Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

To mozda za tebe nisu dobri bili stari extenderi, meni rade jos i oni prvi koje sam kupio, neku su od risima nabavljani i eto cetvrta godina kako rade bez greske, mislim da mi je samo jedan crko za sve ovo vreme i to mojom greskom......
PS
samo jedan extender imam sa molexom svi su sotali bez i nista nisam prepravljao...
 
Poslednja izmena:
Zato što koristiš stare karte koje imaju po dva konektora za napajanje.

Kod mene je 2/3 kartica sa starim extenderima bez moleksa i bez prepravki ali u konfiguraciji koju sam gore pomenuo.

Probaj da ih koristiš na 380X kartama, referentnim RX480 i sličnima, pa ih stavi jedno 6 komada. Javi jel izgorelo ko šibica.
 
Poslednja izmena:
Usb extender ne vuce iz slota, da vuce onaj usb kabal bi se samozapalio, vuce iz molex-a

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Za stare kartice to je sve ok ako vuku do 15-20w a masa njih toliko vuce sa slota... za extender i plocu je to OK, veci je problem ako se koriste dva napajanja gde nema smisla koristiti extender koji spaja +12v oba napajanja, sto generalno ne bi se smelo raditi

mene kod USB extendera vise smara to sto koriste dosta konektora i uvek se desi da se neki rig ne pali sa nekom karticom dok ponovo ne resetujes ceo extender, sto je verovatno vise osledica loseg kvaliteta kod kineza
 
Poslednja izmena:
Usb extender ne vuce iz slota, da vuce onaj usb kabal bi se samozapalio, vuce iz molex-a

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Naravno ali slot se ovoga puta nalazi na posebnoj kartici pa se na taj slot misli.

USB kabl služi samo za podatke, ne sadrži vodove za napajanje uopšte.

Za stare kartice to je sve ok ako vuku do 15-20w a masa njih toliko vuce sa slota... za extender i plocu je to OK, veci je problem ako se koriste dva napajanja gde nema smisla koristiti extender koji spaja +12v oba napajanja, sto generalno ne bi se smelo raditi

mene kod USB extendera vise smara to sto koriste dosta konektora i uvek se desi da se neki rig ne pali sa nekom karticom dok ponovo ne resetujes ceo extender, sto je verovatno vise osledica loseg kvaliteta kod kineza

Upravu si, USB konektori komplikuju povezivanje i same konekcije su indirektne i samim tim manje robusne.
 
Poslednja izmena:
Ja uvjek dajem prednost USB extenderima, jedan razlog ne moras se brinuti svaki ima molex za napajanje, druga stvar ovi sto su duzina kabla 50-60cm puno lakse razmaknuti karte, ljeti to puno znaci. Imam i obicni i sa i bez napojnog kabla ali preferiram USB zadnja 3 riga svi su na USB extenderima, to obicne vise i ne uzimam u razmatranje.

Ono sto me cudi kod USB extendera zamjenio sam USB3.0 kabal koji je dosao uz extender sa USB3.0 kablom od 1m i nece da prepozna kartu. Dva sam takva kabla probao od 1m i nece ne vidi karte ventilatori samo vrte na 100% cim vratim orginalni od 50cm sve normalno.
 
1. kvalitet USB 3.0 kabla, ako ne provedi struju za napjanje a ne provodi, genralno i na 1m bi trebalo da radi
 
Zato što koristiš stare karte koje imaju po dva konektora za napajanje. Kod mene je 2/3 kartica sa starim extenderima bez moleksa i bez prepravki ali u konfiguraciji koju sam gore pomenuo.

Probaj da ih koristiš na 380X kartama, referentnim RX480 i sličnima, pa ih stavi jedno 6 komada. Javi jel izgorelo ko šibica.


+1

Na par rigova imam matore extendere bez molexa, 1x>16x, sve to radi bez problema sa karticama 7950, 7970 i 280x. Napajanja su TT 1500W, V1000 i slicno, 4 kom po rigu...
 
Poslednja izmena:
1. kvalitet USB 3.0 kabla, ako ne provedi struju za napjanje a ne provodi, genralno i na 1m bi trebalo da radi

Problem je dužina, ne zaboravite da taj kabl predstavlja ekstenziju PCIe magistrale, dužina vodova igra presudnu ulogu.

Time što si vod produžio duplo, produžio si vreme propagacije signala dvostruko, a na frekvencijama reda gigaherca nisu ostavljene tako široke vremenske margine.
 
Poslednja izmena:
E vidis nisam to znao :d znaci zbog duzine kabla je ipak. Kablovi su stvarno novi stigli sa Ipon-a i cudno mi bilo sto ne rade. Imam od 50 i od 60cm oni svi rade bez problema.
 
Šta uzeti za kombinaciju sa 6 kartica?
1. ASrock H81 BTC Pro
2. ASrock H97 Anniversary

Bila je još i opcija BTC Pro H61, ali ta mi ploča sada nije dostupna (po povoljnoj cijeni).
 
H97 rade ok ove nove, ja sam licno uzimao sve B85-ce jer mi ne trebaju dodatne opcije chipset-a H97 a identicne su....
jedino sto je kvalitet/debljina PCB bas losa, nekako se lako savijaju ko palacinke :d

prevagnulo je to sto moze da ide 1x karta u slot i 5 na extenderu jer je na H81 BTC pro 16x slot uz 1x slot, mada cujem da je PCB kod BTC ploce kvalitetniji ali ga nisam licno uporedio
 
na h97 moras da imas jedan extender 16x-16x inace nece da prepozna kartu u pcie 16 slotu osim ako je ne ubodes u slot ... h 81 nemam nijednu ali sam sa h61 prezadovoljan, kod njih sve radi kako treba...
 
Ako koristis obicne extendere onda da, ali sa usb radi normalno sa 1x usb extenderom
 
ja ne koristim te USB extendere, ja sam old school boy ...
@ paradigma
nemam ni jednu 380x kartu ali imam rig sa 5x r9 380 u utorak stize i sesta koji radi vec 5-6 dana i za sada sve radi kako treba, svi su extenderi 1x-16x i svi su bez molexa...
 
Znaš kako kažu, možeš kako hoćeš ali nećeš dokle hoćeš. :d
 
Slazem se s' Paradigmom, u veoma opasnoj zoni si... Bolje to saniraj prije nego sto bude prekasno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja drzim moleks extendere vec tri godine na 7950 i 280x. Bez molexa se ne bi usudio ni u leru da rade.
 
To apsolutno radi bez problema... Ima tu raznih kombinacija, GB 7950 (bios undervolt), Sapphire 7970, 7950, 280X, Asus 280x - sve one imaju 2 (6+6, 6+8 ili 8+8) molexa za napajanje, tako da ne povlace nista preko extendera, jos pod debelim undervoltom, nema sta da ne radi :)
 
@goldi,
probao sam i ja drugi kabal od usb i ne rade kao da nisu isti konektori na kraju, imao sam usb extender od 1m i to radi bez problema tako da je do kabla verovatno
 
sta je bolje 280x 3gbddr5 gigabyte windforce3 ili 380x gigabyte g1 gaming 4gb ddr5 sta baca vise mh/s?
 
To apsolutno radi bez problema... Ima tu raznih kombinacija, GB 7950 (bios undervolt), Sapphire 7970, 7950, 280X, Asus 280x - sve one imaju 2 (6+6, 6+8 ili 8+8) molexa za napajanje, tako da ne povlace nista preko extendera, jos pod debelim undervoltom, nema sta da ne radi :)
Znam da, kada bi bio jos jedan moleks po karti onda bi ga ustekao. Sto je sigurno sigurno je :)
 
Žica jeste tanka ali u praksi gori pre atx konektor na ploči koliko sam uspeo da primetim. Da gori samo ekstender to bi bilo super. Ja sam ispratio dva prženja ploče na ovom forumu sa ekstenderima bez molexa, jedno je i od bojana na lbry samo bez preteranih detalja. U svakom slučaju što se mene tiče bolje ekstender sa napajanjem pre svega zbog čuvanja ploče a onda i grafika ukoliko ima dva napajanja.
 
Poslednja izmena:
Jeste meni izgorela jedna Gigabyte EP45 DS3R ploca ali ja za to ne krivim extendere, jer su ti isti ostali na grafikama samo sam promenio plocu a nije da nije bila stara, kupljena ovde na forumu polovna za 20e, sa jasnim znacima da je bila usipana nekim gustim sokom, jedva sam je oprao alkoholom , sa njom sam kopao i LTC sa 4X 7950, na 24 pincu se ne vide znakovi grejanja, drugu plocu za koju sam misleo da je crkla na kraju su ispali losi kablovi na napajanju a ploca i dalje radi i tera 5x380...

Pogledajte prilog 208798 Pogledajte prilog 208799
 
Ne krivim ni ja ekstendere već kažem da ukupna struja preko ploče može da bude prevelika kod ekstendera bez napajanja što opet zavisi od kartice i koliko će da povuče preko pcie kao i broja kartica na ploči. Zato BTC Pro ploče imaju dva molexa na samoj ploči. Ako budeš probao rx seriju javi kako to drži. Ista opasnosti po ploču postoji i kada bi se teoretski svih 6 karti zabolo direktno u ploču preko pcie.

Kod ekstendera sa napajanjem, ja evo priznajem takođe da mi je na LBRY izgorelo još par molex-sata konvertora i planiram da ih po risimovom savetu lepo zalemim direktno na ekstender.

U svakom slučaju, svako kuva svoju čorbu.
 
Poslednja izmena:
Zavisi i od toga koliko ko siluje svoje kartice. Meni za ove 4 godine rudarenja su crkle jedna GB 7950 (one inače vole da odu na onaj svet) i jedna 280x. Sve rade na max 900 MHz gpu I 1250 MHz mem. I undervolt, 1.04 V i manje. Naravno, single rail napajanja su topla preporuka.
 
Prije svega treba obratiti paznju kakve se karte kupuju, ovo sto je Paradigma naveo 100% se slazem karte koje imaju 2 konektora za napajanje radice one na svim vrstama extendera jer svu struju vuku preko ti konektora, medjutim karte tipa Rx 480 ja se ne bi usudio stavljat bez extendera sa molexom. Zamislite situaciju ubodes ti 6x Rx 480 na neku plocu a zna se da karte imaju 1x6pin i ostatak povlace sa ploce tj. extendera.... mislim da prije svega na izbor kartica treba obratiti paznju.
 
Zavisi i od toga koliko ko siluje svoje kartice. Meni za ove 4 godine rudarenja su crkle jedna GB 7950 (one inače vole da odu na onaj svet) i jedna 280x. Sve rade na max 900 MHz gpu I 1250 MHz mem. I undervolt, 1.04 V i manje. Naravno, single rail napajanja su topla preporuka.
Ja sam svoje vukao undervoltovane u vbe7 i na 1050 / 1500 i radilo sve ok. Stvar je da ako imas single ray, vise ulaza za struju na karticama i pritom undervolt i ne siliti kartice onda nema greske....radice.

Zato kazem dva napajanja, slabe karte cimanje sa ekstenderima, produzavanje ekstendera itd.je po meni sve hodanje po zici bez kisobrana.
 
Nazad
Vrh Dno