Šta je novo?

Logitech G400s / G500s / G700s

@mdm

To je odlicno ako nema vise acceleration. Prethodni model (kao i uopste mnogi drugi laserski misevi) je imao built-in acceleration, sto mnogima moze da smeta (ukoliko ne postoji mogucnost iskljucivanja u drajverima). Sto se tice report rate-a, moja preporuka je 500Hz. Za prethodni model, kao i razne druge miseve (koliko sam primetio), ljudi su velikom vecinom iznosili utiske da 500 daje stabilniji i bojli osecaj od 1000. Pri tome, razlika izmedju 1 i 2 ms tesko da bi se primetila. ;)



@HighONE

Da li postoji opcija enable/disable angle snapping u drajverima? Video sam negde da se spominje ta mogucnost za novu G seriju (po default-u je iskljuceno) i da valjda postoji za G500s (video na slici), pa me zanima da li to isto ima i za G400s? Nije mi trenutno neophodan novi mis (ovaj moj MX518 i dalje funkcionise bez problema), ali me ovaj novi G400s prosto mami na kupovinu. :D
 
Evo malo testa iz prve ruke. Dugogodisnji sam korisnik logitech miseva, ima sam MX1000, MX1100, Performance MX, Anywhere MX, i mnoge druge kojima se ne secam oznaka ... I odlucim se pre neki dan da uzmem Razer Ouroboros i G700s da vidim o cemu je tolika fama kod razera, a usput i da to uporedim sa Performance MX. Utisak je sledeci:

G700s VS PErformance MX - Dajem malu prednost G700s, iz prostog razloga sto je povrsina misa sa strana hrapava pa "manje" klizi - ali to je minorna prednost. 3 dugmeta koja dolaze pod kaziprst su isto dobro pozicionirana. Roler je isti na oba. Tezina je na strani Performance MX sto mi vise odgovara, takodje i oblik kod perfomance je za nijansu bolji.

G700s vs Razer - Mrtva trka. Svaki ima svoje prednosti, moj favorit je G700s iz veoma prostog razloga, veci je mis, dosta crvsci - a i tezi. Razer je nesto sto bi svaki geek pozeleo na svom stolu, a po meni, nicim ne opravdava cenu od 19000 din koliko kosta po prodavnicama.
Ono sto je na strani Razera je bez pogovora roler, koji je puno bolji. Izgled, za one koji vole nestandardno, baterija, i mogucnost podesavanja ugla naslona za ruku. G700s ima prednost izrade - u odnosu na razer deluje kao da je od betona, nista se ne klima, veci je mis, a meni to znaci zbog velicine sake. Isto tako ergonomski dizajn za desnu ruku je uvek bolji od simetrije za duzi rad.

I sta sam zakljucio iz svega ovoga? Realno gledano, ako trazite wireless misa - uzmite Performance MX, nece vas razocarati i radice po bilo kojoj podlozi, dok ova druga dva traze ozbiljnu podlogu da se izvuce maximum iz njih. Takodje rang cene od 70 vs 110 vs 150 eura, Performance mx je value for money. Ova druga dva spadaju u luksuz, i naravno kao i za svaki luksuz za 10% vise, treba dati 100% vise para
 
Poslednja izmena:
Kakav je G400s u odnosu na Steelseries Sensei RAW?
 
@mdm

To je odlicno ako nema vise acceleration. Prethodni model (kao i uopste mnogi drugi laserski misevi) je imao built-in acceleration, sto mnogima moze da smeta (ukoliko ne postoji mogucnost iskljucivanja u drajverima). Sto se tice report rate-a, moja preporuka je 500Hz. Za prethodni model, kao i razne druge miseve (koliko sam primetio), ljudi su velikom vecinom iznosili utiske da 500 daje stabilniji i bojli osecaj od 1000. Pri tome, razlika izmedju 1 i 2 ms tesko da bi se primetila. ;)



@HighONE

Da li postoji opcija enable/disable angle snapping u drajverima? Video sam negde da se spominje ta mogucnost za novu G seriju (po default-u je iskljuceno) i da valjda postoji za G500s (video na slici), pa me zanima da li to isto ima i za G400s? Nije mi trenutno neophodan novi mis (ovaj moj MX518 i dalje funkcionise bez problema), ali me ovaj novi G400s prosto mami na kupovinu. :D


Da, postoji.
2013-06-23-001956-logite.png
.
Senzori u novoj generaciji nemaju angle snapping - implementiran je preko drajvera. Miš je sad već neko vreme u upotrebi i mogu reći da mi je stvarno "legao".
 
Poslednja izmena:
Pokazao si mu setovanje za ubrzanje, trebao si ovu sliku ;)

Capture.PNG
 
Mesate miseve, prva slika je G400s (opticki, nema on board ram pa ne moze da menjas nista od setovanja a da ih pamti, angle snapping je off, jedino se menja dpi i polling rate ali to samo ako se instalira driver, bez drivera vraca se na default, ovaj acceleration/EPP je u stvari setovanje samog windows-a), druga slika je iz drivera G500s (laserski mis, ima on board ram te mozes da mu menjas firmware, polling rate, anglesnapping, dpi i da sve to zapamti tako da ti driver posle nije ni neophodan), e sad da li senzor na G500s ima built in accel kao na G500/G9x/G700 (posto je na G500s derivat adns 9500, valjda se zove adns 9800) to vec ne znam. Dakle ne mesajte accel samog senzora (sto odredjeni tipovi senzora imaju, i u pitanju je pozitivno ubrzanje, a postoji i negativno sto veliki broj senzora ima na svojim krajnjim dometima tracking-a) sa accel-om samog windows-a (EPP - enhanced pointer precision).
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam i mislio da je HighONE trebao pokazati ovu stranu svog miša jer on ima g400s, a iako je pravilno govorio o angle snapping-u, prikaozao je i obeležio nešto sasvim pogrešno - win ubrzanje (koje nema nekog smisla ni paliti kod ovakvih miševa).
A ja jesam govorio upravo o accel samog senzora. :)
Inače ima 9808.
 
U pravu ste - moja greška. Nema angle snappinga na G400s - ja u brzini grešim. Pošto G400s nema onboard RAM - nema ni ažuriranja firmware-a.
2013-06-23-210227-settin.png
 
Poslednja izmena:
Za firmware sam i znao, ali nisam da nema podešavanja vezano za angle snapping..
 
Hm izašao je novi firmware za G500S 84.9, i sada mogu reći da je ipak imao lag obzirom da je sada mnogo brži odziv i manje kašnjenje (ima ga i dalje jer moj LCD monitor ima svoj lag :p) što sam bio pripisivao samo monitoru. Ali kad sam proverio video snimkom, mogu reći da je lag ipak bio primetan...
Sada definitivno preporuka! :D
 
Ja uzeo G500s, velika promena nakon G1 i sličnih manjih miševa kojeg sam držao "fingertip grip"-om, a ovaj je malo velik za to a navikom ga hvatam isto :). Moraću preći na "claw grip", dok "palm grip" nikada nebi mogao, užasno neprecizno.

Ovde je inače pogrešno komentarisano, nova serija ima nove mehanizme, specificirane na duplo više klikova 20M! Ali samo će vreme pokazati jesu li to stvarno popravili. LINK

Inače jako sam zadovoljan, ima DPI i viška ali i pri 1000MHz-8200DPI ima odličan i stabilan tracking (podloga je Roccat sense). Naravno koristim ga na 3000DPI (zbog moje visoke rezolucije od 2560x1400 2000DPI je malo), sada da li na 500 ili 1000 da ga stavim nemam još pojma, te opcije ranije nisam imao :p, ali se vidi iz screen-a da je opterećenje mog CPU neznatno i tada (nemojte gledati crvenu liniju to je od samog hvatanja screen-a :D)...
Nisam uopšte primetio nikakav lag na koga se žale po netu, strelica mi normalno prati miša i ništa ne kasni... A na netu kažu da nema više ni ubrzanja u odnosu na prethodnu seriju, ali to ne mogu lično da potvrdim nisam probao prethodnu seriju.

Pogledajte prilog 116960

Ako mislis na onu diskusijicu sa prethodne strane komentarisane su non s verzije, na njima nije promenjeno, bar ne na 400.
 
Nisam shvatio šta nije promenjeno, misliš na lag ili šta?
I ne, nisam mislio na prethodnu diskusiju koju nisam ni čitao, ali jesam da ima bolje tastere od starije ne S serije i da su evo ispravili i lag sa novim FW nakon dovoljno kukanja korisnika...
 
Ne ne, mehanizam skrola koji je cesto pravio ljudima probleme, i mehanizam klika. Non S serije.
 
Za skrol nemam pojma to nisam ni pominjao, ali meni radi kako treba. A kao što sam rekao po specifikaciji mikroprekidači "treba duplo da traju" ali samo će vreme pokazati...
 
Uh, treba neko da me podstakne ili odvrati od kupovine G700S miša :) . Koristim G5 čitavih šest godina i dalje radi odlično i super mi leži u ruci. Razmišljam o kupovini bežičnog miša čisto radi estetskih razloga, tačnije zbog jednog kabla manje. Problem je u tome što su ovi jeftiniji modeli mali i neudobni, treba mi nešto ozbiljnije tako da težim ka G700s modelu. Nije baš jeftin, treba mi mišljenje od osoba koje ga poseduju da li vredi tog novca. Čitao sam testove i sve deluje super, ali mi je ipak potrebno mišljenje iz prve ruke :)
 
Poslednja izmena:
Razmisli jos jednom i o problemu duplog klika...
 
Da li garancija to pokriva? Ako posle nekog vremena krene da klikće dvaput umesto jednom, to je hardverski problem tako da bi u teoriji mogao da zamenim miš za novi?
 
Razmisli jos jednom i o problemu duplog klika...

Problem o kome pricas postojao je kod nekih serija G700....na G700s ovaj problem ne postoji.....Ja ga intenzivno koristim oko tri meseca i nemam nikakvih problema, a poznajem i nekoliko ljudi koji ga koriste prakticno od kada se pojavio i NIKO nema taj problem, da budem precizniji nemaju NIKAKVIH problema.....ukusi i potrebe su razliciti, ali sto se mene tice mis je fenomenalan, ergonomija vrhunska, odziv sjajan, nema razlike u wireless radu i radu na zici te je stoga apsolutno nebitno kolio traje baterija, jednostavno o tome ne mislis. Softver nudi niz mogucnosti za fino podesavanje kojim misa mozete prilagoditi prakticno svim zahtevima, od gamerskih do zahteva za precizan rad u mnogim aplikacijama.....a u ruci zaista deluje mocno i naprosto odise kvalitetom i preciznoscu izrade.......sa moje strane najtoplija preporuka
 
@Srle22 Problem nastaje od prilike nakon 7-9-12 meseci, zavisi koliko mnogo igras...
Nisam znao da su sredili taj problem, ali ako nisu onda je to zaista veliki problem...
Na kraju samo citam i prenosim ono sto drugi pricaju o Gx00 seriji.
Da li on ima usb/microusb kabal za punjenje i moze u isto vreme da radi dok se puni?
Koliko ima baterija u njemu i koje su?
Koliko izdrzi u radu ako se intezivno igra svaki dan po vise sati?
On nema univerzalni prijemnik pa mora samo za njega micro usb wifi dugme za konekciju?
Sta dodje u kutiji od opreme sa njim?

@Gizmo nije problem garancija, vec je problem ako se desava previse cesto odvec velikom broju korisnika, pa popravis jednom posle 1-1,5g pa mozda popravis (zamenis) mikro prekidace i drugi put pre isteka garancija (da li je 3g?) i sta ces nakon isteka garancije, placati majstore koliko vredi citav mis...?
Sramota je da takvih problema, neizdrzljivosti komponente na veliki broj klikova, ima mis placen ko da je od platine...
Da bi ustedili 2-3-5c($) napravili su njasre tesko i ljudi sad pljuju po proizvodima pa jos onim vrhunskim i to sa punim pravom...
 
Ja imam g700 8 meseci, dnevno se igra/cacka bar 5-6h i nikakav problem nemam sa duplim klikom. Jedini mis pored G5 koji bih kupio OPET bez ikakvog oklevanja...

Da li on ima usb/microusb kabal za punjenje i moze u isto vreme da radi dok se puni?
Ima micro i moze. Nisam primetio nikakvu razliku izmedju bezicne i zicne konekcije, takodje ne smeta mi ni kabl dok je prikljucen.

Koliko ima baterija u njemu i koje su?
Jedna AA "Eni Time" 2000 mAh. Moze da se ubaci ona Sanyo Black cini mi se, od 2500 mAh ako je nephodno.

Koliko izdrzi u radu ako se intezivno igra svaki dan po vise sati?
Zavisi od podesavanja, recimo od 6 do 24h - nisam skroz siguran posto ga ja utaknem cim bude jedna zelena crtica ili crvena prilikom provere.

On nema univerzalni prijemnik pa mora samo za njega micro usb wifi dugme za konekciju?
Dobijes uz njega onaj unifying od logitecha ako na to mislis, a na misu imas samo ON/OFF slajder.

Sta dodje u kutiji od opreme sa njim?
Mis, kabl, produzni kabl za risiver i risiver
 
Poslednja izmena:
On nema univerzalni prijemnik pa mora samo za njega micro usb wifi dugme za konekciju?
Dobijes uz njega onaj unifying od logitecha ako na to mislis, a na misu imas samo ON/OFF slajder.

Mislio sam da li tim jednim prijemnikom moze da povezu tastatura i mis ili taj mis mora sam na jedan prijemnik?
KO ima dve Logitech periferije,kao ja, misa i tastaturu, da li mogu oba uredjaja na jedan prijemnik ili mis zbog igrackih performansi mora sam na jedan a onda i tastatura na drugi.
Pitam jer procitah negde ovih dana da izgleda moraju svako na svoj prijemnik... pa da proverim, ako imas 2 Logitech uredjaja...
 
@djolenzi sad videh da ti imas G700 bez "S", taj ima jedinstveni prijemnik, mene zanima za G700S a koliko vidim on mora sam , znaci jos jedan kabal vise... ili da ga bocnem u monitor... hmmm
 
Sve sto je djolenzi rekao vazi i za G700s, osim recivera. Reciver nije unifying vec poseban samo za G700s i radi na 1000Hz. To je zato da ne bi doslo do eventualnih smetnji prilikom gaminga, dakle jos jedno osiguranje da ce sve perfektno funkcionisati i da nece biti laga. Ja to smatram dodatnim plusom za ovaj mis. Da, to znaci da mu treba poseban USB port samo za njega, ali mislim da to nije problem s obzirom da danasnje ploce imaju na pretek USB prikljucaka. Ja imam sasvim obicnu plocu, nizeg cenovnog ranga i na njoj ukupno 10 (deset) USB portova, sto na prednjoj sto na zadnjoj strani kucista. Savremenije i bolje ploce imaju znatno vise USB-ova, tako da tu zaista ne vidim nikakav problem. A sto se tice kvaliteta wireless veze stvari stoje ovako: Meni je racunar u jednoj sobi a TV u drugoj i povezani su preko HDMI kabla. Kada hocu da gledam neki film na TV-u odem sa misem u drugu sobu, prebacim sliku na TV i sa udaljenosti od oko 6 metara i kroz zid, sve funkcionise bez greske.
Inace slazem se sa tobom da je period potreban za ocenjivanje nekog misa bar jedno godinu dana intenzivne upotrebe, ali G700s je nov proizvod tako da niko nema previse dugo iskustvo sa njim. Dakle vreme ce pokazati pravi kvalitet. Ja sam izneo svoje licno iskustvo toliko koliko je i iskustva nekih prijatelja koje licno poznajem. Nisam nigde ni cuo ni procitao da se neko zali na rad dugmica na G700s. Rekoh, to je mana na nekim serijama G700 (samo na nekim) i to je kasnije otklonjeno i na G700 i na G700s. I jos nesto: apsolutno je nebitno koliko traje baterija jer ti je kabl uvek pri ruci i samo se prikopcas i nastavis da radis. Odlican osecaj da ne moras da mislis koliko ti jos vremena ostaje da nesmetano radis ili se igras.
 
Poslednja izmena:
Sa sajta Logitech ...

Length Of Use: One Month to a Year

Best Mouse Ever...for a bit!
November 15, 2013
I work with CS6, CAD or 3D modeling day in and day out, plus play all types of games in my down time. For me this has been a great all around mouse. The design and button placement work very well for my hand and preferences.
Around 9 months the Left Click started giving me a problem. I use it a lot but I don't abuse it. (i.e. bang it around.) I bought an MX518 in 2004 and beat it down in UT2k4 for years. I still have it on another computer in the house and it works just fine. I expected the same reliability from this one but it was not the case.
Still though, I like the design and layout enough that I am considering getting another one despite it's longevity.

http://gaming.logitech.com/en-us/product/g700s-rechargable-wireless-gaming-mouse

krastavac :(
 
Vrlo interesantno, zaista je ovo prvi takav komentar koji sam procitao za G700s. S obzirom da imam ovog misa mogu ovo prokomentarisati samo na sledeci nacin: Izgleda da je tacno da jos niko nije izmislio materijal otporan na budale......krastavac.
 
Pa dobro i ako je taj jedan otisao nije smak sveta, desava se krastavac. Ja sam uzeo Mx Performance i posle par dana skrol poceo da zeza, skrolujem na dole i posle nekog vremena krene da skroluje malo dole malo gore i tako se zapucava, pa sam ga vratio i sad cekam drugi da posalju... A posto slabo igram igrice ( par h nedeljno ) onda mi bzv da uzimam gaming misa mada koliko kontam i citam po netu izdrzljiviji su od MX Performance.
 
MX Performance izdrzava vec tri godine igranja (u proseku 6 sati dnevno). I koristi se jos po 6 sati minimum za kliktanje i gluposti
 
Poslednja izmena:
Ne treba generalizovati. Uglavnom je prvi batch problematican u 95% slucajeva nevezano za vrstu robe i to ispeglaju u sledecem. G700 je vec predugo na trzistu i ako ima uopste nov sanse da je iz prve, problematicne, serije su nikakve.

Takodje po nekim review-ovima g700 je jako los u wireless modu dok je u wire modu dobar za fpsove. Ja nikakvu razliku nisam primetio. Cak sam i svojevremeno cuo da je g5 problematican i ****** mis i koristio sam ga 4 godine bez ikakvih problema, klik kao i prvog dana, dok mu devojka nije presudila polivanjem koka-kole i od tad se ne koristi. Ne treba previse obracati paznju na price pogotovo kad postoji gomila pozitivnih kao i gomila negativnih komentara - sve se svodi na subjektivan osecaj i na (anti) marketing.
 
Poslednja izmena:
Nije tema ali posto je clan G porodice ... stigao G602 i posle 32min upotrebe :D.....fantastican .... posebno posle djubreta koje ne radi dobro Gigabyte M9 Ice (sram ih bilo sta napravise) .... Skrenuh sa Logitecha zbog levog klika ma MX Performance koji crkava tacno na godinu dana....tri MX-a i sva tri isti problem .... Nadam se da G602 nece izdati tako brzo
 
Nazad
Vrh Dno