Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ima neko bolju ideju osim skrill-a posto su liberty reserve smrvili, a skrill uzima 12% fee za transakcije, dok je liberty uzimao 2% ?
 
Smanjili su (skrill) na 5%.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kul ... hvala za info :)
 
A kako ide za skrill? 5% uzme btc-e, zanima me koliko jos uzme skrill i koliko banke?

Tj koliko kosta taj put btc-e - skrill - intesa sada?
 
Prebacivao je drug sa skrilla na intesu (nisu u pitanju bili btc/ltc) i na nekih 560 usd uradili su konverziju na 415~420eura, gde su odbili svoju proviziju za konverziju od nekih 15~20eura, i onda dok je leglo na racun to je spalo na 400tak eura.
E sad generalno to nema veze sa btc, ali cisto informativno :)
 
Jel moze neko da mi objasni ili ovde ili na PP onako detaljno sta mi je potrebno da bih podigao pare mtgox ili bitstamp znaci koji racun koji nalog.... :crash::D
Hvala
 
Potrebno ti je:

1. Važeća lična karta.
2. Odeš u bilo koju banku i otvoriš devizni račun. (ne košta ništa u većini ako ne u svim bankama)
3. Pitaš u banci za SWIFT i IBAN.
4. Te podatke, sa svojim podacima ukucaš na MtGox-u.
5. Sačekaš da oni potvrde da su ti podaci tačni. (može da traje nekoliko dana)
6. Pošalješ novac na taj račun koji ti je MtGox verifikovao.

Ako ti je ovo komplikovano bolje odustani odmah od slanja novca jer u suprotnom možeš da ostaneš bez istog. :)
 
Vrsi li bitstamp neku proveru racuna, stavih da podignem neku sumu
 
Vrsi li bitstamp neku proveru racuna, stavih da podignem neku sumu

Ne vrse nikakvu proveru, al ako dodje do greske obaveste te da ne mogu da posalju novac i status je "Failed" Ja sam jednom izostavio jednu cifru iz broja racuna pa su me obavestili tek kada sam probao da povucem novac. Mt.Gox s druge strane, proverava prvo racun.
 
Da, jos mi nije stigla uplata sad sam proverio u banci
 
Neko je vec rekao da je dobio odgovor da je 3 nedelje trenutno. To nije dobro uopste posto ce se zastoj samo povecavati.
 
Pa nije to zastoj nego ne isplacuju nikom :)
Ako je pre 2 nedelje bilo 3 dana a sad je tri nedelje znaci da nikom ne isplacuju nista.
EDIT: Ja cak mislim da je BTC na mtgoxu jaci za 2 ili 3% od bitstampa bas zato sto ljudi sa kesom kupuju BTC i beze na neki servis gde se lakse povlaci lova. Ne znam kako je bila ranije razlika bitstamp/mtgox ?
 
Poslednja izmena:
pa nadamo se da se nece povecavati, valda ce i oni naci nacina za isplatu, a ne da se pogorsa
 
Uvek je na stampu bila manja cena.
Ako je mtgox sada udario u limit za povlacenje eura ocekujte da se razvlaci sve vise.
Ja sam probao sinoc sa stampa preko SEPA ali cena mi je u startu 5e niza po btc-u. Na kraju ce da mi ispadne isto dal sam povlacio na devizni ili preko SEPA ali ce makar ici daleko brze sto je najbitnije.
 
Ako su stvarno morali da plate veliku odstetu Amerima ne cudi trenutni problem sa likvidnoscu. Kako god, ne brinem se ja za njih. Provizije koje uzmu za konvertovanje su sigurno astronomske. Zato verujem da im se zuri i da uvedu LTC, kako bi se povecao obim trgovine, a time i ukupna provizija. Na BTC-E se silne pare obrnu u trgovini alternativnim valutama.
 
I ja sam odlucio da cekam LTC na Gox-u samo neznam koju razmeru da ocekujem ka BTC nekih 0.04 mozda za LTC
 
To niko ne moze znati. Ja imam nesto malo sto cuvam za Mtgox da prodam ali videcemo kad i po kojoj ceni.
 
Mislim da grešite u analizi. Zbog gašenja servisa preko kojih su išle transakcije u fiat valutama (Liberty Reserve, Dwolla, OKPAY...) došli su u situaciju da mnogo više transakcija treba preusmeriti u wire transfere. Ti transferi imaju ograničenja i potpisuju se ugovori u kojima se definišu ograničenja o volumenu transakcija. Mtgox će morati sa bankama preko kojih rešava wire transfere da redefiniše ugovore. LTC bi samo dodatno zakomplikovao sistem koji se još uvek bori sa elementarnim stvarima (stabilnost, raspoloživost, skalabilnost...). Nova platforma koja bi trebala da otkloni postojeće nedostatke se još uvek razvija i ne očekujte je pre kraja juna.
 
Poslednja izmena:
To niko ne moze znati. Ja imam nesto malo sto cuvam za Mtgox da prodam ali videcemo kad i po kojoj ceni.
Ako proradi zakon spojenih sudova bez uspricavanja novih dolara u mtgox cena u globalu po zakonima fizike treba da ide dole.
A pogle ovu tabelu:
mtgbits.jpg

Pre mesec dana dok je sve bilo ok na mtgoxu bitstamp je imao skoro 10x manji obim od mtgoxa.
A od kada su poceli ovi problemi sa dwolla, liberti i isplatom na mtgox-u bitstamp je dosao je na 5x manji obim tj drzi 20% trzista.
Ovi ako u najskorije vreme ne urade nesto po pitanju isplata moze nam se desiti da razlika izmedju bitstampa i mtgoxa bude i preko 10% u ceni jer ce svi koji imaju dolare na mtgoxu gledati da kupe BTC i presele se negde gde mogu izvuci svoje pare. A ameri kako su krenuli da gase pitanje je vremena kada ce iseci i mtgox tj zabraniti njihovim gradjanima da trguju na njemu kao sto su im zabranili online kladjenje.
Ja sam svoje sve sklonio a verovatno nisam jedini.
 
Ok. Sad kako kasne isplate na gox-u jos vise ce ljudi preci na stamp i to je logicno. Isto i ja radim. 10% je prevelika razlika, nema sanse da bude toliko. Mozda eventualno u nekom trenutku ali to bi jako kratko trajalo. Uzasno kratko.
 
Ako proradi zakon spojenih sudova bez uspricavanja novih dolara u mtgox cena u globalu po zakonima fizike treba da ide dole.

Nema razloga da cena ide dole jer se jednako usporeno odvijaju i depoziti i isplate pa nema neravnoteže koju pominješ ali je sigurno da će se se tražiti alternative što će obim trgovine na mtgoxu smanjiti.
 
Poslednja izmena:
Ajoooj kakav tekst... Pa i korisnici Youtube-a su obavljali razne kriminalne radnje pa niko ne zatvara YT.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno