Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Koliko daje r9 380 msi na eth-u mh/s ?

Код мене (са ''overclock''-oм) дају 22 ~ 22.5 Mh/s
(Gaming верзије од 4 GB)

Читао сам по интернету да могу и више да дају, али нисам испробавао, код мене се и овако
превише греју, од 57 до 65 степени и то са собним вентилатором који дува у њих...
 
57 do 65 uopste nije strasna temperatura... naprotiv!
 
Kako mogu da budem siguran kako da proverim koliko stvarno daju kartice mh/s ?
 
Imam nedoumicu oko reklamacije, nisam sa ovim imao iskustva. Dosadašnje tri reklamirane kartice iz iste serije (570 8gb) su zamenili sličnima (msi armor, xfx, nitro+), sada za ovu četvrtu su mi javili da je zamena odobrena ali da nemaju takvu kartu pa da ja trebam da izaberem neku u tom cenovnom rangu i javim se ponovo. Ne razumem kako čitav lanac nema niiti jednu 570 8gb karticu ali dobro.
Šta znači u istom cenovnom rangu, koja je procedura? Kartica je plaćena 42000 pre godinu dana, sada su drugačije cene, da li mogu da doplatim za skuplju, recimo vegu? Ili da uzmem 580 8gb. Kakve su ove novije 590ke, nisam ni znao da to ima? Šta je najpametnije?
Da li su ti prilikom zamene izdali novu garanciju i racun ili su ti da li zapisnik da su ti zamenuli za novu karticu?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Zapisnik. Već par kartica sam menjao.
Meni su izdali Otpremnicu na kojoj pise da su za staru karticu izdali novu i nista vise.
Garancija se nastavlja od stare i ako nije isti brend.
E sad zvao sam zastitu za potrosace i oni su mi rekli da "najjaca" firma nepridrzava se zakona tj mozes im pljunuti pod prozor.
Neznam da li da idem u trzisnu inspekciju ?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
posle 6 meseci nemas vise pravo da trazis pare nazad, jedino ako nemaju da ti ponude adekvatnu zamenu, jedino sto mozes zakonski da ih cimas je za novu garanciju kada je u pitanju razlicit proizvod. ako su ti pismeno napisali da se zadrzava stara garancija onda mozes u inspekciju ali i tu je zakon skoro nedefinisan tj mesaju se modeli i proizvodjači ali opet jasno kaže da za nov proizvod ide nova garancija. Nek ti napisu na koji član zakona se pozivaju da ti ne daju novu garanciju.
 
Nov proizvod -> nova garancija. Cao zdravo.
 
ko ima sapphire rx470 8gb mining? Na kojem prosecno naponu vam rade? Nema sanse da ih ohladim, rade izmedju 0.89v i 0.95v kako koja, ventovi na 100%, temp u rudniku 35c i udaraju na 80c sve.. Zamena paste ne pomaze. Dok nitro+ sa pola venta kulira na 65c

Verovatno ti pokazuje napon koji podesiš a u realnosti je oko 1v, bar sam ja imao taj problem sa jednim rigom kada su bile mešane kartice i još 10kom na jednom ploči...ž
Svakako je poželjno da sve to rasturiš promeniš termalne trake, pastu i podmažeš ventilatore, posle toga kartice moraju da budu hladne....
 
Poslednja izmena:
Na 1v na ovim temperaturama, lagano može na 80 stepeni. I na nižim naponima ih nije lako ukrotiti kada je leto.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Karte rade ispod 1v 100% jer ove sto im pukne drajver pa se resetuju na 1v su mnogo toplije od ovih ostalih..
 
probaj neko aftermarket hladjenje na jednoj da vidis da nije i tebi heatpipe otisao
 
Ma kakva klima, mnogo troši. Samo da se napravi dobro strujanje vazduha.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Loša serija kartica, nema šta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kad kaze 35C u rudniku, misli se na sobnu temperaturu ili? Leti valjda klima da se ohladi rig.

Klima tu slabo pomaze, jedino promaja. Veliki ventilator koji izvlaci topao vazduh i naravno, obezbediti da dovoljna kolicina svezeg vazduha udje spolja
 
Klima se ne isplati, osim ako struja nije besplatna :).
Samo dobra ventilacija...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
klima se isplati ako imas jedan ili dva riga, i plus nisku struju, ako se ima vise rigova klima moze samo da radi u prazno i trosi struju badava, ohladiti nece.
 
ma kakva klima, to ne radi posao, klima ima snagu hladjenja 2kw a karte emituju 20kw toplote. Samo ventilacija. Nzm sta je, ne daj boze ostaje mi jednio da su stvarno heatpipeovi otisli. Nitro+ hladim bez problema sa po muke
 
Bila mi pri ruci i zab sam da probam.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kad kaze 35C u rudniku, misli se na sobnu temperaturu ili? Leti valjda klima da se ohladi rig.

Kakva klima, ne sirite nebuloze ili da pitam kako ja i kojom klimom u prostoriji od 6kvm da ohladim 26 X RX570???
Temperatura vazduha od 35C odrzavam automatskom ventilacijom koju sam sam projektovao i ugradio, bitno je stvoriti dovoljan protok vazduha...
 
to pricaju oni koji imaj 5 rigova i misle da znaju nesto, a kod vece kolicine SAMO promaja i nista vise i veci razmak izmedju kartica
 
to pricaju oni koji imaj 5 rigova i misle da znaju nesto, a kod vece kolicine SAMO promaja i nista vise i veci razmak izmedju kartica

Da, bitno je odrzati veliki razmak izmedju kartica da ne disu vruc vazduh jedna od druge, moja filozofija od pocetka se sama nametnula odnosno ja sam 5850-ice drzao na razmaku od 12cm, jer je u tom razmaku stoja ventilator od 12cm... Tako i danas iako vise nije potrebno stavljati ventilatore izmedju kartica i naravno samo veliki protok vazduha, promajom a ako je nema onda ventilacija...
 
Jedno pitanjce, ne razumem se puno u rudarenje a planiram uskoro da kupim nov PC za druge svrhe, ali da li se isplati i da li se moze kopati sa AMD Ruzen 9 3900x i jednom grafikom AMD Radeon RX 5700?
 
Jedno pitanjce, ne razumem se puno u rudarenje a planiram uskoro da kupim nov PC za druge svrhe, ali da li se isplati i da li se moze kopati sa AMD Ruzen 9 3900x i jednom grafikom AMD Radeon RX 5700?

moze da se kopa samo se isplativost jos uvek ne zna jer nije izasao update minera za rx5700 dok se za procesor ceka da monero predje na randomX algo(na jesen)pa tek tada se moze reci koja je ispativost
 
Nazad
Vrh Dno