Šta je novo?

GeForce GTX 780 Thread

Imam ovu grafiku .. znaci grafika je vrh .. Gtx titan na crysis 3 ima 44 fps .. ova ima 42 fps .. to je znaci 2 fps razlike ... Preporucujem je svimaa :)
 
nije za svakog pogotovo ako se igra na 1080p ili manjim rezolucjama
 
Jel ima neko sa ovom grafikom, a da koristi 3DS MAX? ili bilo sta drugo, maya, c4d, revit...
 
Zasto su bacene pare ?
 
verovatno zbog skoro istog broja frejmova na toj rezoluciji u odnosu na 770 koji ne opravdava vecu cenu za igranje na toj rezoluciji.
 
verovatno zbog skoro istog broja frejmova na toj rezoluciji u odnosu na 770 koji ne opravdava vecu cenu za igranje na toj rezoluciji.

Ko to kaze?Apsolutno netacno..Da GTX780 malo bolje skalira u vecoj rezoluciji tipa 2560x1600 to je tacno ali dominira i u svim ostalim rezolucijama.
Nema tu GTX770 sta da trazi osim ako su neke igre capovane tj ako je fps limitiran onda ce i GTX760 da ima priblizno slican fps .

@ Ljanmi

Sta da li je moguce?Prejaka karta za rezoluciju? :D
Da je malo skuplja to stoji ali je i dalje najjsnazniji model ne racunajuci Titan-a koji je ekskluziva sa ekskluzivnom cenom :)
 
Poslednja izmena:
Maaa, ja iz iskustva znam da ne postoji nesto sto se zove prejaka karta. Ok sad trenutno nema naslova koji ce da oznoje kartu i da naprave vecu razliku.
 
Crysis 3 prosto trazi GTX780+ za rezoluciju 1920x1080 i svega 2xAA, tako da ima GTX780 itekako svoju svrhu postojanja.
 
kriza 3 oznoji i titana :D za buducnost je uvek bolje imati jacu kartu ali cinjenica je da za rezoluciju 1080p 770 ima bolji odnos cena/performanse.
 
Pa pazi, posto nisam alergican na buku, malo sam modifikovao fan profile u EVGA Precision-u, tako da na npr 70c podize fans na 80% kako ne bi temperatura vise rasla. Inace u pitanju je referentni dizajn. Sto se tice default podesavanja za fan profile, tada temp bez problema zakuca na 85c koliko sam ja postavio kao temp limit, ali je fan speed daleko manji nego kod mojih manuelnih podesavanja.

Edit: Kada kazem zakuca na default fan profile-u, to mislim na letnji period kada je bilo bas vruce. :) Sada upravo gledam dok ovo pisem u idle 28c :D

Odoh da instaliram nove driver-e :)
 
Poslednja izmena:
Sa dignutim naponom na max 1.2v boost-uje na 1205MHz za GPU. Zavisi naravno od igre da li ce da drzi konstantno na toliko, posto nije problem sa temp jer ne prilazi granici od 85c koju sam ja postavio.

BTW nesto me zeza Crysis 2, negde sam procitao da mu ne odgovara kada se promeni power limit sa default vrednosti, pa puca. Kada je sve na default-u radi. Sve ostale igre rade na max oc...
 
Poslednja izmena:
Samo sto nije poletela u kucistu, FAN na 100%, lol.
 
Rezultati su fantasticni.
Zanimljivo je da cak i na def GTX780 Lightning u vecini slucajeva ima bolji min fps od 7990 !
Jedino se postavlja pitanje koliko je karta bucna na tih 100% fana tj na koliko obrataja se vrti fan !
 
Vrteo se na 100%, a to je daleko od tihog. Mislim Lightning... pa na 100% obrtaja ventilatora vise nema veze jel karta MSI ili ASUS ili Gigabyte.
 
Gledam sad, ima MSI gtx 780 Gaming za 60.000RSD (530EUR)? Lepo, lepo, jos taman kad 290/290x izadju, mozda budu i ok cene za koji mesec.
 
Poslednja izmena:
Samo sto nije poletela u kucistu, FAN na 100%, lol.

Totalno nebitno u celoj prici. Bitno je da moze.

Evo sta su rekli:

When we overclocked the MSI GTX 780 LIGHTNING we set the three fans to 100% and as you can see the temperature was a solid 63c. This temperature was cooler than the GALAXY GTX 780 HOF's temp of 75c with its fan at 100%. So at 100% fan speed the MSI GTX 780 LIGHTNING has a large temperature advantage.

Dakle, na 100% fans, temperatura je bila 63c, mogli su komotno da smanje broj obrtaja i time i buku.
A kod ovog mog GTX 770 Gaming-a, cak i na 100% buka nije toliko strasna, cuje se naravno, ali kao kod drugih karti koje sam imao, tako da kod GTX 780 Lighting situacija moze da bude samo bolja.
 
Zasto/kako bolja?
 
Pogledaj koliko je ulozeno u izradu GTX 780 Lighting karte:

http://www.hardocp.com/image.html?image=MTM3OTM4OTIzMFRDRzdScGIzRzNfMV8yNV9sLmpwZw==

Ipak je to premium klasa, zato kazem - ne verujem da hladjenje pa samim tim i buka mogu da budu losiji od jeftinijeg Gaming hladjenja.

Da se ja pitam, najjace karte nVidia-e i AMD-a bi trebalo da imaju ovakav dizajn, hladjenje i komponente (kao i kod Galaxy HOF karte) po default-u. Kad se vec placa 600+$ da znas da dobijas najbolje moguce.
 
Moja greska, permutovao sam taj GTX 780 Lightning sa onom GTX 770 Gaming/Lightning pricom :)
A to bas i nisu isti cooler-i :D

No, cisto da se nadovezem... vrlo lako moze i biti obrnuto, pa da se *svesno i namerno* ide na nesto bucnije hladjenje kako bi upravo ta GTX 780 Munja bila prava O/C zverina i tako se izdvojila od ostatka konkurencije ;)
A taj (tvoj) Gaming ima fan profil tako stelovan da gadja onih 80 stepeni sto Boost stavlja kao limit... te je stoga u startu jaaaako tih. Dok 770 Munja pak ima agresivniji, sa ciljem nize temperature i vecom marginom za O/C... a samim tim bucniji :smoke:
 
Pa da, upravo to sam i ja konstantovao ranije :)

Na Gaming-u moze opusteno profil da se zategne, karta i dalje nece da se cuje, ovako sam ja namestio:

Afterburner_custom fan profile.jpg
 
Aj' okaci i fabricki profil, cisto da uporedim(o) :)
 
Nazad
Vrh Dno