Šta je novo?

AMD APU Kaveri

miniITX ploča ima. ako planira kao ja da taj računar ujedno bude i HTPC onda to kućište treba da bude što manje i da ima samo jedan vent na procesoru a to aktivnio napajanje u LC-u je više nego bučno. to je moje mišljenje a svako će raditi spram svojih potreba.
 
Bas to sam hteo da kazem, cilj je male dimenzije kucista, snazan CPU/GPU, mala potrosnja i tisina a trenutno za tako nesto najidealniji je Kaveri A10-7800.
Moja zelja je pasivno napajanje sa adapterom koje ce imati snagu od 180W jer planiram da ubacim HD 7750 low profile i da tako postignem i vise nego zadovoljavajuce graficke perfomanse. Ako kuciste nema opciju za dodatnu graficku to se da prepraviti.
 
Poslednja izmena:
Druze,ti već praviš ozbiljnu gejmersku masinu a zna se u sta ona ide.Neznam zasto se gubi granica HTPC-Gamer!
 
Cilj mi je da imam masinu za sve namene koja ce biti tiha i lako prenosiva a pri tom stedljiva jer AMD-ova serija 7 ima zero core tehnologiju, to znaci da bi se dodatna graficka aktivirala automatski samo onda kada za tim bude bilo potrebe.

Kada surfujem i pustam video potrosnja i buka ce biti kao kod standardnog HTPC-a a kada pozelim da zaigram neku igricu vizuelni dozivljaj ce biti kao kod neke gejmerske masine, u zadnje vreme retko igram igrice pa mi je zbog toga jako vazno da komp malo trosi i bude tih a opet kada budem hteo odigrati neku igricu da ne moram praviti kompromise po pitanju vizuelnog dozivljaja. Kao sto rekoh u zadnje vreme retko igram igrice pa bi hteo izbeci moju trenutnu situaciju da imam zasebnu konfiguraciju koja bi sluzila samo za igranje.

Pod opcijom "Moja masina" mozes videti moje dve konfiguracije pa kada ih rasprodam taj novac ce mi skoro biti dovoljan za ovo sto sam zamislio a dobijam sto puta bolji HTPC i osetno bolju gejming masinu.
 
Poslednja izmena:
APU KAVERI

Kaveri-Gaming-Performance.jpg


Izgleda da kaveri melje konkurenciju tj. da je nece ni imati.
Vrlo dobro se nosi sa 4670K, na polju CPU performansi.
A10-7850K-vs-Core-i5-4670K1.jpg

Ukoliko se ovi zvanicni slajdovi pokazu tacni ove izgleda zaista odlicno!!!
 
I dalje A4 i A6 ostaju sa 1MB keša. Ajde, razumem donekle za A4, ali stvarno mislim da bi trebalo da popune rupu između A4/A6 sa jedne i A8/A10. Imam utisak da je u tom prostoru Pentium dosta bolji izbor za budžet konfiguracije
 
Izgleda da kaveri melje konkurenciju tj. da je nece ni imati.
Vrlo dobro se nosi sa 4670K, na polju CPU performansi.

A gde si ti ovde video poređenje CPU performansi? Ovo su gejming performanse koje naglašavaju očitu prednost u GPU delu, ali čiste CPU performanse ne vidim...?
 
U principu to je isti PR BS koji su imali i sa predhodnim generacijama APU-a. Testovi u igrama APU vs 3770K uparenog sa Nvidia 630 ili sa Intelovom integrušom i slične stvari, a testova sirovih CPU performansi ni od korova. Biće to solidan "all around" CPU za nezahtevne korisnike, tu je konačno podrška za PCIE 3.0, ali ko hoće sirovu procesorsku snagu, mislim da je trenutno tu neće naći. A hoće li HSA zaživeti ili ne ostaje tek da se vidi.
 
Koliko vidim, najsnažniji A10 će koštati kao najjeftiniji i5 (Haswell), a A8 kao najjeftiniji i3, s tim da A8 kreće u prodaju tokom prvog kvartala.
 
A gde si ti ovde video poređenje CPU performansi? Ovo su gejming performanse koje naglašavaju očitu prednost u GPU delu, ali čiste CPU performanse ne vidim...?

Mislio sam na gaming performnase sa zasebnom/diskretnom grafikom, testirali su sa R9 270X i APU se dobro bori sa i5 4670K procesorom.
A10-7850K-vs-Core-i5-4670K1.jpg
One cistokrvne CPu performanse na koje vjerovatno ti mislis nisu jos otkrivene ;)
 
Cilj mi je da imam masinu za sve namene koja ce biti tiha i lako prenosiva a pri tom stedljiva jer AMD-ova serija 7 ima zero core tehnologiju, to znaci da bi se dodatna graficka aktivirala automatski samo onda kada za tim bude bilo potrebe.

Kada surfujem i pustam video potrosnja i buka ce biti kao kod standardnog HTPC-a a kada pozelim da zaigram neku igricu vizuelni dozivljaj ce biti kao kod neke gejmerske masine, u zadnje vreme retko igram igrice pa mi je zbog toga jako vazno da komp malo trosi i bude tih a opet kada budem hteo odigrati neku igricu da ne moram praviti kompromise po pitanju vizuelnog dozivljaja. Kao sto rekoh u zadnje vreme retko igram igrice pa bi hteo izbeci moju trenutnu situaciju da imam zasebnu konfiguraciju koja bi sluzila samo za igranje.

Pod opcijom "Moja masina" mozes videti moje dve konfiguracije pa kada ih rasprodam taj novac ce mi skoro biti dovoljan za ovo sto sam zamislio a dobijam sto puta bolji HTPC i osetno bolju gejming masinu.

Ma kakva gejmerska masina sa HD7750, jos ako je low profile, pa ti tu od tisine neces ni t da imas, jer nemas nikakav airflow kroz kuciste jer nemas aktivno napajanje. Da ne pricamo o tome sto je 180w gusto za takvu konfiguraciju.



Inace zadivljujuce performanse sa diskretnom grafikom.
 
Mislio sam na gaming performnase sa zasebnom/diskretnom grafikom, testirali su sa R9 270X i APU se dobro bori sa i5 4670K procesorom.
Pogledajte prilog 132428
One cistokrvne CPu performanse na koje vjerovatno ti mislis nisu jos otkrivene ;)

iste performanse ima i richland kada stavis sve na high i u 1080p ... kao i svaki drugi moderan procesor
 
Ma kakva gejmerska masina sa HD7750, jos ako je low profile, pa ti tu od tisine neces ni t da imas, jer nemas nikakav airflow kroz kuciste jer nemas aktivno napajanje. Da ne pricamo o tome sto je 180w gusto za takvu konfiguraciju.



Inace zadivljujuce performanse sa diskretnom grafikom.

Brate prvo procitaj ono sto je neko napisao pa onda komentarisi jer ako pazljivo procitas primetices da niko nije spominjao tisinu pri igranju igrica vec samo kada se PC koristi kao standardan HTPC (surf i video) jer ce dodatna grafika tada biti u stanju mirovanja zbog zero core podrske (vent na njoj ne radi jer tada je potrosnja samo 1W), grafika u procesoru je ekvivalent radeonu 7750 (512 GPU Cores) pa ako dodas redovnu HD 7750 to mu dodje skoro kao HD 7850 e sad nije top ali je neka niza klasa gejmerske konfiguracije, prema tome izraz gejmerska masina moze da se koristi.
Kaveri A10-7800 ima TDP 65W, SAPPHIRE HD 7750 TDP 55W obe komponente zajedno 120W i ne vidim zasto bi 180W bilo gusto?
160W verovatno ali 180W bi bilo sasvim zadovoljavajuce.
 
Poslednja izmena:
Brate prvo procitaj ono sto je neko napisao pa onda komentarisi jer ako pazljivo procitas primetices da niko nije spominjao tisinu pri igranju igrica vec samo kada se PC koristi kao standardan HTPC (surf i video) jer ce dodatna grafika tada biti u stanju mirovanja zbog zero core podrske (vent na njoj ne radi jer tada je potrosnja samo 1W), grafika u procesoru je ekvivalent radeonu 7750 (512 GPU Cores) pa ako dodas redovnu HD 7750 to mu dodje skoro kao HD 7850 e sad nije top ali je neka niza klasa gejmerske konfiguracije, prema tome izraz gejmerska masina moze da se koristi.
Kaveri A10-7800 ima TDP 65W, SAPPHIRE HD 7750 TDP 55W obe komponente zajedno 120W i ne vidim zasto bi 180W bilo gusto?
160W verovatno ali 180W bi bilo sasvim zadovoljavajuce.

A da pogledas ovo kuciste ?
http://www.itsvet.com/tekst/lc-power-3000b/7435/
http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-3000b/comp_comp_case/204/2011
Dolazi sa napajanjem od 420w sto je i vise nego dovoljno za 7750 + a10 7850 ... :D
 
Poslednja izmena:
Brate prvo procitaj ono sto je neko napisao pa onda komentarisi jer ako pazljivo procitas primetices da niko nije spominjao tisinu pri igranju igrica vec samo kada se PC koristi kao standardan HTPC (surf i video) jer ce dodatna grafika tada biti u stanju mirovanja zbog zero core podrske (vent na njoj ne radi jer tada je potrosnja samo 1W), grafika u procesoru je ekvivalent radeonu 7750 (512 GPU Cores) pa ako dodas redovnu HD 7750 to mu dodje skoro kao HD 7850 e sad nije top ali je neka niza klasa gejmerske konfiguracije, prema tome izraz gejmerska masina moze da se koristi.
Kaveri A10-7800 ima TDP 65W, SAPPHIRE HD 7750 TDP 55W obe komponente zajedno 120W i ne vidim zasto bi 180W bilo gusto?
160W verovatno ali 180W bi bilo sasvim zadovoljavajuce.

Druze, ako ces vec da me kritikujes kako ne citam tvoje postove, barem procitaj moje kako valja.
Zero Core je jedno veliko ******. Mnoge 7850 moraju na svakih par minuta da ukljuce ventilator u Zero Core kako bi se ohladile i potrosnja je daleko od 1W. Graficka se i dalje greje u Zero Core, a ti nemas cime da izvadis taj topao vazduh i kada na to dodas da u to kuciste eventualno moze da stane Noctua NH-L9, Scythe Shuriken i Cooler Master GeminII M4 koji nisu bog zna kakvi hladnjaci.
Graficka u procesoru ima jednak broj shadera kao 7750, ali ne i jednako brz memorijski podsistem. Pored toga cak i kad bi zanemarili to da hybrid crossfire nema sanse da skalira 100%, opet HD7850 ima 256-bitnu memorijsku magistralu, a HD7750 samo 128-bitnu. Sa trece strane po meni HD7850 nije gamerska graficka.

Sto se tice potrosnje moram priznati da sam mozda pogresio. HD7750 ima znacajno manju potrosnju nego sto sam mislio, dok taj kaveri ima lagano da probije tih 65W, bese su koristeci samo Prime95 izmerili vecu potrosnju, a zamisli da je isao neki furmark u pozadini. Samo mislim da nema smisla ici na pasivno napajanje, mnogo duzi radni vek ce imati neko najjeftinije napajanje sa 120mm ventilatorom, a nece biti uopste bucno.


Nemoj da me razumes pogresno i meni se svidja ideja APU gaminga, ali u pravom kucistu, sa velikom maticnom i nekim TRUE-om koji bi hladio sve to, a ne sa tim miniITX varijantama jer je toplota veliki neprijatelj dugom zivotu racunarskih komponenti, a kad imas TRUE i dobru maticnu, mozes i da zestoko overklokujes APU(konkretno mislim na GPU deo, kaceni su linkovi na prethodnih par strana ako se ne varam).
 
Poslednja izmena:
Druze, ako ces vec da me kritikujes kako ne citam tvoje postove, barem procitaj moje kako valja.
Zero Core je jedno veliko ******. Mnoge 7850 moraju na svakih par minuta da ukljuce ventilator u Zero Core kako bi se ohladile i potrosnja je daleko od 1W. Graficka se i dalje greje u Zero Core, a ti nemas cime da izvadis taj topao vazduh i kada na to dodas da u to kuciste eventualno moze da stane Noctua NH-L9, Scythe Shuriken i Cooler Master GeminII M4 koji nisu bog zna kakvi hladnjaci.
Graficka u procesoru ima jednak broj shadera kao 7750, ali ne i jednako brz memorijski podsistem. Pored toga cak i kad bi zanemarili to da hybrid crossfire nema sanse da skalira 100%, opet HD7850 ima 256-bitnu memorijsku magistralu, a HD7750 samo 128-bitnu. Sa trece strane po meni HD7850 nije gamerska graficka.

Sto se tice potrosnje moram priznati da sam mozda pogresio. HD7750 ima znacajno manju potrosnju nego sto sam mislio, dok taj kaveri ima lagano da probije tih 65W, bese su koristeci samo Prime95 izmerili vecu potrosnju, a zamisli da je isao neki furmark u pozadini. Samo mislim da nema smisla ici na pasivno napajanje, mnogo duzi radni vek ce imati neko najjeftinije napajanje sa 120mm ventilatorom, a nece biti uopste bucno.


Nemoj da me razumes pogresno i meni se svidja ideja APU gaminga, ali u pravom kucistu, sa velikom maticnom i nekim TRUE-om koji bi hladio sve to, a ne sa tim miniITX varijantama jer je toplota veliki neprijatelj dugom zivotu racunarskih komponenti, a kad imas TRUE i dobru maticnu, mozes i da zestoko overklokujes APU(konkretno mislim na GPU deo, kaceni su linkovi na prethodnih par strana ako se ne varam).

+1 slazem se skoro oko svega, samo me zanima kako to HD 7850 nije gamerska graficka??? ne znam na sta mislis??
 
Nemoj da me razumes pogresno i meni se svidja ideja APU gaminga, ali u pravom kucistu, sa velikom maticnom i nekim TRUE-om koji bi hladio sve to, a ne sa tim miniITX varijantama jer je toplota veliki neprijatelj dugom zivotu racunarskih komponenti, a kad imas TRUE i dobru maticnu, mozes i da zestoko overklokujes APU(konkretno mislim na GPU deo, kaceni su linkovi na prethodnih par strana ako se ne varam).

Planiram da ubacim 7750 a ne 7850, "skoro kao HD 7850" znaci da znam da necu dobiti identicne perfomase kao kod 7850 (sve ovo opet ima veze sa nepazljivim citanjem mojih postova), modovanjem kucista bi resavao hladjenje a svi ovi kuleri koje si nabrojao su bolji od stock kulera, nisam znao da 7850 kupuju tek onako a ne zbog gejminga.
Nemoj ni ti mene da pogresno razumes ali ja stvarno ne vidim kako mi tvoji saveti pomazu jer vec imam ogromnu "traktor" masinu koja moze da se klokuje i ne vidim smisao novog ulaganja ako cu na kraju ponovo biti na istom (dimenzije/buka/perfomanse), dobicu samo smanjenu potrosnju ali ona ipak nece opravdati dodatno ulaganje.
Meni TREBA po dimenzijama mali i lako prenosiv PC koji bi mogao da zameni obe moje masine (gejming pc/htpc) i samo u takav PC cu uloziti dodatne novce.

Evo obecavam da ovde necu napisati vise nista sto nema veze sa Kaveri APU-om.
 
Poslednja izmena:
zeljo024 hoće da sastavi nešto što baš nije uobičajeno i svugde viđeno. verovatno mu je kao i meni muka od glomaznih kinez kućišta i FullATX-a koji su u opticaju zadnjuh 20 godina. pojavom kaverija konačno se ukazala prilika da se sastavi nešto malo a da bude zadovoljavajuće za nekog manje zahtevnog igrača a sve ostalo bi radilo i više nego zadovoljavajuće. neznam zašto ste samo zapeli za tu sirovu snagu i napajanja od 1KW. ja planiram da sastavim MiniITX sa kaverijem A10 7800 bez dodatne grafike i nevidim šta je problem da on radi sa pasivnim napajanjem, kakva pregrevanja i pregorevanja napajanja pa neće nonstop raditi na 100% opterećenju a i da hoće cigla od 12V 12,5A je više nego dovoljna za to.
 
Sve u svemu,Kaveri me prijatno iznenadio!

AMD je znacajno unaprijedio igp,kao i cpu,tako da sada moze adekvatno parirati intelu u igrama(ovo ze moze zakljuciti sa slide-a na kojem su oba procesora uparena sa r9 270x).

To mi sugerise da je po pitanju IPC veoma slican sandy bridge-u,sto je stvarno veliki uspjeh za AMD.Ukoliko se ove pretpostavke ispostave tacnim,uzimam a10 7850,cim se pojavi!

Pored toga,sudeci po AMD-ovim slide-ovima,potrosnja je znacajno smanjena,samim time lower power kaveri bi mogao postati veoma popularan u notebook-ovima,zbog dobrog kompromisa performansi,potrosnje i cijene!

Ono sto dodatno upotpunjava ovaj proizvod su HSA i Mantle!

Paradoksalno je da je mala kompanija(naspram Intela) upravo ta koja citavu industriju gura naprijed!Svaka cast AMD-u,upravo zbog ovakvih stvari sam njihov fan(boy)! ;)

Sve u svemu,ocigledno je(makar meni),da se AMD polako transformise u giganta,koji je nekad i bio.Pred njima je dug put,ali je bitno da je najgore iza njih!

P.S. - Citav moj post se bazira na pretpostavci da su ovi slide-ovi tacni(a 99% jesu - AMD nebi sebi dozvolio reprizu bulldozer-a).Samim time bih vas zamolio da me ne citirate i prozivate,ukoliko se ovo sto sam izjavio ispostavi netacnim...Unaprijed hvala :)
 
Poslednja izmena:
Planiram da ubacim 7750 a ne 7850, "skoro kao HD 7850" znaci da znam da necu dobiti identicne perfomase kao kod 7850 (sve ovo opet ima veze sa nepazljivim citanjem mojih postova), modovanjem kucista bi resavao hladjenje a svi ovi kuleri koje si nabrojao su bolji od stock kulera, nisam znao da 7850 kupuju tek onako a ne zbog gejminga.
Nemoj ni ti mene da pogresno razumes ali ja stvarno ne vidim kako mi tvoji saveti pomazu jer vec imam ogromnu "traktor" masinu koja moze da se klokuje i ne vidim smisao novog ulaganja ako cu na kraju ponovo biti na istom (dimenzije/buka/perfomanse), dobicu samo smanjenu potrosnju ali ona ipak nece opravdati dodatno ulaganje.
Meni TREBA po dimenzijama mali i lako prenosiv PC koji bi mogao da zameni obe moje masine (gejming pc/htpc) i samo u takav PC cu uloziti dodatne novce.

Evo obecavam da ovde necu napisati vise nista sto nema veze sa Kaveri APU-om.

Niko ti ne kaze da ne pises vise, samo ti kazem jos jednom da procitas moje postove. Lepo sam ti napisao prednosti HD7850 nad HD7750 hybrid crossfire setup-om(hybrid crossfire je crossfire IGP-a, bilo u procesoru ili cipsetu, sa diskretnom grafikom). HD7850 ne smatram "gejmerskom" grafickom karticom zbog njenih izuzetno konzervativnih klokova i cinjenice da ne moze da potera Crysis/Metro/BF4 kako valja u full hd. Daleko od toga da je ljudi ne kupuju da se igraju, ali ljudi kupuju i GTX650 u iste svrhe pa to je ne cini gejmerskom grafickom.

Razumem te da te smara da imas veliko kuciste, ali ne razumem zasto toliko insistirate na tim pasivnim napajanjima. Nema napajanje Xbox 360 ventilator u sebi za dzabe iako je "cigla" kao sto kazete koja ide van kucista same konzole. Imate i kucista za mATX maticne koje su sasvim pristojnih dimenzija i imaju normalno reseno hladjenje, bez potreba za modovanjem. Sto se tice tih hladnjaka koje sam naveo, pa naravno da su bolji od box-a, ljudi se zale u dobro provetrenim kucistima da im se pregreva procesor na box-u, ali su ipak ona daleko od dobrih hladnjaka kao sto su Noctua NH-C14, TT Big Typhoon ili pak 92mm tower resenja CM TX3 i kompanije.
Cisto da sumiram, prosto mislim da malo vece kuciste moze imati mnogo efikasnije hladjenje i kada je u pitanju temperatura i kada je u pitanju buka.

Skoro sam vodio diskusiju sa jednim korisnikom o nedostatku A85 miniITX maticnih sa hladnjenom naponskom, korisnik je hteo da ih stavi u kucista koja su zapravo veca od mojih FullATX kucista pa mi je od tada ostao gorak ukus u ustima, tako da se izvinjavam ako sam mozda malo previse tvrdoglavo vodio ovu raspravu.
 
@focus svaka rec ti je na mestu :)

@Solesoslav sta da ti kazem druze kad je meni i ovo kuciste koje trenutno posedujen veliko :(
http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-itx-1320mi-75w/comp_comp_case/204/1257
sa ovim chieftec kucistem bi se pomirio jer od njega ne moze manje a i lepo je "izbuseno" sa svih strana
http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-ix-01b-op/comp_comp_case/48/1918
PC bi se cesto prenosio (cak bi se i u torbu pakovao) pa su dimenzije jako bitne a sto se tice ventilatora izbacio bi i onaj sa procesora da je to moguce, alergican sam na ventilatore i lampice :( pa ako postoje i najmanji izgledi da ih se resim to cu i da uradim.
 
Poslednja izmena:
postoji rešenje i bez ijednog ventilaotora ali zasad samo za intel mada previše košta :trust:
malo odlutasmo od teme ali ipak sve ovo ima veze i sa kaverijem.
 
postoji rešenje i bez ijednog ventilaotora ali zasad samo za intel mada previše košta :trust:
malo odlutasmo od teme ali ipak sve ovo ima veze i sa kaverijem.

210e za kuciste, pasivni kuler i pasivno napajanje od 150W, ovo bi za tebe posto ne planiras dodatnu grafu bilo idealno resenje samo prilicno skupo

nismo nimalo odlutali od teme jer je sve ovo samo zbog kaverija
 
QUOTE=Solesoslav;3572222]Izvini, ali to prosto nije tacno.[/QUOTE]

izvolte primer

index.php


OPAAA!

FX-6100 i LIANO 3850, samo 1 fps manje od 4770 na 1080p. Fantastican buldozer? DA? Mozda i ne ;)
A10-6800 bolji od 3770 iste performanse kao i i7-2600 koji su ujedno i NAJBOLJI procesori hahaha.... !
Ustvari kada malo bolje pogledam izgleda da kaveri po njima ima manje performanse nego liano (u warheadu ovde je razlika veoma mala dok kod njih na grafikonu deluje kao 5 do 7.5%), dok je gori od richlanda koji je jaci od ivy bridgea haha :)

Tako su i testirali igrice ... kod vecine igara sta god da stavis na 1080p imaces manje vise zadovoljavajuce performanse jer ce biti GPU bound, ostalo je faktor greske.
Mislim iz jednog ugla je naravno ok, ali poenta price je da, 4650 kada bi stavili na 720p bi verovatno bio duplo bolji.
To meni nije bitno jer me ne interesuje 720p,ali samo hocu da pojasnim da ovaj grafikon koji su postavili ovde jednostavno ne govori nista o snazi kaverija tako da nemojte se zaludjivati.

Tako da ako mi ne verujes, provrti ove igre u 1080p sa A10-6800 imaces prakticno iste perfomansi u odnosu na ovaj kaveri sa grafikona i bice vrlo blizu i5 haswela (kao i svaki drugi moderan procesor).

Ovo cisto spominjem i mrachim pricu da ne bi posle bilo masovnog razocaravanja zbog 0 do 10% realnih CPU poboljsanja koja ce kaveri da donese :)
 
Poslednja izmena:
izvolte primer

index.php


OPAAA!

FX-6100 i LIANO 3850, samo 1 fps manje od 4770 na 1080p. Fantastican buldozer? DA? Mozda i ne ;)
A10-6800 bolji od 3770 iste performanse kao i i7-2600 koji su ujedno i NAJBOLJI procesori hahaha.... !
Ustvari kada malo bolje pogledam izgleda da kaveri po njima ima manje performanse nego liano (u warheadu ovde je razlika veoma mala dok kod njih na grafikonu deluje kao 5 do 7.5%), dok je gori od richlanda koji je jaci od ivy bridgea haha :)

Tako su i testirali igrice ... kod vecine igara sta god da stavis na 1080p imaces manje vise zadovoljavajuce performanse jer ce biti GPU bound, ostalo je faktor greske.
Mislim iz jednog ugla je naravno ok, ali poenta price je da, 4650 kada bi stavili na 720p bi verovatno bio duplo bolji.
To meni nije bitno jer me ne interesuje 720p,ali samo hocu da pojasnim da ovaj grafikon koji su postavili ovde jednostavno ne govori nista o snazi kaverija tako da nemojte se zaludjivati.

Tako da ako mi ne verujes, provrti ove igre u 1080p sa A10-6800 imaces prakticno iste perfomansi u odnosu na ovaj kaveri sa grafikona i bice vrlo blizu i5 haswela (kao i svaki drugi moderan procesor).

Ovo cisto spominjem i mrachim pricu da ne bi posle bilo masovnog razocaravanja zbog 0 do 10% realnih CPU poboljsanja koja ce kaveri da donese :)

Onda upalis WoW, GW2, SC2, DoW2, CoH2 i places.

Inace 50 fps u Crysis 2 izvlaci i HD7850.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno