Šta je novo?

Dreamweaver za profesionalno usavrsavanje da ili ne

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Interesuje me da li u poslu moze da se koristi ovaj program i dali se njegovim ovladavanje negde neko zaposlo ili ostvario zaradu izradom sajta. Poce sam da ucim web dizajn i da se ucim kodove ali preko ovog programa uvidjam da dosta toga moze da se zavrsi na brzi i laksi nacin. Preporucite mi da li da se odmah prebacim na koriscenje ovog programa ili ne. Hvala.
 
Moj ti je savet nemoj!
I ja sam zeleo da se prebacim na dreamweaver,ali posle par razmejenih poruka sa iskusnim forumasima odustao sam i krenuo da ucim html/css pa sada php.
Dreamweaver jeste brzi i laksi nacin ali ti ne poznajes kod.To ti je isto kao kad bi vozio automobil uvek u prvoj brzini.
 
Kao sto ti je vec GYMnazoid rekao, to jeste brzi i laksi, ali ne i bolji nacin, ne znam kakve su nove verzije DWa, da li su kod njih ispravljene neke stvari, ali znam na starijim verzijama (CS4) DW je za neke proste stvari, kao sto je u pitanju embed videa, ucitavao neke nepotrebne gluposti, takodje sam kod je bio mnogo veci nego sto bi trebao da bude. Radeci u DWu uvek ces se oslanjati na njega i time ces se manje truditi da zaista naucis kod u potpunosti, jer ce DW pola stvari raditi za tebe. Ako planiras ozbiljno da se bavis webom kao primarnim poslom, batali DW i izaberi neki text editor po zelji (Notepad++ ili Sublime Text 3 moje preporuke) i kreni polako da zaista ucis kod, a ukoliko zelis ovim da se bavis kao hobijem, onda i nije preterano bitno(mada bi i u tom slucaju moj predlog bio isti).
 
DW može da posluži kao pomoćno sredstvo u nekim situacijama, ali ne kao primarni editor. Npr kod organizacije velikog broja datoteka npr, dodavanje većeg broje slika i slićno. U vremenima kada su se na web stranicam koristile isključivo tablice, to je još imalo svoga smisla, ali ne i danas. Preporuka koristiti Notepad ++ zbog toga što je besplatan i proširiv sa velikom brojem pluginova, i uz to besplatan što DW ili Sublime 2/3 nije .
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li u poslu moze da se koristi ovaj program i dali se njegovim ovladavanje negde neko zaposlo ili ostvario zaradu izradom sajta. Poce sam da ucim web dizajn i da se ucim kodove ali preko ovog programa uvidjam da dosta toga moze da se zavrsi na brzi i laksi nacin. Preporucite mi da li da se odmah prebacim na koriscenje ovog programa ili ne. Hvala.

Dreamweaver je samo alatka (i po meni najbolja) ali nije on taj koji donosi profit, već znanje rada u HTMLu, CSSu, PHPu, jQuery-ju itd. Kada naučiš da radiš dovoljno dobro u tim programskim jezicima, Dreamweaver ti neće ni trebati, već ćeš moći sve lepo da zavrišiš u notepadu.

Ako ti treba neki program za pisanje koda, pogledaj Notepad++, Sublime text i Aptana studio. Svi besplatni.
 
Da, dreamweaver na samom početku pa onda notepad++... Ipak, wordpress i joomla su sadašnjost i budućnost, okreni se i tome, ali naravno uči php, a html+css možeš savladati za 10tak dana (barem osnove).
 
Nazad
Vrh Dno