Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Kriminalno je koliki je slab izbor mehaničkih tastatura na našem tržištu. A i kad ima neka tarstarura to je obično 1-2 kom i odmah se proda. Tako mi je u G izmakla HyperX Alloy Origin Core. Na sajtu pisalo da je na stanju, ja poručio a posle stigao poziv da nije ni bila na stanju. Neozbiljno.

Da imam više petlje poručio bih iz inostrasntva ali ne smem da rizikujem toliku lovu a da nemam mogućnost reklamacije. Zato mora u domaćoj prodavnici.

Nego...

Da li neko može da mi objasni zašto je u svim našim prodavnicama Redragon Kumara K552 sa crvenim osvetljenjem skuplja od RGB verzije? Zar ne bi trebalo da je RGB verzija skuplja?
 
Da imam više petlje poručio bih iz inostrasntva ali ne smem da rizikujem toliku lovu a da nemam mogućnost reklamacije. Zato mora u domaćoj prodavnici.

Ti najnormalnije možeš da reklamiraš robu kupljenu preko. Mislim da sam više stvari kupio online i preko, nego u prodavnicu, a pošto je online prodavnicama promet mnogo veći, nemaju crni i sivi lager i sl, njima bude manje cimanje da ti uvaže reklamaciju.
Ono što tebe treba da brine je porez i carina, ali kad jednom to ukalkulišeš u cenu, miran si. Ako nešto reklamiraš, pa salješ vani, imaš papir sa prvog carinjenja, pa te ne mogu opet vinari za istu stvar. Jedino je to natezanje sa carinom prava prepreka.

Da li neko može da mi objasni zašto je u svim našim prodavnicama Redragon Kumara K552 sa crvenim osvetljenjem skuplja od RGB verzije? Zar ne bi trebalo da je RGB verzija skuplja?

Možda im se razlikuje dobavljač i ulazna cena.
Možda ljudi ne znaju da se RGB verzija može namestiti da ne bude šarena, pa idi primarno na jednobojnu, što povećava tražnju, pa samim tim i cenu.
 
Ma znam ja da je moguće. Al preveliko cimanje i potencijalno mnogo veći troškovi oko poštarina i carine. Kad se sve stavi na papir, meni nije vredno. Kapiram da drugima jeste i to je sasvim OK.
Meni je totalno čudno da npr. niko u zemlji ne uveze Corsair. A kladim se da neko uveze i Ducky ili Anne tastature da bi i to imalo kupce. No ajde, šta je tu je.
 
Poslednja izmena:
Bilo koji uvoz povlači količinu. Naše tržište je "mrtvo", nema para i nema dovoljno kupaca i to se odnosi na sve vrste robe ne samo na računarsku opremu.
 
Uzeo bih i ovu Kumaru da nema ove mrtve plave prekidače. Ono bre zvoni i cakće kao nenormalno. Kakva su inače iskustva sa njom?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni se mnogo sviđa Kumara RGB u beloj varijanti ali je nigde nema na lageru niti iko zna kada će je opet biti (ako ikada i bude). Ima samo da se kupi bela Kumara sa crvenim pozadinskim osvetljenjem ali to mi se ne sviđa.
 
To sam i ja tražio ali nema nigde.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
@hsv.stoned

Kako i gde nabaviti ovu Anne Pro 2 rgb belu? Ovo bi meni leglo ko budali samar.

Ne znam.. Taj klip sam postavio cisto da se cuje neki osnovni zvucni demo Kailh prekidaca.

Uzeo bih i ovu Kumaru da nema ove mrtve plave prekidače. Ono bre zvoni i cakće kao nenormalno.

Da, plavi prekidaci su bas bucni, posebno Outemu. Kailh white zvuce malo tise.
A Redragon kao brend.. nisam bas siguran da to moze da traje godinama, bilo je i ove na benchu zalbi na te tastature posle 2-3 godine upotrebe. Jeftine Redragon su uglavnom bucne, imaju te neke decje, neozbiljne detalje, jedino mi je ona K596 Vishnu zanimljiva jer ima crvene prekidace, macro i media tastere i moze da radi u wireless modu, samo sto je TKL (nije velika mana) ali sumnjam da bi trajala duze od 2-3 godine. Na kraju, jos uvek ne moze da se kupi u srb, nema je ni na KP.

Od iole kvalitetnijih tastatura sa Cherry prekidacima, povremeno se pojave Cougar Puri i Puri TKL, u domacim prodavnicama i na KP. Trebalo bi da su kvalitetnije od Redragon i slicnih niskobudzetnih sljastecih, sa Outemu prekidacima (ovo je mozda i posledica jeftine, suve plastike tastera koji se najcesce nalaze na jeftinim tastaturama sa Outemu prekidacima).
Imaju (samo) belo osvetljenje (preset + custom) + cover za zastitu od prasine, vlage, kada se ne koristi ili kada se prenosi.
https://www.tweaktown.com/reviews/8444/cougar-puri-tkl-mechanical-gaming-keyboard-review/index7.html



Sad vidim da su se pojavile i Puri/Puri TKL u RGB verziji ali ih jos nema na nasem trzistu.
https://cougargaming.com/products/keyboards/puri-rgb/
https://cougargaming.com/products/keyboards/puri-tkl-rgb/
 
Poslednja izmena:
Redragon Kumara ima promenljive svičeve, što je plus.
A da su plavi outemu bučni, jesu. Ali sve jeftinije mehaničke tastature furaju plave svičeve. Jako je teško naći jeftino a da nije plavo.
Ova TKL RGB deluje interesantno, ali ne bih je nikad uzeo samo zbog toga što svetli taj Cougar logo. Šta su mislili kad su i tu ugradili RBG, pojma nemam.

Nadam se da će uvoznici malo obnoviti ponudu sad kad je prošlo ovo vanredno stanje.
 
Poslednja izmena:
Plavi jesu bucni ali je osecaj kucanja nenad*mjau**mjau**mjau**mjau*v. U fioci mi sedi hyperx alloy elite sa crvenim cherry koja je prezivela kupanje coca colom, dok je na oba PCa Bloody B810R sa plavim optickim switchevima i to su verovatno najbolje investicije od po 50e u racunar... ako ne racunam SSD. Hyperx ne moze da joj pridje ni po responzivnosti (online gaming) ni po osecaju kucanja, a ni po RGBu. Mana je sto nema volume wheel i wrist rest, ali za 50e je bila steal.

Ima li jos neko na nasem trzistu opticke prekidace, a da nije razer ili bloody?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od jeftinih Thor 300 TKL ima crvene sviceve, a ova TKL Puri sa belim osvetljenjem mi se bas dopada.
 
Poslednja izmena:
Ispadne mi danas tastatura iz ruke dok sam brisao prašinu sa stola, nezgodno zvekne u ivicu i odlomi F10 taster, potpuno pukne nosač i ostane zaglavljen u kapici. Nagrdih ovako lepu i novu tastaturu, a sve sam je mazio i pazio otkako je imam. Šteta je čisto kozmetička, pošto se radi o praktično nekorišćenom tasteru, Dobro, bar će služiti kao podsećanje zašto nikad ne trošim velike pare na stvari koje se arče i mogu da padnu, kao i da se za mrtve stvari ne treba vezivati. Razmišljam da probam da ga zalepim da se šteta ne vidi, ali kako je puklo, vrlo teško, površina je mala i neravna, lomilo bi se na najmanji kontakt.
 
Redragon Kumara ima promenljive svičeve, što je plus.

Nažalost, 99% tih jeftinih tastatura sa izmenljivim Outemu switchevima primaju samo druge Outemu prekidače, a oni baš i nisu nešto posebno.
Ok, Outemu ICE nisu loši ali ima gomile boljih.
Uglavnom, nemaš neki izbor čak i da promeniš switcheve jer su rupice za pinove prekidača uže i ne možeš da ubodeš non-Outemu, osim ako im ne turpijaš pinove da ih stanjiš, ali ko će da se mlati s tim...
 
Znam, al opet, za tu cenovnu klasu je OK. Po meni. Nije loše ni promeniti O. Blue u O. Red, npr.
Redragon tastature su ipak niža klasa i služe za početnike u svet mehaničkih tastatura.
A i bilo bi malo ludo da na tako jeftinu tastaturu može da se uglave Holy Panda ili C3 Tangerine svičevi koji koštaju ko bubreg.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]7nazv3HWTFs[/YOUTUBE]

DRACONIC K530


Nadam se da će ova tastatura biti dostupna kod nas. Ljudi ipak ovde uvoze Redragon marku.
 
Poslednja izmena:
Redragon tastature su smece, posle nekog vremena krenu da se kvare i nema im pomoci.. Takozvani 'key chatter' gde vise puta registruje pritisak tastera, Za izbegavati u sirokom luku.
 
To pričaš iz ličnog iskustva ili?

Evo klinac urniše K552 već duže vreme, ništa joj nije :) Takođe drugar njegov isto neku Redragon ali ne znam oznaku.
 
Ja već dva meseca gledam tastature (i nadam se da ću u skorije vreme konačno uzeti neku) i primetio sam da bukvalno ni jedan proizvođač nije imun na chatter. Čak ni Razer, Cooler Master i Corsair nisu imuni. A koštaju prilično više od Redragon-a. Koliko sam primetio, Redragon je u ranijim serijama koristio svičeve koji su bili slabijeg kvaliteta, navodno su sada sa Outemu na boljem glasu. Al ponavljam, nema marke koju sam gledao da ne može da se nađe slučaj gde se neko ne žali na greške. Tako da je sve to manji ili veći rizik.
 
Poslednja izmena:
Problem je stednja materijala za nove tastature i tastere, generalno. Kako kod tastatura, tako i kod miseva. Materijali su legure, mesavina metala podloznih tamnjenju i brzoj potrosnji. Stariji tasteri su mnogo kvalitetniji i cesto nadzive uredjaje. Tako da, ili kupovati stare uredjaje, ili kupovati na godinu-dve neke jeftinije varijante, ili skuplje, zavisi.
 
Primetio sam da je i CM poceo da stedi na svicevima,cak i najskuplje tastature nemaju vise Cherry MX vec neke kineske.

Inace po meni nema bolje tastature od HyperX-a...vredi platiti vise.Evo mene sluzi vec dve godine bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Na Redragonu je sve dobro, samo su switchevi (najbitniji deo) losi. Dzabe onda top izrada i double shot pbs keycaps za 50e.

Sad su i poskupele, ima ih u rangu, a i skupljih, od npr HyperX tastatura koje su mnogo kvalitetnije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, nema sanse da bih sada kupio Redragon pored samo malo skupljih a kvalitetnijih HyperX, Cougar ili Patriot Viper tastatura.
 
Pozz svima. Već neko vreme se razmišljam da napokon uzmem neku mehaničku tastaturu jer ova moja trenutno polako počela da se kvari...

Upoređivao sam Outemu, Gateron i Cherry i naravno Cherry je najbolji ali ujedno i najskuplji , tkd sam odlučio da idem na Outemu Brown... Brown jer ne volim baš da bude glasna kao Blue switchevi što jesu, već nešto između, a to Brown jeste (valjda)

Sve u svemu, razmišljam se između sledeće tri...

Redragon Devarajas K556
Cooler Master CK550
Cooler Master CK350


Sve tri su između 7000 i 10000 u ceni, pa ne znam koja je bolja, koja se više isplati i koja je ipak najkvalitetnija ?
 
Poslednja izmena:
Razmisli i o Cougar Puri.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
@ukLz

Brown nije nesto izmedju - brown su najtisi switchevi. Po meni ne vredi uzimati, imam utisak da uopste ne kucam na mehanickoj.

Cherry MX Red je mozda nesto sto bi ti bilo zanimljivo, imas u tom budzetu HyperX Alloy Fps Pro sa njima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@ukLz

Brown nije nesto izmedju - brown su najtisi switchevi. Po meni ne vredi uzimati, imam utisak da uopste ne kucam na mehanickoj.

Cherry MX Red je mozda nesto sto bi ti bilo zanimljivo, imas u tom budzetu HyperX Alloy Fps Pro sa njima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Joj, kako braon da budu najtiši, pa onda još preporučiš crvene.
Crveni su po svoj logici većini ljudi najdalje od utiska kucanja na mehaničkoj, jer niti imaju zvučni efekat, niti taktilnu povratnu informaciju.

Braon jesu između plavih i crvenih, jer imaju taj taktilni momenat i kao neko ko ih trenutno intenzivno koristi, mogu ih srdačno preporučiti kao dobar izbor za prve korisnike.
 
Brown su bolji za kucanje od Red, bar meni. Ko je u mogućnosti, kao i za ostalo, treba da proba. edit: @-V-O-Y-A-G-E-R- objasnio, slažem se skroz.

Inače, ova nova Logitech TKL deluje baaaš dobro, ali je preskupa.
 
Poslednja izmena:
Joj, kako braon da budu najtiši, pa onda još preporučiš crvene.
Crveni su po svoj logici većini ljudi najdalje od utiska kucanja na mehaničkoj, jer niti imaju zvučni efekat, niti taktilnu povratnu informaciju.

Braon jesu između plavih i crvenih, jer imaju taj taktilni momenat i kao neko ko ih trenutno intenzivno koristi, mogu ih srdačno preporučiti kao dobar izbor za prve korisnike.

Da, zvuci kao da je pomesao crvene i braon prekidace :)

@ppredrag

Kupujes Puri ili si nasao neku bolju na nasem trzistu?
 
Nazad
Vrh Dno