Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prati li neko DCR?
Ušao sam na ~16. Na koliko bih ga mogao čekati?
Deluje da su ga probudili iz mrtvih.
 
Volume mu je prilično skočio. Videćemo da li je samo pump & dump u pitanju.
 
Prati li neko DCR?
Ušao sam na ~16. Na koliko bih ga mogao čekati?
Deluje da su ga probudili iz mrtvih.
Pratim ja jer sam ga nekada i kopao kada se dualmine-ovao ETH. Od svih novcica koje pratim on najcesce radi pump&dump. I to zna lepo sa skoci ali se ubrzo vrati na isto.
 
MicroStrategy kupio nove kolicine bitcoina za 615 miliona dolara oko 15 000 bitcoina po prosecnoj ceni 42100 dolara



MicroStrategy je najveci hodler sa 189 000 bitcoina iza njega je jos jedna americka firma Marathon Digital Holdings sa 13 500 bitcoina i tesla Elona Muska sa 9700 bitcoina

Od drzava najvise ima Ukraina i SAD ,San Salvador ima oko 2300 bitcoina

 
MicroStrategy kupio nove kolicine bitcoina za 615 miliona dolara oko 15 000 bitcoina po prosecnoj ceni 42100 dolara



MicroStrategy je najveci hodler sa 189 000 bitcoina iza njega je jos jedna americka firma Marathon Digital Holdings sa 13 500 bitcoina i tesla Elona Muska sa 9700 bitcoina

Od drzava najvise ima Ukraina i SAD ,San Salvador ima oko 2300 bitcoina

Još malo pa 1% ukupne količine u opticaju, a opet bez mogućnosti da ikako utiču na pravila protokola.
 
Eh da je tako lako. Mozda bas "oni" i hoce da to pomislis i na kraju uzmu masne pare bas od tebe/nas. Sto vise idemo gore, rizicnije je kupovati. Ja sada nista ne bih kupovao i necu dok i ako ne bude neke vece korekcije. Ako je ne bude ostace mi veca kolicina USDT-a, do daljnjeg, sto mi se bas i ne svidja ali izbora bez. Kupovati nesto cisto da kupim ne dolazi u obzir.

Nego gde nam je morbius? Banovan ili apokalipsa nikako da dodje, pa ceka svoj trenutak?
Nemoj tako, dobićeš upozorenje jer si se malo našalio ili bacio foru na račun morbiusa. 🤣 🤣
 
1703839521106.png
Evo jedne moje linije koju pratim negde od sredine novembra (počinje 24. oktobra). Izgleda da ćemo danas imati i definitivni proboj. Bollinger band se sužava, probijen je SMA 20. Ako se nastavi ovaj trend, mislim da će BB kanal ovoga puta da krene silaznom putanjom.
 
Simke ima li te da das neki komentar sada u smiraj godine
Krenule su price po medijima o potencijalnih 30-35k, tako da verujem da mozemo imati jos jedan jaci pump ( test 50k ) i otresanje sortova koji se gomilaju.
Neki veci dump iskreno ne ocekujem do dana kad etf krene da se trguje. Mislim da ce to biti sell event, kao i kad se krenulo trgovati cme fjucersima, ali otom - potom. Svakako buy the dip prilika.
Od altova imam adu, dot, atom i algo koje sam kupovao cele godine i dosta akumulirao sa prosecnim cenama dosta nisko, tako da ih necu prodavati sigurno dok ne daju bar 5-10x ( nadam se pred kraj 2024 ) Ako bude i ranije, odlicno.. ako ne, o5 dobro 🤠

Eto, toliko od mene i Srecna i uspesna Nova godina svima.

Uzdravlje 🍹
 
kraj meseca, kraj godine... taking profits... treba i love za doček ;)
 
Pa gde da uđemo crveni u NG majku mu..
Doduše, ovakav oporavak poslednjih par meseci niko nije očekivao, tako da ne budemo neskromni 👍..Ali od ponedeljka jako gore 😄
 
Pa gde da uđemo crveni u NG majku mu..
Doduše, ovakav oporavak poslednjih par meseci niko nije očekivao, tako da ne budemo neskromni 👍..Ali od ponedeljka jako gore 😄
i ja verujem da je Januar i ove godine long (ja samo BTC Leverage pratim), dvaputa zaredom sam fasovao u shortu na Sv. Jovana, al sad me short videti neće..
 
i ja verujem da je Januar i ove godine long (ja samo BTC Leverage pratim), dvaputa zaredom sam fasovao u shortu na Sv. Jovana, al sad me short videti neće..
zaboravi short u bull-u.
Ceka se neki crveni vikend za long sa malim leverage i cao… posle samo dodajes polako na poziciju kad krene plus i kupis lagano profit.
 
zaboravi short u bull-u.
Ceka se neki crveni vikend za long sa malim leverage i cao… posle samo dodajes polako na poziciju kad krene plus i kupis lagano profit.
OK.. Šta misliš Simke o ovako velikom Funding Fee-ju, drastično u korist Short pozicija? Već nedeljama je ekstreman. https://www.coinglass.com/currencies/BTC
Prilično je teško držati long poziciju kada ti na dan fee otkine 0.15-0.19% od otvorene pozicije? Ja iskreno uvek imam i short, da pokrivam long, i to donekle pomaže i sa feejem.
 
OK.. Šta misliš Simke o ovako velikom Funding Fee-ju, drastično u korist Short pozicija? Već nedeljama je ekstreman. https://www.coinglass.com/currencies/BTC
Prilično je teško držati long poziciju kada ti na dan fee otkine 0.15-0.19% od otvorene pozicije? Ja iskreno uvek imam i short, da pokrivam long, i to donekle pomaže i sa feejem.
nije to jos ekstremno 😉
Kao sto sam napisao iznad, manji leverage i nema brige. Kad okrene u plus, dodajes na pozicijiju i uzimas lagano profit. Tako mozes mesecima da drzis otvorenu poziciju…

Sta znam, na bitmexu gde trejdujem je 0.01 xbtusd par, to trejdujem.
Xbtusdt je 0.045, a meni je cilj da akumuliram btc kad cena raste, ne usdt.
 
Dana 11. januara 2023, prva srpska menjačnica za kriptovalute objavila je ECD Basket / ECD Basket.

Na dan objavljivanja cena BTC-a je bila $17.941, ETH-a $1389, a ADA-e $0.32. Izraženo kroz BTC odnos, cena ETH-a je tog dana bila 0.0743 BTC, a ADA-e 0.00001776 BTC.

Vrednost 100.000 dinara eventualno uloženih u BTC tog dana je oko 0.05261 BTC, odnosno $943.

Danas je ETH/BTC 0.05397 (-27.3%) , a ADA/BTC 0.00001401 (-21.1%). Današnja vrednost ECD Basketa izražena kroz BTC je 0.04414341 BTC, odnosno $1864, dok vrednost 0.05261 BTC iznosi $2229.

Dakle, iako je taj portfolio u plusu od oko 100% u dolarima (+$940), ECD Basket je za godinu dana izgubio oko 16% vrednosti kada se taj portfolio meri kroz BTC pošto je Bitkoin u istom periodu porastao 135%. Da li će ECD Basket vremenom ipak dugoročno "outperformovati" BTC ostaje da se vidi.

shot-2024-01-01_01-13-51.jpg
Mnogi investitori i trejderi zanemaruju vrednost svog portfolija izraženu kroz BTC i potpuno gube iz vida oportunitetni trošak. A to je bitno pošto su altkoini rizičiniji od Bitkoina i želite da za veći rizik koji preuzimate imate i veću zaradu, odnosno da vaša strategija/portfolio nadmaši BTC kao manje rizičnu investiciju. Ako vaš portfolio i strategija gube na vrednosti u odnosu na obični "buy and hodl" Bitkoina, a izložili ste se neuporedivo većem riziku, zapitajte se koliko je vaša strategija uspešna. Po meni, svaka strategija koja dugoročno ne uvećava količinu BTC-a u vašem portfoliju je gubitnička strategija i mislim da veoma, veoma mali broj investitora na kraju završi sa više BTC u odnosu na one koji su vremenom jednostavno pasivno akumulirali Bitkoin, a puno su više rizikovali.

 
$38.173 (+11.8%)

S druge strane, ko je strpljivo akumulirao po svim cenama svakog meseca od tada, njegova prosečna ulazna cena je $31.117 (+37.14%).

shot-2024-01-01_13-43-59.jpg
 
Jeste, ali gde ti je odnos tih altova sto si naveo istog tog dana, pa uporedi jesi li u plusu ili minusu
 
Kupiš altove u bearu, kada odnos kroz btc u bullu poraste, prebaciš alt u BTC. To radimo skoro svi na forumu, uz određenu akumulaciju i BTC-a. Ništa novo
 
Meni je bitan profit. U btc, eth, adi, usdt. Kapiram ja tebe @BTCSRB i tvoju strategiju i ok je, ali nije ok da samo nju iznosiš kao jedinu vrednu i da nipodaštavaš sve ostalo. Nekom je cilj da uveća btc, nekom nešto drugo.
plus je plus.
Da pitaš bilo kog ozbiljnog trejdera reči će ti da mu je samo plus/profit bitan.
Ja npr u stvarnosti preprodajem rakiju, kupim po jednoj ceni valjam po BG-u po drugoj. Ne ulazim u to da li će rakija vremenom biti bolja, a hoće, da li će biti skuplja, a hoće. Uzmem svojih 20% marže i cepam dalje 😆
Btw, poenta cele moje priče je sledeća: ti si druže investitor, a ne trejder.
Razliku znam odlično jer po malo trejdujem (kripto), po malo preprodajem (rakiju) i imam investirano (akcije NIIS).

E da, i jedan deo uvek u kešu :)
 
Jeste, ali gde ti je odnos tih altova sto si naveo istog tog dana, pa uporedi jesi li u plusu ili minusu
Apsolutno je tačno da su i ETH i ADA u plusu preko 100% vs BTC od početka 2021 i nemam problem da to priznam. Ali je isto tako tačno da ni ETH ni ADA nisu nadmašili svoj ATH vs BTC iz prethodnog ciklusa 2017/18 kao što je tačno da pasivna akumulacija (DCA) ETH-a i ADA-e od januara 2021. nije nadmašila pasivnu akumulaciju BTC-a u prethodne 3 godine (+40% vs 24%/26%). Dakle jedini način da nadmašite BTC bio je da izaberete tačno određeni momenat (jan 21) i sav novac odjednom uložite u ETH ili ADA. Npr. ako sam ja ulagao $100 mesečno tokom te 3 godine, mojih $3600 uloženih sada vredi $5040. Sa lump sum investicijom ne bih mogao da uložim $3600 jer nikad nisam imao taj novac na gomili, januara 2021. sam recimo mogao da odjednom uložim samo $100 ili $200 u ove altkoine i uz sav taj njihov rast ne bih mogao da nadmašim DCA BTC tokom te 3 godine. Da bih došao do ukupne cifre od $5000 trebalo bi mi da nađem neki moonshot koji će napraviti 50x.

Dalje, lako je sada analizirati, trebalo je tada biti pametan i izabrati baš ETH i ADA u moru drugih altkoina iz tog perioda - imamo mnogo altova koji su višestruko nadmašili dobitke koje su doneli ETH i ADA od tada: BNB, DOGE, SOL itd. Tako da, sa aspekta dugoročnog investiranja i stvaranja životne ušteđevine, teško je naći argumentaciju protiv dugoročne štednje u Bitkoinu. Naravno, uvek je moguće naći vremenski period kada neki altkoin nadmašuje Bitkoin i "ride the trend". Ali treba biti svestan rizika i oportunitetnog troška ulaganja u rizičniji oblik imovine koji možda hoće ili neće doneti odgovarajući profit shodno tom riziku. I dalje mislim da veoma mali broj ljudi može dugoročno pobeđivati pasivnu akumulaciju BTC-a kroz trejdovanje altkoina. Ako bilo ko ovde u tome uspeva - čestitke, ja nikome ne zavidim u tom pogledu.

Kupiš altove u bearu, kada odnos kroz btc u bullu poraste, prebaciš alt u BTC. To radimo skoro svi na forumu, uz određenu akumulaciju i BTC-a. Ništa novo
Kada je po tebi bear, a kada bull? Da li misliš da smo sada u bullu? Po meni, ne možeš znati da si u bullu sve dok ne prođe dosta meseci od kada je bull zapravo počeo. Po meni, Bitkoin bull market je po meni počeo još novembra 2022. kada je dotakao dno na $15.400. Međutim, to ne znači da je bull market mnogih altkoina tada počeo i mnogi su od tada dodatno izgubili kroz svoj BTC odnos (iako su u dolarskom plusu). Treba biti mnogo pametan (i srećan) i kupiti prave altove u momentu kada je BTC iskrvario na skoro $15.000, a mnogi altovi su uhvatili dno prema BTC-u tek oktobra 2023, dakle skoro godinu dana kasnije. Tada je i BTC dominacija dostigla 53%. Teoretski, kupovina altova pre oktobra-novembra 2023. je besmislena, iako je BTC dotakao svoje dno godinu dana ranije.

Meni je bitan profit. U btc, eth, adi, usdt. Kapiram ja tebe @BTCSRB i tvoju strategiju i ok je, ali nije ok da samo nju iznosiš kao jedinu vrednu i da nipodaštavaš sve ostalo. Nekom je cilj da uveća btc, nekom nešto drugo.
plus je plus.
Da pitaš bilo kog ozbiljnog trejdera reči će ti da mu je samo plus/profit bitan.
Ja npr u stvarnosti preprodajem rakiju, kupim po jednoj ceni valjam po BG-u po drugoj. Ne ulazim u to da li će rakija vremenom biti bolja, a hoće, da li će biti skuplja, a hoće. Uzmem svojih 20% marže i cepam dalje 😆
Btw, poenta cele moje priče je sledeća: ti si druže investitor, a ne trejder.
Razliku znam odlično jer po malo trejdujem (kripto), po malo preprodajem (rakiju) i imam investirano (akcije NIIS).

E da, i jedan deo uvek u kešu :)

ja ne nipodaštavam ostale strategije, samo analiziram realno druge strategije naspram pasivne akumulacije (DCA) Bitkoina: rizike, oportunitetni trošak, utrošeno vreme, mentalno zdravlje itd. I dalje ne vidim poentu trejdovanja i izlaganja uvećanom riziku ako ta strategija dugoročno gubi na BTC odnosu, koliko god taj trejder bio "ozbiljan". To je onda za mene gubitnička strategija uvijena u oblandu pobedničke. A složićemo se svi da veoma mali broj trejdera može da dugoročno bude u plusu, a još manje u plusu izraženom u satošijima. Plus je plus ali nije isto plus u satošijima i plus u dolarima. Jasno, uvek možeš izvući dolarski profit ali ako nastaviš da čuvaš dolare poješće ih inflacija pa moraš ili dalje da ih ulažeš ili da ih potrošiš na nešto što ti podiže kvalitet života i to je skroz ok. Ja moj BTC ne planiram da trošim u skorije vreme ali svakako hoću kada mi bude omogućio da priuštim stvari koje nikada nisam mogao. Tako da, izuzevši mali broj profitabilnih trejdera, pasivna akumulacija BTC-a je najprilagođenija ljudima koji nemaju vremena ni znanja da prate celo kripto tržište, a to je ubedljivo najveći deo populacije. Ko dugoročno zarađuje na trejdingu - čestitke ali nema šanse da u tome uspeva većina populacije.

Za ovo investitor vs trejder si u pravu, svako treba prvo da odluči šta hoće da bude i da se nosi sa posledicama koje ta odluka nosi. A posledice za neuspešnog trejdera su oportunitetni trošak u pogledu dugoročnog gubitka BTC-a (čak i ako je u dolarskom plusu) u poređenju sa time da je radio nešto produktivno (proizvodio rakiju), stvarao novu vrednost (novu rakiju) i zaradu od toga skladištio u BTC. Mislim da je to mnogo pametnije nego da zaradu od rakije prokocka na altkoine. :p
 
Bear je kad sve živo crveni, često se poklapa sa četvorogodišnjim ciklusom. Sada smo ušli u bull. Ima još prilike da se kupi sve živo, pa i BTC. Čekamo vesti o famoznom ETF-u, koji bi trebalo da se pojavi za najviše desetak dana, ako su procene tačne, pa ćemo da vidimo šta i kako dalje.
 
Bear je kad sve živo crveni, često se poklapa sa četvorogodišnjim ciklusom. Sada smo ušli u bull. Ima još prilike da se kupi sve živo, pa i BTC. Čekamo vesti o famoznom ETF-u, koji bi trebalo da se pojavi za najviše desetak dana, ako su procene tačne, pa ćemo da vidimo šta i kako dalje.
Tipuješ na neki coin posebno ili misliš da će svi podjednako gore?
 
Testirao je 45.5...voleo bih da se ti zadrzi neko vreme zbog altova.
Ako probije, ide do 52k
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno