boju, koji ja barem do sada nisam uspeo da nađem. Ko zna gde su ga zavukli??? Evo kako to izgleda za sada kod mene, na osnovu čega se vidi da je sve sada mnogo čitljivije, premda vidim da se uveliko razmišlja o ovoj opciji na Apple forumu za developere. Što znači da će možda neka naredna verzija Safarija najverovatnije dobiti opciju za podešavanje nivoa sive ili će kao Photoshop imati u ponudi nekoliko unapred definisianjih stanja. Šta god da urade po ovom pitanju biće bolje od ovoga kako je sada.

BTW, ako neko želi da odradi ovo što sam ja napravio, samo neka kopira ovde dve sličice koje sam okačio u Resources folder unutar safarija i to je to… Javiću naravno kada nađem i ovo parče koda za promenu boje u osnovnom prozoru, čim ga budem locirao...
 

Prilozi

  • Safari back.zip
    203.6 KB · Pregleda: 33
  • Screen Shot 2013-10-24 at 1.56.45 PM.jpg
    Screen Shot 2013-10-24 at 1.56.45 PM.jpg
    256.6 KB · Pregleda: 158
Poslednja izmena:
На жалост то више не функционише тако... на ранијим верзијама си могао да измениш, али буквално, слику која је представљала позадину... сада се комплетан док исцртава софтверски... па једино да откријем где и да то онда ”пачујем”. Генерално ми поприлично боде очи и заиста ми је тешко да провалим на први поглед која је која икона... што ми раније никада није био проблем. Чак сам пробао и да ставим светлију позадину али јок.

Иначе, XtraFinder је одлучио да не сарађује више са мном... па сам тако пробао, поново, TotalFinder и он је ради стабилно цео дан.... па сам одлучио да купим апликацију. Јбг, 14евра да бих имао нормалне табове, фолдере пре фајлова и Cut опцију.
 
Иначе, XtraFinder је одлучио да не сарађује више са мном... па сам тако пробао, поново, TotalFinder и он је ради стабилно цео дан.... па сам одлучио да купим апликацију. Јбг, 14евра да бих имао нормалне табове, фолдере пре фајлова и Cut опцију.

Ja već odavno koristim Path Finder (još od verzije 4.x, sada je 6.4), regularno kupljen i prezadovoljan sam, sve što bi mi nedostajalo kod Finder-a ovaj ima, a i više od toga.
Inače, glavni developer je naš čovek, Dragan Milić - Milke, član je i macserbia grupe, a i tvorac jednog od najboljih parčeta softvera za komprimovanje datoteka - Springy. Na žalost, stalo se sa verzijom 1.6.1 zbog peha koji je autor imao - svojevremeno mu je ukraden laptop sa kompletnim kodom, pa se tu stalo. Ono što je za pohvalu je da svaki član macserbia korisničke grupe može da zatraži besplatnu licencu za Springy i dobiće je.
 
Vi koji ste na Mavericku volio bih da odgovorite na par pitanja....ukoliko zadovoljavate date kriterijume :

1.Dok surfujete (Chrome) i skrolujete preko tockica, jeli grubo ili glatko skrolovanje ?
2.Vi koji posedujete NAS...ima li ikakvih problema pri komunikaciji preko finder-a?
3.Ukoliko posudejete wi-fi Printer(all in 1),da li shljaka sa driverima koje ste koristili na prethodnom osXu?
4. Imate li problema sa :
-Handbrake(64bit),
-MacX Dvd Ripper Pro,
-Xilis Video Con. Ultimate,
-Paragon NTFS,
-Clean my Mac.

Toliko & TNX !!!


I sto se tice upgrade-a na 10.9 ,ukoliko pritisnem na App store na upgrade da li to znaci da ce direktno da ga instalira ili ce samo da skine imidz u download mapu ?
Namjeravam da uradim clean inst. i potom time machine.
 
Poslednja izmena:
I sto se tice upgrade-a na 10.9 ,ukoliko pritisnem na App store na upgrade da li to znaci da ce direktno da ga instalira ili ce samo da skine imidz u download mapu ?
Namjeravam da uradim clean inst. i potom time machine.

Skida image i odma pokrece installer ali u medjuvremenu bi trebalo da mozes sa imageom da uradis sta god hoces.
 
Ja već odavno koristim Path Finder (još od verzije 4.x, sada je 6.4), regularno kupljen i prezadovoljan sam, sve što bi mi nedostajalo kod Finder-a ovaj ima, a i više od toga.
Inače, glavni developer je naš čovek, Dragan Milić - Milke, član je i macserbia grupe, a i tvorac jednog od najboljih parčeta softvera za komprimovanje datoteka - Springy. Na žalost, stalo se sa verzijom 1.6.1 zbog peha koji je autor imao - svojevremeno mu je ukraden laptop sa kompletnim kodom, pa se tu stalo. Ono što je za pohvalu je da svaki član macserbia korisničke grupe može da zatraži besplatnu licencu za Springy i dobiće je.

Нисам знао за то али већ имам Forklift чију сам лиценцу добио пре пар година и која траје ”бесконачно” па ми такав тип софтвера не треба... а PathFinder ми је увек био некако неинтуитиван и генерално прегломазан за оно шта је треба да ми обавља. Већину фајлова које ја правим су из или SublimeText2 или из RubyMine.

Ал пошто је наш човек... под паролом купујмо домаће, ће да пробам поново PathFinder па ако ми буде одговарао, ће и њега да купим. ;)
 
Path Finder nije Draganov, da ne bude zabune, vlasnik projekta je Steve Gehrman, ali od kada se Milke priključio timu kao developer sam softver je značajno unapređen, dobio je na kvalitetu. za šta je on nesumnjivo odgovoran.
 
Ljudi odkad sam odradio update na ovaj sistem vise mi ne radi u Safariju BACK (swipe right) i forward (swipe left) preko magic mousa. Skrolovanje stranica normalno radi.

Ima li jos neko ovaj problem?

U Chrome-u normalno radi.
 
Ljudi odkad sam odradio update na ovaj sistem vise mi ne radi u Safariju BACK (swipe right) i forward (swipe left) preko magic mousa. Skrolovanje stranica normalno radi.

Ima li jos neko ovaj problem?

U Chrome-u normalno radi.


Resio problem. Iz nekog razloga bilo je iskljuceno u settingsu samog misa. Nije mi palo napamet da pogledam :)
 
da napisem i ovde, ocaran sam brzinom kojom radi ovaj mavericsk! sve je nekako bolje i glatkije! epl rulz
 
Ljudi koliko treba vremena da se odradi update - znam da zavisi od hardware-a i internet konekcije ali me zanima orjentaciono - pola sata, sat, 5 sati... Imam 6Mbps down i MB Pro 13" retina.
 
pa pusti ga da skida sistem odmah, a instalaciju uradi kad budes imao vremena
za instalaciju je meni na imacu 27" sa mehanickim hddom trebalo oko sat vremena
 
pa pusti ga da skida sistem odmah, a instalaciju uradi kad budes imao vremena
za instalaciju je meni na imacu 27" sa mehanickim hddom trebalo oko sat vremena

Код мене је било малко брже, исто механички хард на late 2012 моделу - 45мин
Пар минута спорије на новом МВА13.
 
Код мене је било малко брже, исто механички хард на late 2012 моделу - 45мин
Пар минута спорије на новом МВА13.
MB Pro Retina ima SSD - valjda ce brze, ali i sat vremena je ok :)
 
Ja ne mogu Beta verziju da nateram da radi sa Exchange serverom dok IMAP radi OK. Ne znam u čemu je problem.
Za vikend sam se igrao i uspeo sam da podesim AirMail da radi sa Exchange, bilo je potrebno u podešavanjima u polju Endpoint URL upisati celu adresu u formatu https://[mail.server.domain]/EWS/Exchange.asmx iako je pod Domain već upisano ime mail servera [mail.server.domain] a putanja je podrazumevana. Pa ako nekom zaškripi...

E sada pitanje, meni ova AirMail Beta radi savršeno, da li verzija koja se plaća ima nekih prednosti, dodatnih opcija ili ne? Ne radi se o tome da se razmišljam da li da kupim ili ne ali ako Beta ima više opcija a već mi radi odlično, onda je to to :)
 
Pa pazi ne znam dal je beta legalna, ali ja sam ga pogledao na youtube i video da program vredi mnogo vise od smesnih 2$. Mene licno (pogotovo sto sam developer) bi bila sramota da za takav program ne platim ili doniram. :)
Elem - sto se tice install-a Mavericks-a nesto sporo mi ga vuklo sa Apple servera (oko 200KB/s) al' dobro, a instalacija je trajala oko 20 - 30 min max (zbog SSD-a pretpostavljam).
 
На жалост то више не функционише тако... на ранијим верзијама си могао да измениш, али буквално, слику која је представљала позадину... сада се комплетан док исцртава софтверски... па једино да откријем где и да то онда ”пачујем”. Генерално ми поприлично боде очи и заиста ми је тешко да провалим на први поглед која је која икона... што ми раније никада није био проблем. Чак сам пробао и да ставим светлију позадину али јок.

Нађох нешто што ће помоћи за све оне који имају проблем са овим новим Доком...
Kod:
defaults write com.apple.dock hide-mirror -bool true;killall Dock

Направиће Док мало више провидним... ;)
 
Da se ne uplase ljudi - samo false stavite za vracanje na staro ako vam se ne svidi.
Kod:
defaults write com.apple.dock hide-mirror -bool false; killall Dock
 
Meni iz nekog razloga novi Safari ne prikazuje boje kako treba, tj. kao da je ukljucio neku svoju kolor semu. Moji sajtovi drugacije izgledaju u Safariju ili drugom broeseru/safari na ML. Cak vidim da i drugi sajtovi poput FB prikazuju boje drugacije.

Ima li neko ovaj problem? Sve ostalo je ok.

Ps. dobro sto su izbacili onaj linen pattern.
 
Нађох нешто што ће помоћи за све оне који имају проблем са овим новим Доком...
Kod:
defaults write com.apple.dock hide-mirror -bool true;killall Dock

Направиће Док мало више провидним... ;)

Na to sam mislio kada sam napisao da postoji neki zez iz terminala...
 
Dobra su stvar tagovi.
 
Vi koji ste napravili "Clean Install" Mavericks-a kako ste to izveli?
Jeste li koristili verziju sa "Zaliva" ili App store-na koji nacin???

Prije neki dan mi stigao update za 10.6.8 za bezbedno prelazenje na 10.9. mada bih ja ipak dezinfekcijsku odradio....
 
Skineš to što ti nudi AppStore ali ne nastaviš instalaciju već prekineš. Izguglaj uputstvo kako da napraviš butabilni USB fleš. Restartuj i odaberi da butuješ sa fleša, pa kada se pojavi prvi ekran za instalaciju pokreni Disk Utility, formatiraj particiju gde ćeš instalirati (da ne bi napravio apdejt) i nastavi.
To je to.
 
Samo što sam instalirao Mavericks na MacBook Alu C2D 2.4 GHz. Pre njega sam držao Snow Leopard (ja sam jedan od lavomrzaca :D). Prijatno me izenadilo što se stvarno oseća da sve radi brže nego na SL-u. Ono njegovo keširanje prethodno otvaranih aplikacija radi neviđeno brzo. Inače odmah sam u podešavanjima poisključivao sve što sam našao od automatike. Prijatno sam iznenađen što ima opcija za Mission Control kojima može da se dovede na ponašanje isto kao stari Expose.

Sad je pitanje da li se mogu isključiti oni efekti i animacije, posebno me interesuje kako se isključuje onaj elastični efekat za skrol kad se dođe do kraja, a ako može i animacija maksimiziranja prozora. Već sam probao onu defaults komandu za skrol, ali ne radi.
 
Najjednostavnije pravljenje botabilnog usb sa finalnom verzijom Mavericka (ja ssam tako uradio):

1. Skines sa app store maverick
2. Kad krene instalacija (prvi ekran) ne nastavljas dalje
3. Ubacis usb 8gb ili veci i nazoves ga untitled
4. Otvoris terminal i kucas kod
5. To je to :)

Kod:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointeraction
 
Bravo!!
Definitivno najjednostavniji način za pravljenje bootabilnog USB-a, probao, radi...:wave:
 
Najjednostavnije pravljenje botabilnog usb sa finalnom verzijom Mavericka (ja ssam tako uradio):

1. Skines sa app store maverick
2. Kad krene instalacija (prvi ekran) ne nastavljas dalje
3. Ubacis usb 8gb ili veci i nazoves ga untitled
4. Otvoris terminal i kucas kod
5. To je to :)

Kod:
sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/untitled --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointeraction

S tim što bi ovo trebalo da radi direktno iz OSX-a, bez pokretanja bilo kakve instalacije, čekanja na prvi ekran i tome sl. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno