Šta je novo?

Nokia 1020

Jel se nekome desavalo da ne moze da upali telefon koji se ugasio iz nepoznatih razloga? Jutros panika u kuci. Supruga je imala oko 30% baterije pre spavanja, jutros mobilni ugasen. Stavila na punjenje posle dva sata nista, niti se telefon upalio niti daje bilo kakve znake zivota. Probao sam soft reset (vol - i power), probao sam hard reset (svi dugmici) cekao da se nesto desi i nista. Ima li neko predlog,ideju,slicno iskustvo? Nisam bas imao u planu trosak za novi mobitel a tu je i faktor sveopsteg zadovoljstva 1020-kom.
 
Jako cudno. Jedino ako se baterija ispraznila kod mene. Odnesi u servis pa nek dijagnostikuju aki nece sam da se vozdigne. Ja imam dva komada i na jednom mi haterija bas slabo drzi plus je wp10 preview
 
Да ли неко зна неки сервис мобилних телефона, или неко место где мењају делове, пошто другару јуче пукао екран, па би да замени. И колико то отприлике кошта?
 
lako se menja ekran na 1020. porucite ekran preko interneta i zamenite sami. ili odnesite nekome ko imalo zna sa elektronikom.
 
Каже да ће да носи у сервис јер му треба телефон. Хвала
 
@chelios
Možda se baterija uspavala... Ostavi ga na punjaču...
 
ko je malo više DIY tip čojka, uskoro ću okačiti video kako zameniti staklo na ovoj našoj lumiji :D

evo mali tizer dok ne zavrsim sve, jer bas ima dosta materijala :D

 
ja mislim da je lakse zameniti ceo ekran, staklo je zalepljeno i to se tesko menja, barem se ja ne bih upustao u to...
 
Radio sam to na L800 i 920 i nije tesko ko voli i ima zivaca uopste nije tesko.
Marko svaka cast, sta koristis za snimanje?? 1020 :)
 
naravno da je lakse, ali je i skuplje :)
lumije 800 i 920 su imale staklo(digitizer) koje nije zalepljeno za lcd/amoled. Na 1020 touch funkcije su u samom ekranu, tako da mora da postoji taj providni lepak tkz loca izmedju stakla i displeja :)
za snimanje koristim L1020 i Galaxy S5. malo me Lumija nervira jer kad snimam pod veštačkim svetlom, njen senzor pokupi "flicker" i kod običnih i kod štedljivih sijalica, ali na ovom snimku se to malo manje vidi jer sam izbalansirao nesto pa zato ima malo i "snega"
 
Menjanje stakla je moguce samo kod modela sa amoled displejom. Procedura je lagana ali je krajnji rezultat bez specijalnog lepka i uv lampe jako los. Bolje dati da to neko lepo odradi ali sa pomenutim lepkom. Ima sevisa gde samo staklo zalepe dvostrukom trakom i posle sve zjapi. A sto se tice video snimanja 1020. Ja u zivotu nisam video toliku kolicinu suma pri slabijem osvetljenju. Toliki senzor a potpuno neiskoriscen.
 
Bice zamenjeno uv lepkom naravno. Moguce je i na lcdu menjati. Na ajfonu se lako skine takodje staklo. Skoro za sve modele je moguce odvojiti zicom i grejnom plocom :)

Ti servisi gde lepe samo duplo lepljivom trakom su genijalni. Pa ja kod kuce radim uv reparaciju lolo

Sto se tice suma to je zato sto je senzor nesto veci od klasicnih ali ima visestruko veci broj pixela, tako da je odnos broj piksela : povrsini senzora manji nego kod nekih drugih modela i otuda toliko šuma. Pri dobrom osvetljenju snimak je sjajan, zum, fokus sve :)
 
Poslednja izmena:
@hunder i kod 920 je moguce staklo menjati a nije amoled ;-) Kod 920 touch je zalepljen na lcd, hunder slazem se ali hvala bogu tu su drugari :) pomazemo se sta treba i kad treba.

Ja sa serviserima nemam dobra iskustva, a posto sam mehanicar po struci bilo bi me sramota da ovako nesto ne umem da odradim iako su telefoni u putanju.
Naravno uvek je lakse da ti neko odradi ako ne umes ili ne znas.
 
Poslednja izmena:
Na 920 staklo je zalepljeno samo za frejm koji se uklapa preko ekrana. Povrsina stakla nije zalepljena direktno uv lepkom za povrsinu displeja. :)
 
Poslednja izmena:
Da naravno zato su i amoled ekrani tanjeg profila ;-)
 
Hoce 10ka na 1020 biti full-fledged sistem, ili ce neke od funkcionalnosti biti uskracene? Npr. - da li ce Glance biti kao na 830, ili "osakaceni", kao na 640?

I da li sam ja lud sto sad razmatram uzimanje 1020 posto me mrzi da cekam 950 po normalnoj ceni..? :D
 
Zavisi. Ne znam kakav je glance na 830 ali na 1020 na wp8 je bio i previse detaljan za moj ukus
Nece moci od krucijalnih opcija da ima hdr verovatno nikada jer je senzor ogroman. Ostale opcije manje vise moguce su ali zavisi od njihive spremnosti i motivacije da ih implementiraju :)
 
Meni je taj "previse" detaljan bas strava. :) Odlicno.

A to me prevashodno i zanima - da li ce oni dati sve od sebe da odrade sve za 1020, ili su vec objavili da stosta zaobilaze, ima li neki info o tome?

HDR me i zanima mnogo - dok god ima Rich capture, sve je ok.
 
Jel cujes sta ti govorim. Fizicki je nemoguce da ima hdr/rich capture. Zastarela platforma i pristup. 1020 prvo sacuva full 42mpix pa tek onda to kompresuje u 5mpix i sacuva obe ili samo jednu u zavisnosti kako si izabrao u opcijama. I ceo taj proces traje u proseku 2-3sekunde. Mogu oni da ubace hdr alo ce biti neupotrebljiv za slikanje iz ruke. Iati efekat vec sad mozes da postignes uz pomoc bracketinga i stativa
 
Poslednja izmena:
Ok, nisam razumeo da je fizicki nemoguce. Nista, pretpostavicu da slike i generalno ne budu toliko upropastene u situacijama gde bi HDR bio pozeljan...

Ako neko nesto zna vezano za potencijalna ogranicenja 10ke na 1020, video nesto na XDA ili negde, neka vice. :)
 
Inace po meni bi bilo jako kul da imas opciju da iskljucis opticku stabilizaciju kad npr snimas video koji je statican tj na stativu i nema pokeranja i da bi se tu drasticno ustedelo na bateriji i zagrevanju telefona :D
 
Pa ovaj telefon je nemoguce kupiti nov u Srbiji... :(
 
Pa ovaj telefon je nemoguce kupiti nov u Srbiji... :(

To je baš star telefon koji se odavno ne proizvodi . Izašao pre više od 2 godine. Mislim da prosto ne vredi uzimati sada . Procesor je dosta star , ko zna kako će kamera raditi na win 10.
 
Poslednja izmena:
tesko ga je kupiti novog bilo gde, i bezobrazno je skup s obzirom na to koliko je star -.-
 
@tolero
Ne proizvodi se ni Galaxy S4 i jednako je star, pa se moze naci i kupiti. A mislim da je ok procesor, za toliko koliko mu treba. Uostalom, izlazi official W10, nece ga valjda izbaciti sa polufunkcionalnom kamerom.

@ed_hunter3
Da, slazem se. Samo u Americi je korektna cena...
 
Koji ce vam djavo ovaj poluproizvod u 2015 god
A ide 2016...
 
Poslednja izmena:
krastavac. Niko ne poklanja telefone. Ja planiram jedan moj da prodam jer imam dva :D
 
Nazad
Vrh Dno