Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

pa probaj samo u njega da ubacis jednu kartu pa ces videti dali radi, ja praktikujem kad instaliram drajver da bude samo jedna karta u racunaru pa onda ugasim racunar, ubacim ostale karte i pustim da ih onda drajver instalira....
 
Poslednja izmena:
Hm, da li ce win da vidi jednu kartu ako nije u prvom slotu?
Ovo je 1x slot.
 
Nekako sam uspio pokrenuti reaper razlika u odnosu na guiminer je dobrih 60kH/s ali ne znam koji je pravi hash ovaj prvi ili onaj na kraju
 
jel ovo 5850??

ja na njima sa cgminerom izvlacim 372Kh/s stabilno sa klokom 890/900 intenzitet 18
 
Poslednja izmena:
jeste 5850 je u pitanje ne mogu da pokrenem cgminer ja zato se mucim sa ovaj reaper inace u guimineru daje 310 na istom kloku ovde daje 377kH/s ako se racuna onaj prvi skor
 
Poslednja izmena:
Da, taj prvi se gleda. 377kh/s je ok cifra za ove vrucine.

Btw, mislim da su 5850 i 5870 Twin Frozerke najbolje i najisplativije za rudarenje. Poigrah se neki dan, 5850 opusteno dostize 410 kh/s uz razumne temperature, dok sam sa 5870 isao do 470 kh/s sa takodje ok temperaturama.

5850 = 410 kh/s, 150w ~ 80e
7850 = 370 kh/s, 140w ~140e

+sto seriji 5 skoro i ne pada cena, pa je gubitak sveden na minimum.

A serija 6 je za mining totalni promasaj, skro kao i serija 7. Da se mogu uzeti nove 5850, 5870 i 5970 sa 2-3 godine garancije, ovog momenta bi sve zamenuo za iste.
 
La.Prestige@na kom taktu dostizu tih 410kh/s meni je strah da je gazim vise treba da se dize napon a tad i vise se greje
 
Kod mene 5850 da bi radio sa preko 400Kh/s treba da ide na velike taktove preko 920 za GPU a to može samo preko x16 pci-e slota na ploči preko extendera nema šanse da pređe 840MHz za GPU (bez obzira koliki napon joj dao ili kakav extender stavio sa moleksom ili bez isto se ponaša), tako da je realno 350kh/s neki realni maksimum preko extendera.
 
Mislim da sam isao do 950 mhz sa 5850, a 5870 do 970 lagano.

Ali tebi su velike temperature, pa ne rizikuj vise. Ovo je bilo cisto testa radi, i osatao sam zaprepastem koliko su TF2 hladnjaci odlicni na 58xx. Jos sam stavio artic silver mx4 pastu.

Edit, mislim da imam nesto bolje rezultate na istim klokovima. kod mene je 5850 na 900 bacala 388 kh/s. Agresija 19, 13.2 drajveri, win 7 64 bit, a za thread concurrency nisam siguran, da li je 6500 ili nesto drugo...
 
@prestige
a odkud ti ovo da 7850 trosi 140W, jel to neko izmerio ili je to tvoja pretpostavka???
@ sasami
ova tvoja tvrdnja je 100% netacna, moje 5850-ice sve rade na extenderima 1X1 i sve stoje na 890 i to ne zato sto ne mogu dalje vec zato sto sam gledao da zaokruzim broj Kh/s a da se karte ne greju previse i da rade 100% stabilno bez podizanja napona i tako sam doso do ovih 890Mhz/s i 370Kh/s
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam isao do 950 mhz sa 5850, a 5870 do 970 lagano.

Ali tebi su velike temperature, pa ne rizikuj vise. Ovo je bilo cisto testa radi, i osatao sam zaprepastem koliko su TF2 hladnjaci odlicni na 58xx. Jos sam stavio artic silver mx4 pastu.

Edit, mislim da imam nesto bolje rezultate na istim klokovima. kod mene je 5850 na 900 bacala 388 kh/s. Agresija 19, 13.2 drajveri, win 7 64 bit, a za thread concurrency nisam siguran, da li je 6500 ili nesto drugo...
Nisu to nikako velike temperature za 5850 moze ona lagano da radi i na 90c nego nisam hteo vise da dizem napon inace ode ona i do 1000Mhz ali trosi ko luda i greje se mora turbina da se pojaci nad 60% a onda se cuje u drugu sobu nemogu da spavam tako :D
 
Poslednja izmena:
Aj da pitam i ovde za neki predlog, vidim da je življe ovde :)

Naime imam problem sa mojim kartama (sapphire 7950 otključane ako je bitno).
Konfiguracija je iz My Computer :)
Sve radi super kada su obe kartice na ploči, ali pošto hoću da napravim mali rig, hteo sam da se igram sa extenderima, uzeo sam da isprobam da li extender radi, utakao jednu karticu preko extendera u pci-e 16x na ploč i radi, kopa normalno. Ubodem je u drugi pci-e 8x slot, radi.
Pošto sam u fazi isprobavanja nemam gde da fiksiram karticu, pa uzmem tu istu koju sam testirao, ubodem je direkt u ploču i u drugi pci-e 8x slot ubodem preko extendera drugu karticu. Windows je ne vidi, kao ni guiminer.
Isprobam ponovo extender, reko da se nije oštetio, nije, radio normalno.
Isprobam u 1x slotove (samo mi je jedan dostupan dok je grafika u ploči), opet ne radi. Izvadim onu što je u 16x slotu, ovu drugu vratim na njeno mesto, 8x slot, i ovu prvu u 16x slot povežem preko extendera i radi.

Jel se nekom ovo dešavalo? Pitam pošto možda uzmem još 2 kartice pa njih ubodem da rade dodatno, ali me sad kopka da li će raditi uopšte :S
 
@Bojan.zex
To zavisi od extendera, kartice, ploče (mada sam isprobao 3 različite ploče, H61, Z68A i FM2 A55 i slično se ponaša), možda je potrebno da na ploči imam 8pin konektro za napajanje pored CPU-a ili ko već zna... i sa 350kh/s sam zadovoljan.

@_/Neo\_
Klasičan problem nedostatka PCI-E linija na ploči isti provlem sam imao sa MSI Z68A-G43 ploči koja ima 2x16 pci-e (od kojih je jedan ustvari x4) i 2x1 pci-e, kako kod pokušavao da namestim kartice bilo u slotovima, extenderima, u kombinaciji nisam mogao da nateram ploču da prepozna 4 kartice samo 3. Na kraju pročitam u uputstvu za ploču da nepodržava jedan pci-e slot zbog ograničenja čipseta :(. Lepo spakujem i pošaljem nazad kurirom u emmi, sada čekam da mi vrate pare.
 
Poslednja izmena:
Da, ali ja pokušavam sa 2 kartice, nisam još ništa uzeo dok ne isprobam sve prvo
 
Dve kartice će da rade u bilo kojoj varijanti, prilično sam siguran i tri, za 4 može da bude problematično.
 
Da li je neko pokusavao da kopa sa karticama koje bacaju artefakte ili ne daju sliku. Da li je to izvodljivo?
 
Pa zavisno u kom je stanju GPU memorija karta mora da je prakticno skorz ispravna, kontam da bi radila i da memorija malo zeza ali bi bacala HW greske pitanje u kom obimu (99% bi ionako crkla kad se zagreje) a ove sto ne bacaju sliku ili bas brljave nema sanse da rade
 
U oktobru izlaze kartice sa hawaii gpu-om pretpostavljam serija 8xxx. Zbog toga je amd od jutros spustio cene 7xxx kartica ukljucujuci i 7990. Moje pitanje je da li ce skoro da padnu cene i na nasem trzistu? Vidim da ih vec ima 7950 gigabyte za 220-240$ po ovim stranim sajtovima, to je manje od 200e.
 
Dobrodosao u srbiju ja sam kupio pre 5 godina zvucnike za 6900 din sada mogu naci na akcijama za 9999 dinara odoh malo u off.

Kod nas tesko da ce da pojeftine karte samo ce nove da budu papreno skupe kad se pojave.
 
Svaka nova kartica kad se pojavi bude malo skuplja od realne cene, ali svako pojavljivanje nove generacije je spustalo cenu starijim generacijama. Tako je bilo cak i sa 6xxx iako su bile losije od 5xxx. Bar za ovaj nas posao.
 
Pa kad su kod nas bile takve cene? Nemoj se zanositi. Najbolje sto ces videti je cenu u dolarima preslikanu u eure. Nece ispod ici skoro. Bice na oglasima za 200e i to je to.
 
Pa kad su kod nas bile takve cene? Nemoj se zanositi. Najbolje sto ces videti je cenu u dolarima preslikanu u eure. Nece ispod ici skoro. Bice na oglasima za 200e i to je to.

Za ovo si u pravu kad su u pitanju amd-e karte, ali kad je u pitanu nvidia onda je drugacije npr:
GTX760 vani kosta 250$ u Srbiji 226€, da je upitanju amd-e karta koja kosta 250$ u Srbiji bi kostala 250€ ili cak i vise to je iz nekog razloga tako.
 
cao drushtvo treba mi mali savet... ocu da uzmem USB Block Erupter za kopanje pa me zanima jel probao neko i kako se pokazalo......svaki savet je dobrodoshao. hvala
 
Daj jednu za 200e. Meni ide oglas vec neko vreme 'kupujem 7950 ili 7970' i svi nude po cenama iz radnji eventualno 5-10e dole. 7970 doduse ima povoljnih ponuda i to po ceni po kojima mi nude 7950 (oko 240-250e).
 
Imaces za 200e za mesec ili dva. Ja svoje nedam ni lud sad za te pare. Niko ti dzaba nece dati karte sve dok one mogu da zarade nesto. Ako ti se ne svidja ponuda, idi i kupi novu. Sta si se stisao za 10e.
 
Nisam se stiso za 10e kad sam postavio oglas nadao sam se bar za 200e, ali evo isplatilo se, nasao sam za 220e gigabyte sa garancijom jos 32 meseca. Sa obziorom da je nova oko 270e stiso sam ze za 50e. :D
 
Nazad
Vrh Dno