Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Ko koristi Windows 8.1,nek mi kaze da li svi programi rade?
 
Ono što sam uspeo večeras da testiram je da Autodesk i Adobe paketi rade stabilno, za sada, kao i da virtuelna mašina funkcioniše.
 
Ko koristi Windows 8.1,nek mi kaze da li svi programi rade?

Za sada mi samo DriverMax ne radi ostalo sve radi normalno.

Imam jedno pitanje , da li je i vama system restore bio isljucen posle instalacije windows-a? Do sada mi je na Windows 7 i 8 uvek automatski bio ukljucen posle instalacije a sad na windows 8.1 iskljucen najverovatnije je Microsoft odlicio da iskljuci zbog ustede prostora na hard disku , ja sam ga ukljucio!

Rayko

Jedno pitanje pitanje za korisnike Win 8.1 a da su vlasnici nvidia kartica. Preko win. update koju verziju drajvera vam pokazuje za download? Hvala

Meni na windows update ne nadje nijedne drajvere za graficku , nije mi nasao ni posle instalacije windows-a sam sam morao da instaliram dok mi je windows 8 nalazio , svi drajveri mi za sada od windows 8 pasuju na windows 8.1!

Nek javi neko ko ima na laptopu graficku intel hd 3000 i 520mx da li mu je nasao drajvere , meni nije instalirao je neki Microsoft basic display driver nesto tako nemam pojma dok mi je on bio instaliran bilo mi je mutno morao sam da instaliram zvanicne drajvere , sad me zanima za koje je graficke microsoft uskratio podrsku pretpostavljam za sve starije!?
 
Ko kaže da ne radi onaj update od 15 MB kad radi? Skinuo noćas. Inače morao sam da reinstaliram nvidija drivere njih skidam preko onog nvidija centra u traju. Comodo old version ne radi gadžeti mi rade. Taj start je shit kao što rekoh. Isti dojoka drugo pakovanje! :crash: Sve mi ostalo radi. Probao sam ja i taj DriverMax ali neće da restoruje sve tj one bitne za koje nemam instalaciju pa sam ga batalio. Ko ima onaj Uniblue driver taj je car:D Sve mi ostalo radi kao i pre. Mora da čekam novi program za Start dugme jer ovaj metro je haotičan za traženje.....

System restore je uvek uključen barem kod mene jedino izgubi system point tako daje crap ko i da ne radi. Najbolji je bio i ostao na XP-eu gde je pamtio ko biblija.
 
Poslednja izmena:
Našao sam iobit startmenu program menja ovaj metro start dugme u klasično dugme kao u win 7 e to je posao.
 
@G@W
Nisam ja rekao da nije krš, nego meni je ideja sasvim dobra, ali je sve očajno i traljavo odrađeno, tj. preružno.

@Dr.Mare
Pa moglo je, ne kažem ja, rainmeter je i dalje majka za takve stvari, ali totalno pozdravljam želju MS-a da tako nešto totalno integriše u sam OS. E sad, to što su želeli da objedine tablet i pc pod jednim OS-om ih je i dovelo da win8 bude gde jeste, umesto da su pravili dva odvojena interfejsa prilagođena platformama.
 
To je poznato @darkodar ali to nije ono što mene interesuje jer taj metro je previše haotičan za traženjeprograma mene interesuje klsičan start a iobit to pruža.
 
To je poznato @darkodar ali to nije ono što mene interesuje jer taj metro je previše haotičan za traženjeprograma mene interesuje klsičan start a iobit to pruža.

Ekvivalent tome da si rekao da su glasovne komande previse haoticne... Ako znas koji program trazis, onda ti ni ne treba Start niti bilo koju funkciju sto poseduje osim Search u dnu, tj. samo kucanje u Metro-u.
 
Neće biti da je baš tako
 
Nego? Koja je tacno prednost Starta ako znas tacno koji program trazis, a ne da ides okolo i razgledas?
 
Prednost je u tome sto je Start u uglu a Metro je full screen (sto upravo znaci razgledanje i trazenje). Sto su ikonice u Start-u 4x manje. I sto ih vise stane u 1-2 kolone nego ovamo u full screen-u
 
Razumem kad pocetnici nemaju blage veze sta su instalirali na kompjuteru, pa moraju da razgledaju, ali da li stvarno palite Start i onda razgledate i trazite sta da upalite ili odmah ukucate u Search? Posto ako je ovo prvo, onda nema ni svrhe raspravljati koje su prednosti Windowsa.
 
Nije ni prvo ni drugo. Znam i sta sam instalirao i gde je. Click Start > click All Programs > click na program (bez razgledanja, posto znam gde je tacno). Bar 2x brze nego Win + kucanje naziva programa (koje btw. radi i u 7-ici isto kao u 8-ici)
 
Pritiskanje Windows dugmeta i kucanje dva-tri slova je sporije nego Click Start -> Click All Programs -> Click na program? Svaka cast. Inace, koristi se drugaciji suggestion sistem u Search-u nego u 7-ici, vec je spominjano ranije.
 
Poslednja izmena:
Pa uzmi stopericu pa izmeri sta je brze, 3 click-a ili win (taster ili ovaj sad shortcut u 8.1) + kucanje...
Sistem je mozda drugaciji ali nije brzi, cak je sporiji (brze se dize start meni u 7-ici nego metro/start screen u 8-ici)
 
koji av da stavim avast nece da se instalira na 8.1? isto cs 1.6 ne radi, pustim muziku i udjem u pes2013 i dole odem na volume da ugasim vratim se u pes i ono not responding... na osmici sam pa imao drugacije malo bagove ne znam sta da mu radim dal da se bakcem sa ovim ili da se vracam na 7.
 
@ Ve®sus: Meni koordinacija oci-mozak-ruke radi kako treba, e sad da li je prirodna ili natprirodna ne znam...
A tebi posto si ogranicen ocigledno radi samo u 8-ici, jer kao sto sam rekao (a cinjenica je) i u 7-ici rade keyboard shortcuts i to brze nego u 8-ici.
Efikasnost odredjuje navike
 
A tebi posto si ogranicen ocigledno radi samo u 8-ici, jer kao sto sam rekao (a cinjenica je) i u 7-ici rade keyboard shortcuts i to brze nego u 8-ici.

Moze li brojcani prikaz te tvrdnje za nas ogranicene? To sto se Metro sporije pojavi za 100ms naspram Starta (inace postoji queue sistem, tako da cak se moze i poceti kucati pre same pojave GUI-a), ne znaci da 7-ica radi brze u svemu ostalom sto se tice keyboard shortcuts. Sto inace ni ne bi trebalo biti moguce posto je dodato vise istih za Windows 8. A upravo o efikasnosti se i prica, dok ti tvrdis kako je pamcenje pozicija programa i vizuelno trazenje istih mnogo efikasnije nego Search metoda, da li sedmice ili osmice nije bitno. Logika.
 
Poslednja izmena:
Meni bas smeta ta tranzicija sa ekrana na ekran kao i cinjenica da je gomila prostora kod Start Screena neiskoriscena i obojena u neku gadnu pastelnu nijansu.

Nije mi jasno kako je taj interfejs uopste prosao test fazu u jednoj organizaciji kakva je Microsoft. Ocajan je i velika vecina se slaze sa tim sto losa prodaja potvrdjuje.

Jos da dodam (posto sam prvi put ovog meseca usao u metro) da je all apps ocajno izveden i krajnje nepregledan ekran. Ikonice i tesktualni nazivi nabacani na gomilu. Lista aplikacija u start meniju je mnogo bolje organizovana.
 
Poslednja izmena:
Na All Apps ekranu, dole desno imas minimize dugme. Prebacuje na mnogo organizovaniji prikaz, ali nije kao Start.

Hvala, nisam znao za to. Ali sada sam probao i kod mene ne radi kako bi trebalo (bar kako ja mislim da bi trebalo). Kada uradim minimize ikonice pretvori u tekstualne ikone samo odredjenih aplikacija plus su tu slova (valjda za navigaciju). Kada pristisnem S na primer, on me ne baci na deo ekrana gde su aplikacije pod S nego na pocetak. Valjda si razumeo sta hocu da kazem. Kako kod tebe radi?

Edit: Probao sam da kliknem na neki od unosa koji valjda predstavljaju start meni foldere ali tek tu se pokazuje koliko ovaj prikaz ne valja. Kada odem, na primer na Total Commander, on me baci na All Apps ali TC unos nije ni na pocetku ni na kraju ni na sredini niti je jedini na ekranu. Isti djavo kao da trazim po All Apps, jednako je konfuzno.

Mrzi me sada da pravim video koji pokazuje ovo sto pricam, valjda kapiras na sta mislim.
 
Poslednja izmena:
Tako i meni radi. Ako kucas nesto, onda ce opet da se ponasa kao Search u Metro-u i Start-u tj. da promeni screen.
 
^^Ja sam njega razumeo da misli na desni click pa All apps.
A minimize ne radi nista (sem organizacije blokova aplikacija)
 
Edit: Probao sam da kliknem na neki od unosa koji valjda predstavljaju start meni foldere ali tek tu se pokazuje koliko ovaj prikaz ne valja. Kada odem, na primer na Total Commander, on me baci na All Apps ali TC unos nije ni na pocetku ni na kraju ni na sredini niti je jedini na ekranu. Isti djavo kao da trazim po All Apps, jednako je konfuzno.

Mrzi me sada da pravim video koji pokazuje ovo sto pricam, valjda kapiras na sta mislim.

Uvek ce da otvori screen u vertikalnim koordinatama gde se nalazio i izabrani blok. Laicki, ako sam u sredini ekrana kliknuo na Teamviewer block, aplikacija ce se nalaziti na toj vertikalnoj liniji. Tesko je primetiti zbog poprilicno nakaradne organizacije u glavnom meniju, ali tako radi. Trebali su da blago oznace ili osvetle izabrane aplikacije.

Nije da izmisljam toplu vodu, ali ove stvari su verovatno posledica prioriteta tableta i ostalih buducih platformi sto zele da podrzavaju. Mozda jos bolje odgovara Xbox One-u, ali to opet nista ne znaci za PC korisnike. (Nadovezivanje na ono tvoje G@W otkud je tako nesto dopusteno u Microsoftu)
 
Poslednja izmena:
Da se i ja slozim sa Kostom oko necega. Probao sam Pokki na Win8 pre nekih dva meseca. Moja preporuka je da ga zaobidjes. Sama aplikacija i nije toliko losa (mada mi ne treba) ali start meni zaista nije za preporuku.
 
Search koristim kada tražim nešto što ne znam gde je. Kod metro je problem što je sve nabacano bez reda i treba ti puno vremena da nađeš a search ima nezgodnu osobinu da ti prikaže ono što ne treba. Pogotovu ako ti treba administrator tools ili control panel. U klasičnom startu sve je to grupisano na jednom mestu i ako ne znaš kako se zove ali znaš šta tražiš lakše ćeš ga naći nego u metrou. I problem je što M$ stalno menja neke nazive pa se oni drugačije zovu. Ako je nekom lakše na search samo napred ali za ovih 13 g računarstva retko mi je kad trebao a i kad mi je trebao nije mi nalazio ono što mi je trebalo. Zato kažem da to što su dodali start + metro žali bože truda i 2+ gb instalacije 8.1 besplatni dodaci tipa StartIsBack su sa lakoćom rešavali taj problem. Trebalo je da daju mogućnost da ko želi ima klasičan start, a ko ne želi neka uživa brate u njiovom metrou......
iobit-ov program vraća klasičan start na 8.1 ja ga koristim.
 
Poslednja izmena:
Kalav search? Nema nista brze od quick launch. U njega ubacim 10-ak najcesce koriscenih allikacija, a klasican start meni koristim veoma retko.
Microsoft pokusava da nam bukvalno ugura metro ui iako velika vecina korisnika ne zeli ni da gleda ni da koristi. Ne razumem tu nasilnicku politiku prema korisnicima.
Ko moze neka pocne da trazi alternative. Vreme je da se odustane od Microsofta.
 
Nazad
Vrh Dno