Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ko je uzeo GMK87 savetujem vađenje PCB-a pri ugradnji tastera i pravljenje kontre sa druge strane pri ubacivanju, ima dosta ljudi koji se žale na nefunkcionalne tastere, pcb se previše ugiba pri ubacivanju pa se dešava da se iskrivi pin tastera a ponegde i da pukne vod na pcb-u.
Videh to i htedoh da prokomentarišem ali sam zaboravio, heh.
Sad stavljaju to i na GMK67, prva koju sam uzeo nije imala tu foliju, ova koja mi je sada stigla je ima...
 
Drugari, izvinjavam se ako pitanje nije za ovde (a verovatno nije) ali verujem da ovde ima najvise poznavalaca tastatura :)

Da li postoji nesto kao Apple Magic Keyboard ili Logitech MX keys, dakle slim tastature u standardnom TKL (80%) formatu. Dakle kao puna tastatura samo bez num dela jer puno koristim strelice i insert/delete/home/end.
 
@TEP3A

Slim tastature?



Šalu na stranu, OVO sam jedino našao, ne znam da l šalju kod nas.
 
Šrafovi su verovatno ispod te nalepnice. I sigurno ima žabice, za to ti treba onaj set za otvaranje mobilnih.
Ako su te gumene nogice nalepljene i ako mogu da se skinu, šrafovi su ispod. Tako je kod HP laptopa koji imam, šrafovi su ispod tih guma.
Samo da javim da sam resio onaj problem sa dva tastera koja nisu radila nakon zamene sviceva. Nema srafove ova Havit tastatura, sve je na zabice. Rastavio sam je sa licnom kartom :)
Samo su se konektori za ta dva tastera sa donje strane izgleda otkacili u toku menjanja sviceva i kapica, tj laganim pritiskom sam ih vratio do ploce i sve radi bez problema.
Hvala svima na pomoci, nije bilo strasno :)
 
Ima li smisla modovati same kapice, odnosno oblagati ih necim iznutra, tipa tanak sloj plastelina ili slicno, da bi bile kao 'punije' Jel se bavio neko time i kako moze uticati na zvuk?
 
@TEP3A

Slim tastature?



Šalu na stranu, OVO sam jedino našao, ne znam da l šalju kod nas.

I ja sam nasao nju, mada vidim po netu da ima prituzbi na kvalitet.

U obzir dolaze i mehanicke slim, mada nemam gde u Nisu to da probam.
Ove sam probao obe i tiho rade jer sam cesto u kanc a feedback prilikom kucanja mi se svidja, volim bas kratak hod tastera.
 
Ima li smisla modovati same kapice, odnosno oblagati ih necim iznutra, tipa tanak sloj plastelina ili slicno, da bi bile kao 'punije' Jel se bavio neko time i kako moze uticati na zvuk?
Zvuk potiče uglavnom od sviča a posle i kućišta, ne vidim kako bi ti to pomoglo. Mislim da može samo da odmogne. Ovde je neko na temi ranije pravio tako neke "radove", na kraju bože sačuvaj šta je ispalo.
 
Ima li smisla modovati same kapice, odnosno oblagati ih necim iznutra, tipa tanak sloj plastelina ili slicno, da bi bile kao 'punije' Jel se bavio neko time i kako moze uticati na zvuk?
ne bas, mislim da je waste of time. zato postoje kvalitetni keycaps od kvalietne abs plastike, tipa gmk, domikey i sl, ali i kostaju 100+ eur
 
IMG_8127.jpeg
 
Zvuk potiče uglavnom od sviča a posle i kućišta, ne vidim kako bi ti to pomoglo. Mislim da može samo da odmogne. Ovde je neko na temi ranije pravio tako neke "radove", na kraju bože sačuvaj šta je ispalo.

ne bas, mislim da je waste of time. zato postoje kvalitetni keycaps od kvalietne abs plastike, tipa gmk, domikey i sl, ali i kostaju 100+ eur
Jasno, hvala vam, ma bezveze mi palo na pamet da li je to nešto sto se radi :)

I dalje mi je neverovatno koliko utice na zvuk sama podloga ispod tastature, to je bukvalno najjednostavniji 'mod' a podosta delotvoran..
 
Stigao napokon Nuclear Data sa group buy-a, sad može da se sklopi Milkywhale 💚
 

Prilozi

  • 1706555183965.jpg
    1706555183965.jpg
    218.6 KB · Pregleda: 51
  • 1706555183972.jpg
    1706555183972.jpg
    324.2 KB · Pregleda: 45
  • 1706555183979.jpg
    1706555183979.jpg
    252.9 KB · Pregleda: 37
  • 1706555183995.jpg
    1706555183995.jpg
    188.7 KB · Pregleda: 46
to neki ktt switchevi?
 
Ako neko ima tester68:



Covek je namestio da ima punjivu bateriju. BTW da li samo meni iz nekog razloga na redditu ne izlaze postovi sa ovog subredita? Ne secam se da su me banovali, niti da sam ja nesto uradio da ih sakrijem. Doduse jako toksicna grupa ljudi :D
 
Šta znam, 4 Ikea Ladda baterije, 2 u tastaturi, 2 uvek pune i rotiraje po potrebi, nije da taststura troši ne znam koliko da se isplati ovo zezanje.
 
Zanimljiva je ta tester prica. Mnogo mi se generalno svidja kada uredjaji imaju baterije koje mogu lako i dostupno da se zamene.
Vidim da su nastavili CIY (ti sto su radili tester tastature) u slicnom fazonu na sledecim modelima, samo umesto regularne aa/aaa baterije koriste 2x BL5C za stare nokie.
Gotivan 3p.
 
Problem ješto Kinezi imaju daleko lakši pristup tim matorim baterijama, radije bih standardne AA kojih ima svuda...
Mada, i ne koristim wireless, ne smeta mi kabl na tastaturi.
 
Ima li smisla modovati same kapice, odnosno oblagati ih necim iznutra, tipa tanak sloj plastelina ili slicno, da bi bile kao 'punije' Jel se bavio neko time i kako moze uticati na zvuk?

Inace ovo definitivno sljaka, oblozio sam unutrasnjost ovih vecih kapica (shift, capslock, backspace..) sa izolir trakom, i definitivno 'popuni' zvuk, poslusajte razliku izmedju capslock (stock) i shift (modovan):
 

Prilozi

  • 78721025-ecf0-42e2-8584-c279be1feb68.mp4
    1.4 MB
I neke dobre prekidace :)
 
Ima jedna stvar koja mi se ne dopada - mali levi shift, a veliki caps lock taster. Kapiram da ću se navići, al dotad ću baš da promašujem. :D
 
Kako mislis, koliko vidim izgleda isto kao na svim tastaturama (shift duzi od capslock) :)
 
Moja je ovakva
v6iso1-1676879293518.jpg
 
Meni treba samo za kucanje, neću igrati igre na ovom računaru, tako da neće biti neki problem kad se naviknem.
 
Nazad
Vrh Dno