Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Prenosim poruku.......
Zdravo kolege, pre tri dana desila kradja na jednoj mining lokaciji mog prijatelja gde je ukradeno vise stotina kartica (samo kartice ne celi rigovi). U pitanju su kartice rx 570 4GB i 8GB Sapphire Nitro Plus. Zamolio bih kolege majnere, ako budu kupovali kartice ili rigove sa pomenutim karticama u narednom periodu da mi javi serijske brojeve da mozemo da uporedimo. Vlasnik kartica je spreman bas lepo da casti za bilo kakav trag . Hvala
 
Ima li neko "mining" bios za rx580 gigabyte gaming 8g? Kupio juce nove, a ne mogu da nadjem dobar bios, ovako mi daju 28.8mh/s na 1150/2050 i trose oko 135w

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Poz, jesi probao sa Clay 15 straps ?
Ja sam uzeo neku Sapphire Pulse, sa straps super radi, na 30-31 bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Clay komande u bat
-rxboost 1 -strap 1
Ne moras ni da cackas bios... ima da radi odlicno
 
Ljudi, pomozite, ako mozete. Kupih spre mesec dana "AMD Radeon RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB GDDR6", a htedoh da je uposlim i pustim da malo kopa, ali nikako ne uspevam. Cudno mi je to sto imam 2 RIG-a sa po 6 kartica "rx 580 8 gb nitro +" i kopaju bez problema na "Nicehash-u", ali ova 57000 nikako sa glavnog racunara, a mislim da sam vecinu stvari probao. Probao sam "Win 7, 10" isto se desava, kao da puca drajver, resetuje racunar. ima li neko da kopa sa ovom kartom i ako ima da da neka podesavanja.
 
Poslednja izmena:
ubij afterburner, kontrolishi fan i klokove preko minera...konkretno koristim fenixa, strap mode, klokove tipa 1275/1800, 750mv i -tt 58c npr ... shljaka ful...
a sa AB resetuje random, posle 5 min, 30 min, izludeo sam dok nisam skontao.....
 
@demios
Koliko hesa pri kojoj potrosnji?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
~55,4mhash ~140-150w/kom.... 5 x safirke puljs 5700 non xt 740w ceo rig, xfx tripple dissipation 5700xt 780w (malo vishe troshe, ne znam zashto)
 
Koliko kostaju kod vas 5700? Kod nas u Cg ih nema ispod 450 eura.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
u nemackoj ima da se nadje za 350-360eu msi evoke gp, ja razmisljam o njima ako uspem da napravim neku kombinaciju, ova GP bi trebalo da nema problema sa hladjenjem kao prvi model koji su objavili...

@demios da li ih drzis na windowsu ili pod linuxom ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
jos par pitanja, da li si probao da se igras sa SoftPowerPlayTable i komandama u phoenix mineru -openclLocalWork, -openclGlobalMultiplier

mozda neki mod 5700 > 5700xt, da li i na ovoj seriji sapphire ima najbolje temperature ili je drugacija situacija?

hvala na odgovorima :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
igrao sam se samo sa onim setovanjima, mozda su to ta, mrzi me sad da guglam, koji dizhu hesh dosta, ali je broj inkorektova jezivo visok, pa sam to batalio.
nisam se igrao sa fleshovanjima, jer nema neke razlike xt/non xt... samo strap mode koji dizhe hesh za nekih bednih 3-4mhash.
 
Ja sam se malo igrao sa tim opcijama ali baca puno incorrect share-ova. Na stock biosu sam izvacio preko 56mhs ali je 50 incorrect. Bios mod mi je donio 3mhs vise tako da nije neko ubrzanje.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
~55,4mhash ~140-150w/kom.... 5 x safirke puljs 5700 non xt 740w ceo rig, xfx tripple dissipation 5700xt 780w (malo vishe troshe, ne znam zashto)

Ok, hvala. Pravio sam rigove sa 5700 Xt kad su se tek pojavile, ~52mhash, ali tada jos nije bilo custom timing-a (ako se dobro sjecam), pa rekoh da provjerim da li se sta promjenilo.
I dalje je polovan Polaris sampion u hashrate/price :/.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
da to su te opcije sa puno incorrect shareova rekoh mozda su nesto zakrpili ali nista za sada...

nisam pametan sta mi je ciniti, ispada najbolja kupovina 8gb rx570, ali se opet postavlja pitanje gde ce preci mining posle prelaska na eth 2.0(juce je bio launch testneta) i moguce da ce tu rx 5700 ipak biti u prednosti


ovaj SoftPowerPlayTable otkljucava dodatni OC memorije/core pa mozda ima mogucnosti i da se spusti malo potrosnja, po yt sam vidjao da spustaju potrosnju na 110w iz zida na 5700 oko 54-55 mhs
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jos jednom da proverim , jel gotovo kopanje sa 280x sa 3G, da dam deci da se igraju. Sve sto znam sam probao ali izgleda da je kraj
 
ako mislis na eth 3gb ne kopaju odavno
 
Mislim uopste ima li sta da se kopa sa 280x, ono sto je do skora islo je beam2 a ni toga sada nema
 
Otislo, sad ide u komsiluk
 
ubij afterburner, kontrolishi fan i klokove preko minera...konkretno koristim fenixa, strap mode, klokove tipa 1275/1800, 750mv i -tt 58c npr ... shljaka ful...
a sa AB resetuje random, posle 5 min, 30 min, izludeo sam dok nisam skontao.....

Napisah da kopam preko "Nicehash-a" i ne koristim AB, nego sam sve podesio preko "Radeon Software" drajvera za 580-tice i sve radi bez greske. Ima li neko resenje da podesim da radi na "Nicehash-u" i kako da podesim?

edit:

Ne znam da podesim majnere i jedino preko cega sam kopao je "Cudo i Nicehash", a i nemam vremena za proveravanja i istrazivanja. Cisto, ako neko ima neki predlog, molio bih da podeli to sa nama pocetnicima. Hvala unapred...

edit:

Pitanje je za "AMD Radeon RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB GDDR6" koja se nalazi u racunaru i hteo bih da je pustim povremeno da nesto radi, da ne zeva besposlena.
 
Poslednja izmena:
Kuio sam od lika iz igraionice 3 ASUS rog-strix 8GB gaming grafike. Nevjerovatan problem imaju.Naime,kada krenem da majnujem ..krenu sve preko 29 mh/s i polako ali sigurno pada mh/s svake minute po jedan manje i tako doguraju do10 mh/s skoro sve a jedna na nulu i majner zamrzne. Dali je neko imao slično iskustvo,da zna šta je problem i može lise rešiti i kako?
 
Instaliraj 19.9.2 ili 19.11.3 driver,patch-uj...resetuj...prebaci grafe u compute....dodaj u clay-u eres 1 opciju...i probaj
Ne moze da ne radi....juce i nocas...vratio u zivot preko 40 rigova...Samo je bitno da sve lepo uradis

Trenutno zauzece memorije na GPU koja kopa,A NE DAJE SLIKU,znaci slika ide sa integrisane....je 3917mb sto je vec prilicno mnogo...dosli smo do zida...koliko ce jos trajati videcemo...

Zasto baš te drajvere? Ti su baš eksplicitno od strane PhoenixMiner-a označeni kao ne baš dobri, jer se sa njima može kopati do dag epoch 365-366, a najbolji drajveri su navodno od 18.12.1.1 do 19.7.5 i od 19.12.2 to 20.8.1 sa njima treba da kopa do dag epoch 372-373. Ne znam šta se to razlikuje u drajverima i zašto je tako glupo, ali tako je navedeno.


ako ne promenis driver nece ti pomoci ni 8gb grafika u prvom slotu ;) phoenix miner je sve lepo objasnio u prvom postu. pagefile naravno podrazumeva se bar na vise od 20gb

Nema veze s drajverom, napisah da sam odavno koristio 18.6.1 samo je trebalo apdejtovati phoenix miner na poslednji. Ja sam imao neki stari 4.7c zato je izbacivao da nema memorije za dag.
 
Phoenix Miner 5.1c radi kako treba sa 20.7.2 drajverima (naravno slika na integrisanoj, čak i nije Win10 1909 nego neki prastari 1500 i nešto), dok starija verzija 5.0e nije htela, tako da probajte što Gadjan kaže sa najnovijim PM 5.1c.
 
Zasto baš te drajvere? Ti su baš eksplicitno od strane PhoenixMiner-a označeni kao ne baš dobri, jer se sa njima može kopati do dag epoch 365-366, a najbolji drajveri su navodno od 18.12.1.1 do 19.7.5 i od 19.12.2 to 20.8.1 sa njima treba da kopa do dag epoch 372-373. Ne znam šta se to razlikuje u drajverima i zašto je tako glupo, ali tako je navedeno.




Nema veze s drajverom, napisah da sam odavno koristio 18.6.1 samo je trebalo apdejtovati phoenix miner na poslednji. Ja sam imao neki stari 4.7c zato je izbacivao da nema memorije za dag.

Ako bude samo do drivera i nije toliko bitno,promenicu ga kad stigne 366 Epoha,bitno je da radi sada sve normalno danima vec,dok mnogo drugih kuka i prelazi na HiveOs,RaveOs,linux...itd
Mada ja ne verujem da ce stati sa ovim podesavanjima do epohe 374...e onda je stvarno GameOver ...za 4gb gpu
 
Nema veze s drajverom, napisah da sam odavno koristio 18.6.1 samo je trebalo apdejtovati phoenix miner na poslednji. Ja sam imao neki stari 4.7c zato je izbacivao da nema memorije za dag.

ko koristi blockchain drivere itekako ima veze jer novi phoenix ne radi sa tim driverom...
 
Zaboravih da kažem da i ja ne koristim taj noviji win 1909 što ste pominjali nego neki stari provereni enterprise 2016 ltsb 1607. Ne znam koje su prednosti kod 1909 ali mogu da probam ubuduće kad budem reinstalirao. Uvek mi bilo frka da menjam proverenu stvar, jer sa onim nikad nije bilo problema sa apdejtima ni bilo čime. Sad sam nedavno reinstalirao 4 komada jer hard diskovi crkavaju dobijaju bad sektore, smor živi, treba sat i po za jedan dok sve podesim.
Btw, koliko je vremenski tih 7 epoha razlike? Za to se sigurno ne isplati smarati sa linuksom u odnosu na win.

Inače phoenix baca osetno manje mh/s nego claymore sa rxboost, mada je neko pisao da nije u realnosti sporiji, po broju šerova.. nisam imao vremena nikad u to da se udubljujem i proveravam.
 
Poslednja izmena:
^ Beše oko 5 dana jedna epoha?! 30.000 blokova

Kod mene PM baca isto kao i Claymore.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno